Program TV na dziś: "Gniew oceanu" albo Francja-Islandia na Euro [POLECAJ TV – 03.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 3.07

Zanim lista, oczywiście coś spoza niej. W TVP Kultura o godz. 00:20 pół godziny z muzyką w wykonaniu Marcin Olak Trio, w TVP 2 o godz. 22:05 „Szalom na Szerokiej”, czyli koncert finałowy 26. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie z tego roku. Jest też piłkarstwo, czyli w Polsacie o godz. 20:50 mecz Francja – Islandia.

I ciekawostka, w TVP Polonia o godz. 21:35 od środka serial „07 zgłoś się”, czyli ni stąd ni zowąd odcinek serialu czternasty, „Strzał na dancingu” z 1981 roku. Przypominam też, że w TVP Historia trzeci już odcinek historycznego serialu „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” o godz. 15:40.

Polecaj wróci do Was jutro, a dzisiaj dobrej życzę niedzieli.

FILM

AXN godz. 19:10

Hulk (The Hulk) - dramat SF, USA 2003, reż. Ang Lee, wyk. Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Josh Lucas (129 min)

Podczas eksperymentu naukowego Bruce Banner przyjmuje śmiertelną dawkę promieniowania gamma. Wkrótce zaczyna tracić świadomość i odczuwać czyjąś obecność we własnym ciele. Z KOMIKSU WZIĘTE, DLA FANÓW.

TVP Kultura godz. 20:00

Annie Hall - komedia, USA 1977, reż. Woody Allen, wyk. Woody Allen, Diane Keaton, Tony Roberts, Sigourney Weaver (93 min)

Dzieło wybitne i jeden z tych filmów, które wziąłbym ze sobą na bezludną wyspę. Woody Allen jako komik, który rozpamiętuje wspólne chwile spędzone z piosenkarką Annie. Prowadzi dialog ze sobą, z nią i z całym rzucającym mu kłody pod nogi życiem. I dzieli się swoimi fobiami, natręctwami, a ona jest po powiewem pięknej, bezpretensjonalnej normalności i naturalności. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

 

TVN 7 godz. 20:00

Gniew oceanu (The Perfect Storm) - dramat przygodowy, Niemcy/USA 2000, reż. Wolfgang Petersen, wyk. George Clooney, Mark Wahlberg, Diane Lane, Karen Allen (129 min)

W okolicach Wysp Bermudzkich zerwał się silny huragan, a nieświadomi zagrożenia rybacy wyruszają na połów. Kiedy orientują się, że grozi im niebezpieczeństwo, na powrót jest już za późno. No więc się dzieje, ALE JEST PAN CLOONEY, ŻEBY BYŁO DOBRZE.

 

TV Puls godz. 20:00

Pokojówka na Manhattanie (Maid in Manhattan) - komedia romantyczna, USA 2002, reż. Wayne Wang, wyk. Jennifer Lopez, Ralph Fiennes, Natasha Richardson, Stanley Tucci (101 min)

Ona jest pokojówką, on z racji zamożności „korzystaczem” z usług pokojówek. Przez przypadek on bierze ją za hotelowego gościa i zakochuje się w niej bez pamięci prawie. Ona brnie w to, bo i on do serca jej był przypadł, ale prawda wyjdzie na jaw oczywiście. Ale to romantyczna jest komedia, więc wszyscy od początku wiemy, jak to się skończy(ło). ŁAGODNE, MIŁE I BEZPIECZNE DO PRZYTULENIA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Wróg publiczny (Enemy of the State) - dramat sensacyjny, USA 1998, reż. Tony Scott, wyk. Gene Hackman, Will Smith, Jon Voight, Lisa Bonet (126 min)

W ciągu jednego dnia ustabilizowane i pełne sukcesów życie młodego prawnika rozpada się. Staje się bowiem ofiarą spisku przygotowanego przez skorumpowanego urzędnika. Zostaje głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo, i wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu. I tylko tajemniczy Brill, były pracownik służb wywiadowczych jest skłonny mu pomóc. DOBRZE SIĘ WIDZI.

 

Canal+ Film godz. 20:00

Złota dama (Woman in Gold) - film biograficzny, Wielka Brytania 2015, reż. Simon Curtis, wyk. Helen Mirren, Ryan Reynolds, Daniel Brühl, Katie Holmes (109 min)

Bardzo dobry film o pani, która po wielu latach próbuje odzyskać od austriackiego rządu wywiezioną przez hitlerowców w czasie wojny kolekcję obrazów. Najbardziej zależy jej na pewnym portrecie. Problem polega na tym, że po pierwsze Austriacy nie zamierzają kolekcji oddawać, a po drugie wspomniany portret jest uważany za skarb narodowy Austrii. Panią w walce wspiera młody prawnik. BARDZO DOBRZE SIĘ OGLĄDA, ZWŁASZCZA DLA HELEN MIRREN, KATIE HOLMES.

TVP 2 godz. 20:10

Daredevil - film sensacyjny, USA 2003, reż. Mark Steven Johnson, wyk. Ben Affleck, Jennifer Garner, Jon Favreau, Colin Farrell (99 min)

Niewidomy, ale za to z poczuciem sprawiedliwości mężczyzna dzięki wielostronnym ćwiczeniom uzyskuje wyostrzenie innych zmysłów. I wkrótce jako superbohater Daredevil rzuca wyzwanie największemu przestępcy w mieście. KOMIKSOWE W FORMIE I TREŚCI.

HBO godz. 20:10

San Andreas - dramat sensacyjny, USA 2015, reż. Brad Peyton, wyk. Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario, Ioan Gruffudd (110 min)

Premiera w telewizorze. Masa huku i bojowe efekty specjalne w scenach kataklizmu film akcji o potężnym trzęsieniu Ziemi w Kalifornii, i o tym jak pilot helikoptera próbuje w poszukiwaniu ukochanej córeczki przedostać się z Los Angeles do San Francisco. MOŻE ZROBIĆ WRAŻENIE, ALE JEST O NICZYM.

TVP 1 godz. 20:25

Powiedz tak (The Wedding Planner) - komedia romantyczna, USA/Niemcy 2001, reż. Adam Shankman, wyk. Matthew McConaughey, Jennifer Lopez, Bridgette Wilson, Justin Chambers (99 min)

Piękna organizatorka wesel, jak ten szewc który bez butów życie całe chodzi, czeka na własnego narzeczonego. I niespodziewanie - bo przecież romantyczne komedie tak lubią nas zaskakiwać, prawda? - zakochuje się w narzeczonym swojej klientki. RUTYNOWE, BEZPIECZNE, WIĘC PEWNIAK ;)

 

TVP Kultura godz. 21:45

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać (Everything You Always Wanted to Know About Sex But Were Afraid to Ask) - komedia, USA 1972, reż. Woody Allen, wyk. Woody Allen, John Carradine, Lou Jacobi, Louise Lasser (84 min)

Absurdalna, chociaż wnioski z niej płynące już takie absurdalne nie są, komedia odwołująca się do wątków freudowskich, poświęcona siedmiu zagadnieniom dotyczącym seksu. Siedem wspaniałych nowelek. DLA MNIE BOMBA.

Paramount godz. 22:00

Droga do szczęścia (Revolutionary Road) - dramat obyczajowy, USA/Wielka Brytania 2008, reż. Sam Mendes, wyk. Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Michael Shannon, Ryan Simpkins (119 min)

Lata pięćdziesiąte XX wieku. Kate Winslet i Leonardo DiCaprio zauważają, że w ich związek wdarły się niszczące ich rutyna i znużenie zwykłością codzienności. Aby na nowo rozbudzić dawne uczucie i namiętność postanawiają pojechać do Paryża. Okazuje się jednak, że realizacja pomysłu jest znacznie bardziej skomplikowana i rodzi dużo więcej konfliktów niż się spodziewali. DOBRZE SIĘ OGLĄDA I MYŚLI.

TVN godz. 22:05

Dom nad jeziorem (The Lake House) - melodramat, USA/Australia 2006, reż. Alejandro Agresti, wyk. Keanu Reeves, Sandra Bullock, Dylan Walsh, Christopher Plummer (105 min)

Pani doktor Katarzyna podjęła decyzję o przeprowadzce do Chicago i z żalem opuszcza piękny dom nad jeziorem. W skrzynce pocztowej zostawia adresowany do kolejnego lokatora list z prośbą o przesyłanie ewentualnej korespondencji pod wskazany adres. Nowym lokatorem jest architekt Alex, który pewnego dnia odpisuje nieznajomej. A potem – zgodnie z kanonami gatunki – epistolarna znajomość przekształca się w przyjaźń, i romans. DO PRZYTULENIA.

TV Puls godz. 22:05

Strażnik (The Sentinel) - film sensacyjny, USA 2006, reż. Clark Johnson, wyk. Michael Douglas, Kiefer Sutherland, Eva Longoria, Martin Donovan (104 min)

Agent służb specjalnych, z doświadczeniem wielkim i przeszłością dumną, który teraz odpowiada za ochronę Pierwszej Damy, podejrzany jest o udział w spisku, i planowanym zamachu na pana prezydenta. Bo zabójcy faktycznie mają kogoś wewnątrz, ale czy to akurat nasz agent. Oczywiście sam będzie musiał udowodnić, że wtyką złych nie jest. Bez euforii, ale DA SIĘ ZOBACZYĆ.

Ale kino+ godz. 22:20

Co jest grane, Davis? (Inside Llevyn Davis) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania/USA/Francja 2013, reż. Joel Coen, Ethan Coen, wyk. Oscar Isaac, Carey Mulligan, John Goodman, Justin Timberlake (119 min)

W cyklu "Kino Mówi: Wojownicy” film moim zdaniem genialny. Bohaterem jest młody piosenkarz w okolicznościach Nowego Jorku wczesnych lat 60. minionego wieku, próbujący zwojować coś na scenie folkowej. Oczywiście życie rzuca mu pod nogi kłody, niektóre zresztą kładzie sobie sam. Marzy o wielkiej karierze, a tymczasem śpiewa za grosze w podrzędnych barach, waletuje u różnych znajomych, bo nie stać go na własne lokum. ŚWIETNY FILM, GENIALNA MUZYKA PLUS REWELACYJNY JOHN GOODMAN.

TVP 1 godz. 22:45

Charlie Bartlett - komediodramat, USA 2007, reż. Jon Poll, wyk. Anton Yelchin, Robert Downey Jr., Hope Davis, Kat Dennings (93 min)

O bogatym z domu chłopaku, który przewinąwszy się już bez sukcesu po kilku szkołach prywatnych teraz uczyć ma się w publicznej. I po wstępnych kłopotach związanych z jego podejściem do ludzi i ludzi do niego, awansuje w szkolnej hierarchii, i robi za coś w rodzaju psychologa. I fajnie, tylko jeden z uczniów podejmuje samobójczą próbę, co relacje naszego bohatera wśród uczniów komplikuje. JEST CIEKAWIE, MOMENTAMI NAWET BARDZO.

TVN 7 godz. 23:45

Ranczer w kosmosie (The Astronaut Farmer) - film obyczajowy, USA 2006, reż. Michael Polish, wyk. Billy Bob Thornton, Virginia Madsen, Max Thieriot, Jasper Polish (104 min)

Świetny Billy Bob Thornton i Virginia Madsen w ciekawej opowieści o człowieku, który musi odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 23:45

Nikita - dramat sensacyjny, Francja/Włochy 1990, reż. Luc Besson, wyk. Anne Parillaud, Tchéky Karyo, Jean-Hugues Anglade, Jean Reno (118 min)

Bardzo głośne dzieło Luca Bessona o skazanej na karę śmierci za morderstwo dziewczynie, która może odpracować winy swoje zabijając na zlecenie rządowej agencji. Aż w pewnym momencie zaczyna się buntować. IMPONUJĄCE, I WCIĄŻ KRĘCI.

SERIAL

Universal godz. 20:00

Bibliotekarze (The Librarians) - serial przygodowy, USA 2014, reż. Dean Devlin, wyk. John Larroquette, Rebecca Romijn, Christian Kane, John Kim (60 min)

Jeszcze raz od początku, czyli dwa pierwsze odcinki z pogranicza fantasy i przygodówki o członkach tajnego stowarzyszenia, które ma chronić i ratować świat przed złą mocą, a tymczasem sami znaleźli się w niezłych opałach. NIC WIELKIEGO.

Ale kino+ godz. 20:10

Happy Valley 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Sally Wainwright, wyk. Sarah Lancashire, Siobhan Finneran, Ellis Todd, Jamie Dorrington (2x60 min)

Premiera w telewizorze, czyli powrót z nowym sezonem bardzo dobrego, surowego, i absolutnie pozbawionego efekciarstwa brytyjskiego kryminału w odcinkach. Wracamy do akcji po osiemnastu miesiącach od wydarzeń z sezonu pierwszego. Pani sierżant po przejściach, tym razem z nową partnerką, nowe śledztwo zaczyna po przypadkowym znalezieniu zwłok prostytutki. Rety, jak ja zazdroszczę Brytyjczykom ich seriali. BARDZO DOBRE, WIĘC POLECAM.

 

HBO 3 godz. 20:20

Korzenie (Roots) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Phillip Noyce, wyk. Matthew Goode, Malachi Kirby, Derek Luke, Chris Obi (95 min)

Pierwsze telewizyjne odczytanie bestsellerowej książki Aleksa Haleya, było wielkim przebojem, ale jeszcze większym wydarzeniem społecznym, które zmieniło i amerykańskie społeczeństwo, i amerykańską telewizję. Na zawsze. Teraz tę opowieść odświeżono, żeby młodsi, przyzwyczajeni do innego tempa opowieści i innego montażu. Oto zatem jeszcze raz zaczyna się wielka saga zapoczątkowana porwaniem z Gambii charakternego Kunta Kinte, który jako niewolnik trafił i od którego zaczyna się poruszająca historia. Aż do zniesienia niewolnictwa. Dla mnie poprzednia wersja jest bardziej sugestywna, ale to już kwestia gustu, bo przesłanie tak samo mocne. Odcinek z czterech pierwszy. KAŻDY POWINIEN ZNAĆ TĘ HISTORIĘ.

 

Universal godz. 21:00

Mentalista (The Mentalist) (1): Pilot - serial kryminalny, USA 2008, reż. David Nutter, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (4x60 min)

Odcinki cztery, czyli podsumowanie odcinkowego tygodnia. Od początku raz jeszcze. DO ZOBACZENIA.

AXN Black godz. 21:35

Ray Donovan - serial obyczajowy, USA 2013, reż. Allen Coulter, wyk. Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Dash Mihok (2x55 min)

Jeszcze raz od początku znakomity serial, kręcący się wokół Raya Donovana, twardziela, który zajmuje się rozwiązywaniem skomplikowanych i wstydliwych problemów celebrytów i gwiazd. Oczywiście przekraczając prawo. Ale sam też ma spore problemy rodzinne. I ojca, którego gra zjawiskowy tu Jon Voight, co musi oznaczać kłopoty. Na plus również Liev Schreiber. RZECZ WSPANIAŁA.

BBC HD godz. 22:45

Morderca z Whitechapel 3 (Whitechapel) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2012, reż. John Strickland, wyk. Rupert Penry-Jones, Steve Pemberton, Christopher Fulford, Johnny Harris (2x50 min)

Inspektor Joseph Chandler i sierżant Ray Miles tym razem badają sprawę śmierci czterech osób, zamordowanych w warsztacie krawieckim. I znowu miesza się historia i dzisiejsza zbrodnia. ŚWIETNA ROBOTA.

DOKUMENT

National Geographic godz. 19:30

Kosmos (Cosmos: A Spacetime Odyssey): Nasz adres: Droga Mleczna - serial dokumentalny, USA 2014, prowadzący Neil deGrasse Tyson (56 min)

Okraszony fenomenalną oprawą dźwięku i obrazu wykład astrofizyka Neila deGrasse Tysona na temat kosmosu, którego jesteśmy częścią. Malutką cząsteczką. Wspaniała rozrywka na miarę XXI wieku! KONIECZNIE.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Pająki w metrze (Spiders 3D) - thriller SF, USA 2013, reż. Tibor Takács, wyk. Patrick Muldoon, Christa Campbell, William Hope, Jon Mack (89 min)

Do tunelu nowojorskiego metra spada stara radziecka stacja kosmiczna. Z wraku wydostaje się nowy gatunek pająka, który mutuje, siejąc spustoszenie w mieście. KAŻDY ŁOWCA POWINIEN TO ZOBACZYĆ.