Program TV na dziś: Robert Carlyle w krzepiącym „Goło i wesoło” [POLECAJ TV – 6.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 6.07

Piłka nożna zwykle nie mieści się na liście, więc żeby mieć to z głowy, zacznę od niej, i od tego, że w TVP 1 i w Polsacie o godz. 20:50 pierwszy półfinał piłkarskiego Euro, mecz Portugalia – Walia. Z rzeczy spoza listy, dodam jeszcze, że w TVP Kultura dwadzieścia minut po północy w ramach cyklu „Hardcorowe lato” rozpocznie się emisja trzykwadransowy fragment koncertu Kazik na Żywo z 1997 roku. I kila filmów może spoza listy jeszcze. W Canal+ Film o godz. 20:00 "Odrobina chaosu", czyli premiera brytyjskiego komediodramatu w reżyserii Alana Rickmana z Alanem Rickmanem w jednej z ról najważniejszych, w TV 4 o godz. 21:50 Sean Bean w horrorze "Silent Hill", w AXN o godz. 22:05 Edward Norton, Liv Tyler i Tim Roth w "Incredible Hulk", w TVP 2 o godz. 22:05 Anna Przybylska w niestety bardzo średniej komedii "Złoty środek", a w TVP 1 o godz. 23:35 francuska sensacja „13. dzielnica: Ultimatum”.

Polecaj kolejny rzecz jasna jutro, a dzisiaj środy życzę udanej bardzo.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Spartan - thriller, Niemcy/USA 2004, reż. David Mamet, wyk. Val Kilmer, Derek Luke, Kristen Bell, Tia Texada (102 min)
Pan Robert, doświadczony agent tajnych służb i jego partner mają odnaleźć zaginioną córkę prezydenta USA. I odkrywają z przykrością, że za zniknięciem dziewczyny mogą stać handlarze żywym towarem. I potem to owi źli ludzie mają przykrości. Chociaż się bronią. DUŻA RZECZ.

 

HBO godz. 20:10
San Andreas - dramat sensacyjny, USA 2015, reż. Brad Peyton, wyk. Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario, Ioan Gruffudd (110 min)
Masa huku i bojowe efekty specjalne w scenach kataklizmu film akcji o potężnym trzęsieniu Ziemi w Kalifornii, i o tym jak pilot helikoptera próbuje w poszukiwaniu ukochanej córeczki przedostać się z Los Angeles do San Francisco. MOŻE ZROBIĆ WRAŻENIE, ALE JEST O NICZYM.

 

Cinemax godz. 20:50
Dla waszego dobra (Per amor vostro) - dramat obyczajowy, Włochy/Francja 2015, reż. Giuseppe M. Gaudino, wyk. Valeria Golino, Massimiliano Gallo, Adriano Giannini, Elisabetta Mirra (112 min)
Premiera w telewizorze. Włoski dramat o pani, która po latach rodzinnych i nie tylko rodzinnych upokorzeń, która na skraju załamania nerwowego jest – i trudno jej się dziwić – decyduje się życie swoje na lepsze odmienić. Zaczyna pracę w lokalnej telewizji, a wkrótce również wkręca się w romans z kolegą z nowej pracy. INTRYGUJĄCE, INSPIRUJĄCE, KRZEPIĄCE

TVN godz. 20:55
Kod dostępu (Swordfish) - film sensacyjny, USA 2001, reż. Dominic Sena, wyk. John Travolta, Halle Berry, Hugh Jackman, Sam Shepard (99 min)
Bosko piękna Halle Berry w nienajlepszej niestety sensacji. Oto haker dostaje zadanie złamanie kodu dostępu do rządowego konta. Zadania się podejmuje, ale konstatuje wkrótce, że to nie ma być zwykłe włamanie do systemu ebanku. A jak już sobie z tego sprawę zdaje, to jest w środku niezłego zamieszania. Plus, no wiecie, Halle Berry. DO ZOBACZENIA.

 

FOX Comedy godz. 21:00
Życie mniej zwyczajne (A Life Less Ordinary) - komediodramat, Wielka Brytania/USA 1997, reż. Danny Boyle, wyk. Ewan McGregor, Cameron Diaz, Holly Hunter, Delroy Lindo (125 min)
Pana Roberta na bruk z roboty wywala znienawidzony przezeń szef. W odwecie i w desperacji porywa jego córkę. I w tym momencie w sprawę włączają się dwa anioły, których zadaniem jest łączenie ludzi. A zadanie mają trudne o tyle, że wspomniana córka chce z okazji skorzystać i ojca swego obrobić, a nasz Robert wydaje się być za dużą pierdołą, żeby się nadać. NIEZŁA ZABAWA

 

TVN Fabuła godz. 21:00
Goło i wesoło (The Full Monty) - komedia obyczajowa, USA/Wielka Brytania 1997, reż. Peter Cattaneo, wyk. Robert Carlyle, Mark Addy, William Snape, Steve Huison (91 min)
Jeden z moich ulubionych filmów. Wyborna zabawa przy świetnych dialogach i fajnej muzyce. Dwóch bezrobotnych przyjaciół szuka pomysłu na przetrwanie w czasach kryzysu. I wpadają na pomysł, żeby stworzyć grupę z męskim striptizem na podobieństwo „Czipendejlsów”. Co jednakowoż jest o tyle skomplikowane, że panowie - ci dwaj i kolejni, którzy zgłosili swój do grupy akces - odbiegają  wyglądem od czipendejlowego standardu. Znakomite dialogi, świetny scenariusz, klimat i muzyka, plus wyborna obsada, więc DO ZOBACZENIA KONIECZNIE.

 

TVP Kultura godz. 22:05
Dazed and Confused - komediodramat, USA 1993, reż. Richard Linklater, wyk. Wiley Wiggins, Jason London, Ben Affleck, Cole Hauser (103 min)
Z cyklu „Filmy, które zmieniły Amerykę”. Może na nich zrobiło to wrażenie, ale to po prostu o ostro zakrapianej imprezie jest z okazji przesilenia szkolno wakacyjnego. A najlepsza jest tu muzyka, bo usłyszycie m.in. Aerosmith, Nazareth, Black Sabbath, Deep Purple, Kiss (no, to może zły przykład), ZZ Top, Thin Lizzy, Alice Coopera, Petera Framptona i Boba Dylana. NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

Stopklatka TV godz. 22:10
Nawrót depresji gangstera (Analyze That) - komedia, USA 2002, reż. Harold Ramis, wyk. Robert De Niro, Billy Crystal, Lisa Kudrow, Cathy Moriarty-Gentile (92 min)
Dalszy ciąg perypetii neurotycznego szefa mafii i jego psychoterapeuty. Paul Vitti odsiaduje wyrok. Jego zachowanie wzbudza niepokój władz więzienia. Gangster zdradza bowiem objawy depresji. BAWI DOSKONALE.

Kino Polska godz. 22:20
Podwójne życie Weroniki (La double vie de Véronique) - dramat psychologiczny, Polska/Francja/Norwegia 1991, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Irene Jacob, Władysław Kowalski, Halina Gryglaszewska, Philippe Volter (94 min)
Opowieść o życiu dwóch kobiet, które urodziły się tego samego dnia, tyle że jedna w Polsce, a druga we Francji. 20-letnia Polka ma kłopoty z sercem, i cały czas ma dziwne przeczucie, że istnieje ktoś, z kim jest dziwnie związana. Pewnego dnia w autokarze wiozącym francuskich turystów zauważa dziewczynę, która wygląda tak jak ona. A przed seansem wywiad z Irene Jacob. DO REFLEKSJI I DO PODZIWIANIA.

Polsat godz. 23:45
Sekspedycja (Sex Drive) - komedia, USA 2008, reż. Sean Anders, wyk. Josh Zuckerman, Seth Green, Amanda Crew, Clark Duke, James Marsden (109 min)
Film bardzo średni, ale epizod Setha Greena, który szyku zadał tu jako sardoniczny Amisza spotkany przez bohaterów w trasie, zobaczyć warto. A sam film jest o chłopaku, który w poszukiwaniu rozdziewiczenia rusza w daleką drogę na spotkaną w Internecie panią, która gotowa jest mu pomóc. MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ.

 

SERIAL

BBC HD godz. 21:15
Morderca z Whitechapel 3 (Whitechapel) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2012, reż. John Strickland, wyk. Rupert Penry-Jones, Steve Pemberton, Christopher Fulford, Johnny Harris (2x45 min)
Bardzo angielski w formie i treści serial kryminalny. Nie jest to najlepszy z tych, które widziałem, ale ma styl. I fenomenalnie skrojony główny bohater. A dla lubiących angielskie kryminały, i chociaż trochę klimat znany z "Ojca Mateusza" zapraszam również na kolejne odcinki odcinkowego kryminały "Ojciec Brown" (godz. 22:45) DO ZOBACZENIA

Ale kino+ godz. 21:50
Happy Valley 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Sally Wainwright, wyk. Sarah Lancashire, Siobhan Finneran, Ellis Todd, Jamie Dorrington (2x50 min)
Powrót z nowym sezonem bardzo dobrego, surowego, i absolutnie pozbawionego efekciarstwa brytyjskiego kryminału w odcinkach. Wracamy do akcji po osiemnastu miesiącach od wydarzeń z sezonu pierwszego. Pani sierżant po przejściach, tym razem z nową partnerką, nowe śledztwo zaczyna po przypadkowym znalezieniu zwłok prostytutki. Rety, jak ja zazdroszczę Brytyjczykom ich seriali. Odcinki numer jeden i dwa. BARDZO DOBRE, WIĘC POLECAM BARDZO.

DOKUMENT

Planete+ godz. 20.00
Megapirania (Megapiranha) - film dokumentalny, USA 2011, reż. Jonathan Grupper (49 min)
Czwórka naukowców wyrusza do amazońskiej puszczy i bada żyjące tam piranie. Widzowie poznają historię niezwykłej, drapieżnej ryby, o której krążą legendy. CIEKAWOŚĆ JEST.

TVP Kultura godz. 20:20
W drodze do Jah (Journey to Jah) - dokument, Niem./Szwaj./Jamajka/Wł. 2013, reż. Noël Dernesch, Moritz Springer (92 min)
W towarzystwie muzyków poznajemy kontrasty współczesnej Jamajki. JEST DUŻA CIEKAWOŚĆ

HBO 2 godz. 21:00
Chuck Norris kontra komunizm (Chuck Norris vs. Communism) - film dokumentalny, Rumunia/Wielka Brytania/Niemcy 2015, reż. Ilinca Calugareanu, wyk. Irina Margareta Nistor, Ana Maria Moldovan, Dan Chiorean, Valentin Oncu (81 min)
O Rumunii, która pod rządami Nicolae Ceausescu była kompletnie zamknięta na świat. Ale ludzie po kryjomu przekazywali sobie kasety VHS z filmami, których gwiazdami byli m.in. Jean-Claude Van Damme, Sylvester Stallone i Chuck Norris. No i reżyserka filmu próbuje uzasadnić śmiałą tezę, że najbardziej niedocenionym przez władze wrogiem okazały się właśnie te kasety VHS. NIEZŁA ROBOTA.

Planete+ godz. 22:00
Strauss-Kahn - polityk i prostytutki (l'Affaire du Carlton) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Vanina Kaban (52 min)
Rzecz o kulisa seks-skandalu, w którym były minister finansów Francji i szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego imć Dominique Strauss Kahn oskarżony był o udział w orgiach oraz stręczycielstwo. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ