Program TV na dziś: Otwarcie piłkarskiego Euro [POLECAJ TV – 10.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 10.06

A zatem się doczekaliście. Te słowa kieruję do piłkarskich kibiców. Oto bowiem właśnie dzisiaj, meczem Francja-Rumunia transmitowanym od godz. 20:50 w Polsacie i TVP 1 zaczyna się futbolowe Euro. Dzisiaj jest jeden mecz, więc osobnej zakładki nie będę robił, ale od jutra rzecz jasna znajdą się w Polecaju wszystkie transmisje. A jeśli ktoś chciałby spróbować zrozumieć dlaczego będą dwie równoległe z dzisiejszego meczu (i potem wielu innych) transmisje w dwóch różnych telewizjach, to zapraszam do tekstu „Cudzymi płaci się łatwiej, czyli po co Kurskiemu to piłkarskie Euro” (http://www.wtelewizji.pl/euro-w-tvp-po-co-i-za-jaka-cene#.V1ny1jduT4Y).

Co jeszcze spoza listy? W TVP Kultura o godz. 22:35 tradycyjnie „Tygodnik kulturalny” Michała Chacińskiego na początek. I może kilka filmów jeszcze. W TV Puls o godz. 20:00 francuski kryminał "13. dzielnica", w AXN o godz. 21:00 Colin Farrell i Jamie Foxx w "Miami Vice", w TV Puls o godz. 21:45 Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger w „Planie ucieczki”, w Ale kino+ o godz. 22:15 "Zapaśnik", a w nim nagradzani za swoje role Mickey Rourke i Marisa Tomei, w  TVN 7 o godz. 22:20 komedia romantyczna "Nie cierpię walentynek", w TVP HD o godz. 23:10 jeszcze raz legendarny "Rocky 2", i wreszcie w TVN o godz. 23:30 sensacja Wesa Cravena "Red Eye".

Następny Polecaj TV jutro i codziennie potem, bo to Polecaj codzienny. A dzisiaj bardzo przyjemnego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00
Harry Potter i Komnata Tajemnic (Harry Potter and the Chamber of Secrets) - film przygodowy, USA/Wielka Brytania/Niemcy 2002, reż. Chris Columbus, wyk. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Griffiths (161 min)
Nie będę Was obrażał streszczeniem. W każdym razie mamy nowy rok szkolny w Hogwarcie. MNIE NIE RUSZA.

Kino Polska godz. 20:00
Śluby panieńskie - komedia kostiumowa, Polska 2010, reż. Filip Bajon, wyk. Anna Cieślak, Maciej Stuhr, Borys Szyc, Marta Żmuda Trzebiatowska (96 min)
Dzieło mistrza Fredry w nowym ujęciu. One nie chcą przyznać, że chcą, a oni chcą tak bardzo, że nie mogą prawie. I tak się to kręci. Ale cały urok w tekście, który tu jednak ginie. Wolę dzieło w ujęciu Teatru, albo teatru Telewizji. SOBIE TAKIE.

HBO godz. 20:10
Paranormal Activity: Inny wymiar (Paranormal Activity: The Ghost Dimension) - horror, USA 2015, reż. Gregory Plotkin, wyk. Chris J. Murray, Brit Shaw, Ivy George, Dan Gill (85 min)
Premiera w telewizorze. Rodzinka z małym dzieckiem wprowadza się do nowego domu, w którym znajdują kamerę rejestrującą paranormalne zjawiska. I dzięki niej dowiadują się, że w ich nowym domu mieszka starożytny demon. Ale chociaż już to przestrasza ich mocno, to okazuje się, że jest jeszcze gorzej, bo ów demon chce zawładnąć duszą ich córeczki. MOŻE PRZESTRASZYĆ.

TVP Kultura godz. 20.25
Marat/Sade - dramat kostiumowy, Wielka Brytania 1967, reż. Peter Brook, wyk. Patrick Magee, Ian Richardson, Michael Williams, Clifford Rose (116 min)
Film oparty na sztuce Petera Weissa, i wstyd się przyznać, ale nie znam, choć doczytałem się, że to filmu klasyka. Trzeba zatem będzie zaległość nadrobić. A tymczasem słów kilka z prasinfo: Markiz de Sade postanawia w zakładzie dla obłąkanych wystawić sztukę o śmierci Jean-Paula Marata, z pensjonariuszami tegoż zakładu w rolach głównych i pozostałych. TRZEBA BĘDZIE ZOBACZYĆ

 

TNT godz. 21:00
Zoolander - komedia, USA/Australia/Niemcy 2001, reż. Ben Stiller, wyk. Ben Stiller, Owen Wilson, Christine Taylor, Milla Jovovich (110 min)
Wiem, że nie wszystkich rozbawi to dziełko, ale ja w kinie płakałem śmiechem. Głównie za sprawą duetu Stiller/Willson i ich min oczywiście. Plus cała masa zniewalających epizodów. W kinie część druga, więc może warto się przygotować. TAK ŚMIECHOWE JAK GŁUPIE.

Canal+ godz. 21:00

Nieuchwytni (Tracers) - film sensacyjny, USA 2015, reż. Daniel Benmayor, wyk. Taylor Lautner, Marie Avgeropoulos, Adam Rayner, Rafi Gavron (90 min)
Premiera w telewizorze. Bardzo efektowny pokaz ekstremalnego parkouru w nowojorskich okolicznościach. Plus sporo  sensacji. Oto bowiem rowerowy kurier sprawny w swym fachu bardzo, mający dług u złych ludzi, którzy go z tego powodu nie lubią, poznaje – rzecz jasna dzięki przypadkowo poznanej dziewczynie – grupę parkourowców, którzy namawiają go do skoku, który rozwiąże jego finansowe problemy. O NICZYM, ALE OGLĄDA SIĘ NIEŹLE

 

Universal godz. 21:00
Eksplozja Słońca (Exploding Sun) - film SF, Kanada 2013, reż. Michael Robison, wyk. David James Elliott, Anthony Lemke, Natalie Brown, Alex Weiner (220 min)
Cztery godziny o tym, jak to nowoczesny pojazd, przeznaczony do lotów wokół księżyca, ulega awarii i może Ziemię cofnąć do epoki kamienia łupanego. W czym oczywiście przeszkodzi tak dzielny jak niepozorny człowiek. Ludzie. Zabawna naukowa nowomowa, niewielki sens, ale MOŻNA SIĘ ZABAWIĆ

Cinemax godz. 21:45
Opowieści niesamowite (Extraordinary Tales) - thriller, Luksemburg/Belgia/Hiszpania/USA 2013, reż. Ra l Garc~a (70 min)
Premiera w telewizorze, czyli pięć animowanych opowieści o zbrodni i szaleństwie, inspirowanych utworami, wydaje mi się, że dzisiaj trochę już niezasłużenie zapomnianego, mistrza specyficznej grozy, pana Edgara Allana Poego. DOBRZE SIĘ OGLĄDA I BOI.

 

TV 4 godz. 22:00
Smoki Camelotu (Dragons of Camelot) - film fantasy, USA 2014, reż. Mark L. Lester, wyk. Alexandra Evans, Mark Griffin, James Nitti, Sandra Darnell (110 min)
Nie znam i nie poznam, bo to nie jest o Smoku Wawelskim, a tylko on mnie interesuje w kwestii fantasy. Ale może być przyjemne w oglądaniu. Bo oto pozostający przy życiu rycerze okrągłego stołu jednoczą siły, by pokonać złą Morganę, która przejęła władzę po śmierci króla Artura. I jej smoki też. KRZYWDY NA PEWNO NIE ROBI.

Paramount godz. 22:20
W rytmie hip-hopu 2 (Save the Last Dance 2) - film muzyczny, USA 2006, reż. David Petrarca, wyk. Izabella Miko, Columbus Short, Jacqueline Bisset, Maria Brooks (90 min)
Z naszą, ale jakoś chyba już trochę zapomnianą, amerykańską gwiazdą Izabellą Miko taneczno muzyczny film o dziewczynie, która ma być wielką baletnicą, ale spotyka człowieka, który zaraża ją pasją do innego tańca. Ale to nie dla fabuły powstało, tylko dla tańca. MŁODZIEŻOWO TANECZNE

 

Stopklatka TV godz. 22:50
Raz, dwa, trzy, umierasz ty (Truth or Dare) - horror, Wielka Brytania 2012, reż. Robert Heath, wyk. Tom Kane, Liam Boyle, Jack Gordon, Florence Hall (91 min)
Koledzy podczas studenckiej imprezy szpetnie zadrwili sobie z pewnego młodzieńca. Kiedy kilka miesięcy później tych samych kumpli na swoją imprezę zaprasza starszy brat naszego sponiewieranego młodzieńca, mogą się trochę zdziwić. Nawet bardziej niż trochę. I to nieprzyjemnie. DO ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 23:25
Ostatnie kuszenie Chrystusa (The Last Temptation of Christ) - dramat historyczny, USA 1988, reż. Martin Scorsese, wyk. Willem Dafoe, Harvey Keitel, Barbara Hershey, David Bowie (164 min)
Historia Jezusa na podstawie powieści Nikosa Kazantzakisa, uważanej za obrazoburczą przez ortodoksyjnych chrześcijan. Głównie dlatego, że Jezus jest tu przedstawiony przede wszystkim jako zwyczajny, chociaż dobry człowiek, a nie syn Boga, który sam jest Bogiem. Co moim zdaniem przydaje mu wielkości, bo przecież decyduje się na wielkie rzeczy tylko wierząc, a nie mając pewność, że śmierć będzie tylko pozorna, a przyszłość przed nim boska. A tą pokusą, tą największą jest możliwość spokojnego życia u boku zwyczajnej kobiety. MATERIAŁ DO PRZEMYŚLENIA, ALE ILE RAZY MOŻNA?

SERIAL

FOX Comedy godz. 21:00
Technicy-magicy - serial komediowy, Wielka Brytania 2006, reż. Graham Linehan, Ben Fuller, wyk. Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris (4x25 min)
Trzy odcinki o dwóch oderwanych od rzeczywistości informatyków w korporacji ma swój świat, do którego z przytupem wkracza nowa szefowa. To tutaj padła sugestia, że jeśli wpiszesz google w wyszukiwarce google to skończysz internet. MOJE UWIELBIENIE.

 

BBC HD godz. 23:00
Śmierć pod palmami 3 (Death in Paradise) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, reż. Cilla Ware, wyk. Sara Martins, Gary Carr, Kris Marshall, Danny John-Jules (5x55 min)
Pięć odcinków trzeciego sezonu brytyjskiego kryminału w odcinkach, którego akcja toczy się na pięknej wyspie Saint-Marie, gdzie przybywa nowy inspektor z Anglii, bo ten poprzedni ginie w pierwszym odcinku. BARDZO DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Kino Polska godz. 00:10
Ja, Klaudiusz (I, Claudius) - serial historyczny, Wielka Brytania 1976, reż. Herbert Wise, wyk. Derek Jacobi, Siân Phillips, Brian Blessed, George Baker (98 min)

Jeszcze raz od nowa jeden z najlepszych seriali historycznych, politycznych i obyczajowych, czyli wspomnienia cesarza Klaudiusza o jego dworskim życiu od czasów Augusta, aż do jego cesarskiej śmierci. Właściwie teatr telewizji w odcinkach, więc za formę uwielbiam to jeszcze bardziej. Plus wybitny aktorski dubbing. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

DOKUMENT

HBO 2 godz. 22:50
Królowa ciszy (Queen of Silence) - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Agnieszka Zwiefka (80 min)
Romska głuchoniema dziewczynka uwielbia tańczyć. Dzięki niemu może znajdować się w świecie, w którym może robić to, na co ma ochotę i wyrażać emocje, o których nie może opowiedzieć. Uwielbia też oglądać bollywodzkie filmy. Ma problemy z porozumiewaniem się z rówieśnikami, ale potrafi ich zaangażować do wspólnych zabaw. WZRUSZA I KRZEPI

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Polsat godz. 23:30
Pirania 3D (Piranha) - horror, USA 2010, reż. Alexandre Aja, wyk. Richard Dreyfuss, Ving Rhames, Elisabeth Shue, Christopher Lloyd (88 min)
Takie „Szczęki” trochę, tylko żwawsze w akcji, no i rybki mniejsze acz bardziej zajadłe. Dosłownie. W wyniku ruchów tektonicznych z podziemnego zbiornika wodnego do Jeziora Wiktorii przedostają się prehistoryczne piranie i zjadają sobie ludzi, którzy przyjechali w okolicy kręcić film dla dorosłych. Innych też zjadają. Oczywiście głupie, ale MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ Z NIEPORADNOŚCI.