Program TV na dziś: Owen Wilson w „Ja, ty i on”, Vince Vaughn jako „Wykapany ojciec” [POLECAJ TV – 22.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 22.06

Główne „polecenia” są niżej, na zgrabnie uformowanej liście, ale najpierw, z prawdziwą przyjemnością wspomnę o tym, że w TVP Kultura od godz. 00:30 zaczną się wspomnienia dawnych festiwali w Jarocinie. Najpierw półgodzinny zapis koncertu zespołu Dragon z roku 1992, który interesuje mnie mniej, a o godzinie 01:00 do koncert zespołu Kat z 1985 roku, który przypomnę sobie z – mam nadzieję – przyjemnością. Na wszelki wypadek nastawiłem już nagrywarkę, bo trochę późno.

Spoza listy są również #wTelewizji m.in. kolejne serie ciosów okraszone jedną niezmienną miną Stevena Seagala w filmie „Prowokacja” (Stopklatka TV godz. 20:00), średnia skandynawska komedia sensacyjna z Stellanem Skarsgardem w Ale kino+ o godz. 20:10, w Cinemax o godz. 20:55 premeira włoskiego filmu obyczajowego "Arianna", w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Gniew oceanu" z Georgem Clooneyem, w Stopklatka TV o godz. 21:50 pierwszy i jedynie słuszny "Och, Karol" z 1984 roku, w TV Puls o godz. 22:10 "Desperado", a w TVN 7 o godz. 23.50 "Fatalne zauroczenie" z 1987 roku z Michaelem Douglasem i Glenn Close.

Następny Polecaj TV oczywiście jutro, a dzisiaj bardzo miłej życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Lęk pierwotny (Primal Fear) - thriller, USA 1996, reż. Gregory Hoblit, wyk. Richard Gere, Edward Norton, Laura Linney, John Mahoney (129 min)

Adwokacko psychologiczny thriller ze świetną rolą Nortona, który był nominowany za nią do Oskara i otrzymał Złotego Globa. Jeden z najlepszych i najbardziej docenianych adwokatów postanowił pro bono bronić zabójcę arcybiskupa. Najpierw robi to tylko dla wzmocnienia własnej sławy, ale potem, kiedy wnika w mroczną przeszłość zabitego arcybiskupa zaczyna wierzyć w niewinność swojego klienta. A po drugiej stronie barykady staje wkurzona na niego była uczennica i kochanka pana mecenasa. KAWAŁ DOBREGO FILMU.

TV Puls godz. 20:00

Ja, ty i on (You, Me and Dupree) - komedia, USA 2006, reż. Anthony Russo, Joe Russo, wyk. Owen Wilson, Kate Hudson, Matt Dillon, Michael Douglas (105 min)

Nieźle bawiąca komedia o przyjaźni, miłości i o tym, że życie bywa pełne niespodzianek. Pani Kate Hudson i pan Matt Dillon kochają się i szczęśliwi są. Ale wprowadza się do nich zwariowany Owen Wilson, który wszystko stawia na głowie, i zamieszanie czyni, do tego stopnia, że oboje mają go po dziury w nosie. Ale jego pojawienie się w ich życiu ma też dobre strony. Bywa szalone, ale nie jest głupie, i BARDZO DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Polsat godz. 20:35

Wykapany ojciec (Delivery Man) - komedia, USA 2013, reż. Ken Scott, wyk. Vince Vaughn, Chris Pratt, Cobie Smulders, Andrzej Blumenfeld (105 min)

Pan Dawid swego czasu zdeponował w banku spermy swoje nasienie, i został biologicznym tatusiem ponad pół tysiąca dzieci. Spora ich część postanowiła poznać jego tożsamość i poszła po zgodę na to do sądu. No i pan Dawid decyduje się spotkać z potomstwem co ma być przyczynkiem do wielu śmiesznych rzeczy, ale da się oglądać TYLKO DLATEGO, ŻE JEST TU ŚWIETNY JAK ZAWSZE VINCE VAUGHN.

 

TVN godz. 20:55

Wyspa (The Island) - thriller SF, USA 2005, reż. Michael Bay, wyk. Ewan McGregor, Scarlett Johansson, Djimon Hounsou, Sean Bean (136 min)

Mieszkaniec idealnego świata niedalekiej przyszłości odkrywa, że wszystko, co go otacza, jest wielką mistyfikacją, a jemu i jego towarzyszom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. A prawda o tym niby idealnym świecie jest bardzo przykra. Zwłaszcza, że wcale nie taka niemożliwa i w naszej nieodległej przyszłości. WIDOWISKOWE, ALE I DLA PRZESTROGI.

FilmBox godz. 21:00

Robale (Slither) - horror SF, Kanada/USA 2006, reż. James Gunn, wyk. Don Thompson, Nathan Fillion, Gregg Henry, Xantha Radley (92 min)

Wraz z uderzeniem meteorytu na Ziemię przybywają zmyślne pasożyty i zaczynają od przejęcia kontroli nad ciałem i umysłem miejscowego bogacza. No i tak się rozmnażać zamierzają i zniszczyć życie - to, które znamy - na Ziemi. A zatem trzeba podjąć nierówną walkę, ale jakże efektowną walkę. MOMENTAMI ROBI WRAŻENIE, NO I PRZEDNIA ZABAWA.

 

TVP 2 godz. 22:10

Uroczystość (Ceremony) - komedia romantyczna, USA 2010, reż. Max Winkler, wyk. Michael Angarano, Uma Thurman, Reece Thompson, Lee Pace (86 min)

Młodzieniec zakochuje się bez pamięci w kobiecie od siebie starszej, która za dni kilka ma wziąć ślub z Brytyjczykiem. Bierze więc kumpla i ruszają na uroczystość ślub poprzedzającą, żeby do tegoż ślubu nie dopuścić. I TO PRZYJEMNE JEST I BYWA ZABAWNE.

TVP Kultura godz. 22:20

Harry Angel (Angel Heart) - thriller, USA/Kanada/Wielka Brytania 1987, reż. Alan Parker, wyk. Mickey Rourke, Robert De Niro, Lisa Bonet, Charlotte Rampling (108 min)

Prywatny detektyw Harry Angel, specjalizujący się w rozwodach i sprawach ubezpieczeniowych, otrzymuje od tajemniczego Louisa Cyphre'a zlecenie odnalezienia słynnego przed laty śpiewaka jazzowego. Świetny, mroczny film ze świetną rolą Lisy Bonet, która po tym występie została wyrzucona z „Bill Cosby Show”, i Mickey Rourke w roli moim zdaniem życiowej. DIABELSKO DOBRE.

TVP 1 godz. 22:35

Rosyjska ruletka (Russisch Roulette) - thriller, Niemcy/Austria 2012, reż. Joseph Vilsmaier, wyk. Katharina Böhm, Heinz Hoenig, Wolf Roth, Hansjürgen Hürrig (90 min)

Pierwsza z dwóch kryminalno-sensacyjnych części. Oto dziennikarka przyjeżdża z synem do Petersburga, żeby pokazać chłopcu grób ojca. No i się pakuje w problemy, bo najpierw gubi dziecko w metrze, a może nawet owo dziecko źli ludzie porywają, a potem okazuje się, że jej mąż, którego grób przyjechała odwiedzić wcale nie popełnił samobójstwa. Jest i polski akcent w osobie dzielnego naszego rodaka. TELEWIZYJNA RUTYNA, ALE DA SIĘ.

Polsat godz. 22:45

Ja, Irena i ja (Me, Myself & Irene) - komedia, USA 2000, reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, wyk. Jim Carrey, Renée Zellweger, Anthony Anderson, Mongo Brownlee (116 min)

O policjancie i wzorowym obywatelu, który zapada w stan rozdwojenia jaźni, a jego alter ego jest arogancki i brutalny typ, co daje pole do popisu Jimowi Carreyowi. SZKODA CZASU.

Stopklatka TV godz. 23:50

Oczy szeroko otwarte (Einayim Petukhoth) - dramat obyczajowy, Izrael/Niemcy/Francja 2009, reż. Haim Tabakman, wyk. Zohar Shtrauss, Ran Danker, Tinkerbell, Tzahi Grad (93 min)

Nie wiem co o tym filmie napisać, bo dla mnie to pretensjonalny bełkot zagłuszający bardzo ciekawy temat, więc posłużę się egzaltowanym opisem promo: „W sercu ortodoksyjnej żydowskiej dzielnicy Jerozolimy rodzi się niespodziewane i niemożliwe do spełnienia uczucie. Łączy ono dwóch religijnych mężczyzn - rzeźnika i jego pomocnika.” Opis też MI SIĘ NIE PODOBA.

 

SERIAL

BBC HD godz. 21:15

Morderca z Whitechapel 2 (Whitechapel) - film kryminalny, Wielka Brytania 2010, reż. David Evans, wyk. Rupert Penry-Jones, Philip Davis, Peter Serafinowicz, Alex Jennings (2x45 min)

Drugiej serii otwarcie. W pierwszym przeciwnikiem inspektora Chandlera był naśladowca Kuby Rozpruwacza. Tym razem zabójca naśladuje innego seryjnego zabójcę z mrocznej Londynu przeszłości. DOBRZE JEST BARDZO.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Sen o Warszawie - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Krzysztof Magowski (106 min)

Film o Czesławie Niemenie zrealizowany w 10. rocznicę jego śmierci. Opowiadają przyjaciele, rodzina, krytycy, dziennikarze i autorzy biografii. WARTO WIEDZIEĆ.

HBO 2 godz. 21:00

Atak na Charlie Hebdo: Terror w Paryżu (Charlie Hebdo: 3 Days of Terror) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Dan Reed (60 min)

7 stycznia 2015 roku islamscy terroryści przeprowadzili atak na redakcję francuskiego tygodnika satyrycznego Charlie Hebdo. Dokument opowiada historię aktu terroru, który wstrząsnął światem. WARTO ZOBACZYĆ.

TVP 1 godz. 21:30

Hollywoodzkie sekrety Michaela Jacksona (Michael Jackson's Secret Hollywood) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2011, reż. Jacques Peretti (49 min)

Nie oglądałem, więc nie wiem czy warto, ale z informacji wyczytałem, że autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Michael Jackson był dziwakiem, czy normalnym odbiorcą usług, z których korzystają gwiazdy Hollywood. NIE WIEM, NIE ZNAM SIĘ, ZAROBIONY JESTEM.