Program TV na dziś: Jeff Bridges jako "Big Lebowski" albo kultowy "Pluton" [POLECAJ TV – 15.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 14.06

Oczywiście zaczynam od tego, co na listę nie weszło. Na początek bardzo dobre muzyczne wspomnienie, czyli trzy kwadranse na koncercie zespołu TSA z 1982 roku w TVP Kultura od godz. 00:15. I kilka filmów: w Kino Polska o godz. 20:00 „Konopielka”, w FOX Comedy o godz. 21:00 "Wszystko o Stevenie" z Sandrą Bullock, w TV Puls o godz. 22:05 "Patrol" z Kevinem Costnerem i Ashtonem Kutcherem, w Cinemax o godz. 22:35 „Sprzedawcy” Kevina Smitha.

Jutro następny Polecaj TV, a dzisiaj życzę dużo przyjemności.

FILM

TV Puls godz. 20:00
Pracownik miesiąca (Employee of the Month) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Greg Coolidge, wyk. Dane Cook, Jessica Simpson, Dax Shepard, Andy Dick (100 min)
Dwóch pracowników supermarketu, leń i pracuś, rywalizują ze sobą w konkursie, w którym wygraną jest randka z seksowną kasjerką. JAK NIE WŁĄCZYCIE, TO PRZYNAJMNIEJ WYGRACIE TROCHĘ CZASU.

TVN 7 godz. 20:00
Pluton (Platoon) - dramat wojenny, USA 1986, reż. Oliver Stone, wyk. Tom Berenger, Willem Dafoe, Charlie Sheen, Forest Whitaker (120 min)
Młodzieniec w patriotycznym uniesieniu rzuca studia i z pełnym przekonaniem jedzie na ochotnika na wojnę do Wietnamu. Ale tego uniesienia, zapału i patriotyzmu, w obliczu tego czego doświadcza na miejscu - w tym masakra na cywilnej ludności jakiej był uczestnikiem - nie wystarcza mu na długo. Jeden z wielu filmowych manifestów antywojennych, ale ten zrealizowany ze sporym rozmachem i niezłym scenariuszem. POZYCJA KLASYCZNA.

Canal+ Film godz. 20:00
Z dala od zgiełku (Far From the Madding Crown) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania/USA 2015, reż. Thomas Vinterberg, wyk. Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Tilly Vosburgh, Mark Wingett (119 min)
Premiera w telewizorze. W okolicznościach angielskiej prowincji połowa XIX wieku, na której piękna panna Bathsheba dziedziczy farmę, chce ją utrzymać, a w konkury do niej uderza trzech, bardzo różniących się od siebie panów. BARDZIEJ DLA PAŃ. 

HBO godz. 20:10
Młodość (Youth) - komediodramat, Włochy/Francja/Wielka Brytania/Szwajcaria 2015, reż. Paolo Sorrentino, wyk. Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano (124 min)
Kompozytor spędza w luksusowym alpejskim kurorcie wakacje ze swoim przyjacielem, któren ma przyjemność być znanym i docenionym reżyserem. I oto kompozytor otrzymuje nieoczekiwaną, bardzo ciekawą propozycję od angielskiej królowej, a reżyser decyduje się napisać scenariusz filmu, który zapowiedział już dawno, i którym ma się pożegnać. A w uzdrowisku wypoczywa też charyzmatyczny aktor, który czeka na wielkie aktorskie wyzwanie. Nominacja do Złotego Globu dla Jane Fondy i trzy Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszego europejskiego filmu, reżysera i Michaela Caine’a. I piosenka z nominacją do Oscara. WYSTARCZY ŻEBY CHCIEĆ ZOBACZYĆ. 

 

Ale kino+ godz. 20:10
Strzelec (Le guetteur) - thriller, Francja/Belgia/Włochy 2012, reż. Michele Placido, wyk. Daniel Auteuil, Mathieu Kassovitz, Olivier Gourmet, Francis Renaud (85 min)
Francusko włoskie kino policyjne. Pan komisarz zaraz będzie gotowy żeby aresztować groźny gang, ale na orbicie pojawia się tajemniczy snajper, który zaczyna strzelać do jego policjantów. NIEZŁY KLIMAT, ALE NICZEGO NIE URYWA

Polsat godz. 20:40
Zła kobieta (Bad Teacher) - komedia, USA 2011, reż. Jake Kasdan, wyk. Cameron Diaz, Lucy Punch, Jason Segel, Justin Timberlake (92 min)
Wesoły filmik z wesołą Cameron Diaz, w  którym chodzi o to, że myśląca tylko o sobie i niestroniąca od wszelkich używek panna zostaje niechcący nauczycielką. I zakochuje się przystojnym i bogatym panu, który jednakowoż gustuje w paniach o bardziej obfitych kształtach. Już wiecie, że to głupie, ale TO DO ZABAWY JEST, NIE DO MYŚLENIA.

 

TVN godz. 20:55
Matrix Rewolucje (The Matrix Revolutions) - film SF, USA 2003, reż. Larry Wachowski, Andy Wachowski, wyk. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Mary Alice, Hugo Weaving (129 min)
Kolejne mistrzostwo scenariuszowego banału w opakowaniu ze szczerego złota. Tym razem chodzi o to, że pan Neo jest uwięziony w tajemniczej stacji, znajdującej się na ziemi niczyjej pomiędzy światem maszyn a Matriksem. A oba światy są celem niszczycielskich planów agenta Smitha. WIDOWISKOWE.

Cinemax godz. 20:55
Jestem do usług (Je suis a vous tout de suite) - komedia, Francja 2015, reż. Baya Kasmi, wyk. Vimala Pons, Mehdi Djaadi, Ramzy Bedia, Laurent Capelluto (96 min)
Premiera w telewizorze. Rozbrajająca naiwnością, przyjemna na oko i ucho francuska komedia o rodzince, w którym rodzice i ich córka asertywność ma na poziomie jeden, i tyko synek potrafi się posłużyć słusznym czasami egoizmem, co sprawia, że z rodzinką mu dogadać się trudno. Ale rodzeństwo musi się jakoś, we wspólnej sprawie, dogadać. PRZYJEMNE WIDZIADŁO.

CBS Europa godz. 21:00
Okrucieństwo nie do przyjęcia (Intolerable Cruelty) - czarna komedia, USA 2003, reż. Joel Coen, wyk. George Clooney, Catherine Zeta-Jones, Edward Herrmann, Billy Bob Thornton (95 min)
On jest wziętym adwokatem, ona kolekcjonerką bogatych mężów, która dzięki kontraktowi przedślubnemu wygrywa wszystkie sprawy rozwodowe. Ale trafia kosa na kamień, ale ten kamień też można skruszyć, jak się jest odpowiednio zawziętym, ale Catherine Zeta-Jones jest znakomita, ale dialogi niezłe, ale jest kilka ale i sporo dobrej zabawy. Chociaż w dorobku braci Coen jest sporo lepszych. Niemniej DO ZOBACZENIA

TV 4 godz. 21:55
Worek kości (Bag of Bones) - horror, USA 2011, wyk. Pierce Brosnan, Melissa George, Annabeth Gish (105 min)
Pierwsza z części dwóch. Rzecz o pisarzu, który po śmierci żony twórcze przeżywa męki i wyjeżdża nad jezioro, gdzie wena wraca, ale wraz z nią, pojawiają się wizje i majaki. STRASZNY OKLEP.

Stopklatka TV godz. 21:55
Terrorysta (Cleanskin) - film kryminalny, Wielka Brytania 2012, reż. Hadi Hajaig, wyk. Sean Bean, Charlotte Rampling, Abhin Galeya, Tom Burke (103 min)
Pojedynek brytyjskiego agenta, który ma schwytać albo wyeliminować samobójczego terrorystę i tegoż terrorysty, który przed akcją robi rachunek sumienia i zastanawia się co doprowadziło go do miejsca, w którym się znalazł. WYSOKIE NAPIĘCIE.

Paramount godz. 22:00
Klopsy (Meatballs) - komedia, USA/Kanada 1979, reż. Ivan Reitman, wyk. Bill Murray, Chris Makepeace, Harvey Atkin, Kate Lynch (99 min)
Wesołe, choć koszmarnie głupawe z dawnych komediowych czasów, kiedy Bill Murray nie był jeszcze tak zgorzkniały, ale za to po mistrzowsku robił z siebie kretyna. DOBRA ZABAWA.

TVP Kultura godz. 22:05
Big Lebowski (The Big Lebowski) - komedia kryminalna, USA/Wielka Brytania 1998, reż. Joel Coen, wyk. Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore, Steve Buscemi (112 min)
Niejaki Jeff - nie będę ukrywał, mój mentalny brat - całe dnie spędza w domu. A jeśli już go opuszcza, to tylko po to, by spotkać się z przyjaciółmi, którzy tak jak on są pasjonatami gry w kręgle. Pewnego razu wpadają do niego źli ludzie i robią wielki dym, bo wzięli go za innego pana nazywającego się jak on, i niszczą mu dywan. Jeff odszukuje więc "właściwego" Lebowskiego, aby zażądać zadośćuczynienia za szkodę. Wybitna rola pana Bridgesa, i moje uwielbienie. LEGENDARNIE DOBRE.

 

TVP 2 godz. 22:10
Jak ugryźć 10 milionów (The Whole Nine Yards) - komedia kryminalna, USA/Kanada 2000, reż. Jonathan Lynn, wyk. Bruce Willis, Matthew Perry, Rosanna Arquette, Natasha Henstridge (94 min)
Dentysta wplątuje się w aferę kryminalną, gdy jego sąsiadem zostaje słynny płatny zabójca. Niestety wpada na pomysł, żeby na tej wiedzy zarobić. Ale dzięki temu, MAMY CO OGLĄDAĆ.

TVP 1 godz. 22:30
Mały wielki wojownik (Da bing xiao jiang) - film przygodowy, Chiny/Hongkong 2010, reż. Sheng Ding, wyk. Jackie Chan, Leehom Wang, Sung-jun Yoo, Rongguang Yu (91 min)
Chińska przygodówka z 2010 z Jackie Chanem, więc oczywiście szybka i waleczna. I toczy się – co za koszmarny zwrot! - w ciężkich dla chińczyków czasach, w których lał się tam niemal każdy z każdym, wielu chciało być królami itd. Jackie Chan gra prostego żołnierza jednej ze stron, który bierze do niewoli rannego młodego generała i chce go dostarczyć do swojej armii licząc na zwolnienie ze służby za bohaterski czyn. Ale oczywiście wszystko się gmatwa. TO JEST BARDZO DOBRY FILM.

SERIAL

TVP 1 godz. 20:25
W sercu oceanu (El corazón del océano) - serial przygodowy, Hiszpania 2011, reż. Pablo Barrera, wyk. Hugo Silva, Ingrid Rubio, Clara Lago (42 min)
Jak to w przygodówkach osadzonych w czasach dawnych. Oto nasz bohater przypadkowo zabija jednego z synów bardzo ważnego pana i musi brać nogi za pas. Jak najdalej, więc pakuje się na statek, który wybiera się do Nowego Świata. DOBRE NA DOBRANOC.

 

 BBC HD godz. 21:15
Morderca z Whitechapel (Whitechapel) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2009, reż. S.J. Clarkson, wyk. Rupert Penry-Jones, Philip Davis, Alex Jennings, Johnny Harris (2x45 min)
Drugi i trzeci, czyli środek i koniec śledztwa. Ambitny inspektor Joseph Chandler prowadzi sprawę zabójstwa kobiety we wschodnim Londynie. Ale sprawa się komplikuje się, bo okazuje się, że morderca jest naśladowcą Kuby Rozpruwacza. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. BARDZO BRYTYJSKIE W FORMIE I TREŚCI. WARTO.

 

 Ale kino+ godz. 21:50
Driver (The Driver) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, reż. Jamie Payne, wyk. David Morrissey, Claudie Blakley, Ian Hart, Sacha Parkinson (90 min)
Jeszcze raz w telewizorze, od nowa. Brytyjski kryminał ze społecznym tłem. Pan Vince jest nocnym taksówkarzem, z którym kontaktuje się dawny kolega i proponuje pracę kierowcy dla gangu. Pan Vince przyjmuje niebezpieczne, ale z drugiej strony również emocjonujące zlecenie. Ale ta decyzja będzie miała oczywiście swoje poważne konsekwencje. Na szczęście, bo dzięki temu możemy teraz oglądać serial. POLECAM MOCNO.

 

TVN 7 godz. 22:30
Olimp (Olympus) - serial fantasy, Wielka Brytania/Kanada 2015, reż. Nick Willing, wyk. Sonya Cassidy, Sonita Henry, Tom York, Matt Frewer (46 min)
Kanadyjsko-brytyjski serial fantasy, osadzony w mitycznym świecie antycznej Grecji. Młody heros, wychowany w ukryciu, postanawia odkryć tajemnicę swego pochodzenia. Aby tego dokonać, musi uwolnić więzioną przez cyklopów Wyrocznię Gai i poznać wizję dotyczącą swej przeszłości. NIE ZNAM I NIE POZNAM, BO NIE LUBIĘ FANTASY, ALE PODOBNO NIEZŁE.

TVP 1 godz. 00:15
Oszustwo (Deception) - serial sensacyjny, USA 2013, reż. Peter Horton, wyk. Meagan Good, Victor Garber, Katherine LaNasa, Tate Donovan (41 min)
Pierwszy z jedenastu odcinków o śledztwie z komplikacjami, w sprawie śmierci córki właściciela farmaceutycznego koncernu. Oficjalnie dziewczyna przedawkowała narkotyki, ale Agent FBI, policjantka i sprytny dziennikarz powoli odkrywają różne rodzinne tajemnice, i jakieś które oczywiście będą miały wpływ również na ich życie. ŻADNE TAM WIELKIE OGLĄDANIE, ALE KRZYWDY NIE ROBI.

 

 DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Jimi Hendrix: The Guitar Hero - film dokumentalny, Wielka Brytania 2009, reż. Jon Brewer (88 min)
Nie będę mistrza przedstawiał, więc tylko wspomnę, że w filmie wypowiadają się m.in. Eric Clapton, Slash, Mick Taylor i Dave Mason. DO USŁYSZENIA

HBO 2 godz. 21:00
Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia (A Girl in the River: The Price of Forgiveness) - film dokumentalny, Pakistan 2015, reż. Sharmeen Obaid-Chinoy, wyk. Asad Jamal, Saba (38 min)
Poruszająca historia młodej Pakistanki, która cudem uniknęła śmierci, jaką chcieli uraczyć ją tzw. najbliżsi. Została zmasakrowana, ale teraz jest przynajmniej bezpieczna. Lekarze i pracownicy socjalni walczą o jej powrót do zdrowia, i o karę dla oprawców.

TVP 1 godz. 21:25
W imię honoru - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Anita Gargas (53 min)
Nowy wykwit intelektu i pomysłowości pani Anity Gargas. O smoleńskiej katastrofie, oczywiście, bo pani Anita już chyba tylko o tym. Ale tym razem nie jest to śledcza sprawa, a rozmowy z trzema żonami generałów, którzy we wspomnianej katastrofie zginęli. NIE DLA MNIE, ALE JEST.

Planete+ godz. 23:00
Dalsze losy porno-gwiazd (After Porn Ends) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Bryce Wagoner (95 min)
Życie największych gwiazd porno oraz ich dzieje po zakończeniu tzw. kariery.  Reżyser sprawdza, jak ta kariera w tym nietypowym środowisku na nich wpłynęła, i czy udaje im się po przejściu na „emeryturę” wieść normalne życie. DO ZOBACZENIA

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00
Meteor kontra Ziemia (Asteroid vs Earth) - film SF, USA 2014, reż. Christopher Ray, wyk. Tia Carrere, Jason Brooks, Robert Davi, Darin Cooper (91 min)
Oto naszą Matkę Ziemię kosmos postanowił uraczyć deszczem wielkich meteorów, które lecą i bliżej są coraz. I zagładą grożą ludzkości. Zbiera się więc grupa naukowców i wymyślają różne rozwiązania. Ale i tak najskuteczniejsza okaże się Tia Carrere, bo przecież po to ją do filmu zatrudnili. GŁUPIE RZECZ JASNA.