Program TV na dziś: Wieczór ze „Star Trekiem” albo z „Indianą Jonesem” [POLECAJ TV – 9.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 9.07

Oczywiście zanim przejdę do listy wspomnę o kilku rzeczach, które znać może chcecie, a na listę nijak się nie dały wpasować. Oto zatem w TVP 2 o godz. 20:05 rozpocznie się relacja na żywo z 18. Mazurska Noc Kabaretowa. Mrągowo 2016 zatytułowana „Moda na swetry”. Według zapowiedzi miała wystąpić również pani Marzena Rogalska, której dłoń niedawno pan paramagik był łaskaw przebić gwoździem. Jeśli pani Marzena przyjdzie, z pewnością rzecz skomentuje odpowiednim, choć niekoniecznie udanym żartem.

TVP 1 natomiast konkurując z Dwójką o godz. 20:15 zapowiada inny występ na żywo. Otóż na Waszych oczach i uszach ostry jak brzytwa dziennikarz TVP przeprowadzi porywający wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. A po rozmowie z Panem Prezydentem w TVP 1 od godz. 20:45 relacja z Lekkoatletycznych Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. 

Co jeszcze? W TNT, jeśli władze tejże nie podejdą do ramówki z właściwą sobie swobodą i zaordynują to co zapowiedzieli, czeka Was wieczór ze Star Trek. Kolejno będą to o godz. 21:00 "Star Trek 2: Gniew Khana” z 1982 roku i o godz. 23:20 "Star Trek 3: W poszukiwaniu Spocka” z roku 1984.

W Paramount wieczór, a właściwie dwa wieczory z Indianą Jonesem. Dzisiaj od godz. 20:00 najpierw „Poszukiwacze zaginionej Arki”, i o godz. 22:30 "Indiana Jones i świątynia zagłady”. Dwa kolejne jutro.

W TVP Polonia o godz. 23:15 druga część koncertu "Pod dachami Paryża. Wieczór piosenki francuskiej" z 2002 roku, a w TVP Kultura o godz. 22:05 koncert "Queen: Hungarian Rhapsody” z roku 1986.

I jeszcze ciekawostka na przedwieczór, czyli w TVP Historia o godz. 18:00 pierwszy odcinek rycerskiego serialu Marka Piestraka „Przyłbice i kaptury”. Jest tak źle zrobiony i zagrany, że aż piękny.

Jakieś filmy spoza listy może jeszcze? W Kino Polska o godz. 20:00 "Cześć, Tereska", w BBC HD o godz. 21:00 dwa odcinki kryminału "Nadkomisarz Banks 3", w AXN o godz. 22:00 "Wanted: Ścigani", w TVN o godz. 23:10 "Niepokój", w TVP Seriale o godz. 23:45 "Mała wielka miłość", a w TVN 7 o godz. 00:10 na dobranoc "Szkoła rocka" z Jackiem Blackiem.

Kolejny Polecaj jutro, a dzisiaj miłej życzę soboty.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Pocałunek smoka (Kiss of the Dragon) - dramat sensacyjny, USA/Francja 2001, reż. Chris Nahon, wyk. Jet Li, Bridget Fonda, Tchéky Karyo, Ric Young (94 min)
Jet Li przyjeżdża do Francji by przy użyciu gibkości swego ciała i siły ducha aresztować chińskiego mafioso. Nie wszystko się jednak układa po jego myśli, więc zlać musi jeszcze kilka innych osób. Wyszło spod oka Luca Bessona. NAWALANKA, ALE NIE BEZ SENSU.

Cinemax godz. 20:00
Droga ku wojnie (Path to War) - dramat obyczajowy, USA 2002, reż. John Frankenheimer, wyk. Donald Sutherland, Michael Gambon, Alec Baldwin, Bruce McGill (158 min)
Osiem nominacji do Emmy, cztery do Złotych Globów (w tym dla najlepszego filmu telewizyjnego, i jeden Złoty Glob za najlepszą drugoplanową rolę dla Donalda Sutherlanda. I to wszystko dla opowieści o latach 60. minionego wieku. W Wietnamie trwa wojna. Kennedy ginie, a Lyndon Johnson, który zostaje prezydentem USA musi zadecydować, czy wojnę kontynuować czy ją zakończyć. NIEZŁA GABINETOWA ROBOTA.

Polsat godz. 20:05
Artur i Minimki (Arthur et les Minimoys) - film familijny, Francja 2006, reż. Luc Besson, wyk. Freddie Highmore, Mia Farrow, Doug Rand, Penny Balfour (103 min)
Artur, chcąc zapobiec przejęciu domu babci przez bezwzględnego przedsiębiorcę, zgłębia tajniki księgi, którą pozostawił dziadek. Chłopcu udaje się rozwiązać rebus i trafić do krainy Minimków. FAMILIJNE OGLĄDACTWO.

Ale kino+ godz. 20:10
Blueberry - western, Francja/Meksyk/USA 2004, reż. Jan Kounen, wyk. Vincent Cassel, Juliette Lewis, Michael Madsen, Hugh O'Conor (135 min)
Rzecz na dzikim zachodzie się dzieje, na którym to pan szeryf spróbuje wyrównać rachunki z pewnym przestępcą, więc ruszy jego śladem i... tu zaskoczenie, będzie się miotał na między światem realnym i duchowym. I DLATEGO NIE POLECAM TYM, KTÓRZY LUBIĄ WESTERNY. INNYM TEŻ.

TVP Kultura godz. 20:20
Dzień świra - komediodramat, Polska 2002, reż. Marek Koterski, wyk. Marek Kondrat, Joanna Sienkiewicz, Piotr Machalica, Janina Traczykówna (93 min)
Wadzenia się z życiem pana Adasia Miauczyńskiego ciąg dalszy, i bardzo mocny i bardzo wobec tego świata krytyczny. Chyba najbardziej społecznie zaangażowany i bardzo boleśnie śmieszny. Miauczyński jest tym razem sfrustrowanym nauczycielem polskiego, mieszka samotnie na jednym z blokowisk i mu źle. GORZKO-ŚMIESZNE.

TVN godz. 21:00
Listy do Julii (Letters to Juliet) - komedia romantyczna, USA 2010, reż. Gary Winick, wyk. Amanda Seyfried, Christopher Egan, Gael Garcia Bernal, Vanessa Redgrave (105 min)
Panna Zofia pracuje w redakcji NewYorkera. Podczas podróży z narzeczonym do Włoch sama zwiedza Weronę. Dociera do miejsca, gdzie mieszkała Szekspirowska Julia. I tam zakochani zostawiają przyczepione do muru listy. DO PATRZENIA WE DWOJE.

TVN 7 godz. 21:30

Światło w mroku (Shining Through) - dramat wojenny, USA/Wielka Brytania 1992, reż. David Seltzer, wyk. Michael Douglas, Melanie Griffith, Liam Neeson, Joely Richardson (132 min)
Melodramat szpiegowski z Melanie Griffith i Michaelem Douglasem, oparty na powieści Susan Isaac. Jest rok 1944, w którym pani zostaje sekretarką nowojorskiego prawnika, któren okazuje się być agentem amerykańskiego wywiadu. Oczywiście wkrótce połączy ich romans, a USA przystępują do wojny. JEST NAPIĘCIE, ALE BARDZO ZMIENNE.

Stopklatka TV godz. 22:00
Piąty wymiar (Triangle) - thriller, Wielka Brytania/Australia 2009, reż. Christopher Smith, wyk. Melissa George, Michael Dorman, Rachael Carpani, Jack Taylor (95 min)
Grupka żeglarzy po nagłej burzy ratuje życia swoje, znajdując schronienie na pokładzie statku widma, na którym jednak czeka ich kilka nieprzyjemnych zaskoczeń. SZKODA, ŻE TAKIE SŁABE.

TVP 1 godz. 22:15
Mad Max 2: Wojownik szos (Mad Max 2) - film SF, Australia 1981, reż. George Miller, wyk. Mel Gibson, Bruce Spence, Michael Preston, Vernon Wells (91 min)
Opowieść o walce samotnego wojownika z bandą renegatów. Głównym ich celem jest dostęp do rafinerii, której zaciekle broni społeczność zamieszkująca osadę. Kiczowate (już) w formie, pełne banału i kiczu, ale CIĄGLE DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

 

TVP 2 godz. 23:35
Reguły miłości (Love Rules!) - komedia romantyczna, USA 2004, reż. Steven Robman, wyk. Maggie Lawson, Joseph Lawrence, Adam MacDonald, Raven Dauda (100 min)

Prosta i odpowiednio banalna komedia romantyczna o parze, która chce wziąć ślub oryginalny i bez wielkiego wypasu, ale za sprawą rodziny i znajomych sprawa z kameralnej imprezki przeradza się w olbrzymie towarzyskie wydarzenie. DO BÓLU AKURATNE, WIĘC DZIAŁA

TV Puls godz. 23:45
Agenci bardzo specjalni (White Chicks) - komedia kryminalna, USA 2004, reż. Keenen Ivory Wayans, wyk. Shawn Wayans, Marlon Wayans, Jaime King, Frankie Faison (106 min)
Po nieudanej akcji przeciwko handlarzom narkotyków, dwaj ciemnoskórzy agenci FBI chcą zaimponować przełożonemu i zgłaszają się do ochrony sióstr Wilton, bogatych spadkobierczyń hotelowego imperium. Siostry są w niebezpieczeństwie, grozi im, że zostaną porwane dla okupu. Marcus i Kevin wpadają na genialny pomysł złapania porywaczy. Postanawiają sami wystąpić w roli przynęty. Dzięki charakteryzacji upodabniają się do dziedziczek fortuny. BARDZIEJ GŁUPIE NIŻ ŚMIESZNE, ALE DO RECHOTU ZDATNE.

 

SERIAL

FOX godz. 22:00
Outcast: Opętanie (Outcast) - serial grozy, USA 2016, wyk. Patrick Fugit, Philip Glenister, Gabriel Bateman, Wrenn Schmidt (5x55 min)
Półmaraton, czyli pięć odcinków serialu, z komiksowego pomysłu Roberta Kirkmana, tego samego, który stoi za sukcesem „The Walking Dead”. Głównym bohaterem serialu jest Kyle Barnes, który potrafi wypędzać demony z udręczonych ciał opętanych ludzi. Ale żeby chronić swoich bliskich, izoluje się od nich i skazuje się na samotne życie. Poszukuje też odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. W walce ze złem pomaga mu wielebny Anderson.

 

Canal+ Seriale godz. 22:00
Blindspot: Mapa zbrodni (Blindspot) - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Rob Brown, Audrey Esparza (2x41 min)
Jeszcze raz od nowa. Jeszcze raz, ale chyba już ostatni, otwarcie sensacyjnego serialu. W centrum Nowego Jorku znaleziona zostaje wytatuowana kobieta. Okazuje się, że rysunki, teksty, liczby i blizny na jej ciele są nie tylko wskazówką do ustalenia jej tożsamości, ale także kluczem do rozwiązania zagadek kryminalnych. MOŻE WCIĄGNĄĆ.

 

BBC Brit godz. 23:00
Orphan Black - serial SF, Wielka Brytania/Kanada 2013, reż. John Fawcett, wyk. Dylan Bruce, Jordan Gavaris, Kevin Hanchard, Maria Doyle Kennedy (60 min)
Jeszcze raz pierwszy z odcinków dziesięciu. Pani przejmuje tożsamość pewnej samobójczyni, ale okazuje się, że ta, która się była zabiła, zaangażowana była wcześniej w śmiertelnie niebezpieczny spisek, w który teraz niniejszym wplątuje się nasza bohaterka. SZAŁU NIE MA, ALE TO DZIAŁA.

Stopklatka TV godz. 00:00
Świat gliniarzy (The Shield) - serial kryminalny, USA 2002, wyk. Michael Chiklis, Catherine Dent, Walt Goggins, Michael Jace (2x44 min)
Jeszcze raz od nowa. Dwa odcinki brudnego, surowego serialu o policjantach nie zawsze kryształowych, który słusznie zyskał ongi miano kultowego. ZNAKOMITE.

DOKUMENT

National Geographic godz. 21:00
Początek ludzkości (Dawn of Humanity) - film dokumentalny, USA 2014 (60 min)
W głębi jaskini w południowej Afryce znaleziono niedawno tysiące fragmentów kości, które rzuciły trochę światła na pewien bardzo mało znany okres ewolucji, ten, o którym można podobno nazwać początkiem ludzkości. CIEKAWOŚĆ JEST DUŻA.

TVP Historia godz. 21:00
Deyna - film dokumentalny, Polska 2003, reż. Jarosław Stypa, Beata Dzianowicz (36 min)
Bliscy, koledzy z boiska, trenerzy współcześni kibice, dla których pan Kazimierz jest legendą mówią o naszym piłkarskim mistrzu, wspominają, czasem żartują. I oczywiście archiwalne do tego fragmenty. DO ZOBACZENIA.

Planete+ godz. 22:00
Thomas Gareth - coming out rugbysty (Gareth Thomas: Game Changer) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Nathan Mackintosh, wyk. Rhys Waters (52 min)
Rzecz jest o jedynym znanym mi wielkim graczu rugby, który przyznał się do homoseksualizmu. O tym dlaczego przez długi czas swoją orientację ukrywał, i o tym dlaczego zdecydował się ujawnić. KRZEPIĄCE, POZA TYM ZAWSZE LEPIEJ WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Planete+ godz. 23:00
Czego słuchamy w łóżku (Songs To Have Sex) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Adrian Sibley (43 min)
Jeśli zastanawialiście się kiedyś dlaczego przy jednych piosenkach nabieracie ochoty na pieszczoty, a przy innych nie chce się Wam nawet patrzeć na partnera/partnerkę, to to jest dokument dla Was. Autorzy bowiem sprawdzają jakie dźwięki bardziej pobudzają zmysły i czy jest przepis na idealną "pościelówę". CIEKAWOŚĆ JEST.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 23:05
Pirania 3DD (Piranha 3DD) - horror komediowy, USA 2012, reż. John Gulager, wyk. Danielle Panabaker, Katrina Bowden, Christopher Lloyd, Ving Rhames (89 min)
Świetny żart z Krainy Łowców Kiczu. W parku wodnym "Wielkie Zmoczenie" trwają przygotowania do sezonu. Niebawem okazuje się, że w okolicznych wodach pojawiły się piranie, więc zaczyna się rzeź. No pewnie, że głupie, ale tym razem to - przynajmniej częściowo - zamierzone. KUPA RADOŚCI, DO ZABAWY.