Program TV na dziś: legendarni „Pogromcy duchów”, Pierce Brosnan, Salma Hayek i Jessica Alba w komedii „Anglik, który mnie kochał” [POLECAJ TV – 18.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

 TT: @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 18.06

Spoza listy, do której zapraszam najgoręcej, dorzucam jeszcze kilka rzeczy, które może się przydadzą. Zacznę od filmu, który jeszcze przed wieczorną porą, ale dla rodziny to całej premiera.  Oto w HBO o godz. 17:25 film "LEGO: Liga Sprawiedliwości - Legion Zagłady”. A poza tym. W TVP Rozrywka od godz. 20:35 godzinka w cyrku, czyli relacja z Festiwalu cyrkowego w Monte Carlo 2015, w TVP Kultura od godz. 22:15 godzinka ze śpiewającym Stingiem, czyli relacja z berlińskigo koncertu tegoż pana, a w TVP 2 od godz. 20:05 aż trzy godziny z kabaretem, czyli powtórka 17. Mazurskiej Nocy Kabaretowej, Mrągowo 2015.
A, i jeszcze sport, i to nie piłka nożna. W Polsacie o godz. 19:00 siatkarska Liga Światowa i mecz: Rosja – Polska.

Do tego może jeszcze kilka filmów. W Paramount o godz. 19:50 „Zgaga”, czyli  z roku 1986 Mike’a Nicholsa komediodramat z Jackiem Nicholsonem, Meryl Streep i Jeffem Danielsem, w Kino Polska o godz. 20:00 „Skrzydlate świnie”, czyli film zrealizowany, żeby była okazja pokazać tyłek Pawła Małaszyńskiego w okazałości całej, i po nic więcej, w TVN Fabuła o godz. 21:00 „Godziny szczytu 2”, czyli głośna i szybka komedia sensacyjna z Chrisem Tuckerem i Jackie Chanem, w Polsat o godz. 21:30 „Bliski wróg”, czyli Jean-Claude Van Damme oczywiście sensacyjnie, w TV Puls o godz. 22:00 „Wpół do śmierci”, czyli Steven Seagal, i wszystko jasne, w Polsacie o godz. 23:25 „Zasłona dymna”, czyli sobie taki kryminał bez większych emocji, a w TV Puls o północy „Żyleta”, czyli  z 1996 roku Pamela Anderson w lateksach i z ogromną spluwą.

Jutro Polecaj kolejny, a dzisiaj dobrej życzę soboty.

FILM

AXN godz. 19:50

Pogromcy duchów (Ghost Busters) - komedia SF, USA 1984, reż. Ivan Reitman, wyk. Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis, Sigourney Weaver (105 min)

Wielki przebój i obiekt kultu zasłużenie. Oto trzech nowojorskich parapsychologów po utracie funduszy na badania organizuje przedsiębiorstwo usługowe „Pogromcy duchów”. I gromią. ŚWIETNA ZABAWA.

 

TVN godz. 20:00

Czego pragną dziewczyny (What a Girl Wants) - komedia, USA 2003, reż. Dennie Gordon, wyk. Colin Firth, Kelly Preston, Amanda Bynes, Oliver James (105 min)

Tatą pewnej rozbrykanej amerykańskiej siedemnastolatki jest dostojny brytyjski arystokrata. Ale tatuś nie zajmował się córeczką, ani nie ożenił się z jej mamą, żeby - za namową rodziny - uniknąć mezaliansu. Teraz jednak córeczka postanowiła poznać tatę, ale jak przyjeżdża do Londynu, okazuje się, że jest on wpływowym politykiem, i właśnie przygotowuje się do wyborów. Panna trafia więc do świata arystokracji, w którym rządzą nieznane jej zasady i próbując się dostosować wprowadzić ma widzów w dobry nastrój. NIEZŁA OBSADA, PRZEWIDYWALNE, WIĘC MOŻNA.

TVP Kultura godz. 20:20

Debiutanci (Beginners) - komediodramat, USA 2010, reż. Mike Mills, wyk. EwanMcGregor, Christopher Plummer, Mélanie Laurent, Goran Višnjić (104 min)

Komedia o tym, że w uczuciach często błądzimy. Z wdziękiem i surrealistycznym dowcipem, i pies rasy jack russel, który komentuje wydarzenia. I Christopher Plummer z Oscarem za rolę drugoplanową. DOBRZE BAWI.

TVP 1 godz. 20:25

Jumper - thriller, USA 2008, reż. Doug Liman, wyk. Hayden Christensen, Samuel L. Jackson, Diane Lane, Jamie Bell (85 min)

Uchodzący za nieudacznika David odkrywa, że ma zdolność teleportacji. I to oczywiście jest dla niego początek nowego życia, ale radość i beztroskie korzystanie z nowego przywileju nie trwa jednak długo, bo pojawia się ktoś, kto życie mu uprzykrzy. DO ZOBACZENIA.

Canal+ godz. 21:00

Anglik, który mnie kochał (How to Make Love Like an Englishman) - komedia romantyczna, USA/Wielka Brytania 2014, reż. Tom Vaughan, wyk. Pierce Brosnan, Salma Hayek, Jessica Alba, Malcolm McDowell (99 min)

Premiera w telewizorze. Pan jest przystojny, odnosi sukcesy zawodowe, kobiety go uwielbiają, więc szczęśliwy jest i bez zobowiązań. Ale zakochuje się w pani niezwykłej. Do tego się zakochuje stopnia, że gotów jest dla niej życie zmienić swoje i do tegoż życia podejście, ale życie mu się odgryza. Oto bowiem jego poprzednia kochanka jest z nim w ciąży, a obie panie dobrze się znają. Plus Salma Hayek i Jessica Alba, żeby było nie tylko zabawnie, ale również pięknie. PROSTA, PRZYJEMNA ZABAWA.

 


CBS Europa godz. 21:00

Państwo młodzi: Chuck i Larry (I Now Pronounce You Chuck & Larry) - komedia, USA 2007, reż. Dennis Dugan, wyk. Adam Sandler, Kevin James, Jessica Biel, Dan Aykroyd (111 min)

Pan Larry i pan Chuck są twardymi strażakami i wielkimi przyjaciółmi. Pierwszy z nich samotnie wychowuje dwójkę dzieci, ale żeby móc zabezpieczyć przyszłość finansową syna i córki, musi być w tak zwanym stałym i do tego zalegalizowanym związku. No więc prosi przyjaciela o rękę. A przyjaciel się zgadza, co implikuje serię mniej lub bardziej zabawnych sytuacji. Na różnych polach. JEST ZABAWA.

TVN 7 godz. 21:30

Miasto duchów (Ghost Town) - komedia, USA 2008, reż. David Koepp, wyk. Ricky Gervais, Greg Kinnear, Téa Leoni, Bill Campbell (102 min)

Film taki sobie, ale wiem, że wielu jest sympatyków Ricky'ego Gervaisa, a on tu w roli głównej, więc informuję, że jest. Oto Bertram Pincus, stomatolog z Manhattanu (to właśnie Gervais), unika ludzi. Pewnego dnia musi poddać się badaniu, podczas którego umiera, jednak po 7 minutach wraca do życia, zyskując dar porozumiewania się z zaświatami. Od tej pory duchy nie dają mu spokoju, wciąż prosząc o różne przysługi. EWENTUALNIE DLA GERVAISA.

 

TVP Polonia godz. 21:40

Córy szczęścia - dramat obyczajowy, Niemcy/Polska/Węgry 1999, reż. Márta Mészáros, wyk. Olga Drozdowa, Jan Nowicki, Masza Petraniuk, Ewa Telega (114 min)

Natasza, nauczycielka angielskiego w prowincjonalnym rosyjskim miasteczku, musi samodzielnie utrzymywać czteroosobową rodzinę, gdyż jej mąż stracił pracę. Za namową przyjaciółki, Wiery, Natasza wyjeżdża wraz z córką Maszą na handel do Polski. Już następnego dnia po przyjeździe do Warszawy rozpoczynają sprzedaż towaru na Stadionie Dziesięciolecia. Mijają kolejne pracowite dni. Wkrótce dochodzi do tragedii. Wiera zostaje zamordowana. Policja rekwiruje towar Rosjanek. Natasza wraz z córką nie mogą opuścić Polski aż do końca śledztwa. Ostrzegam, bo dobre, ale PRZYGNĘBIAJĄCE.

TVP 1 godz. 22:05

Cios poniżej pasa (Waist Deep) - film sensacyjny, USA 2006, reż. Vondie Curtis-Hall, wyk. Tyrese Gibson, Shawn Parr, Henry Hunter Hall, Johnny C. Pruitt (92 min)

Pan wyszedł na warunkowe zwolnienie. Postanawia zostać prawym człowiekiem i zająć się synem. Wszystko się układa, ale członkowie jego dawnego gangu nie dają o sobie zapomnieć. Chcąc wymusić współpracę porywają chłopca. Źle zrobili i spotka ich za to kara. KINO MOCNE.

TVN godz. 22:10

Uwierz w ducha (Ghost) - komediodramat, USA 1990, reż. Jerry Zucker, wyk. Patrick Swayze, Demi Moore, Whoopi Goldberg, Tony Goldwyn (128 min)

Najsłynniejszy wyciskacz łez kilku dekad. Wielka scena z jednym centem przesuwanym po drzwiach itd. I przesłanie, że warto kochać i dobrym człowiekiem być warto. DO PRZYTULANIA I MIŁOŚCI ŁEZ.

Ale kino+ godz. 22:45

Uznany za niewinnego (Presumed Innocent) - film kryminalny, USA 1990, reż. Alan J. Pakula, wyk. Harrison Ford, Raul Julia, Brian Dennehy, Bonnie Bedelia (121 min)

Ojciec rodziny i szanowany prokurator zostaje oskarżony o zamordowanie koleżanki z pracy. Jego romans z ofiarą doprowadził do wszczęcia procesu poszlakowego. BARDZO DOBRA ROBOTA.

Fokus TV godz. 23:00

Trzy królestwa (Chi bi) - dramat historyczny, Chiny 2008, reż. John Woo, wyk. Tony Leung Chiu Wai, Takeshi Kaneshiro, Fengyi Zhang, Yong You (139 min)

Chiny, 208 r. n.e. Żądny władzy kanclerz cesarza z dynastii Han, Cao Cao, wyrusza na wyprawę wojenną, której celem ma być zniszczenie dwóch skłóconych armii. Te, w obliczu klęski, łączą siły. IMPONUJĄCE.

 

 TV 4 godz. 23:00

Nimfa (Mamula) - horror, Serbia 2014, reż. Milan Todorovic, wyk. Kristina Klebe, Franco Nero, Natalie Burn, Dragan Micanović (94 min)

Według zgranego schematu. Ładni państwo spędzają wakacje nad morzem, włażą tam gdzie nie powinni i sprowadzają na siebie  nieszczęście. Tym razem to nieszczęście, to polująca na ludzi syrena. Głupie, ale CZASAMI TRZEBA SIĘ UPODLIĆ

 

 TVP 2 godz. 23:20

Ze śmiercią jej do twarzy (Death Becomes Her) - czarna komedia, USA 1992, reż. Robert Zemeckis, wyk. Meryl Streep, Bruce Willis, Goldie Hawn, Isabella Rossellini (99 min)

Madeline, gwiazda show-biznesu, coraz bardziej odczuwa nieubłagany upływ czasu. Ratunkiem okazuje się dr Menville, narzeczony jej przyjaciółki Helen, który jest cenionym specjalistą chirurgii plastycznej. Niewinna z pozoru znajomość kończy się ślubem. Wściekła z rozpaczy Helen poprzysięga zemstę. Po latach kobiety znów się spotykają. Madeline jest zdruzgotana wyglądem dawnej przyjaciółki. Chwytając się każdego sposobu na ratowanie upadłej urody, trafia do tajemniczej kobiety, od której otrzymuje specyfik gwarantujący wieczną młodość i urodę. UROCZE.

SERIAL

Cinemax godz. 20:00

I nie było już nikogo (And Then There Were None) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. Craig Viveiros, wyk. Toby Stephens, Noah Taylor, Miranda Richardson, Maeve Dermody (87 min)

Premiera w telewizorze. Dwukrotnie nominowana do Oscara Miranda Richardson, w pierwszej części z części pięciu nowego kryminalnego serialu brytyjskiego. Oczywiście stylowego, i w kostiumach, i z tajemnicą. Jest rok 1939, i jest dziesięcioro ludzi, którzy zaproszeni przez właściciela, przybywają na jego odciętą od świata wyspę w południowej Anglii. Gospodarz oskarża ich o to, że w przeszłości popełnili morderstwa. A wkrótce i oni goście zaczynają ginąć. ŚWIETNY TEATRALNY KLIMAT, ŚWIETNA ZABAWA.

HBO godz. 20:10

Dom grozy 3 (Penny Dreadful) - serial grozy, USA/Irlandia/Wielka Brytania 2016, reż. Damon Thomas, wyk. Reeve Carney, Timothy Dalton, Eva Green, Rory Kinnear (53 min)

Pierwszy raz drugi odcinek trzeciego, najnowszego sezonu serialu o mrocznych sekretach wiktoriańskiego Londynu i jego mieszkańców. Zaczęło się w Londynie w 1891 roku, kiedy w mieście dochodzi do serii bestialskich zbrodni, a sir Malcolm Murray i pewna tajemnicza spirytystka zdają sobie sprawę, że za morderstwa odpowiedzialne są złe moce. I próbują coś z tym zrobić. LUBIĘ TO.

FOX godz. 22:00

Outcast: Opętanie (Outcast) - serial grozy, USA 2016, wyk. Patrick Fugit, Philip Glenister, Gabriel Bateman, Wrenn Schmidt (55 min)

Premiera odcinka trzeciego znakomitego serialu. Z komiksowego pomysłu Roberta Kirkmana, tego samego, który stoi za sukcesem „The Walking Dead”. Głównym bohaterem serialu jest Kyle Barnes, który potrafi wypędzać demony z udręczonych ciał opętanych ludzi. Ale żeby chronić swoich bliskich, izoluje się od nich i skazuje się na samotne życie. Poszukuje też odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. W walce ze złem pomaga mu wielebny Anderson.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Scorpions - 50 lat na scenie (Forever and A Day) - film dokumentalny, Niemcy 2015, reż. Katja von Garnier (100 min)

Premiera. Rzecz o karierze, lepszych i gorszych czasach zespołu. I wspólna podróż ze Scorpionsami na trasie „Final Sting”. DLA FANÓW

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 22:00

Tygrys szablozębny (Sabretooth) - horror, USA 2002, reż. James D.R. Hickox, wyk. Vanessa Angel, David Keith, John Rhys-Davies, Jenna Gering (115 min)

Na podstawie śladów DNA naukowcy klonują wymarłego tygrysa szablozębnego. W czasie transportu zwierzę ucieka i rozpoczyna polowanie na ludzi. Oczywiście. SMACZNEGO.