Program TV na dziś: Eastwood i „Prawdziwa zbrodnia” albo „Mad Max: Na drodze gniewu” [POLECAJ TV – 29.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 29.06

Spoza listy, bez przyjemności, a jedynie z obowiązku dodam, że w TV 4 o godz. 20:00 rozpocznie się relacja z finału Miss Polski Nastolatek 2016. Niestety. A bez przykrości, o tym, że w TV Puls o godz. 20:00 komedia romantyczna "Raj dla par", w Ale kino+ o godz. 20:10 Eric Bana w thrillerze "Deadfall. W potrzasku", w Paramount o godz. 20:10 Mike Myers jako "Guru miłości", w TVN o godz. 20:55 Morgan Freeman i Ashley Judd w thrillerze "Kolekcjoner", w FOX Comedy o godz. 21:00 komedia z 1980 roku "Bogowie muszą być szaleni", a w TV Puls o północy "Futro", czyli z Teresą Budzisz-Krzyżanowską i Karoliną Gruszką. Ale to co najważniejsze znajdziecie na liście.
Kolejny Polecaj TV jutro, a dzisiaj przyjemnej życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Prawdziwa zbrodnia (True Crime) - thriller, USA 1999, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Denis Leary, Isaiah Washington, Lisa Gay Hamilton (127 min)

Zblazowany, zmęczony życiem i problemami osobistymi reporter dostaje w zastępstwie za koleżankę zadanie przeprowadzenia wywiadu ze skazanym na śmierć więźniem. Początkowo oczywiście nie chce mu się, więc chce tylko odwalić robotę, ale dochodzi do wniosku, że facet jest niewinny, więc zaczyna w sprawie grzebać. ŚWIETNY EASTWOOD I NIEZŁY SCENARIUSZ.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Eksterminatorzy (The Exterminators) - film SF, USA 2013, reż. David Flores, wyk. Greg Evigan, Denise Crosby, Daniel Hugh Kelly, Stephen Billington (81 min)

Byli członkowie zespołu do zadań specjalnych muszą przerwać emerytalną nudę, żeby uratować Ziemię i ziemian w obliczu inwazji kosmitów. FILM ŻAŁOSNY, ALE BAWI.

HBO godz. 20:10

Mad Max: Na drodze gniewu (Mad Max: Fury Road) - film SF, Australia/USA 2015, reż. George Miller, wyk. Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne (120 min)

Sześć Oscarów, i jeszcze cztery nominacje, m.in. dla najlepszego filmu roku, i cztery statuetki BAFTY. Mocno udany powrót do legendy postapokaliptycznego kina, i postaci Maxa, samotnego wojownika w świecie chaosu, przemocy i bardzo dziwnych postaci. Tym razem nasz Max towarzyszy grupie zbuntowanych pań ściganych przez mściwego tyrana o wdzięcznym przezwisku Wieczny Joe. Akcja, tempo, hałas i ŚWIETNA, MOCNO WYBUCHOWA ROZRYWKA.

 

Polsat godz. 20:40

John Tucker musi odejść (John Tucker Must Die) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Betty Thomas, wyk. Jesse Metcalfe, Brittany Snow, Ashanti, Sophia Bush (89 min)

Klasyczna w formie i treści średnio romantyczna opowieść o tym jak trzy dziewczyny planują zemstę na niewiernym podrywaczu podsuwając mu śliczna koleżankę. Oczywiście się zdziwią, ale to już wiecie. OKLEPANE, WTÓRNE, WIĘC BEZPIECZNE.

TVP Kultura godz. 22:05

Dzikość serca (Wild at Heart) - film sensacyjny, USA 1990, reż. David Lynch, wyk. Nicolas Cage, Willem Dafoe, Laura Dern, Isabella Rossellini (120 min)

Para ucieka z rodzinnej miejscowości, próbując znaleźć dla siebie jakieś bezpieczne miejsce, a ścigają ich nasłani przez matkę dziewczyny mordercy, bo mamusia nie przepada za zięciem. To oczywiście tylko wstęp do BRUDNEJ, ROZDYGOTANEJ I MOCNEJ OPOWIEŚCI O MIŁOŚCI.

Polsat godz. 22:20

Płytki facet (Shallow Hal) - komedia romantyczna, USA/Niemcy 2001, reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, wyk. Gwyneth Paltrow, Jack Black, Jason Alexander, Joe Viterelli (113 min)

Jack Black, zahipnotyzowany przez telewizyjnego guru, zakochuje się od pierwszego wejrzenia w mocno otyłej Gwyneth Paltrow. Gdy po pewnym czasie czar pryska, i staje oko w oko z potężną kobietą, będzie musiał się z tą prawdą skonfrontować. JACK BLACK ZNAKOMITY, WIĘC DLA NIEGO.

TVN godz. 23:20

Wschodnie obietnice (Eastern Promises) - thriller, USA/Wielka Brytania/Kanada 2007, reż. David Cronenberg, wyk. Viggo Mortensen, Vincent Cassel, Mina E. Mina, Armin Mueller-Stahl (100 min)

Do szpitala w Londynie trafia nastolatka w ciąży. Umiera, lecz dziecko udaje się uratować. Położna Anna naraża się rosyjskim gangsterom, próbując odnaleźć ojca osieroconego niemowlęcia. Niezła obsada, dobra akcja, Z SENSEM.

Polsat godz. 00:55

Wielki film (An American Carol) - komedia, USA 2008, reż. David Zucker, wyk. Trace Adkins, Kevin P. Farley, Kelsey Grammer, Chriss Anglin (80 min)

Zakręcona komedia o reżyserze, który podejmuje próbę walki przeciwko obchodom Dnia Niepodległości. Ale sprawę utrudni mu przybycie z zaświatów duchy generała Pattona, prezydenta Waszyngtona i gwiazdy country, Trace'a Adkinsa, które spróbuję nawrócić reżysera na właściwą drogę i przywrócić mu wiarę w sens tego święta. Szkoda, że tak późno, BO CAŁKIEM NIEZŁE.

 

SERIAL

Kino Polska godz. 19:25

Kapitan Sowa na tropie - serial kryminalny, Polska 1965, reż. Stanisław Bareja, wyk. Wiesław Gołas, Iwona Słoczyńska, Michał Szewczyk, Barbara Wałkówna (26 min)

Od dzisiaj codziennie z wielką, acz niedługą przyjemnością, bo odcinków zaledwie osiem. Pierwszy odcinkowy polski kryminał z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej był co prawda "Barbara i Jan", w którym pojawiły się wątki kryminalne, ale to nie było to. Dopiero pan kapitan Sowa z kolegą wprowadzili prawdziwą zbrodnię i występek do serialu. Wszystko co potem, zawdzięczamy jemu. W odcinku pierwszym dwaj panowie proszą przypadkowego restauracyjnego gościa o przeniesienie gipsowej figurki z mieszkania jednego z nich. No i się dzieje. Żal tylko jednego, że takie krótkie te odcinki. DOBRA ZABAWA OCZYWIŚCIE.

Universal godz. 20:00

Mentalista (The Mentalist) - serial kryminalny, USA 2008, reż. David Nutter, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (60 min)

Wczoraj Universal zaczął od początku. I to codziennie. Bohaterem jest Patrick Jane, konsultant biura śledczego, który ma wyjątkowy zmysł obserwacji pozwalający mu niemal czytać w ludzkich myślach. Pomaga policji, ale tak naprawdę najważniejsze jest dla niego znalezienie supermordercy Czerwonego Johna, który zabił jego żonę i córkę. Ze sporą dawką humoru, więc CIĄGLE MOŻNA.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Strzeżcie się Bakera! (Beware of Mr. Baker) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Jay Bulger (88 min)

Znakomity dokument o szalonym, ale i wybitnym perkusiście Gingerze Bakerze. Nazywany bywa potworem rocka, biografię ma burzliwą i mimo podeszłego wieku nie przestaje zaskakiwać temperamentem. DOBRA HISTORIA.

 

HBO 2 godz. 21:00

20 000 dni na Ziemi (20,000 Days on Earth) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Iain Forsyth, Jane Pollard, wyk. Nick Cave, Warren Ellis, Ray Winstone, Blixa Bargeld (97 min)

Portret fascynującego i wymykającego się schematom australijskiego artysty Nicka Cave'a. W filmie został widzimy jego umowny dwudziestotysięczny dzień na Ziemi od wczesnego ranka do nocnego spaceru wzdłuż plaży. Podglądają go na spotkaniu z terapeutą, z którym muzyk rozmawia o dzieciństwie, i z przyjaciółmi. I materiały z prób, studiów nagraniowych i obrazków z dziećmi. WARTO POZNAĆ.

TVP 1 godz. 21:25

Bałtycki poker. W co gra Putin - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Iwona Poreda-Łakomska (52 min)

Bardzo ciekawy dokument, w któym dziennikarka Sandra Uzule-Fons jedzie przez kraje bałtyckie, i bada stosunek mieszkańców tych krajów do ewentualnych roszczeń terytorialnych ze strony Rosji. Daje do myślenia, poza tym ZAWSZE WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

SciFi Universal godz. 22:00

Macki Trójkąta Bermudzkiego (Bermuda Tentacles) - horror, USA 2014, reż. Nick Lyon, wyk. Justin Cuomo, Trevor Donovan, Jeff Rector (110 min)

Prezydencki samolot rozbija się na terenie Trójkąta Bermudzkiego, a amerykański lotniskowiec płynący z misją ratunkową budzi ze snu potwora. I się dziać zaczyna. GŁUPIE JAK TRZEBA.

 

FilmBox godz. 23:00

Rekin w Wenecji (Shark in Venice) - horror, USA 2008, reż. Danny Lerner, wyk. Stephen Baldwin, Hilda van der Meulen, Giacomo Gonnella, Vanessa Johansson (84 min)

Pan przybywa do Wenecji w poszukiwaniu zaginionego ojca. Ale dowiaduje się, że w tamtejszych kanałach grasuje rekin. A przy okazji odkrywa, że jego ojciec wpadł na trop ukrytego w Wenecji skarbu Medyceuszy. KOSZMARNIE GŁUPIE, ALE SCENY Z REKINEM DLA KICZOLUBÓW PRZYJEMNE.