Program TV na dziś: Euro, Harry Potter i "Bardzo długie zaręczyny" [POLECAJ TV – 01.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 1.07

Nie będę przedłużał. Wszystko co najważniejsze znajdziecie oczywiście na liście, ale wspomnę jeszcze tylko, że w Polsacie o godz. 20:50 mecz ćwierćfinałowy Euro 2016: Walia – Belgia, w TV Puls o godz. 20:00 "Uniwersalny żołnierz" Rolanda Emmericha, w Ale kino+ o godz. 20:10 "Uznany za niewinnego" z Harrisonem Fordem, w AXN o godz. 21:00 Denzel Washington i Mark Wahlberg w sensacji "Agenci", a w TVN 7 o godz. 23:55 "Jackie Chan: Pierwsze uderzenie".

Ale to co najważniejsze, znajdziecie niżej, na liście.

Jutro następny Polecaj TV, a dzisiaj dobrego życzę piątku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Bardzo długie zaręczyny (Un long dimanche de fiançailles) - melodramat, USA/Francja 2004, reż. Jean-Pierre Jeunet, wyk. Audrey Tautou, Gaspard Ulliel, Jean-Pierre Becker (128 min)

Z historią w tle dzieje się ten film. Gdy I wojna światowa kończy się wreszcie, pewna kobieta uparcie nie chce przyjąć do wiadomości, że jej narzeczony zginął na froncie, więc wbrew rozsądkowi i wszystkim, którzy radzą jej pogodzić się rzeczywistością postanawia ukochanego odnaleźć. Audrey Tautou bardzo dobrze, film DO WZRUSZEŃ.

TVN godz. 20:00

Harry Potter i Zakon Feniksa (Harry Potter and the Order of the Phoenix) - film przygodowy, Wielka Brytania/USA 2007, reż. David Yates, wyk. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Ralph Fiennes (138 min)

Harry wraca po wakacjach do Hogwartu, by rozpocząć piąty rok nauki. Zostaje oskarżony o bezprawne użycie magii poza szkołą. Musi stawić czoła kłamliwym plotkom. Dociera do domu Syriusza Blacka. DLA FANÓW I WYZNAWCÓW.

Canal+ godz. 21:00

Anatomia zła - thriller, Polska 2015, reż. Jacek Bromski, wyk. Krzysztof Stroiński, Marcin Kowalczyk, Michalina Olszańska, Piotr Głowacki (117 min)

Premiera w telewizorze. Mój ulubiony polski aktor, pan Krzysztof Stroiński jako „Lulek”, warunkowo zwolniony z więzienia płatny zabójca. Od prokuratora, który kiedyś był zadbał, żeby go wsadzono za kraty, dostaje propozycję. Ma zabić komendanta CBŚ. Ale to tylko fragment całej intrygi, która inspirowana jest prawdą. Niestety poza panem Krzysztofem i może panem Piotrem Głowackim nie ma tu wielu argumentów za. Przewidywalne jest niestety, i emocji niewiele, ale WSTYDU NIE MA.

 

HBO godz. 20:10

Pentameron (Tale of Tales/Il racconto dei racconti) - film fantasy, Włochy/Francja/Wielka Brytania 2015, reż. Matteo Garrone, wyk. Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones, John C. Reilly (129 min)

Premiera w telewizorze. Kilka historii z trzech baśniowych krain, i piękna Salma Hayek, jako królowa. Największym atutem filmu jest jego strona wizualna. Ale ciekawa jest również zabawa konwencją fantasy z mrugnięciem okiem i ukryty między wierszami humor. Nominacja do Złotej Palmy była, trzy nagrody Davida di Donatello, a we Włoszech nagrodzony za najlepszą reżyserię, scenografię i zdjęcia. A, i jeszcze świetny jak zawsze John C. Reilly. NIE DLA MNIE, ALE MOŻE SIĘ PODOBAĆ.

 

TVP Kultura godz. 20:25

Godzina wilka (Vargtimmen) - dramat psychologiczny, Szwecja 1968, reż. Ingmar Bergman, wyk. Max von Sydow, Liv Ullmann, Gertrud Fridh, Georg Rydeberg (83 min)

Pełna symboli i metafor surrealistyczna wizja wewnętrznych konfliktów artysty, mającego podwójną naturę, skoncentrowanego na swoich przeżyciach i obsesjach, prowadzących nieuchronnie do samozagłady. BERGMANOWSKA ZADUMA, CZASAMI NAZYWANA NUDĄ.

TVN Fabuła godz. 21:00

Słodki listopad (Sweet November) - melodramat, USA 2001, reż. Pat O'Connor, wyk. Keanu Reeves, Charlize Theron, Jason Isaacs, Greg Germann (119 min)

Melodramat, w którym Keanu Reevesem jest przystojnym, bogatym i do tego odnoszącym sukcesy pracownikiem firmy reklamowej, który musi przez miesiąc być kierowcą pewnej uroczej pani i się nią zachwyca. Tak się zaczyna, a potem zaczyna wzruszać, ale TAK SOBIE.

Polsat Film godz. 21:00

To tylko seks (Friends with Benefits) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Will Gluck, wyk. Justin Timberlake, Mila Kunis, Patricia Clarkson, Jenna Elfman (109 min)

Mila Kunis i Justin Timberlake podobają się sobie, w łóżku im razem wygodnie, więc postanawiają taki właśnie rodzaj znajomości utrzymywać. Z wykluczeniem miłości. Ale przecież od początku wiemy, że to się nie uda. MIŁO, ŁADNIE I SYMPATYCZNIE.

Cinemax godz. 21:25

Futbol z Shaolin (Kung Fu Soccer) - komedia sensacyjna, Chiny/Hongkong 2001, reż. Stephen Chow, wyk. Vicki Zhao, Stephen Chow, Man Tat Ng, Wei Zhao (108 min)

W Hongkongu film zdobył najważniejsze nagrody, a i reszta świata przyjęła go z sympatią. Mnie też rozbawił, czego i Wam życzę. Rzecz jest o grupie mało udacznych kolegów którzy zakładają drużynę piłkarską, a kluczem do jej sukcesu ma być zastosowanie technik kung fu. Niezobowiązująca, ale PYSZNA ZABAWA.

 

TVP 1 godz. 21:25

Shenandoah - western, USA 1965, reż. Andrew V. McLaglen, wyk. James Stewart, Doug McClure, Glenn Corbett, Rosemary Forsyth (105 min)

Western w okolicznościach końcówki wojny secesyjnej i kończącego się z oporami czasu niewolnictwa w Virginii. RUTYNA, ALE DLA FANÓW GATUNKU ŚWIĘTO.

TVN 7 godz. 22:05

Rodzina w spadku (Die geerbte Familie) - film obyczajowy, Niemcy 2011, reż. Christine Kabisch, wyk. Denise Zich, Hendrik Duryn, Günther Schramm, Gerlinde Locker (87 min)

O pani, która dobrze się ma w swoim ustabilizowanym życiu, ale poznając pewną rodzinną tajemnicę musi porzucić to spełnianie się zawodowe w magazynie o modzie. Z delikatną nutą sentymentalną, z delikatnym uśmiechem, i niby nic wielkiego, ale BARDZO KRZEPIĄCE.

TVP Kultura godz. 22:05

Blacula - horror, USA 1972, reż. William Crain, wyk. William Marshall, Vonetta McGee, Denise Nicholas, Thalmus Rasulala (89 min)

Wybitny, bo wybitnie kiczowaty przedstawiciel filmowego gatunku Blaxploitation. Oto kolekcjonerzy antyków kupują i sprowadzają do Los Angeles starą trumnę. A razem z nią afrykańskiego księcia, ukąszonego kiedyś przez wampira. Uwalniają księcia, a ten korzysta z tego i buszuje w poszukiwaniu ofiar po mieście. TO JEST COŚ!

 

TVN godz. 22:55

Morderstwo doskonałe (A Perfect Murder) - thriller, USA 1998, reż. Andrew Davis, wyk. Michael Douglas, Gwyneth Paltrow, Viggo Mortensen, David Suchet (108 min)

Pewnego dnia pan dowiaduje się, że grozi mu bankructwo i odkrywa, że żona go zdradza. Chcąc ukarać kochanków, obmyśla przebiegły plan zemsty, dzięki któremu za jednym zamachem załatwiłby żonę i uratował finanse. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

SERIAL

Kino Polska godz. 19:30

Kapitan Sowa na tropie - serial kryminalny, Polska 1965, reż. Stanisław Bareja, wyk. Wiesław Gołas, Joanna Jędryka, Michał Szewczyk, Ludwik Benoit (28 min)

Trzeci odcinek pierwszego polskiego serialu kryminalnego. Tym razem śledztwo dotyczy przemytu narkotyków. PEWNIE, ŻE PRZYJEMNOŚĆ.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22.00

Ushuaia, czyli wszystko w naturze (Ushuaia Nature) - serial dokumentalny, Francja 2007, reż. Gilles Santantonio (6x45 min)

Sześć z sześciu odcinków dokumentalnej serii, która jest czymś więcej niż pokazem slajdów pięknych z pejzaże pięknych miejsc. A jej gospodarzem jest pan Nicolas Hulot, legenda francuskiego ruchu ekologicznego. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP Historia godz. 22:30

Pod władzą sułtanów (The Ottomans - Europe's Muslim Emperors) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. Gillian Bancroft (50 min)

Pierwsza z trzech części. Stambuł to stolica imperium osmańskiego, dorównującego starożytnemu Rzymowi. Nad tym światem panowała jedna dynastia sułtanów osmańskich przez sześćset lat, od średniowiecza do współczesności. I to właśnie o tym. I TO JEST DUŻA CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 22:55

20 000 dni na Ziemi (20,000 Days on Earth) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Iain Forsyth, Jane Pollard, wyk. Nick Cave, Warren Ellis, Ray Winstone, Blixa Bargeld (94 min)

Portret fascynującego i wymykającego się schematom australijskiego artysty Nicka Cave'a. W filmie został widzimy jego umowny dwudziestotysięczny dzień na Ziemi od wczesnego ranka do nocnego spaceru wzdłuż plaży. Podglądają go na spotkaniu z terapeutą, z którym muzyk rozmawia o dzieciństwie, i z przyjaciółmi. I materiały z prób, studiów nagraniowych i obrazków z dziećmi. WARTO POZNAĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:05

Klątwa Komodo (The Curse of Komodo) - film SF, USA 2004, reż. Jim Wynorski, wyk. Tim Abell, Melissa Brasselle, William Langlois, Gail Harris (110 min)

Jim Wynorski to jeden z mistrzów kina Łowców Kiczu. Tym razem olbrzymie jaszczury, powstałe w wyniku eksperymentów genetycznych, wymykają się spod kontroli naukowców i rozpoczynają krwawe polowanie na ludzi. I jak się jaszczury rozlezą, to zeżrą wszystkich. MOMENTAMI ŁEB URYWA PO PROSTU.