Program TV na dziś: finał 6. serii serialu "Gra o tron" albo "Pogromcy duchów II" [POLECAJ TV – 27.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 27.06

Zanim lista, kilka rzeczy, które na nią nie weszły. Oto w TVP 1 o godz. 21:10, niestety zamiast poniedziałkowego spektaklu Teatru Telewizji, „Wielki test o NATO”, w Polsacie mecze. O godz. 17:50 (również w TVP 1) Włochy – Hiszpania, a o godz. godz. 20:50 Anglia – Islandia. W HBO wieczór serialowych finałów: o godz. 20:10 pożegnanie z szóstym sezonem „Gry o tron”, o godz. 21:10 żegnamy trzeci sezon „Doliny Krzemowej”, a o godz. 21:40 ostatni odcinek piątego sezonu „Figurantki” z niesamowitą Julią Louis-Dreyfus. W TVP Kultura od godz. 18:55 dwa odcinki muzycznej serii dokumentalnej „Teledyski zmieniły muzykę”. Pierwszy o Bon Jovi, a drugi o AC/DC.
No i rzecz najgłupsza, czyli w TVN o godz. 20:55 reality „Projekt Lady” z Małgorzatą Rozenek, i bez sensu. 

Jutro Polecaj wtorkowy, a dzisiaj przyjemnego życzę poniedziałku.

FILM

Ale kino+ godz. 20:10
400 batów (Les 400 coups) - dramat obyczajowy, Francja 1959, reż. François Truffaut, wyk. Albert Rémy, Jean-Pierre Léaud, Claire Maurier, Guy Decomble (99 min)
Wielkie kino, sztandarowe dzieło francuskiej Nowej Fali, dwie nagrody w Cannes, nominację do BAFTY w kategoriach „najlepszy film” i „najbardziej obiecujący pierwszoplanowy debiut aktorski”, a takoż nominacja do Oscara za najlepszy oryginalny scenariusz. A rzecz jest o nastolatku, który planując ucieczkę z domu okrada ojczyma, i trafia do poprawczaka. DUŻA RZECZ, POZYCJA KLASYCZNA, ALE DLA KONESERÓW WYRAFINOWANEGO KINA

 

TV Puls godz. 20:00
Co z oczu, to z serca (Out of Sight) - komedia kryminalna, USA 1998, reż. Steven Soderbergh, wyk. George Clooney, Jennifer Lopez, Ving Rhames, Dennis Farina (118 min)
Jack Foley, błyskotliwy i uwodzicielski kasiarz, który okradł ponad dwieście banków, dostaje wyrok 30 lat więzienia. Postanawia uciec, dokonać ostatniego skoku i przejść na emeryturę. A w grę wchodzi jeszcze miłość rzecz jasna. W charakterze miłości występuje Jennifer Lopez. MOŻNA ZOBACZYĆ.

Stopklatka TV godz. 20:00
Za kilka dolarów więcej (Per qualche dollaro in piu) - western, RFN/Hiszpania/Włochy/Monako 1965, reż. Sergio Leone, wyk. Clint Eastwood, Lee Van Cleef, Gian Maria Volonté, Rosemary Dexter (126 min)
Klasyczny w formie i treści spaghetti western z klasyczną westernową rolą Clinta Eastwooda. Oto dwaj łowcy nagród polują na tego samego bandytę, za którego głowę wyznaczono wysoką nagrodę. Nie lubią się, ale muszą współpracować. Oczywiście do czasu. POZYCJA KLASYCZNA, ALE JUŻ CIĘŻKOSTRAWNA.

TVN 7 godz. 20:00
Trzy życzenia (Three Wishes) - film obyczajowy, USA 1995, reż. Martha Coolidge, wyk. Patrick Swayze, Mary Elizabeth Mastrantonio, Joseph Mazzello, Seth Mumy (115 min)
Pan prawie potrąca włóczęgę, co przypomina mu, że kiedy był pacholęciem jego mama też mało nie zabiła podobnego pana, który okazał się wojennym weteranem, i okazał się bardzo dobrym człowiekiem, który pomógł im przetrwać trudne rodzinne chwile. KRZEPIĄCE BYĆ MOŻE

AXN Black godz. 21:05
Pogromcy duchów 2 (Ghostbusters 2) - komedia SF, USA 1989, reż. Ivan Reitman, wyk. Bill Murray, Sigourney Weaver, Dan Aykroyd, Harold Ramis (100 min)
Druga część rewelacyjnej komedii z duchami. Równie dobra jak część pierwsza, a pod pewnymi względami nawet lepsza. ŚWIETNA ZABAWA.

 

Paramount godz. 21:55
Kot (The Cat in the Hat) - film familijny, USA 2003, reż. Bo Welch, wyk. Mike Myers, Dakota Fanning, Kelly Preston, Alec Baldwin (82 min)
W baśniowym miasteczku lokalesi żyją w różowych domkach, i mają pięknie zadbane ogródki. W jednym z takich mieszka rodzeństwo z samotnie ich wychowującą mamą. I pewnego dnia nawiedza ich szalony gość. Na podstawie książki Theodora Seussa Geisela, który znany jest pod pseudonimem Doktor Seuss. DOBRA ZABAWA DLA DZIECI, ALE Z RODZINĄ.

 

TVP Historia godz. 22:20
Krótki dzień pracy - film polityczny, Polska 1981, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Wacław Ulewicz, Lech Grzmociński, Tadeusz Bartosik, Elżbieta Kijowska (73 min)
Jeden, ale za to wyjątkowy dzień pracy partyjnego sekretarza, który próbuje 25 czerwca 1976 r., dzień po ogłoszeniu podwyżek próbuje polubownie załatwić sprawę z poruszonym, szykującym się do strajku, i coraz bardziej poirytowanym tłumem. NIEZŁE WSPOMNIENIE.

Stopklatka TV godz. 22:45
Powrót do domu (Homecoming) - thriller, USA 2009, reż. Morgan J. Freeman, wyk. Mischa Barton, Matt Long, Jessica Stroup, Michael Landes (91 min)
Pan wraca do domu, by poznać ją ze swoją rodzinką nową narzeczoną. Ale w okolicy jest też panna Shelby, dawna miłość pana bohatera. I ta Shelby nie chce uznać porażki i szuka sposobu, żeby odzyskać dawnego chłopaka. A jako, że jest trochę odchylona - albo skrzywiona miłością po prostu - można przypuszczać, że jej starania mogą okazać się dla młodej pary cokolwiek niebezpieczne. MOŻNA, ALE NIE TRZEBA.

TVP Kultura godz. 23:00
Flandria (Flanders) - dramat wojenny, Francja 2006, reż. Bruno Dumont, wyk. Adélaide Leroux, Samuel Boidin, Henri Cretel, Jean-Marie Bruveart (87 min)
O dwóch młodzieńcach, którzy cholewy smalą do tej samej dziewczyny, która na domiar złego uchodzi za lokalną dziwkę, ale wybucha wojna, i dopiero teraz okaże się który z nich jest prawdziwym mężczyzną. Filmu nie znam, ale dzisiaj go nie poznam. Może następnym razem. PODOBNO GRZECHU WARTE

Canal+ godz. 23:00
Cybernatural (Unfriended) - horror, USA 2014, reż. Levan Gabriadze, wyk. Heather Sossaman, Matthew Bohrer, Courtney Halverson, Shelley Hennig (79 min)
Premiera w telewizorze. Nie widziałem, ale podobno bardzo kiepskie. No, ale premiera, więc mówię, że jest. Oto panna laura pada ofiarą cyberprzemocy, załamuje się i popełnia samobójstwo. A po roku, przy użyciu internetowego komunikatora odzywa się do znajomych. NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

TVN Fabuła godz. 23:35
Bardzo Dziki Zachód (Wild Wild West) - western komediowy, USA 1999, reż. Barry Sonnenfeld, wyk. Kevin Kline, Will Smith, Kenneth Branagh, Salma Hayek (107 min)
Prezydent USA wybiera dwóch agentów rządowych. Ich zadaniem jest ochrona głowy państwa przed zamachem ze strony szalonego naukowca, dr. Lovelessa. Dużo udanych efektów specjalnych, dużo radości z tego jak bawią się Will Smith i Kevin Kline. DOBRA ZABAWA.

SERIAL

Ale kino+ godz. 22:00
Peaky Blinders - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Tim Mielants, wyk. Cillian Murphy, Sophie Rundle, Finn Cole, Will Marwood (55 min)
Powtórka dwuodcinkowego finału trzeciego, najlepszego z trzech rewelacyjnych sezonów jednego z moich seriali wszech czasów. W trzecim sezonie do rodzinnych problemów dochodzi jeszcze skomplikowana międzynarodowa intryga, która może wpłynąć na historię. Plus fenomenalnie dobrana muzyka, czyli utwory Davida Bowie, który był serialu wielkim fanem. A dla tych, których zachęcił ten fragment Polecaja, a nie mieli przyjemności serialu poznać, w FilmBox Premium o godz. 22:40 mogą zacząć oglądać od początku sezonu pierwszego. PROGRAM OBOWIĄZKOWY

BBC HD godz. 22:30
Nadkomisarz Banks 3 (DCI Banks) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, wyk. Stephen Tompkinson, Andrea Lowe, Caroline Catz, Jack Deam (50 min)
Bardzo angielski w formie i treści serial kryminalny. Nie jest to najlepszy z tych, które widziałem, ale ma styl. I fenomenalnie skrojony główny bohater. DOBRE WRAŻENIA

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 21.00
Tajne akta inkwizycji (Secret Files of The Inquisition) (3): Wojna ideologiczna - serial dokumentalny, Kanada 2005 (60 min)
Na podstawie udostępnionych przez Watykan archiwów program opowiada o działalności Świętej Inkwizycji, która od wieków wzbudzała wiele kontrowersji. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

TVP 1 godz. 22.50
Byliśmy pierwsi. Poznań '56 - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Sławomir Koehler (45 min)
O wydarzeniach poznańskiego Czerwca z perspektywy uczestników, którzy wystąpili przeciw systemowi. Strajk rozpoczął się 28 czerwca 1956 r. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ