Program TV na dziś: nostalgiczna „Podróż za jeden uśmiech” [POLECAJ TV – 7.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 7.07

Tak, dzisiaj jest drugi półfinał Euro 2016, czyli mecz Niemcy – Francja. Do obejrzenia w Polsacie i w TVP 1 od godz. 20:50.
Spoza listy, żebym nie zapomniał, dla tych z Was, którzy lubią bożonarodzeniowe klimaty, telewizja Universal postanowiła zrobić świąteczny wieczór. A nawet dwa, bo jutro też. Nie wiem jaki jest w tym sens, i czy jest w ogóle, ale może będziecie mieli ochotę. Jeśli tak, to dzisiaj kolejno będą to filmy: „Podmieniony Mikołaj” z 2013 roku (godz. 21:00) i „Drugi świąteczny pocałunek” z roku (godz. 23:00). Oba średnie. Do tego jeszcze kilka nieświątecznych filmów, które nie załapały się do głównej listy. W Stopklatka TV o godz. 20:00 średnia niestety komedia "Statyści" z Krzysztofem Kiersznowskim, w TVN 7 o godz. 20:00 niemiecki thriller "Zięć idealny", w CBS Europa o godz. 21:00 Seth Rogen i Katherine Heigl w komedii romantycznej Judda Apatow „Wpadka”, w AXN Spin o godz. 21:00 jeszcze raz od nowa serial "Ray Donovan", w TVP 2 o godz. 21:30 Franek Dolas wraca na ojczyzny łono w trzeciej części "Jak rozpętałem II wojnę światową", w TV Puls o godz. 22:15 Antonio Banderas w przygodówce walecznej "Trzynasty wojownik", a w TVN o godz. 23:55 Steven Seagal w bitnej sensacji "W morzu ognia".

Ale najważniejsze znajdziecie oczywiście na liście.
Jutro Polecaj kolejny, tymczasem dzisiaj życzę udanego czwartku.

FILM

TV 4 godz. 20:00
Goście (Les visiteurs) - komedia, Francja 1993, reż. Jean-Marie Poiré, wyk. Jean Reno, Christian Clavier, Valérie Lemercier, Marie-Anne Chazel (107 min)
Tak głupie jak śmieszne. A śmieszne. Wracający z wyprawy krzyżowej francuski rycerz Godefroy de Montmirail, na skutek pomyłkowo użytego zaklęcia, zostaje przeniesiony w czasy współczesne. I w wir współczesnych biznesowo sercowych intryg. Zresztą na pewno znacie. MOŻE BAWIĆ.

TV Puls godz. 20:00
Ratatuj (Ratatouille) - film animowany, USA 2007, reż. Brad Bird, Jan Pinkava (107 min)
Zabawna i szybka opowiastka o szczurku, który tak bardzo chce zostać kucharzem, że wbrew rodzinnej tradycji, podług której powinien był zostać gryzoniem śmietnikowym, rusza w miasto i odmienia kulinarne oblicze Paryża. BAWI CAŁĄ RODZINĘ.

HBO godz. 20:10
Anioł stróż (Man of the House) - komedia sensacyjna, USA 2005, reż. Stephen Herek, wyk. Tommy Lee Jones, Cedric the Entertainer, Christina Milian, Paula Garcés (96 min)
Starzejący się elegancko agent FBI dostaje trudne dlań, z racji wieku i temperamentu zadanie. Ma ów zapewnić ochronę grupie szalonych cheerleaderek, co stanie się przyczynkiem dla serii różnych gagów i nieporozumień. Zwłaszcza, że będzie musiał odgrywać rolę ich trenera. Jest Tommy Lee Jones, więc źle nie jest, ale SZAŁU NIE MA.

 


Ale kino+ godz. 20:10
Melancholia - dramat psychologiczny, Dania/Szwecja/Francja/Niemcy 2011, reż. Lars von Trier, wyk. Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Alexander Skarsgard, Kiefer Sutherland (136 min)
Z wybitną obsadą, i niezłym scenariuszem, ale strasznie dołujący. Bo oto pogrążona w poważnej depresji pani wychodzi za mąż. Ale podczas przyjęcia ma kryzys, a do Ziemi zbliża się planeta Melancholia. I wszystko się ze sobą łączy. DOŁUJĄCE, ALE WAŻNE.

 

TVP Kultura godz. 20:20
Miłość i śmierć (Love and Death) - komedia, USA/Francja 1975, reż. Woody Allen, wyk. Diane Keaton, Woody Allen, Olga Georges-Picot, Georges Adet (85 min)
Komedia, w której pan Allen dworuje sobie z klasycznej rosyjskiej literatury. Wciela się w postać Borysa Gruszenki w XVIII-wiecznej Rosji w czasie napoleońskiej wojny. I oczywiście ze swoim neurotyzmem, gadatliwością i tchórzostwem wikła się w szereg dziwnych, i zabawnych sytuacji. Nie jest to dzieło pana Allena najwspanialsze, ale JEST PO PROSTU DOBRE. TAK PO PROSTU.

 

Kino Polska godz. 21:25
Podróż za jeden uśmiech - film przygodowy, Polska 1972, reż. Stanisław Jędryka, Andrzej Czekalski, Michael Reiter, wyk. Henryk Gołębiewski, Filip Łobodziński, Alina Janowska, Edmund Fetting (86 min)
Filmowa wersja opowieści o dwóch całkiem różnych, chociaż spokrewnionych chłopakach, którzy zgubiwszy bilet na pociąg, sami próbują dostać się z Krakowa na Hel. Salwy śmiechu i cała masa dobrych wspomnień. UROKLIWE.

TVN godz. 21:55
Moje wielkie greckie wesele (My Big Fat Greek Wedding) - komedia romantyczna, USA/Kanada 2002, reż. Joel Zwick, wyk. John Corbett, Nia Vardalos, Lainie Kazan, Michael Constantine (95 min)
Greczynka zakochuje się w Amerykaninie, a on w niej się zakochuje, więc planują wspólną przyszłość oczywiście. Zanim jednak będą mogli się pobrać, związek musi zyskać autoryzację licznej i cokolwiek szalonej greckiej rodzinki. DUŻO ZABAWY

TVP Kultura godz. 22:00
Armia cieni (L'armee des ombres) - dramat wojenny, Francja/Włochy 1969, reż. Jean-Pierre Melville, wyk. Lino Ventura, Paul Meurisse, Jean-Pierre Cassel, Simone Signoret (139 min)
Rzecz o ruchu oporu w okupowanej części Francji. Z naszego punktu widzenia, to to całe okupowanie i ruch oporu to trochę z przymrużeniem oka, ale świat w to chciał wierzyć, więc film zrobiony bardzo nieźle. Jest rok 1942 i są bardzo dzielni Francuzi. NIEŹLE CHOCIAŻ O NICZYM.

TV 4 godz. 22:15
RoboDoc - komedia SF, USA 2009, reż. Stephen Maddocks, wyk. William Haze, Kenny Babel, Alan Thicke (92 min)
Naukowcy konstruują nieomylnego robota medycznego. Zarabiającym na błędach lekarskich prawnikom grozi bankructwo. Jeden z nich robi wszystko, aby temu zapobiec. KOSZMAREK.

TV 6 godz. 22:55
Niebezpieczna strefa (Danger Zone) - film sensacyjny, Kanada/USA/RPA 1997, reż. Allan Eastman, wyk. Billy Zane, Robert Downey Jr., Cary-Hiroyuki Tagawa, Lisa Collins (92 min)
Bardzo nie bardzo tego filmu, ale wiem, że wielu z Was lubi pana Downeya Juniora więc może ktoś wyrazi ochotę. Mało istotna, ale pełna strzałów i wybuchów fabuła jednak nie ułatwia zadania. SŁABOŚĆ.

TVN 7 godz. 23:00
30 dni mroku (30 Days of Night) - horror, USA/Nowa Zelandia 2007, reż. David Slade, wyk. Josh Hartnett, Melissa George, Danny Huston, Ben Foster (113 min)
Młodzieniec Dżordż planuje wyjechać z miasta i zacząć nowe życie z pomocą pieniędzy od łowczyni wampirów, dla której pracuje. Niestety akurat w tym czasie wampiry się zrywają do aktywniejszego życia i chłopak zaczyna mieć poważne problemy. ŚREDNIO, ALE ZA TO BARDZO.

Polsat godz. 23:45
Moneyball - dramat biograficzny, USA 2011, reż. Bennett Miller, wyk. Brad Pitt, Jonah Hill, Philip Seymour Hoffman, Robin Wright (133 min)
Manager sportowy rzuca wyzwanie systemowi i chcąc postawić na nogi swoją mało licząca się drużynę baseballową, mimo kłopotów finansowych i sprzeciwu starej gwardii, mediów, fanów, a nawet managera boiska (świetny Philip Seymour Hoffman), opracowuje program i zaczyna odnosić sukcesy. DOBRE NA WIECZÓR.

 

SERIAL

Kino Polska godz. 20:00
Wakacje z duchami - serial przygodowy, Polska 1970, reż. Stanisław Jędryka, wyk. Henryk Gołębiewski, Kazimierz Fabisiak, Roman Mosior, Zdzisław Mrożewski (2x29 min)
Dwa z siedmiu odcinków przesympatycznej wakacyjnej opowiastki o chłopcach, którzy na wakacje wyjeżdżają w okolicę, w której według legendy nocami straszą duchy. No i faktycznie, straszą. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ, ALE RACZEJ SENTYMENTALNA.

BBC HD godz. 21:15 
Morderca z Whitechapel 3 (Whitechapel) (3 i 4) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2012, reż. John Strickland, wyk. Rupert Penry-Jones, Steve Pemberton, Christopher Fulford, Johnny Harris (2x45 min)
Inspektor Joseph Chandler i sierżant Ray Miles tym razem badają sprawę śmierci czterech osób, zamordowanych w warsztacie krawieckim. I znowu miesza się historia i dzisiejsza zbrodnia. A dla lubiących angielskie kryminały, i chociaż trochę klimat znany z "Ojca Mateusza" zapraszam również na kolejne odcinki "Ojciec Brown" (godz. 22:45) PEWNIE, ŻE WARTO

FilmBox Premium godz. 22:30
Jekyll i Hyde (Jekyll and Hyde) - serial przygodowy, Wielka Brytania 2015, wyk. Tom Bateman, Donald Sumpter, Natalie Gumede, Stephanie Hyam (2x46 min)
Dwa odcinki w miarę nowego brytyjskiego- a do brytyjskich mam słabość - serialu inspirowanego jedną z najbardziej znanych historii napisanych przez Roberta Louisa Stevensona. Chociaż nie wszyscy wiedzą, że to zaledwie nowela jest, a nie wielka powieść. Oto lekarz, pan Jekyll, mieszka sobie z rodziną - przybraną - na Cejlonie, i tam dostaje wiadomość, że w Londynie odziedziczył spadek. Tak się zaczyna, a potem jest przede wszystkim niezły klimat, którego brytyjscy serialowi twórcy są mistrzami. W stronę fantasy to jakoś poszło, i NIE JEST TO ŚWIATA MISTRZOSTWO, ALE W MIARĘ DOBRA ROZRYWKA

DOKUMENT

TVP Historia godz. 21:55
Ściśle tajne. Tajemnice zbrodni wojennych (The Level of Secrecy) - serial dokumentalny, Ukraina 2014, reż. Oleg Rogoży, Włodzimierz Ribasja, Iłłarion Pawliukov (42 min)
Pierwszy z czterech odcinków dokumentalnego filmu, który przybliża 18 faktów z historii II wojny światowej, które miały miejsce na terytorium Ukrainy, a które zostały „zawłaszczone” przez sowiecką propagandę. No i autorzy spróbują te kulisy sowieckiej propagandy uchylić. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Planete+ godz. 23:00
Czego słuchamy w łóżku (Songs To Have Sex) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Adrian Sibley (43 min)
Jeśli zastanawialiście się kiedyś dlaczego przy jednych piosenkach nabieracie ochoty na pieszczoty, a przy innych nie chce się Wam nawet patrzeć na partnera/partnerkę, to to jest dokument dla Was. Autorzy bowiem sprawdzają jakie dźwięki bardziej pobudzają zmysły i czy jest przepis na idealną "pościelówę". CIEKAWOŚĆ JEST.

TVP Kultura godz. 00:50
Seks w komiksie (Sex in the Comics) - film dokumentalny, Francja 2012, reż. Joelle Oosterlinck (52 min)
Autorzy badają barwną historię komiksu erotycznego i rolę, jaką odgrywa on w społeczeństwie. Zarówno klasycy gatunku, jak i nową falę młodych rysowników. Przewodniczką po tym świecie jest Molly Crabapple - nowojorska artystka, ilustratorka, aktorka burleski. DUŻA, BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.