Program TV na dziś: Simon Pegg w "Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi" [POLECAJ TV – 14.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 14.06

Najpierw oczywiście kilka ciekawostek spoza listy. W TVP Historia o godz. 22:25 bardzo ciekawe archiwalne wydanie „Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego” z 1973 roku, a później, o godz. 22:50 koncert „Przeboje młodzieżowe" z 1969 roku, a w nim m.in. Karol Stępkowski, Jacek Lech, Marek Grechuta i Daniel Klosek. Niestety tylko pół godziny.

W TVP 2 o godz. 20:10 „Pogoda na suma”, czyli Kabaret Moralnego Niepokoju, który bardzo lubię, z roku 2015.

W BBC HD od godz. 21:00 wieczór z dwoma kryminalnymi serialami. Najpierw dwa odcinki „Nadkomisarza Banksa”, a od północy trzy odcinki „Śmierci pod palmami”. I w AXN White od godz. 21:05 trzy godziny z całkiem niezłym serialem kryminalnym „Anatomia prawdy”.
I może kilka filmów jeszcze. W TVN 7 o godz. 20:00 "Złoto pustyni" z Georgem Clooneyem, w TVP Kultura o godz. 20:20 "Yuma” z Jakubem Gierszałem, w Paramount o godz. 22:00 "Przypadek 39" z Renée Zellweger, w Ale kino+ o godz. 22:20 genialny Michael Caine w kryminale "Harry Brown", a dla wiernych fanów Stevena Seagala w Universalu o godz. 23:00 "Poza zasięgiem", w którym za dolary udziela się Agnieszka Wagner.

No dobrze, skoro w otwartej telewizji to wspomnę też o piłce nożnej, czyli o tym, że w Polsacie o godz. 17:50 mecz Austria – Węgry. Ale to akurat mnie nie obchodzi.

Kolejny Polecaj TV w środę, a dzisiaj dobrego życzę wtorku. 

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi (How to Lose Friends & Alienate People) - komedia obyczajowa, Wielka Brytania 2008, reż. Robert B. Weide, wyk. Simon Pegg, Jeff Bridges, Megan Fox, Kirsten Dunst (107 min)
Simon Pegg w roli głównej. Już to wystarcza, żeby go mocno polecać. Tym razem pan Simon występuje jako znudzony życiem londyński intelektualista, publikujący w niszowym medium artykuły ośmieszające sławnych ludzi. Podczas bankietu wywołuje skandal, więc spodziewa się ostatecznego końca swojej biedakariery, ale życie ma dla niego inną niespodziankę. Otóż nieoczekiwanie zyskuje sporą popularność i ofertę pracy w nowojorskim tygodniku. Przeprowadza się zatem do Stanów i próbuje ogarnąć w nowym środowisku. I ZABAWNIE, I ZACHWYCAJĄCE.

 

TV Puls godz. 20:00
Lockout - dramat SF, Francja 2012, reż. James Mather, Stephen St. Leger, wyk. Guy Pearce, Maggie Grace, Joseph Gilgun, Peter Stormare (91 min)
Jest rok 2079 w Waszyngtonie. Córka prezydenta USA staje się zakładniczką zbuntowanych więźniów orbitalnego więzienia MS One. Jej uwolnienie to dla oskarżonego o zdradę agenta szansa na odzyskanie wolności. Z ROZMACHEM.

Canal+ Film godz. 20:00
W harmonii (En Equilibre) - dramat obyczajowy, Francja 2015, reż. Denis Dercourt, wyk. Albert Dupontel, Cécile De France, Patrick Mille, Carole Franck (83 min)
Premiera w telewizorze. Pan jest doświadczonym kaskaderem specjalizującym się w konnej jeździe. Niestety na planie filmu miał wypadek, który prawdopodobnie wykluczy go z zawodu. Nic zatem dziwnego, że załamany jest i zgorzkniały. I spotyka się z nim agentka ubezpieczeniowa, piękna, młoda i urocza, której to spotkanie, jak to mawiają, zmieni życie dramatycznie. TROCHĘ BANAŁU, ALE DOBRZE SIĘ SŁUCHA.

HBO godz. 20:10
Do końca (All the Way) - dramat obyczajowy, USA 2016, reż. Jay Roach, wyk. Bryan Cranston, Anthony Mackie, Bradley Whitford, Stephen Root (138 min)
Ekranizacja docenianej przez krytykę i widzów sztuki Roberta Schenkkana. Rzecz o pierwszym roku prezydentury Lyndona B. Johnsona, który urząd objął po śmierci Johna Kennedy'ego. Nowy prezydent zadanie ma trudne. Musi na nowo scalić społeczeństwo i utrzymać pokój w kraju, w którym temperatura i ciśnienie rośnie za sprawą walki o równouprawnienie czarnych i wojną w Wietnamie. Świetne zdjęcia i klimat epoki, i CAŁKIEM NIEZŁE KINO.

Ale kino+ godz. 20:10
Miasto ślepców (Blindness) - thriller, Kanada/Brazylia/Japonia 2008, reż. Fernando Meirelles, wyk. Julianne Moore, Mark Ruffalo, Alice Braga, Yusuke Iseya (116 min)
Adaptacja powieści laureata Nagrody Nobla, portugalskiego pisarza Jose Saramago. Mieszkańcy pewnego miasta tracą wzrok. I choroba ta rozprzestrzenia się szybko, bo każdy kontakt z zarażonym powoduje utratę wzroku. W szpitalu pewien pacjent w wyjątkowo okrutny sposób ustanawia się samozwańczym przywódcą jednej z grup. Świadkiem tych wydarzeń jest kobieta (świetna rola Julianne Moore), która udaje, że nie widzi, by być blisko swojego ociemniałego męża, okulisty, chociaż sama wzroku nie trafi. FASCYNUJĄCE, ALE BRUDNE I BEZ LITOŚCI

Polsat godz. 20:25

Rekrut (The Recruit) - thriller, USA 2003, reż. Roger Donaldson, wyk. Colin Farrell, Al Pacino, Bridget Moynahan, Gabriel Macht (115 min)
W znakomitej obsadzie i z dopasowanym do niej scenariuszem. Jeden z najwybitniejszych absolwentów amerykańskich wyższych uczelni otrzymuje propozycję pracy w CIA. Zanim jednak wkroczy do akcji, czeka go długie szkolenie, które kończy najtrudniejszy z egzaminów. Zadanie polega na wykryciu szpiega działającego wśród pracowników agencji, a stawką jest życie przyszłego agenta. ZAJMUJĄCE, INTRYGUJĄCE, BARDZO DOBRE.

TVN godz. 20:55

Wygrać ze śmiercią (Hard to Kill) - film sensacyjny, USA 1990, reż. Bruce Malmuth, wyk. Steven Seagal, Kelly LeBrock, Bill Sadler, Frederick Coffin (96 min)
Szczuplejszy jeszcze, ale z niezmiennie niezmiennym obliczem Steven Seagal jako policjant, którego żona i dziecko giną w zamachu, a on zapada w śpiączkę i budzi się po siedmiu długich latach. I jak się budzi, dowiaduje się o losie rodziny i pałać zaczyna żądzą zemsty. Na swój pała sposób, czyli kijem i wszystkim co ma pod ręką. RUTYNOWE DZIAŁANIA.

TVP 2 godz. 21:30
W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości (On Her Majesty's Secret Service) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1969, reż. Peter R. Hunt, wyk. George Lazenby, Diana Rigg, Telly Savalas, Gabriele Ferzetti (136 min)
Znowu??? Przecież przed chwilą był? No nic, w każdym razie James Bond, ten jeden jedyny z Georgem Lazenby w roli głównej. Moim zdaniem nie wypadł źle, ale ludzkość przywykła do Seana Connery nie dała mu drugiej szansy. A film? Bond musi tym razem przeszkodzić obłąkanemu miliarderowi w próbie rozsiania wirusa mającego zniszczyć całą roślinność na Ziemi. JA LUBIĘ TĘ CZĘŚĆ.

TV Puls godz. 21:55
Sobowtór diabła (The Devil's Double) - film sensacyjny, Holandia/Belgia 2011, reż. Lee Tamahori, wyk. Dominic Cooper, Ludivine Sagnier, Raad Rawi, Philip Quast (101 min)
Na faktach oparta historia człowieka, który miał nieszczęście być podobnym do Udaja, najstarszego syna Saddama Husajna. Ów Udaj był człowiekiem złym do szpiku kości psychopatą i sadystą. I ten podobny doń człowiek zmuszony jest do bycia żywą tarczą, i udawania Udaja, żeby to jego ewentualnie odstrzelono. ŚRREDNI FILM, ALE HISTORIA STRASZNA.

FOX Comedy godz. 22:00
Wszystko o Stevenie (All About Steve) - komedia, USA 2009, reż. Phil Traill, wyk. Sandra Bullock, Thomas Haden Church, Bradley Cooper, Ken Jeong (120 min)
Rodzice umawiają nieśmiałą córkę na randkę w ciemno z przystojnym operatorem telewizyjnym. Ona widzi w nim mężczyznę marzeń, a on jest przekonany, że trafił na osobę niepoczytalną. Ona zaczyna go śledzić, żeby upewnić się, że jest jej przeznaczony, i to śledzenie kończy się wypadkiem, który odmienia jej los. NAIWNA, BANALNA, ALE MOŻNA PRZY NIEJ ODPOCZĄĆ.

 

TVP 1 godz. 22:40
Mniejsze zło - film obyczajowy, Polska 2009, reż. Janusz Morgenstern, wyk. Lesław Żurek, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Anna Romantowska (109 min)
Młodzieniec Kamil jest ambitnym studentem polonistyki. Nade wszystko, wbrew naturze, która nie obdarzyła go talentem, pragnie zostać pisarzem. Sławnym i cenionym, a nie takim po prostu. Więc gdy nadarza się okazja, kradnie dzieło genialnego pacjenta szpitala psychiatrycznego. Zyskuje upragnioną sławę, ale żeby utrzymać się na topie musi brnąć w kłamstwo i kolejne świństwa. I tak aż do stanu wojennego, który życie mu i myślenie przewróci. INTRYGUJĄCE, I NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 22:50
Czego chcę więcej (Cosa voglio di piu) - dramat obyczajowy, Włochy/Szwajcaria 2010, reż. Silvio Soldini, wyk. Alba Rohrwacher, Pierfrancesco Favino, Teresa Saponangelo, Giuseppe Battiston (119 min)
Nominowany do włoskich Złotych Globów film o pani, która w związku jest od lat, ale coraz częściej myśli o dziecku, z wątpliwością jednak, czy jej obecny partner nadaje się na ojca i spędzenie z nim reszty życia. I w tych okolicznościach pani poznaje żonatego pana, który zdaje się być kandydatem idealnym, ale żeby mogli być szczęśliwi, musieliby na ołtarzu swojej miłości położyć dwa związki. Muszą więc zważyć wszystkie za i przeciw. Z SENSEM JEST.

Polsat godz. 22:55
Bez hamulców (Premium Rush) - film sensacyjny, USA 2012, reż. David Koepp, wyk. Joseph Gordon-Levitt, Michael Shannon, Dania Ramirez, Jamie Chung (91 min)
Pan Wilee pracuje jako zawodowy kurier w Nowym Jorku. Taki kurier na rowerze, i to bez przerzutek, hamulców i innych takich. I wpada w kłopoty, kiedy pewnego dnia dostał zlecenie przekazania klientowi tajemniczej koperty. Bo kopertą zainteresowany jest skorumpowany stróż prawa, który dużo złego gotów jest zrobić żeby dostarczenie przesyłki uniemożliwić. No i się tak widowiskowo ścigają. DO ZABAWY.

TVP Kultura godz. 01:10
Faust - dramat historyczny, Rosja 2011, reż. Aleksander Sokurow, wyk. Johannes Zeiler, Anton Adasinsky, Isolda Dychauk, Georg Friedrich (133 min)
Złoty Lew w Wenecji, to żeby było wiadomo, że krytycy docenili bardzo. Jest to bardzo swobodna adaptacja dzieł Goethego i Tomasza Manna. Akcja toczy się w XIX wieku, a Faust jest naukowcem. Jest biedny, głodny, załamany i zwątpił w możliwość dobrego poznania człowieka. Zwłaszcza, że zgłębiając anatomię, przekonał się, że wśród ludzkich wnętrzności nie ma miejsca dla duszy. FESTIWALOWE, ALE WRAŻENIE DUŻE

SERIAL

FOX Comedy godz. 21:00
Życiowy nieporadnik Coopera Barretta (Cooper Barrett's Guide to Surviving Life) - serial komediowy, USA 2016, wyk. Jack Cutmore-Scott, Meaghan Rath, James Earl, Charlie Saxton (2x30 min)
Premiera odcinków 5 i 6. Zabawna rzecz o trójce młodzieńców, którzy wspólnie wynajmują mieszkanie i często popadają w tarapaty, z których ratuje ich starszy brat bohatera głównego, który na szczęście jest prawnikiem. MNIE TO BAWI.

 

Canal+ Seriale godz. 22:00
Mentalista 7 (The Mentalist 7) - serial kryminalny, USA 2014-2015, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (41 min)
Premiera ósmego odcinka kolejnego sezonu serialu, którego bohaterem głównym jest uroczy i do tego cholernie inteligentny pan Patrick, który ma niezawodny instynkt i obserwować potrafi jak nikt inny. I TO DOBRE JEST.

DOKUMENT

CANAL+ Discovery godz. 22:00
Arthur Miller: portret dramatopisarza - film dokumentalny,  USA 2015 (60 min)
Sylwetkę Arthura Millera, amerykańskiego dramaturga, scenarzysty, eseisty, autora słuchowisk radiowych i zdobywcy Nagrody Pulitzera, którego i ja lubię. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ. 

Planete+ godz. 22:00
700 gramów życia (700 grammes de vie) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Sarah Lebas (61 min)
Walkę wcześniaków, których waga niekiedy jest mniejsza od 700 gramów o przeżycie. Liczy się każda minuta, liczy się pasja i upór walczących o ich życie dorosłych, i siła życia maluchów. WARTO ZOBACZYĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 22:00
Megawąż (Mega Snake) - horror, USA 2007, reż. Tibor Takács, wyk. Michael Shanks, Siri Baruc, Michal Yannai, Ben Cardinal (90 min)
Podczas kłótni rozbija się słoiczek z okazem pacholęcia rzadkiego - jak się okaże później, dobrze, że rzadkiego - gatunku węża. Jego wyjątkowość polega na trzech rzeczach. Pierwsza to taka, że lubi zjadać ludzi, druga że jest od ludzi mądrzejszy, i trzecia, że ilekroć je coś żywego niemal natychmiast rośnie bardzo. Pełza więc, zjada i rośnie, ale i on trafi na kamień. SZALONY SPECJAŁ Z KRÓLESTWA KICZU.