Program TV na dziś: Roger Moore znów w roli Bonda i "Czerwiec '56" Jana Komasy [POLECAJ TV – 28.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 28.06

Poza tym co znajdziecie na liście, dodam jeszcze, że w TVP 2 o godz. 22:20 rozpocznie się relacja na żywo z widowiska "Czerwiec '56" w reż. Jan Komasy. Oczywiście inspirowane kolejną rocznicą poznańskiego wydarzenia sprzed lat.

I może kilka filmów jeszcze. W Stopklatka TV o godz. 20:00 komediowy horror "Wampirzyce" z Alicią Silverstone, TV 4 o godz. 22:00 "Czarny orzeł" czyli Sho Kosugi i Jean-Claude Van Damme w zdzierającej kiedyś głowice magnetowidów walecznej sensacji z 1988 roku, w Polsacie o godz. 22:30 „127 godzin”, czyli świetna rola Jamesa Franco w mocno klaustrofobicznym filmie o panu utkwionym w szczelinie, a w TVP Historia o godz. 23:20 "Śmierć jak kromka chleba" Kazimierza Kutza.

Polecaj środowy będzie w środę, a dzisiaj życzę przyjemnego wtorku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Fatalne zauroczenie (Fatal Attraction) - thriller, USA 1987, reż. Adrian Lyne, wyk. Michael Douglas, Glenn Close, Anne Archer, Fred Gwynne (119 min)
Adwokat, szczęśliwy mąż i ojciec, ulega urokowi koleżanki z pracy. Z powodu wyrzutów sumienia zrywa znajomość. Zakochana kobieta chce kontynuować romans. Uczucie zamienia się w obsesję. CIĄGLE ROBI WRAŻENIE.

TV Puls godz. 20:00
Miami Vice - film sensacyjny, USA/Niemcy/Paragwaj/Urugwaj 2006, reż. Michael Mann, wyk. Colin Farrell, Jamie Foxx, Gong Li, Naomie Harris (127 min)
Wzięta z serialu, choć z tegoż serialu mająca tylko tytuł i nazwiska bohaterów, opowieść o detektywach Sonnym Crocketcie i Ricardo Tubbsie, którzy przenikają do siatki przemytników. Chcąc dotrzeć do szefów organizacji, naruszają granicę między prawem i zbrodnią. Niby jest akcja, ale SERIAL MIAŁ WDZIĘK, KTÓREGO TUTAJ BRAKUJE.

Canal+ Film godz. 20:00
Złota dama (Woman in Gold) - film biograficzny, Wielka Brytania 2015, reż. Simon Curtis, wyk. Helen Mirren, Ryan Reynolds, Daniel Brühl, Katie Holmes (109 min)
Premiera w telewizorze. Bardzo dobry film o pani, która po wielu latach próbuje  odzyskać od austriackiego rządu wywiezioną przez hitlerowców w czasie wojny kolekcję obrazów. Najbardziej zależy jej na pewnym portrecie. Problem polega na tym, że po pierwsze Austriacy  nie zamierzają kolekcji oddawać, a po drugie wspomniany portret jest uważany za skarb narodowy Austrii. Panią w walce wspiera młody prawnik. BARDZO DOBRZE SIĘ OGLĄDA, ZWŁASZCZA DLA HELEN MIRREN, KATIE HOLMES.

TVP 2 godz. 20:10
Żyj i pozwól umrzeć (Live and Let Die) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1973, reż. Guy Hamilton, wyk. Roger Moore, Jane Seymour, Yaphet Kotto, Clifton James (115 min)
Ósmy film z serii o przygodach superagenta 007 Jamesa Bonda i pierwszy, w którym tę rolę zagrał Roger Moore, którzy był już popularny jako Simon Templar z serialu „Święty”. Bond tym razem rusza śladem ukrywającego się na Karaibach handlarza heroiną. A po drodze trafia do Nowego Jorku. Zresztą nie o fabułę tu chodzi. DOBRA ZABAWA.

 

Polsat godz. 20:10
Sabotaż (Sabotage) - film sensacyjny, USA 2014, reż. David Ayer, wyk. Arnold Schwarzenegger, Sam Worthington, Terrence Howard, Joe Manganiello (109 min)
Głośny (dosłownie) film z milionami dolarów, ze strzelaninami, walką i panem Arnoldem Schwarzeneggerem o członkach jednostki od walki z narkotykami, którzy ukrywają kilka milionów. Pieniądze jednak znikają, a niebawem wspomniani członkowie oddziału po kolei giną w makabrycznych okolicznościach. RUTYNOWE DZIAŁANIA, ALE Z HUKIEM.

Ale kino+ godz. 20:10

Blueberry - western, Francja/Meksyk/USA 2004, reż. Jan Kounen, wyk. Vincent Cassel, Juliette Lewis, Michael Madsen, Hugh O'Conor (124 min)
Rzecz na dzikim zachodzie się dzieje, na którym to pan szeryf spróbuje wyrównać rachunki z pewnym przestępcą, więc ruszy jego śladem i... tu zaskoczenie, będzie się miotał na między światem realnym i duchowym. I DLATEGO NIE POLECAM TYM, KTÓRZY LUBIĄ WESTERNY. INNYM TEŻ.

TVP Kultura godz. 20:20
Wichrowe Wzgórza (Wuthering Heights) - melodramat, Wielka Brytania 2011, reż. Andrea Arnold, wyk. Kaya Scodelario, James Howson, Nichola Burley, James Northcote (129 min)
W czasie podróży do Liverpoolu Earnshaw znajduje cygańskiego chłopca. Postanawia go przygarnąć i wychować ze swoimi dziećmi. Gdy chłopak dorasta, zakochuje się ze wzajemnością w przybranej siostrze. NIESPIESZNE, DO PRZYTULENIA.

TVN godz. 20:55
Ostatni skaut (The Last Boy Scout) - film sensacyjny, USA 1991, reż. Tony Scott, wyk. Bruce Willis, Damon Wayans, Halle Berry, Chelcie Ross (105 min)
Dwóch skrajnie różnych mężczyzn połączyły wspólne sprawy. Obaj znali dziewczynę, która została zamordowana. Chociaż zupełnie do siebie nie pasują, walczą z korupcją i samowolą wpływowych polityków. KAWAŁ KINA AKCJI plus boska Halle Berry.

TVN Fabuła godz. 21:00
Śmiertelna wyliczanka (Murder By Numbers) - thriller, USA 2002, reż. Barbet Schroeder, wyk. Sandra Bullock, Ben Chaplin, Ryan Gosling, Michael Pitt (120 min)
Pani Cassie i pan Sam prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa. Trop prowadzi do dwóch nastolatków. Sam jest przekonany, że chłopcy są niewinni, ale Cassie czuje, że sprawa ma drugie dno. I oczywiście ma, bo to przecież film. NAPIĘCIE ROŚNIE.

Stopklatka TV godz. 21:55
Captain America: Pierwsze starcie (Captain America: The First Avenger) - film SF, USA 2011, reż. Joe Johnston, wyk. Chris Evans, Hugo Weaving, Natalie Dormer, Stanley Tucci (124 min)
Student uczestniczy w tajnym eksperymencie rządowym, z którego ma wyniknąć stworzenie nadżołnierza do zadań specjalnych. I już jako Kapitan Ameryka podejmuje walkę z nazistami, a potem z organizacją Hydra. Bardzo marvelowskie i BARDZO EFEKTOWNE.

 

FOX Comedy godz. 22:00
Bogowie muszą być szaleni (The Gods Must Be Crazy) - komedia, Botswana/RPA 1981, reż. Jamie Uys, wyk. N!xau, Marius Weyers, Sandra Prinsloo, Louw Verwey (120 min)
Jeden z przykładów na komediowe szaleństwo początku lat 80. minionego słusznie wieku. I spory przebój pokolenia VHS. Grupa buszmenów żyje sobie poza cywilizacją spokojnie. Ich świat staje na głowie, kiedy z nieba, w charakterze daru od hojnych i łaskawych Bogów spada pusta butelka po Coca-Coli. Szczególnie dla niejakiego Xi, który rusza w podróż, by zwrócić bogom prezent i przy okazji poznaje zupełnie inny świat. TOTALNE SZALEŃSTWO, NA MIARĘ SZAŁU TAMTYCH LAT.

 

TVN 7 godz. 22:30
Sydney (Hard Eight/Gambler) - dramat kryminalny, USA 1996, reż. Paul Thomas Anderson, wyk. Philip Baker Hall, John C. Reilly, Gwyneth Paltrow, Samuel L. Jackson (102 min)
Pan stracił wszystkie pieniądzem, ale przypadkiem poznaje starszego hazardzistę, który uczy go, jak bez wysiłku zdobyć fortunę. I oczywiście obaj wpadają w scenariuszem zapisaną pułapkę. KRZYWDY NIE ROBI.

SERIAL

Universal godz. 20:00
Mentalista (The Mentalist) - serial kryminalny, USA 2008, reż. David Nutter, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (60 min)
Jeszcze raz od początku, i to od dzisiaj codziennie. Bohaterem jest Patrick Jane, konsultant biura śledczego, który ma wyjątkowy zmysł obserwacji pozwalający mu niemal czytać w ludzkich myślach. Pomaga policji, ale tak naprawdę najważniejsze jest dla niego znalezienie supermordercy Czerwonego Johna, który zabił jego żonę i córkę. Ze sporą dawką humoru, więc JESZCZE MOŻNA.

CBS Europa godz. 21:00
Na koniec świata (To the Ends of the Earth) - przygodowy, Wielka Brytania 2005, reż. David Attwood, wyk. Benedict Cumberbatch, Sam Neill, Jared Harris, Brian Pettifer (3x89 min)
Cały miniserial, czyli trzy części o brytyjskim arystokracie, który wyrusza w rejs do Australii, gdzie ma objąć stanowisko w rządzie kolonialnym. A tygodnie spędzone na statku zmieniają jego spojrzenie na świat i ludzi. DO ZOBACZENIA.

BBC HD godz. 21:40
Nadkomisarz Banks 3 (DCI Banks) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, wyk. Stephen Tompkinson, Andrea Lowe, Caroline Catz, Jack Deam (2x50 min)
Bardzo angielski w formie i treści serial kryminalny. Nie jest to najlepszy z tych, które widziałem, ale ma styl. I fenomenalnie skrojony główny bohater. DOBRE WRAŻENIA

 

DOKUMENT

TVP 2 godz. 23:55
W dzień targowy - film dokumentalny, Polska 2006, reż. Robert Kaczmarek (57 min)
Dokument nawiązujący do wydarzeń poznańskiego czerwca '56, w którym autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób wydarzenie to funkcjonuje w naszej świadomości, i jak postrzegana jest ta historia przez przedstawicieli innych nacji. To drugie, głównie przez analizie reakcji zachodniej prasy na to co działo się naonczas w Poznaniu. ZAWSZE LEPIEJ JEST WIEDZIEĆ.