Program TV na dziś: "Krwawa profesja" Clinta Eastwooda i świetny Jared Leto w "Rozdziale 27" [POLECAJ TV – 21.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 21.06

Najwięcej osób dzisiaj zasiądzie pewnie przed telewizorem, żeby obejrzeć mecz Ukraina – Polska, który od godz. 17:50 transmitowały będą Polsat i TVP 1. A potem to już coś z listy. A jest kilka powodów, żeby telewizora po meczu nie wyłączać. Albo włączyć. Poza tym co znajdziecie na liście – a to rzeczy najważniejsze – dorzucam pod zastanowienie jeszcze m.in. to, że w Canal+ o godz. 22:05 „Amy”, a dziesięć minut po północy dwadzieścia minut koncertu Amy Winehouse z Londynu.

I jeszcze o godz. 20:10 w HBO „Nigdy nie jest za późno”, w TVN Fabuła o godz. 21:00 Steven Seagal w rutynowych okolicznościach w filmie „Wygrać ze śmiercią”, w FOX Comedy o godz. 22:00 Dolly Parton w komedii słabej „Bogate biedaki”, w TVN 7 o godz. 22:20 "Pluton", w TVP 1 o godz. 23:25 "Joanna” Feliksa Falka z Urszulą Grabowską, Stanisławą Celińską i Kingą Preis, a w Polsacie o godz. 23:20 "Wyspa strachu” z Millą Jovovich. Ale najlepsze rzeczy znajdziecie niżej.

Jutro następny Polecaj TV, a dzisiaj spokojnego wtorku życzę.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Randki w ciemno (Blind Dating) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. James Keach, wyk. Chris Pine, Eddie Kaye Thomas, Anjali Jay, Jane Seymour (96 min)

Niewidomy pan marzy o wielkiej miłości, ale podchodzi do tego z nieśmiałością i niepewnością. Na szczęście ma pomysłowego brata, który organizuje mu serię randek z potencjalnymi kandydatkami na narzeczoną. Największe wrażenie robi na nim pewna hinduska, ale pojawiają się problemy kulturowe. Sporo mało wybrednych żartów, trochę gagów, więc w sumie NIC SPECJALNEGO.

TV Puls godz. 20:00

W obronie własnej (Homefront) - dramat sensacyjny, USA 2013, reż. Gary Fleder, wyk. Jason Statham, James Franco, Izabela Vidovic, Kate Bosworth (100 min)

Pan agent emeryt przenosi się z córką do małej mieściny, by żyć sobie spokojnie, ale na jego ślad trafia chcący się na nim zemścić gangster. Twardzielem jest Jason Statham, co gwarantuje niezłą rozpierduchę. KINO WALECZNE.

TVN 7 godz. 20:00

Krwawa profesja (Blood Work) - dramat sensacyjny, USA 2002, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Jeff Daniels, Anjelica Huston, Wanda De Jesus (110 min)

Agentowi FBI wymienili serce, więc musiał wycofać się z branży. Ale pewna kobieta prosi go, by podjął się prywatnego śledztwa i wyjaśnił okoliczności śmierci jej siostry. On się podejmuje, ale dopiero kiedy dowiaduje się, że to właśnie jej serce ma teraz w sobie. A potem dzieje się dużo. I TO DOBRE JEST.

 

Canal+ Film godz. 20:00

Teresa Raquin (In Secret) - dramat kryminalny, USA 2013, reż. Charlie Stratton, wyk. Elizabeth Olsen, Oscar Isaac, Tom Felton, Jessica Lange (102 min)

Premiera w telewizorze. Rzecz o kochankach, zabijających męża pani, który stał na drodze do ich szczęścia. Zabili więc, ale zamiast szczęścia, mają teraz masę problemów. Zaczyna ich nawiedzać duch zabitego, a między kochankami sprawy się komplikują coraz bardziej i bardziej. BYĆ MOŻE.

Ale kino+ godz. 20:10

Rozdział 27 (Chapter 27) - film obyczajowy, USA/Kanada 2007, reż. J.P. Schaefer, wyk. Jared Leto, Lindsay Lohan, Jeane Fournier, Judah Friedlander (80 min)

Premiera w telewizorze. Smutna, chociaż niezła. Oto trzy ostatnie dni życia Johna Lennona, ale nie widziane jego okiem, ani o muzyku. To analizą myśli i przeżyć ogarniętego obsesją i niezrównoważonego psychicznie 25-letniego zabójcy Lennona. MOCNA RZECZ, I WYBITNY JARED LETO.

TVN godz. 20:55

Okup (Ransom) - thriller, USA 1996, reż. Ron Howard, wyk. Mel Gibson, Rene Russo, Brawley Nolte, Gary Sinise (139 min)

Mel Gibson ma piękną żonę, wspaniałego syna i udane życie bez problemów. Aż ktoś porywa mu syna. A on podejmuje z porywaczem trudną grę ujętą w zdjęciach Piotra Sobocińskiego. Bolesne, ale WYSOKIE NAPIĘCIE.

 

Polsat godz. 21:00

Ogień zwalczaj ogniem (Fire with Fire) - dramat sensacyjny, USA 2012, reż. David Barrett, wyk. Josh Duhamel, Bruce Willis, Rosario Dawson, Vincent D'Onofrio (97 min)

Strażak ma zeznawać przeciwko przywódcy gangu, który chce na niego wpłynąć, krzywdząc jego dziewczynę. A skoro tak, i skoro nasz strażak nie może liczyć na organy sprawiedliwości, sprzymierza się z szefem konkurencyjnej, wobec tej, z którą zadarł, grupy przestępczej. KINO INTENSYWNEJ AKCJI.

FilmBox godz. 21:00

Londyński bulwar (London Boulevard) - film kryminalny, USA/Wielka Brytania 2010, reż. William Monahan, wyk. Keira Knightley, Colin Farrell, Ray Winstone, David Thewlis (99 min)

Pan wychodzi na wolność po trzech latach więzienia. Teraz chce żyć uczciwie, więc próbuje. Na początek zatrudnia się do prac remontowych w domu pewnej filmowej gwiazdy, która to gwiazda jest właśnie na skraju załamania nerwowego. Nasz bohater z czasem zostaje jej ochroniarzem, ale jego nowa, uczciwa droga życia nie będzie taka oczywista i prosta. A bonus to świetny Farrell. DOBRZE SIĘ WIDZI.

TVP 2 godz. 21:25

Diamenty są wieczne (Diamonds Are Forever) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1971, reż. Guy Hamilton, wyk. Sean Connery, Jill St. John, Charles Gray, Lana Wood (115 min)

Jeszcze jeden i jeszcze raz. W tym odcinku długiej serii Sean Connery wraca na chwilę - ale jeszcze nie na chwilę ostatnią - do roli Bonda. Tym razem wywiad brytyjski, zaniepokojony wzrostem przemytu diamentów z RPA, wysyła agenta do Amsterdamu, gdzie mieści się centrum nielegalnego handlu kamieniami szlachetnymi. PEWNIE, ŻE PRZYJEMNIE.

 

TVP Kultura godz. 22:35

Też chcę (Ja toże choczu) - dramat obyczajowy, Rosja 2012, reż. Aleksiej Bałabanow, wyk. Oleg Garkusza, Jurij Matwiejew, Aleksandr Mosin, Alisa Szitikowa (79 min)

Jeden z dwóch dzisiaj filmów pana Bałabanowa. Historia muzyka, bandyty, tegoż bandyty przyjaciela i ojca tegoż przyjaciela, oraz prostytutki. Cała piątka próbuje odszukać tajemniczą dzwonnicę, albowiem legenda głosi, że zapewnia ona szczęście. BYĆ MOŻE, JA LUBIĘ KINO ROSYJSKIE, WIĘC DLA MNIE BARDZIEJ.

Ale kino+ godz. 00:05

Człowiek na dachu (Mannen pa taket) - dramat kryminalny, Szwecja 1976, reż. Bo Widerberg, wyk. Carl-Gustaf Lindstedt, Sven Wollter, Thomas Hellberg, Hakan Serner (107 min)

Komisarz Martin Beck bada sprawę zabójstwa porucznika Nymana. W trakcie dochodzenia wychodzi na jaw, że ów Nyman był brutalnym śledczym, a w jego śmierć mógł być zamieszany inny policjant. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Stopklatka TV godz. 00:20

Ładunek 200 (Gruz 200) - thriller, Rosja 2007, reż. Aleksiej Bałabanow, wyk. Aleksiej Połujan, Leonid Gromow, Jurij Stiepanow, Aleksiej Sieriebriakow (86 min)

I film Bałabanowa dzisiaj drugi. Znacznie mocniejszy. Trudniejszy nawet. Związek Radziecki w roku 1984. Pan Walery zabiera studentkę na przejażdżkę i razem trafiają do gospodarstwa, w którym goście są pojeni wódą własnej produkcji. W melinie przyjemnie nie będzie. PORUSZAJĄCE, SUROWE I ZNACZĄCE.

 

SERIAL

Cinemax godz. 20:00

I nie było już nikogo (And Then There Were None) - film kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. Craig Viveiros, wyk. Toby Stephens, Noah Taylor, Miranda Richardson, Maeve Dermody (87 min)

Dwukrotnie nominowana do Oscara Miranda Richardson, w pierwszej części nowego kryminalnego miniserialu brytyjskiego. Oczywiście stylowego, i w kostiumach, i z tajemnicą. Jest rok 1939, i jest dziesięcioro ludzi, którzy zaproszeni przez właściciela, przybywają na jego odciętą od świata wyspę w południowej Anglii. Gospodarz oskarża ich o to, że w przeszłości popełnili morderstwa. A wkrótce i oni goście zaczynają ginąć. ŚWIETNY TEATRALNY KLIMAT, ŚWIETNA ZABAWA.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Maradona według Kusturicy (Maradona by Kusturica) - film dokumentalny, Hiszpania/Francja 2008, reż. Emir Kusturica (93 min)

O znanym piłkarzu, jedynym chyba, do którego uwielbienie sięgnęło paranoi, bo ów ma nawet swój kościół i wyznawców swoich. Auror też uległ jego charyzmie, więc chociaż nie pominął słabszych chwil w życiu swojego idola, to jednak jest to głównie wyraz uwielbienia. DO ZOBACZENIA.

Canal+ godz. 21:00

Daft Punk bez masek (Daft Punk Unchained) - film dokumentalny, reż. Hervé Martin-Delpierre (65 min)

Fanem tego zespołu i jego muzyki nie jestem, ale doceniam. Oto przed Wami historia Daft Punk od jego początków w latach 90. aż do 2014 roku i odebrania nagrody Grammy. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.