Program TV na dziś: Pojedynek Mad Maxów, a Polska gra z Francją [POLECAJ TV – 02.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 2.07

Zanim do listy Was puszczę, jeszcze odrobina muzyki i sportu spoza listy. Muzycznie w TVP Kultura o godz. 22:00 godzinna relacja z koncertu Patti Smith z Montreux w 2005 roku, w TVP 2 o godz. 22:25 relacja z widowiska Festiwal Cygańskie dni Romane Dyvesa 2016, a w TVP Polonia o godz. 23:20 „Pod dachami Paryża. Wieczór piosenki francuskiej” z 2002 roku. A sportowo, w Polsacie o godz. 17:50 mecz Ligi Światowej w siatkówce panów Francja – Polska, a o godz. 20:50 w Polsacie i TVP 1 mecz Niemcy – Włochy.

Jutro Polecaj niedzielny, a dzisiaj miłej życzę soboty.

FILM

TVN 7 godz. 19:00

Frankie i Johnny (Frankie and Johnny) - komediodramat, USA 1991, reż. Garry Marshall, wyk. Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Hector Elizondo, Nathan Lane (118 min)

Frankie pracuje jako kelnerka w greckiej restauracji. Mając na koncie kilka bolesnych sercowych zawodów, obiecuje sobie, że już się nie zakocha. Ale los wystawia jej silną wolę na próbę, bo w barze zjawia się nowy kucharz, były więzień, który postanawia uporządkować życie i zakochuje się w niej bez pamięci. Piękna Michelle Pfeiffer odrzuca jego awanse, bo przecież powzięła wielkie postanowienie, ale brzydal Al Pacino nie da łatwo za wygraną. Z WDZIĘKIEM.

TVN godz. 21:00

Dziewczyna moich koszmarów (The Heartbreak Kid) - komedia romantyczna, USA 2007, reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, wyk. Ben Stiller, Malin Akerman, Michelle Monaghan, Jerry Stiller (116 min)

Czterdziestolatek w czasie podróży poślubnej przekonuje się, że małżeństwo było wielkim błędem. A kiedy poznaje uroczą i do tego ładną pannę Mirandę, jest już tego pewien. Tylko co teraz może z tym zrobić? NAIWNE, ALE PRZESYMPATYCZNE.

 

HBO godz. 21:10

Mad Max: Na drodze gniewu (Mad Max: Fury Road) - film SF, Australia/USA 2015, reż. George Miller, wyk. Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne (116 min)

Sześć Oscarów, i jeszcze cztery nominacje, m.in. dla najlepszego filmu roku, i cztery statuetki BAFTY. Mocno udany powrót do legendy postapokaliptycznego kina, i postaci Maxa, samotnego wojownika w świecie chaosu, przemocy i bardzo dziwnych postaci. Tym razem nasz Max towarzyszy grupie zbuntowanych pań ściganych przez mściwego tyrana o wdzięcznym przezwisku Wieczny Joe. Akcja, tempo, hałas i ŚWIETNA, MOCNO WYBUCHOWA ROZRYWKA.

 

Canal+ godz. 21:00

Dziewczyna warta grzechu (She's Funny That Way) - komedia, Niemcy/USA 2014, reż. Peter Bogdanovich, wyk. Imogen Poots, Illeana Douglas, Graydon Carter, Owen Wilson (93 min)

Premiera w telewizorze. Komedia omyłek w szybkim utrzymana tempie, i z odpowiednią dawką absurdu, żeby sobie przyjemnie z telewizorem odpocząć od myślenia. Oto reżyser teatralny zamiarując wystawienie sztuki w Nowym Jorku przybywa do tego miasta, i po upojnej nocy spędzonej z dziewczyną do towarzystwa proponuje jej spore pieniądze za porzucenie obecnego zajęcia. Ona przystaje na propozycję. Ale gorąco się robi, kiedy pani decyduje, że zostanie teraz aktorką, bierze udział w castingu do spektaklu który reżyseruje nasz główny bohater, a główną rolę gra w nim jego żona. NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZRYWKA.

CBS Europa godz. 21:00

Spokojnie, tatuśku (Parenthood) - komedia obyczajowa, USA 1989, reż. Ron Howard, wyk. Steve Martin, Mary Steenburgen, Dianne Wiest, Harley Kozak (118 min)

Tu nie ma co opisywać. Kawał filmu o więzach i niewięzach rodzinnych, o tym jak być dobrym rodzicem i co w ogóle znaczy takim być. Z ciepłym humorem, z dystansem, ale i miłością. Trochę przegadane, ale również ze względu na świetne role BARDZO WARTO.

TVP Polonia godz. 21:40

Wszystko na sprzedaż - dramat psychologiczny, Polska 1968, reż. Andrzej Wajda, wyk. Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska, Andrzej Łapicki, Daniel Olbrychski (95 min)

Próba „rozliczenia się” ze śmiercią Zbigniewa Cybulskiego, z rodzącą się jego legendą i z krótki, ale wybitnym udziałem Bogumiła Kobieli. Jeden z trzech filmów pana Wajdy, które niezmiennie robią na mnie wrażenie. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

Stopklatka TV godz. 21:55

Gattaca - szok przyszłości (Gattaca) - thriller SF, USA 1997, reż. Andrew Niccol, wyk. Ethan Hawke, Uma Thurman, Jude Law, Gore Vidal (102 min)

Ciekawe spojrzenie w przyszłość, w której dzięki pełnemu rozszyfrowaniu kodów genetycznych nikt nie może uniknąć swojego przeznaczenia. Ale gdyby nie można było tego obejść, nie byłoby filmu. O przeznaczeniu, o miłości, o sensie życia? Zabrzmiało prawie jakbym Wam go odradzał, a jest przeciwnie. I świetne zdjęcia Idziaka tu są, i rewelacyjna Uma Thurman i jeszcze lepszy, zimny Ethan Hawke. I napięcie jest i jest nadzieja. URZEKŁA MNIE TA HISTORIA.

TVP 1 godz. 23:25

Mad Max - film SF, Australia 1979, reż. George Miller, wyk. Mel Gibson, Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne, Steve Bisley (89 min)

Tak, to ten pierwszy, który może nie tak efektowny, bez tak spektakularnych wybuchów jak ten nowy, który w HBO o godz. 20:10 dzisiaj, ale surowością swoją robiący, myślę, większe wrażenie mocy. Mel Gibson samotnie jeździ sobie po zniszczonym wojną nuklearną świecie. Samotnie, bo rodziny pozbawili go pewni kretyni, którym jednak przyjdzie za to zapłacić. Dzieło i bohater niemal kultowi. Zresztą słusznie. SIĘ OGLĄDA.

TVN godz. 23:30

Kandydat (The Manchurian Candidate) - thriller, USA 2004, reż. Jonathan Demme, wyk. Denzel Washington, Liev Schreiber, Meryl Streep, Jeffrey Wright (129 min)

Uwspółcześniony pomysł z 1962 roku. Po powrocie z wojny w Zatoce Perskiej członków pewnego oddziału nawiedzają koszmary nasuwające podejrzenie, że zostali poddani praniu mózgów. I w trosce o przyjemność oglądania, więcej nie mogę. Ale wspaniałe role Denzela Washingtona, Liev Schreibera i Meryl Streep, a takoż scenariusz kręcący nami do końca. WYSOKIE NAPIĘCIE.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Lord Montagu - film dokumentalny, USA 2015, reż. Luke Korem (59 min)

Biografia Edwarda Montagu, angielskiego arystokraty uwięzionego za homoseksualizm w 1954 roku, co stanowiło punkt zwrotny w prawach gejów w Wielkiej Brytanii. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVN 7 godz. 23:50

Zniesławienie (Hashmatsa) - film dokumentalny, Austria/Dania/Izrael/USA 2009, reż. Yoav Shamir (91 min)

Autor zastanawia się czym jest antysemityzm dwa pokolenia po Holokauście? CIEKAWOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Tele 5 godz. 20:00

Chupacabra (Chupacabra vs. the Alamo) - horror, USA 2013, reż. Terry Ingram, wyk. Erik Estrada, Julia Benson, Jorge Vargas, Vanesa Tomasino (88 min)

Agent DEA bada serię zabójstw mających związek z narkotykami. Aż tu nagle na jaw wychodzi, że główny podejrzany nie jest człowiekiem. I wszystko jasne. ALE BEZ WDZIĘKU.