Program TV na dziś: „Piłkarski poker” z Januszem Gajosem [POLECAJ TV – 5.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 5.07

Zaczniemy tradycyjnie od kilku tytułów, które na listę nie weszły, ale kilu, żeby Was przed przejściem do listy nie zatrzymywać za długo. W TV Puls o godz. 20:00 Mila Jovovich w horrorze "Resident Evil: Zagłada", w TVN 7 o godz. 20:00 "Jackie Chan: Pierwsze uderzenie", w TVP Kultura o godz. 20:20 komediodramat Magdaleny Łazarkiewicz "Maraton tańca", w Polsat Film o godz. 21:00 Jack Nicholson, Adam Sandler i Marisa Tomei w komedii "Dwóch gniewnych ludzi", w Stopklatka TV o godz. 22:00 "Wróg publiczny" z Genem Hackmanem i Willem Smithem, w FOX Comedy o godz. 22:00 komedia „Życie mniej zwyczajne” z Ewanem McGregorem, Cameron Diaz i Holly Hunter, a w Polsat o godz. 22:40 "Sezon na zabijanie" z Robertem De Niro i Johnem Travoltą. Ale najważniejsze znajdziecie oczywiście na liście.

Jutro Polecaj na środę, a dzisiaj dobrego życzę wtorku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Nawrót depresji gangstera (Analyze That) - komedia, USA 2002, reż. Harold Ramis, wyk. Robert De Niro, Billy Crystal, Lisa Kudrow, Cathy Moriarty-Gentile (92 min)
Dalszy ciąg perypetii neurotycznego szefa mafii i jego psychoterapeuty. Paul Vitti odsiaduje wyrok. Jego zachowanie wzbudza niepokój władz więzienia. Gangster zdradza bowiem objawy depresji. BAWI DOSKONALE.

Ale kino+ godz. 20:10
Tamara i mężczyźni (Tamara Drewe) - komedia, Wielka Brytania 2010, reż. Stephen Frears, wyk. Gemma Arterton, Luke Evans, Roger Allam, Dominic Cooper (111 min)
Młoda londyńska dziennikarka Tamara wraca do rodzinnego domu odziedziczonego po matce, z zamiarem sprzedaży go i cieszenia się odpowiednią sumką. Ale jak to bywa - a w brytyjskich filmach bywa to najczęściej i najlepiej - okazuje się, że pojawienie się dawnej koleżanki w miasteczku przewala i jej życie, i życie wszystkich wokół. NIESPIESZNIE SYMPATYCZNE.

 

Polsat godz. 20:10
Punisher (The Punisher) - film sensacyjny, Niemcy/USA 2004, reż. Jonathan Hensleigh, wyk. Thomas Jane, John Travolta, Will Patton, Eddie Jemison (124 min)
Były agent FBI po wielu akcjach i przeżyciach trudnych przechodzi do pracy za biurkiem i oddaje się rodzinnej sielance. Niestety w czasie porachunków gangsterów zabita zostaje jego żona i synek. Od tej pory treścią jego życia jest zemsta. Niesie więc śmierć i zniszczenie w przestępczym świecie, w związku z czym stał się dla tegoż światka wrogiem numer jeden. Gorzej, że zabijał kolejnych gangsterów z pominięciem prawnych zawijasów, więc stał się też wrogiem policji. I tak, znajdując się między młotem a kowadłem, pod pseudonimem Punisher kontynuuje swoją prywatną wojnę z bezprawiem. KRWAWA JATKA.

HBO godz. 20:10
Młodość (Youth) - komediodramat, Włochy/Francja/Wielka Brytania/Szwajcaria 2015, reż. Paolo Sorrentino, wyk. Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano (119 min)
Kompozytor spędza w luksusowym alpejskim kurorcie wakacje ze swoim przyjacielem, któren ma przyjemność być znanym i docenionym reżyserem. I oto kompozytor otrzymuje nieoczekiwaną, bardzo ciekawą propozycję od angielskiej królowej, a reżyser decyduje się napisać scenariusz filmu, który zapowiedział już dawno, i którym ma się pożegnać. A w uzdrowisku wypoczywa też charyzmatyczny aktor, który czeka na wielkie aktorskie wyzwanie. Nominacja do Złotego Globu dla Jane Fondy i trzy Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszego europejskiego filmu, reżysera i Michaela Caine’a. I piosenka z nominacją do Oscara. WYSTARCZY ŻEBY CHCIEĆ ZOBACZYĆ. 

 

TVN godz. 20:55
W morzu ognia (Fire Down Below) - film sensacyjny, USA 1997, reż. Félix Enr~quez Alcalá, wyk. Steven Seagal, Marg Helgenberger, Kris Kristofferson, Harry Dean Stanton (105 min)
Agent Federalnej Agencji Ochrony Środowiska zajmuje się dochodzeniem w sprawie toksycznych odpadów chemicznych porzuconych w starych kopalniach w Kentucky. A że gra go pan Seagal, to dochodzi przede wszystkim ręką, nogą, kijem, albo co tam się trafi. RZEŹNIA W SŁUSZNEJ SPRAWIE

TVP 1 godz. 21:25
Piłkarski poker - komedia obyczajowa, Polska 1988, reż. Janusz Zaorski, wyk. Janusz Gajos, Mariusz Dmochowski, Marian Opania, Małgorzata Pieczyńska (101 min)
Polska piłka korupcyjna w wesoło tragicznym sosie autorstwa duetu Jan Purzycki - scenariusz, Janusz Zaorski - reżyseria. No i oczywiście z duetem Janusz Gajos i Marian Opania. Wątpię, żeby ktoś nie wiedział o czym to, ale na wszelki wypadek przypomnę, że sędzia piłkarski ma już dość bycia uczciwym pijakiem i z kolegą z dawnych lepszych czasów robią przekręt życia, robiąc w konia wszystkich tzw. sportowych działaczy. Dla dobra polskiej piłki, oczywiście. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

TVP 2 godz. 21:30
Człowiek ze złotym pistoletem (The Man With the Golden Gun) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1974, reż. Guy Hamilton, wyk. Roger Moore, Britt Ekland, Christopher Lee, Maud Adams (121 min)
Kolejny „Bond” z Rogerem Moorem. Tym razem lepszy od poprzedniego, od którego troche szczypały oczy. Nasz przystojny agent 007 otrzymuje zlecenie zlikwidowania zawodowego mordercy, niejakiego pana Scaramangi, który na wyspie zainstalował urządzenie służące do przetwarzania energii słonecznej w elektryczną. BREDNIA, ALE OCZYWIŚCIE Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

 

TVN 7 godz. 21:50
Brudny Harry (Dirty Harry) - film sensacyjny, USA 1971, reż. Don Siegel, wyk. Clint Eastwood, Harry Guardino, Reni Santoni, John Vernon (102 min)
Nie trzeba przedstawiać Harryego Callahana przecież, więc tylko anonsuję dzisiejszą jego obecność. Jego, i jego śmiercionośnego, ale sprawiedliwie dzielącego swoimi kulami magnum. SŁUSZNY OBIEKT KULTU.

 

TVP Kultura godz. 22:15
Jestem miłością (Io sono l'amore) - melodramat, Włochy 2009, reż. Luca Guadagnino, wyk. Tilda Swinton, Flavio Parenti, Edoardo Gabbriellini, Alba Rohrwacher (120 min)
Pochodząca z Rosji pani wżeniła się w jedną z najbogatszych rodzin Mediolanu. I wdaje się w romans z kolegą syna, a w trakcie urodzinowej kolacji seniora rodu wychodzą na jaw zdarzenia zwiastujące upadek rodziny, co prowadzi do tragicznego końca. Znaczy może prowadzić. Ja tego nie kupuję, bo jestem zbyt cyniczny, żeby się wzruszyć, a on GŁÓWNIE DO WZRUSZEŃ.

Canal+ godz. 22:40
Krwista czerwień (Rouge sang) - dramat kryminalny, Francja 2014, reż. Xavier Durringer, wyk. Sandrine Bonnaire, Bernard Le Coq, Eric Savin, Micha Lescot (89 min)
Świetny kryminał francuski z rosnącym napięciem i tajemnicą. I niestety takim sobie rozwiązaniem. Oto na plaży w pobliżu niewielkiego miasteczka kobieca noga leży sobie i krew w żyłach lokalesów zmraża. Śledztwem, bo trzeba przecież rzecz wyjaśnić, zajmuje się przybyła na prowincję paryska policjantka z przeszłością. A u jej boku staje doświadczony koroner, który miłośnikiem jest archeologii. I co prawda odnajdują niebawem płytki grób z ciałem, ale ku ich zaskoczeniu, to ciało, to nie kobieta należąca do znalezionej na plaży nogi, ale martwy mężczyzna. Sprawa się komplikuje, a dla nas jest coraz ciekawiej. BARDZO WARTO.

 

SERIAL

BBC HD godz. 21:10
Nadkomisarz Banks 3 (DCI Banks) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, wyk. Stephen Tompkinson, Andrea Lowe, Caroline Catz, Jack Deam (2x50 min)
Bardzo angielski w formie i treści serial kryminalny. Nie jest to najlepszy z tych, które widziałem, ale ma styl. I fenomenalnie skrojony główny bohater. A dla lubiących angielskie kryminały, i chociaż trochę klimat znany z "Ojca Mateusza" zapraszam również na kolejne odcinki "Ojciec Brown" (godz. 22:50)

 

FOX godz. 22:00
Raport mniejszości (Minority Report) - serial SF, USA 2015, reż. Mark Mylod, wyk. Stark Sands, Meagan Good, Wilmer Valderrama, Daniel London (55 min)
Twórcy seriali imają się różnych tricków, żeby sobą widzów zainteresować. Tym razem postanowili odwołać się do znanego tytułu z kina i na tej podstawie wycisnąć trochę oglądalności. Pamiętacie może, że w filmie wykorzystywano moc jasnowidzów do przewidywania kto kogo będzie chciał zabić, i aresztowania niedoszłego zabójcy prewencyjnie. Oto autorzy tego scenariusza przenoszą akcję lat kilka do przodu, a trójka jasnowidzów wolna jest, ale się chowa, żeby nikt jeszcze raz ich nie chciał wykorzystać niecnie. Ale jeden nie wytrzymuje i podejmuje współpracę z policjantką. ŁOMATKO, JAKIE TO JEST SŁABE!

DOKUMENT

TVP 2 godz. 23:50
Bękarty - życie bez tożsamości (Bastards) - film dokumentalny, USA 2013, reż. Deborah Perkin (55 min)
W Maroku, jak i w innych muzułmańskich krajach, seks pozamałżeński jest nielegalny, samotne matki są pogardzane, a los ich dzieci często przesądzony jest już w momencie urodzenia. W filmie tę sytuację poznajemy przez pryzmat pani, która prowadzi batalię sądową o uznanie jej córki przez ojca. MOCNY FILM. POZA TYM WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.