Program TV na dziś: "Matrix Reaktywacja" albo "Królowa ciszy" [POLECAJ TV – 8.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 8.06

I oczywiście zanim Was puszczę do listy dzisiejszych telewizyjnych mniejszych lub większych specjałów, jeszcze kilka dorzucę filmów może i dokument, które się na listę nie załapały. W Canal+ o godz. 19:30 „Przeprowadzka” z Morganem Freemanem i Diane Keaton, w AXN o godz. 21:00 premiera drugiego odcinka serialu „Zabójcze umysły: Poza granicami”, w TNT o godz. 21:00 przemelodramat z 1982 roku „Oficer i dżentelmen”, w którym szyku zadaje pan Richard Gere, w TVN Fabuła o godz. 21:00 „Sherlock Holmes” z Robertem Downeyem Jr., w TV Puls o godz. 22:05 Jean-Claude Van Damme w sensacji „Zakon”, a w TVN o godz. 23:50 horror „Dom woskowych ciał”.
Ale najważniejsze oczywiście znajdziecie niżej.
Kolejny Polecaj TV jutro, a dzisiaj przyjemnej życzę środy. 

FILM

Paramount godz. 19:55
Samotny spacer (I Walk Alone) - dramat obyczajowy, USA 1948, reż. Byron Haskin, wyk. Burt Lancaster, Lizabeth Scott, Kirk Douglas, Wendell Corey (97 min)
Po 14 latach spędzonych w więzieniu za szmuglowanie alkoholu podczas prohibicji pewien gangster wychodzi na wolność, wraca do Nowego Jorku i zgłasza się do dawnego wspólnika po obiecane przed wyrokiem pieniądze. Ale ten oczywiście nie zamierza się z nim dzielić pieniędzy i gdy widzi go w pobliżu, na wszelki wypadek podsyła mu swoją dziewczynę, żeby wybadała sprawę. W STARYM, ALE KLIMATYCZNYM KINIE

TVN 7 godz. 20:00
Wydział wewnętrzny (Internal Affairs) - film sensacyjny, USA/Kanada 1990, reż. Mike Figgis, wyk. Andy Garcia, Richard Gere, William Baldwin, Nancy Travis (115 min)
Andy Garcia jest dobrym gliną z wydziału wewnętrznego, a Richard Gere ma za uszami to i owo. No więc rozpoczyna się śledztwo i gra między panami, które WCIĄGA BARDZO.

 

TV Puls godz. 20:00
Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość (Charlie's Angels: Full Throttle) - film sensacyjny, USA 2003, reż. McG, wyk. Cameron Diaz, Drew Barrymore, Lucy Liu, Demi Moore (102 min)
Trzy piękne i inteligentne agentki, Natalie, Dylan i Alex, muszą odnaleźć dwie tytanowe obrączki, które pozwalają odkryć nową tożsamość osób objętych programem ochrony świadków. BEZ SENSU, ZA TO EFEKTOWNIE.

Canal+ Film godz. 20:00
Chór (Boychoir) - dramat obyczajowy, Holandia/USA 2014, reż. François Girard, wyk. Garrett Wareing, Dustin Hoffman, Kathy Bates, Eddie Izzard (98 min)
Premiera w telewizorze. 11-latek trafia do elitarnej i bardzo konserwatywnej muzycznej szkoły z internatem. Jest zbuntowany, jest krnąbrny i ma żal do świata i ludzi, ale jego wokalny talent zwraca uwagę dyrygenta chóru, który postanawia mu pomóc w życiu i śpiewie. I TO JEST NIEZŁE. MUZYKA TEŻ.

Ale kino+ godz. 20:10
Rozłączeni (Disconnect) - thriller, USA 2012, reż. Henry Alex Rubin, wyk. Alexander Skarsgard, Paula Patton, Jason Bateman, Hope Davis (115 min)

Państwo małżeństwo mają już siebie po latach trochę dosyć. I byliby się najprawdopodobniej rozstali bez wielkiego żalu, gdyby pewien haker nie przywłaszczył sobie ich tożsamości. Ów haker przy okazji ukradł im z konta całą kasę i przysporzył wielu problemów. Państwo małżeństwo podejmują więc walkę, co przy okazji może ich na powrót połączyć. NIEZŁE NA WIECZÓR. ALE TYLKO NIEZŁE.

Polsat godz. 20:40
Sekstaśma (Sex Tape) - komedia, USA 2014, reż. Jake Kasdan, wyk. Cameron Diaz, Jason Segel, Rob Corddry, Ellie Kemper (94 min)
Wtórna i banalna, ale całkiem niezła do wieczornego odpoczynku komedia z Cameron Diaz i Jasonem Segelem. Wymienieni grają tu parę, która chcąc dodać do swojego związku odrobinę pikanterii chcą wypróbować wszystkie pozycje z poradnika „Radość z seksu” i nagrać to na wideo. Nie spodziewali się jednak, że ich pikantny film trafia na tablety znajomych więc teraz muszą zrobić wszystko, by usunąć go z sieci. JEST ZABAWA.

TVN godz. 20:55
Matrix Reaktywacja (The Matrix Reloaded) - film SF, USA 2003, reż. Andy Wachowski, Larry Wachowski, wyk. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Laurence Fishburne, Hugo Weaving (138 min)
Kontynuacja kultowego dzieła, które, tak jak poprzednie, pod maską widowiskowości kryje tyle bzdur, banałów i niekonsekwencji, że musiało stać się przebojem. Dla mnie wysokobudżetowym przebojem Łowców Kiczu, ale kult trwa. KOMIKSOWE WIDOWISKO.

Cinemax godz. 20:55
Nie bądź złym (Non Essere Cattivo) - dramat obyczajowy, Włochy 2015, reż. Claudio Caligari, wyk. Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Silvia D'Amico, Roberta Mattei (99 min)
Premiera w telewizorze. Rzecz o przyjaciołach dwóch, którzy od maleńkości przyjaciółmi są i razem przechodzili wszystkie etapy młodzieńczych głupot i uniesień. A teraz mają po lat 20 i ich drogi cokolwiek się rozłażą. Jeden coraz bardziej pogrąża się w narkotykach i alkoholu, a drugi próbuje się od używek wszelakich uwolnić i wyjść na jako taką życiową prostą. CIEKAWE, TYM BARDZIEJ, ŻE EUROPEJSKIE.

TVP 2 godz. 22:20
Sztuka zrywania (The Break-Up) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Peyton Reed, wyk. Jennifer Aniston, Vince Vaughn, Jon Favreau, Jason Bateman (100 min)
On i ona od lat są ze sobą w związku, ale po banalnej sprzeczce postanawiają się rozstać. Zaczynają od wojny o mieszkanie. I tak długo walczą aż się godzą. Co było oczywiste od pierwszej minuty, ale to w niczym nie przeszkadza, bo JEST MIŁO I BEZPIECZNIE.

Polsat godz. 22:50

Wieczny student (Van Wilder) - komedia romantyczna, Niemcy/USA 2002, reż. Walt Becker, wyk. Ryan Reynolds, Tara Reid, Tim Matheson, Kal Penn (94 min)
Rozrywkowy student żyje sobie wesoło i bez stresu, ale ojciec ma już dosyć jego wygłupów i odcina go od kasy. Chłopak postanawia zorganizować więc wielką imprezę, która pomoże mu zdobyć fundusze. Z WDZIĘKIEM RYANA REYNOLDSA, ALE GŁUPAWE.

TVN 7 godz. 23:25
Czyja to kochanka? (La doublure) - komedia romantyczna, Francja/Włochy/Belgia 2006, reż. Francis Veber, wyk. Daniel Auteuil, Kristin Scott Thomas, Virginie Ledoyen, Alice Taglioni (85 min)
Pewnego milionera spotkała przykrość, bo został uchwycony na zdjęciu z kochanką. Ale była nadzieja, że uda mu się przed żoną sprawę zatuszować, bo na zdjęciu uchwycony został też parkingowy. Obawiając się skandalu, w desperacji pan milioner chce zapłacić wspomnianemu parkingowemu, by udawał partnera jego kochanki. Co oczywiście implikuje szereg mniej lub bardziej zabawnych sytuacji prowadzących do romantycznego uniesienia. UROKLIWE.

SERIAL

BBC HD godz. 22:00
Morderca z Whitechapel (Whitechapel) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2009, reż. S.J. Clarkson, wyk. Rupert Penry-Jones, Philip Davis, Alex Jennings, Johnny Harris (45 min)
Ambitny inspektor Joseph Chandler otrzymuje na pozór łatwą sprawę zabójstwa kobiety we wschodnim Londynie. Ale sprawa się komplikuje się, bo okazuje się, że morderca jest naśladowcą Kuby Rozpruwacza. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. BARDZO BRYTYJSKIE W FORMIE I TREŚCI. WARTO.

Lifetime godz. 22:00
Unreal: telewizja kłamie (UnREAL) - serial obyczajowy, USA 2015, reż. David Solomon, wyk. Shiri Appleby, Jeffrey Bowyer-Chapman, Constance Zimmer, Brennan Elliott (60 min)
Kulisy popularnego programu randkowego, w którym młoda producentka zajmuje się manipulowaniem uczestnikami tak, żeby uzyskać maksymalnie dramatyczne i skandalizujące nagrania. A robi to na polecenie cynicznej szefowej. PIERWSZY ODCINEK MNIE ZACHĘCIŁ. CUDÓW NIE MA, ALE JEST NIEŹLE.

AXN godz. 23:00
Player (The Player) - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Wesley Snipes, Philip Winchester (41 min)
Od początku w miarę nowy, ale bardzo średni sensacyjny serial. Pan Alex jest specjalistą do spraw bezpieczeństwa, który dołącza do klubu hazardowego z nadzieją, że jego członkowie pomogą mu schwytać gościa, który zamordował jego byłą żonę. I bogaci klubowicze zakładają się o to, czy nasz pan Alex będzie potrafił zapobiec planowanym przestępstwom. NIC WIELKIEGO, ALE OGLĄDA SIĘ SZYBKO

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Droga na drugą stronę (Crulic - Drumul spre dincolo) - film dokumentalny, Rumunia/Polska 2011, reż. Anca Damian (63 min)
Historia Claudiu Crulica, który zmarł 18 stycznia 2008 roku w krakowskim szpitalu MSWiA. Przez cztery miesiące domagał się sprawiedliwości, prowadząc strajk głodowy. Jego apel pozostał bez odzewu. To była głośna sprawa, więc pewnie przynajmniej obiło Wam się o uszy. WARTO DOWIEDZIEĆ SIĘ  WIĘCEJ.

HBO 2 godz. 21:00
Królowa ciszy (Queen of Silence) - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Agnieszka Zwiefka (80 min)
Romska głuchoniema dziewczynka uwielbia tańczyć. Dzięki niemu może znajdować się w świecie, w którym może robić to, na co ma ochotę i wyrażać emocje, o których nie może opowiedzieć. Uwielbia też oglądać bollywodzkie filmy. Ma problemy z porozumiewaniem się z rówieśnikami, ale potrafi ich zaangażować do wspólnych zabaw. WZRUSZA I KRZEPI

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

SciFi Universal godz. 22:00
Wielkie, złe gadziny (Big Bad Bugs) - film SF, USA 2012, reż. Peter Paul Basler, wyk. Jack Plotnick, Sarah Lieving, Ted Jonas (120 min)

Wstyd się przyznać, ale nie znam. Podobno szukająca zaginionego konwoju jednostka do zadań specjalnych walczy z dużymi skorpionami, gigantycznymi pająkami i ogromnymi wężami z innego wymiaru. MUSZĘ TO ZOBACZYĆ.