Program TV na dziś: "Harry Potter i Czara Ognia", Morgan Freeman i Olga Kurylenko w premierze „Momentum” [POLECAJ TV – 24.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT: @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 24.06

Oczywiście zaczynamy od tego, co na listę nie weszło, a możecie chcieć wiedzieć, że jest. W TVP Kultura o godz. 00:35 koncert B.B. Kinga z Montreux w 1993 roku, w TVP 2 o godz. 22:30 w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2016 wystąpią Kolektywy, w TV 4 od godz. 22.00 nie polecam relacji z Półfinału Miss Polski 2016, w Polsacie o godz. 20:05 w ramach Ligi Światowej w siatkówce na żywo mecz Polska – Argentyna, a po meczu ok godz. 22:05 w tymże Polsacie swoje dwudzieste urodziny śpiewnie obchodził będzie zespół Ich Troje. I może jeszcze kilka filmów. W Kino Polska o godz. 20:00 "Uwikłanie" wg Zygmunta Miłoszewskiego, w TV Puls o godz. 22:00 "Wpół do śmierci" ze Stevenem Seagalem, w TVP HD o godz. 23:00 "Rocky 4", w Polsacie o godz. 00:05 "Planeta małp" Tima Burtona z Markiem Wahlbergiem, a w TVP 2 o godz. 00:15 kryminalna komedia z 1987 roku "Dziennik sierżanta Fridaya".

Kolejny Polecaj TV w sobotę, a dzisiaj udanego życzę piątku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Krowy na wypasie (Barnyard) - film animowany, Niemcy/USA 2006, reż. Steve Oedekerk (90 min)

Farmera wybywa z farmy, a zwierzęta w gospodarstwie żyć zaczynają jak ludzie i jak ludzie się bawić itd. A na czele zabawy krowa Otis, która rad ojca swego nie słuchając, całą czeredę wpędza w kłopoty. W TOWARZYSTWIE DZIECI MŁODSZYCH ROZRYWKA BEZ SZAŁU, ALE Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

TVN godz. 20:00

Harry Potter i Czara Ognia (Harry Potter and the Goblet of Fire) - film przygodowy, USA/Wielka Brytania 2005, reż. Mike Newell, wyk. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane (157 min)

Młody czarodziej startuje w Turnieju Trójmagicznym i staje do pojedynku ze swym śmiertelnym wrogiem, lordem Voldemortem. No i tak dalej. Nie będę namawiał, bo nie lubię tej opowieści, ale wiem, że to rzecz lubiana, więc żeby nie było, że nie mówiłem, że jest. OBIEKT KULTU, ALE JA TEGO NIE OGARNIAM.

Stopklatka TV godz. 20:00

Prawdziwa historia (The World's Fastest Indian) - dramat przygodowy, USA/Nowa Zelandia 2005, reż. Roger Donaldson, wyk. Anthony Hopkins, Aaron Murphy, Iain Rea, Tessa Mitchell (122 min)

Pewien starszy pan od zawsze marzył o pobiciu rekordu świata w szybkości jazdy na zabytkowym motocyklu. I całe życie udoskonalał swoją maszynę, aż wreszcie zdecydował się wziąć udział w bardzo znanych zawodach. KU POKRZEPIENIU.

TV Puls godz. 20:00

Liberator 2 (Under Siege 2: Dark Territory) - film sensacyjny, USA 1995, reż. Geoff Murphy, wyk. Steven Seagal, Eric Bogosian, Everett McGill, Katherine Heigl (96 min)

W poprzedniej części Seagal uratował okręt i cały świat, a tym razem akcję z szalonymi terrorystami przeniesiono do pociągu. Tutaj też można się strzelać i bić. Ale to naprawdę DA SIĘ OGLĄDAĆ.

HBO godz. 20:10

1864 - dramat, Dania 2014, reż. Ole Bornedal, wyk. Pilou Asbak, Marie Tourell Soderberg, Jens Satter-Lassen, Jakob Oftebro (121 min)

Premiera w telewizorze. Film, który słusznie kojarzyć możecie z polecanym któregoś z pięknych dni duńskim, najdroższym w historii tego kraju serialem. Film też zrealizowany z rozmachem wielkim. I niezły jest bardzo. Oto dwaj bracia z biednej pochodzący rodziny zakochują się w córce zarządcy majątku. Ona ich miłość odwzajemnia, więc sytuacja prosta nie jest. I w to wszystko pakuje się wybuch wojny między Danią a Prusami. Bracia idą na tę wojnę, a jej listy, pomagają im ten wojenny czas przeżyć. DO WZRUSZENIA I ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 20:20

Satyricon (Fellini - Satyricon) - komediodramat, Włochy/Francja 1969, reż. Federico Fellini, wyk. Martin Potter, Hiram Keller, Max Born, Salvo Randone (124 min)

Nominowany do Oscara film mistrza Felliniego z 1969 roku. Surrealistyczna i pełna erotyki wizja schyłku Cesarstwa Rzymskiego, wpisana w podróże dwóch młodzieńców szukających seksualnych doznań. A przed seansem krótko o filmie. POZYCJA KLASYCZNA.

Canal+ godz. 21:00

Momentum - thriller, USA 2015, reż. Stephen S. Campanelli, wyk. Morgan Freeman, Olga Kurylenko, James Purefoy, Jenna Saras (96 min)

Premiera w telewizorze. Nieźle obsadzona, i zrobiona nieźle, ale w sumie cokolwiek banalna sensacyjna opowieść o złodziejce diamentów, która w ramach ostatniego skoku, który miał jej zapewnić dostatnią emeryturę, wplątana zostaje w morderstwo. I teraz musi się dowiedzieć kto, po co i jak się z tego wyplątać. DO ZOBACZENIA.

 

AXN godz. 21:00

Gra dla dwojga (Duplicity) - thriller, USA/Niemcy 2009, reż. Tony Gilroy, wyk. Julia Roberts, Clive Owen, Paul Giamatti, Tom Wilkinson (125 min)

Komedia po części romantyczna i po części sensacyjna sytuacja trochę. Nie wiem czemuż jako thriller go telewizja w materiałach zakwalifikowała swoich, bo on nie aż taki straszny przecież. Para agentów ma dość służby, więc przechodzą do sektora prywatnego. Ale zatrudniają się w konkurencyjnych firmach, co będzie miało znaczenie rzecz jasna. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TVP 1 godz. 21:30

Nie do przebaczenia (The Unforgiven) - western, USA 1960, reż. John Huston, wyk. Audrey Hepburn, Burt Lancaster, Charles Bickford, Audie Murphy (116 min)

Johna Hustona western o walce Indian z białymi osadnikami. Rzecz się dzieje w Teksasie w 1850 roku. Indianie próbują siłą odebrać swoją młodą krewną białym osadnikom, którzy przygarnęli ją, kiedy była dzieckiem. Dochodzi więc do walki, ale okaże się, że cała sprawa jest częścią intrygi pewnego bardzo złego gościa. Treść i forma przykurzone już nieco mocniej niż nieco, ale jednak to POZYCJA KLASYCZNA.

Cinemax godz. 21:35

Surwiwalista (The Survivalist) - thriller, Wielka Brytania 2015, reż. Stephen Fingleton, wyk. Martin McCann, Mia Goth, Olwen Fouere, Andrew Simpson (100 min)

Premiera w telewizorze. Niezłe połączenie postapokaliptycznego SF z thrillerem. Plus świetny klimat. Po prawie końcu ludzkości nikt się czuć bezpiecznym nie może, a ludzi jest mniej niż więcej. Zwłaszcza tych, których można by uznać za dobrych. Jeden z takich nienajgorszych żyje samotnie w środku lasu i bliski jest już szaleństwa od samotności. Ale zjawiają się dwie kobiety – matka z nastoletnią córką – które pan pod swój dach, za pewną cenę, oczywiście, godzi się przyjąć. Nagrody nawet film dostał. Głównie pan reżyser, debiutant. MROCZNIE JEST I OPOWIEDZIANE DOBRZE.

 

TVN 7 godz. 21:55

Rozterki Gray (Gray Matters) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Sue Kramer, wyk. Heather Graham, Bridget Moynahan, Tom Cavanagh, Molly Shannon (92 min)

Brat i siostra są nie tylko rodzeństwem, ale również najlepszymi przyjaciółmi. Sprawa się komplikuje trochę, kiedy on znajduje partnerkę, a ona (siostra znaczy) konstatuje, że i jej dziewczyna brata nie jest obojętną. BEZ PRZYKROŚCI.

Stopklatka TV godz. 22:40

I zapadła ciemność (And Soon the Darkness) - thriller, USA/Argentyna/Francja 2010, reż. Marcos Efron, wyk. Amber Heard, Odette Annable, Karl Urban, Adriana Barraza (87 min)

Dwie młode Amerykanki wybrały się na rowerową wyprawę po bezdrożach Argentyny. Pewnego dnia przy granicy z Paragwajem gniewają się na siebie, rozdzielają na chwilę, i jedna z nich znika. A wcześniej oczywiście miały zatarg z lokalesem. A SYTUACJA SIĘ ZAGĘSZCZA.

TVP Kultura godz. 22:50

Black Mama, White Mama - film obyczajowy, USA/Filipiny 1973, reż. Eddie Romero, wyk. Pam Grier, Margaret Markov, Sid Haig, Lynn Borden (83 min)

Kolejny film spod znaku Blaxploitation, nieskobudżetowej sensacyji z lat 70. realizowanej z myślą o afroamerykańskiej widowni i z udziałem afroamerykańskich aktorów. W tym koszmarnym w obrazku i realizacji filmie dwie silne kobiety, biała i czarna, trafiają do filipińskiego więzienia. Oczywiście się nie lubią bardzo, ale kiedy mają okazję, to uciekają, i od teraz muszą współpracować. I ten fantastyczny dźwięk przy ciosach. STRASZNY KICZ, ALE OCZU ODERWAĆ NIE MOŻNA, plus piękna Pam Grier.

 

TVN godz. 23:15

Obcy - ósmy pasażer "Nostromo" (Alien) - horror SF, Wielka Brytania/USA 1979, reż. Ridley Scott, wyk. Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Veronica Cartwright, Harry Dean Stanton (117 min)

Pierwsza, i dla mnie niezmiennie najlepsza część, chociaż najmniej wybuchowa. Statek kosmiczny Nostromo otrzymuje sygnał SOS z pobliskiej planety. Podczas akcji ratunkowej załoga odkrywa nieznaną formę życia. "Obcy" zagnieżdża się na pokładzie i zaczyna zabijać ludzi. ALEŻ TO DOBRE!

DOKUMENT

Fokus TV godz. 21:00

Krew, kule i ciała - historia kryminalistyki (Blood, Bullets and Bodies: The History of Forensics) (2): Na tropie sprawcy - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2015 (49 min)

Jeszcze raz od nowa pierwszy odcinek, czyli najnowocześniejsze techniki stosowane w kryminalistyce, pomagające w wykryciu sprawcy, i to jak kolejne wynalazki były w kryminalistyce wykorzystywane. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 22:45

Atak na Charlie Hebdo: Terror w Paryżu (Charlie Hebdo: 3 Days of Terror) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Dan Reed (60 min)

7 stycznia 2015 roku islamscy terroryści przeprowadzili atak na redakcję francuskiego tygodnika satyrycznego Charlie Hebdo. Dokument opowiada historię aktu terroru, który wstrząsnął światem. WARTO ZOBACZYĆ.