Program TV na dziś: "Niebiańska plaża" z Leonardo DiCaprio [POLECAJ TV – 23.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 23.06

Dzisiaj wstęp wyjątkowo krótki, bo spoza listy dorzucam tylko premierowe spotkanie z Johnem Oliverem w HBO 2 o godz. 21:00. I może jeszcze film „Show” z Cezarym Pazurą w Stopklatka TV o godz. 20:00, w Polsacie o godz. 20:10 zgrana już bardzo komedia romantyczna „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”, w TVN o godz. 21:55 „Footloose”, ale ten gorszy, z 2011 roku, a w Universal o godz. 23:25 „Tunel” z Sylvestrem Stallone, zaskakująco niezły. Ale to co najważniejsze, znajdziecie niżej.

Jutro Polecaj piątkowy, a dzisiaj przyjemnego życzę czwartku.

FILM

TV Puls godz. 20:00
Wakacje Jasia Fasoli (Mr. Bean's Holiday) - komedia, Wielka Brytania/Francja/Niemcy/USA 2007, reż. Steve Bendelack, wyk. Rowan Atkinson, Willem Dafoe, Steve Pemberton, Lily Atkinson (90 min)
Jaś Fasola wygrywa na loterii parafialnej tygodniowe wakacje w Cannes i kamerę wideo. Pełen entuzjazmu wyrusza w podróż życia. Oczywiście z kłopotami, w które pakuje go złośliwość wszystkiego co go otacza. Z nim włącznie. PUSTY, ALE JEDNAK ŚMIECH.

TV 4 godz. 20:00
Na pewno, być może (Definitely, Maybe) - komediodramat, Wielka Brytania/USA/Francja 2008, reż. Adam Brooks, wyk. Abigail Breslin, Ryan Reynolds, Elizabeth Banks, Isla Fisher (112 min)
Urocza familijno romantyczna komedia, w której pan opowiada 10 letniej córce historię miłości swojego życia. W grę wchodzą trzy kobiety, a córka ma zgadnąć która z nich jest jej mamą. UROCZE, ŻEBY NIE POWIEDZIEĆ, ŻE ROZCZULAJĄCE

Ale kino+ godz. 20:10

Czeski błąd (Kawasakiho r že) - dramat obyczajowy, Czechy 2009, reż. Jan H ebejk, wyk. Lenka Vlasáková, Milan Mikule~k, Martin Huba, Daniela Kolá ová (104 min)
Film był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, dostał nagrodę w Berlinale, to dla tych, dla których ważne są nagrody. A od siebie dodam, że wg mnie, te nagrody i nominacje jak najbardziej zasłużone. Oto bowiem przed Wami podana z charakterystycznym czeskim dystansem, ale i wnikliwością obserwacji rodzinna historia w której błędy przeszłości mieszają się z dzisiejszymi rodzinnymi dramatami. DOBRE TO. 

TVP Kultura godz. 20:20
Burza lodowa (The Ice Storm) - dramat obyczajowy, USA 1997, reż. Ang Lee, wyk. Kevin Kline, Joan Allen, Sigourney Weaver, Adam Hann-Byrd (108 min)
Otóż dla lubiących adaptacje wielkiej literatury to jest dzieło, bo na podstawie bestsellerowej powieści Ricka Moody'ego z 1994 r., a do tego nagroda w Cannes za najlepszy scenariusz. O małżeństwach dwóch, które od lat są zaprzyjaźnione, i które do mocniejszej, ściślejszej interakcji nadciągająca najsilniejszą od lat burza lodowa. SIGOURNEY WEAVER ZNAKOMITA, SCENARIUSZ I DIALOGI POD POWAŻNĄ REFLEKSJĘ

 

Fokus TV godz. 20:35
Frankenstein - horror, USA/Wielka Brytania/Japonia 1994, reż. Kenneth Branagh, wyk. Robert De Niro, Helena Bonham Carter, Kenneth Branagh, Aidan Quinn (117 min)
Pan doktor Victor Frankenstein pobudza do życia istotę złożoną z narządów pochodzących od zmarłych. Sytuacja wymyka mu się jednak spod kontroli, gdy monstrum ucieka z laboratorium. ŚWIETNA ROBOTA, I TO Z PRZESŁANIEM

FilmBox godz. 21.00
Dom na Nawiedzonym Wzgórzu (House on Haunted Hill) - horror, USA 1959, reż. William Castle, wyk. Vincent Price, Carolyn Craig, Richard Long, Elisha Cook Jr. (72 min)
Klasyczny w formie i treści horror z końca lat 50. minionego wieku. Ekscentryczny milioner zaprasza do nawiedzonego domu pięć osób kusząc ich dziesięcioma tysiącami dolarów dla tego, kto zdoła doczekać poranka. O północy rozdaje wszystkim rewolwery, które wyjmuje z małych trumienek. WSPANIAŁA ZABAWA.

 

TVP 2 godz. 21:30
Jak rozpętałem II wojnę światową: Ucieczka - komedia, Polska 1969, reż. Tadeusz Chmielewski, wyk. Marian Kociniak, Wirgiliusz Gryń, Zdzisław Kuźniar, Emil Karewicz (82 min)
Po raz nie wiem już który jeszcze raz od nowa najzabawniejsza wojenna opowieść na świecie, czyli Franek Dolas zwiedza świat w poszukiwaniu sposobu jak by tu wreszcie dobrać się Niemcom do skóry. W odcinku pierwszym trafia do niewoli, z której rzecz jasna ucieknie. ZABAWA ZNAKOMITA, ALE ILE MOŻNA? A JEDNAK MOŻNA.

Polsat godz. 22:15
Niebiańska plaża (The Beach) - film przygodowy, USA/Wielka Brytania 2000, reż. Danny Boyle, wyk. Leonardo DiCaprio, Tilda Swinton, Virginie Ledoyen, Guillaume Canet (114 min)
Amerykanin Richard, marząc o przeżyciu prawdziwej przygody, postanawia wyruszyć w podróż do Tajlandii. W obskurnym hotelu w Bangkoku poznaje młodego Szkota, w przeddzień jego samobójczej śmierci. Chłopak pokazuje Richardowi mapę, na której zaznaczony jest szlak prowadzący na tajemniczą wyspę, gdzie rzekomo istnieje prawdziwy raj. I go zaintrygował, więc wyrusza na poszukiwanie tytułowej "niebiańskiej plaży" w towarzystwie przygodnie poznanej pary Francuzów. DUŻO DOBREGO I TROCHĘ NUDY

Cinemax godz. 22:25
Doberman (Dobermann) - film sensacyjny, Francja 1997, reż. Jan Kounen, wyk. Vincent Cassel, Tchéky Karyo, Monica Bellucci, Antoine Basler (99 min)
Pan Dobermann to charyzmatyczny gangster, który wraz ze swym gangiem napada z lubością na banki. Po serii takich właśnie napadów na trzy banki przy jednej stojące ulicy, władze miasta tracą wiarę w to, że Policja sobie z rzeczonym Dobermannem poradzi, więc zatrudniają znanego ze skuteczności i bezwzględności inspektora. Co oczywiście prowadzi do nieuniknionej konfrontacji. KAWAŁ MOCNEGO KINA DO ZOBACZENIA

 

TVP Kultura godz. 22:40
Tata, mama, moja żona i ja (Papa, maman, ma femme et moi...) - komedia, Francja 1955, reż. Jean-Paul Le Chanois, wyk. Robert Lamoureux, Gaby Morlay, Fernand Ledoux, Nicole Courcel (104 min)
Zwiewna i przyjemna, ciesząca banałem komedia o małżeństwie, które tuż po ślubie wprowadziło się do niewielkiego wspólnego mieszkania z rodzicami. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ

Stopklatka TV godz. 22:45
Prawo Bronxu (A Bronx Tale) - dramat kryminalny, USA 1993, reż. Robert De Niro, wyk. Robert De Niro, Chazz Palminteri, Lillo Brancato, Francis Capra (116 min)
Idolem 9-letniego syna skromnego kierowcy autobusu, jest gangster Sonny, król Bronksu. On dyktuje prawa w dzielnicy, i jeśli ktoś ośmiela się mu sprzeciwić, musi zginąć. Chłopak przekonuje się o tym stając się świadkiem morderstwa dokonanego przez Sonny'ego. Chłopak nie chce zeznawać przeciwko swemu idolowi, ratując go w ten sposób przed więzieniem. I od tej pory między ojcem, synem i gangsterem zaczyna się toczyć specyficzna gra. BARDZO DOBRE.

TVP 2 godz. 23:10
Blue Valentine - melodramat, USA 2010, reż. Derek Cianfrance, wyk. Ryan Gosling, Michelle Williams, John Doman, Mike Vogel (107 min)
Historia narodzin, a potem rozpadu, a jeszcze później prób ratowania małżeństwa i wzruszająca opowieść o blaskach i cieniach miłości. Z przewagą cieni trochę. DO WZRUSZEŃ

SERIAL

TVP Polonia godz. 20:50
Paradoks - serial kryminalny, Polska 2012, reż. Greg Zgliński, wyk. Bogusław Linda, Anna Grycewicz, Cezary Łukaszewicz, Arkadiusz Jakubik (43 min)
Powtórkowo od początku bardzo niezły serial, który jednakowoż oglądać z przyjemnością - i to jest spora jego wada - można tylko raz. Bo jeśli się wie jak się kończy, to czar największy pryska. Ale dialogi, ale scenariusz i Arkadiusz Jakubik z Przemysławem Bluszczem na poziomie najwyższym. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

BBC HD godz. 21:15
Morderca z Whitechapel 2 (Whitechapel) - film kryminalny, Wielka Brytania 2010, reż. David Evans, wyk. Rupert Penry-Jones, Philip Davis, Peter Serafinowicz, Alex Jennings (2x45 min)
Drugi i trzeci z trzech odcinków drugiej serii. W pierwszym przeciwnikiem inspektora Chandlera był naśladowca Kuby Rozpruwacza. Tym razem zabójca naśladuje innego seryjnego zabójcę z mrocznej Londynu przeszłości. DOBRZE JEST BARDZO.

 

DOKUMENT

TVP Historia godz. 21:45
Deyna - film dokumentalny, Polska 2003, reż. Jarosław Stypa, Beata Dzianowicz (36 min)
Bliscy, koledzy z boiska, trenerzy współcześni kibice, dla których pan Kazimierz jest legendą mówią o naszym piłkarskim mistrzu, wspominają, czasem żartują. I oczywiście archiwalne do tego fragmenty. DO ZOBACZENIA.