Program TV na dziś: „Iluzja” z Ruffalo i Harrelsonem [POLECAJ TV – 04.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 4.07

Do listy dorzucę oczywiście kilka rzeczy, które się na nią nie załapały z powodów różnych. W Canal+ Film od godz. 20:00 wieczór na planecie małp. Niestety – przynajmniej dla mnie – chodzi o te nowe z nią filmy, czyli o godz. 20:00 „Planeta małp” Tima Burtona z 2001 roku z Markiem Wahlbergiem, i o godz. 22:00 „Ewolucja Planety Małp”. A dla łowców kiczu dzisiaj oprócz „Klątwy Komodo” mistrza Wynorskiego (TV 6 godz. 23:00) w TVN o godz. 20:55 drugi odcinek koszmarku „Projekt Lady” z Małgorzatą Rozenek w roli mentorki. Rozkosz dla kiczolubnych zmysłów. Chociaż całego odcinka pewnie nie wytrzymacie. I słusznie.

I jeszcze kilka filmów może. W Cinemax o godz. 20:00 Richard Harris i Alec Guinness w historycznym brytyjskim filmie "Cromwell" z 1070 roku, w Ale kino+ o godz. 20:10 Mickey Rourke w kryminale "Rok smoka" Michaela Cimino z 1985 roku, w TVN Fabuła o godz. 21:00 Maomi Watts jako księżna Diana w fimie "Diana", a w TV Puls o godz. 22:10 "Ślepa furia" z Rutgerem Hauerem.

Jutro Polecaj TV wtorkowy, a dzisiaj udanego życzę poniedziałku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Transfer (Rendition) - thriller, USA 2007, reż. Gavin Hood, wyk. Omar Metwally, Reese Witherspoon, Meryl Streep, Jake Gyllenhaal (122 min)

Po powrocie z konferencji pan zostaje porwany przez CIA i oskarżonego o powiązania z terroryzmem osadzono go w więzieniu. A żona usiłuje udowodnić jego niewinność. Jeden z tych filmów, który próbował skłonić do namysłu nad bezdusznością i pochopnością amerykańskich służb po pamiętnym 11 września. JEST NAPIĘCIE.

TV Puls godz. 20:00

Strażnik (The Sentinel) - film sensacyjny, USA 2006, reż. Clark Johnson, wyk. Michael Douglas, Kiefer Sutherland, Eva Longoria, Martin Donovan (104 min)

Agent służb specjalnych, z doświadczeniem wielkim i przeszłością dumną, który teraz odpowiada za ochronę Pierwszej Damy, podejrzany jest o udział w spisku, i planowanym zamachu na pana prezydenta. Bo zabójcy faktycznie mają kogoś wewnątrz, ale czy to akurat nasz agent. Oczywiście sam będzie musiał udowodnić, że wtyką złych nie jest. Bez euforii, ale DA SIĘ ZOBACZYĆ.

Stopklatka TV godz. 20:00

Bat 21 - dramat wojenny, USA 1988, reż. Peter Markle, wyk. Gene Hackman, Danny Glover, Jerry Reed, David Marshall Grant (101 min)

Podczas lotu rozpoznawczego nad terytorium wroga czyli nad Wietnamską dżunglą zostaje zestrzelony amerykański bombowiec. Ratuje się tylko ekspert w dziedzinie uzbrojenia rakietowego. Wietnamczycy chcą go złapać, a wspiera go pilot samolotu zwiadowczego, któremu udaje się zlokalizować rozbitka. I TO JEST NAPRAWDĘ NIEZŁE.

Polsat godz. 20:10

Iluzja (Now You See Me) - thriller, Francja/USA 2013, reż. Louis Leterrier, wyk. Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Isla Fisher (115 min)

Czwórka iluzjonistów dokonuje rabunków w trakcie przedstawień. Policja wie, że to oni, ale dowodów znaleźć nie może, bo to mistrzowie w swoim fachu. Ale były prestidigitator podejmie się wyjaśnienia triku i zrobi im kuku. SZAŁU NIE MA, ALE MOŻNA.

TVP Kultura godz. 20:20

W ciemności - dramat wojenny, Polska/Kanada/Niemcy 2011, reż. Agnieszka Holland, wyk. Robert Więckiewicz, Kinga Preis, Herbert Knaup, Milla Bańkowicz (145 min)

Leopold Socha jest kanalarzem. Do pensji dorabia kradzieżami, przed wojną siedział za to nawet w więzieniu. W trakcie likwidacji lwowskiego getta mężczyzna spotyka poszukującą schronienia grupę Żydów. Są wśród nich ludzie o różnym statusie społecznym i majątkowym. Socha zgadza się pomóc im ukryć się w kanałach za 500 złotych dziennie. Od tej chwili dogląda uciekinierów, narażając na niebezpieczeństwo siebie, żonę i córkę. Ma świadomość, że w każdej chwili może wpaść w ręce Niemców lub Ukraińców. Z czasem pieniądze i kosztowności się kończą. KAWAŁ KINA I WIELKI WIĘCKIEWICZ.

 

Canal+ godz. 21:00

Krwista czerwień (Rouge sang) - dramat kryminalny, Francja 2014, reż. Xavier Durringer, wyk. Sandrine Bonnaire, Bernard Le Coq, Eric Savin, Micha Lescot (89 min)

Na plaży w miasteczku Brest zostaje znaleziona kobieca stopa. Alma - paryska policjantka, która przeniosła się na prowincję - podejmuje śledztwo w sprawie morderstwa. Pomaga jej doświadczony koroner, a zarazem miłośnik archeologii. Razem trafiają na płytki grób z ciałem. Okazuje się jednak, że zwłoki należą do mężczyzny...

 

TV 6 godz. 21:00

Allan Quatermain i Świątynia Czaszek (Allan Quatermain and the Temple of Skulls) - film przygodowy, USA 2008, reż. Mark Atkins, wyk. Sean Cameron Michael, Christopher Adamson, Natalie Stone, Daniel Bonjour (98 min)

Podróżnik i odkrywca, Allan Quatermain, ma poprowadzić ekspedycję, której celem jest odnalezienie legendarnego skarbu ukrytego w głębi Afryki. Podczas trudnej misji Quatermain i jego towarzysze będą musieli pokonać wiele czyhających na nich niebezpieczeństw. SOBIE TAKIE.

CBS Europa godz. 21:00

Okrucieństwo nie do przyjęcia (Intolerable Cruelty) - czarna komedia, USA 2003, reż. Joel Coen, wyk. George Clooney, Catherine Zeta-Jones, Edward Herrmann, Billy Bob Thornton (95 min)

On jest wziętym adwokatem, ona kolekcjonerką bogatych mężów, która dzięki kontraktowi przedślubnemu wygrywa wszystkie sprawy rozwodowe. Ale trafia kosa na kamień, ale ten kamień też można skruszyć, jak się jest odpowiednio zawziętym, ale Catherine Zeta-Jones jest znakomita, ale dialogi niezłe, ale jest kilka ale i sporo dobrej zabawy. Chociaż w dorobku braci Coen jest sporo lepszych. Niemniej DO ZOBACZENIA.

AXN godz. 22:00

Pamięć absolutna (Total Recall) - dramat SF, USA/Kanada 2012, reż. Len Wiseman, wyk. Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel, Bill Nighy (107 min)

Jeszcze bardziej widowiskowy remake widowiskowego filmu z lat 80. w którym pewien pan chcąc uatrakcyjnić swoje wspomnienia poddaje się odpowiedniej technologicznej procedurze. Ale okazuje się, że już raz miał w głowie mieszane i dochodzi do odwrócenia tego dawnego mieszania. Pan przypomina sobie za dużo, albo wpisano mu nie tę przeszłość co trzeba, więc wynikiem tego staje się poszukiwanym przez policję renegatem. Jest problem, JEST WIELE HAŁASU I CHAOSU.

TVP 1 godz. 22:35

Powiedz tak (The Wedding Planner) - komedia romantyczna, USA/Niemcy 2001, reż. Adam Shankman, wyk. Matthew McConaughey, Jennifer Lopez, Bridgette Wilson, Justin Chambers (99 min)

Piękna organizatorka wesel, jak ten szewc który bez butów życie całe chodzi, czeka na własnego narzeczonego. I niespodziewanie - bo przecież romantyczne komedie tak lubią nas zaskakiwać, prawda? - zakochuje się w narzeczonym swojej klientki. RUTYNOWE, BEZPIECZNE, WIĘC PEWNIAK ;).

Polsat godz. 22:40

Tylko jeden (The One) - thriller SF, USA 2001, reż. James Wong, wyk. Jet Li, Jason Statham, Delroy Lindo, Carla Gugino (87 min)

I znowu moja słabość do kopaczo-nawalacza zwanego Jet Li wyjdzie na jaw, bo film polecam. Krew się leje, ciosy się mnożą i strzały ze wszystkiego, a mnie się podobało i chętnie zobaczę raz jeszcze. Oto bowiem Jet Li przemierzył 123 wszechświaty zabijając własne alternatywne istnienia, aby zostać tym jednym i zebrać w sobie moc wszystkich siebie ze wszystkich równoległych światów. Został mu do zabicia jeszcze jeden on. Ale sam siebie zaskoczy. KINO MOCNE.

TVP Kultura godz. 22:50

Malować albo kochać (Peindre ou faire l'amour) - komedia, Francja 2005, reż. Arnaud Larrieu, Jean-Marie Larrieu, wyk. Sergi López, Roger Mirmont, Amira Casar, Jacques Nolot (93 min)

Małżeństwo przenosi się do domu na wsi, żeby tam było miło, i poznaje tam drugą parę, i w wyniku serii różnych zdarzeń zbliżają się do siebie. Bardziej i bardziej. Ale to tylko tło do naprawdę DUŻEJ PRZYJEMNOŚCI OGLĄDANIA.

SERIAL

HBO 3 godz. 20:30

Gra o tron 6 (Game of Thrones 6) - serial fantasy, USA 2016, reż. Jeremy Podeswa, wyk. Peter Dinklage, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams (10x48 min)

Maraton z całym szóstym sezonem, czyli dziesięć odcinków najpopularniejszego serialu świata, więc chyba nie będę próbował go tu streścić. Kto chce, ten wie. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:00

Na ratunek rekinom (Les requins de la colere) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Jérčme Delafosse (51 min)

Codziennie na świecie poławianych jest podobno ok. 10 tys. rekinów. Co jest problemem, bo wg twórców tego dokumentu drapieżnik ów odgrywa kluczową rolę w regulowaniu morskiego życia. I z tego filmu dowiecie się dlaczego i jak. WARTO ZOBACZYĆ.

Fokus TV godz. 20:00

Niezwykła broń (The World's Weirdest Weapons) - serial dokumentalny, Wielka Brytania (48 min)

Niezła rzecz, której autorzy prezentują ludzką pomysłowość w kwestii broni. A dzięki tej pomysłowości powstały m.in. systemy pocisków naprowadzanych przez gołębie, plecak o napędzie odrzutowym, program bombowy opierający się na wypuszczanych z samolotów nietoperzach. Krótko mówiąc można poznać sporo sprzętów użytych w II wojnie światowej, ale przede wszystkim tych wymyślonych w czasie zimnej wojny. JEST CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 21:35

Było sobie miasteczko - film dokumentalny, Polska 2009, reż. Tadeusz Arciuch, Maciej Wojciechowski (40 min)

Opowieść o Kisielinie, miasteczku na Wołyniu, w którym mieszkali Polacy, Ukraińcy, Żydzi, Niemcy i Czesi. I w którym 11 lipca 1943 r. nacjonaliści ukraińscy zabili w kościele część polskich mieszkańców. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 2 godz. 23:30

Trzecia wojna - wybór strategii (World War Three: Inside the War Room) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2016, reż. Gabriel Range (52 min)

Rzecz o potencjalnej reakcji NATO na powtórzenie się gruzińskiego i ukraińskiego scenariusza wydarzeń w Estonii i na Łotwie. Utrzymana w konwencji dokumentu projekcja wydarzeń, zachodzących podczas posiedzenia Rady Wojennej NATO. DO ZOBACZENIA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 23:00

Klątwa Komodo (The Curse of Komodo) - film SF, USA 2004, reż. Jim Wynorski, wyk. Tim Abell, Melissa Brasselle, William Langlois, Gail Harris (110 min)

Jim Wynorski to jeden z mistrzów kina Łowców Kiczu. Tym razem olbrzymie jaszczury, powstałe w wyniku eksperymentów genetycznych, wymykają się spod kontroli naukowców i rozpoczynają krwawe polowanie na ludzi. I jak się jaszczury rozlezą, to zeżrą wszystkich. MOMENTAMI ŁEB URYWA PO PROSTU.