Program TV na dziś: Leslie Nielsen w „Szklanką po łapkach” [POLECAJ TV – 12.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 12.07

Zanim do listy Was puszczę pełnej dzisiaj ciekawości, wspomnę o tym jeszcze, że w BBC HD od godz. 21:10 wieczór z kryminałami, czyli najpierw dwa odcinki trzeciego sezonu serialu „Nadkomisarz Banks”, a od godz. 22:50 dwa odcinki z Ojcem Brownem. W TV Puls o godz. 20:00 "6-ty dzień" z Arnoldem Schwarzeneggerem z 2000 roku, w TNT o godz. 21:00 "Maratończyk" z Dustinem Hoffmanem z 1976 roku, w FilmBox o godz. 21:00 "Aniołowie apokalipsy" z Jeanem Reno, w FOX Comedy o godz. 22:00 Drew Barrymore w komedii romantycznej "Ten pierwszy raz", w Ale kino+ o godz. 22:10 "Tajemnica Brokeback Mountain", a w TV Puls o godz. 22:25 Jean-Claude Van Damme w "Quest".

Polecaj TV wraca jutro, a dzisiaj dobrego życzę wtorku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Kolekcjoner (Kiss the Girls) - thriller, USA 1997, reż. Gary Fleder, wyk. Morgan Freeman, Ashley Judd, Gina Ravera, Jay O. Sanders (111 min)
Policyjny ekspert poszukuje mordercy, który porwał jego siostrzenicę. A w śledztwie pomaga mu niedoszła ofiara psychopaty, której udało się uciec. Bo tylko ona zna jego głos i w ten sposób może go rozpoznać. NIEŹLE SIĘ PATRZY.

Stopklatka TV godz. 20:00
Pan Magoo (Mr. Magoo) - komedia, USA 1997, reż. Stanley Tong, wyk. Leslie Nielsen, Malcolm McDowell, Kelly Lynch, Ernie Hudson (84 min)
Magoo to ekscentryczny milioner, który nieświadomie wchodzi w posiadanie rubinu skradzionego z otwieranej przez niego wystawy. FBI podejrzewa go o kradzież, a złodzieje zrobią wszystko, by odzyskać łup. PRETENSJONALNE, ale w rodzinie się ogląda.

Canal+ Film godz. 20:00
13 minut (Elser) - dramat biograficzny, Niemcy 2015, reż. Oliver Hirschbiegel, wyk. Christian Friedel, Katharina Schüttler, Burghart Klaußner, Johann von Bülow (109 min)
Premiera w telewizorze. Kolejny niemiecki film o tym, że to głównie oni walczyli z Hitlerem. O człowieku, który po ataku Niemców na Polskę w 1939 roku poczuł się z tym źle na tyle, że odważył się w listopadzie tegoż 1939 roku przeprowadzić  na Hitlera zamach. Oczywiście można do tego podejść jak twórcy filmu, a można w sprawę wniknąć i dojść do wniosku, że to jednak nie był odruch gniewu, a element walki o władzę. W KAŻDYM RAZIE, DO ZOBACZENIA, ale później radzę zweryfikować wiedzę o panu zamachowcu.

 


Polsat godz. 20:10
Łzy słońca (Tears of the Sun) - dramat wojenny, USA 2003, reż. Antoine Fuqua, wyk. Bruce Willis, Monica Bellucci, Cole Hauser, Eamonn Walker (121 min)
Porucznik Waters i jego ludzie z wyspecjalizowanej jednostki Navy SEALs mają ewakuować z ogarniętej wojną domową Nigerii lekarkę. Ale ona nie chce z nimi wylecieć, jeśli nie zabiorą jej podopiecznych. Więc porucznik musi podjąć decyzję. A skoro gra go Bruce Willis, to wiemy, że będzie słuszna, choć okupiona krwią. DOBRZE SIĘ OGLĄDA I W POCZUCIU SPRAWIEDLIWOŚCI

Ale kino+ godz. 20:10
Kapitał ludzki (Il capitale umano) - dramat obyczajowy, Włochy/Francja 2013, reż. Paolo Virzi, wyk. Fabrizio Bentivoglio, Matilde Gioli, Valeria Bruni Tedeschi, Fabrizio Gifuni (111 min)
Siedem nagród Włoskiej Akademii Filmowej dla ekranizacji powieści amerykańskiego pisarza Stephena Amidona. Zaczyna się od tego, że samochód potrąca rowerzystę, co – jak się okaże – jest następstwem serii zdarzeń łączących losy dwóch okolicznych rodzin skrywających mało przyjemne tajemnice i wzajemne anse. DO ZOBACZENIA

TVP Kultura godz. 20:20
Hardkor Disko - film obyczajowy, Polska 2014, reż. Krzysztof Skonieczny, wyk. Marcin Kowalczyk, Jaśmina Polak, Agnieszka Wosińska, Janusz Chabior (83 min)
Nadal nie znam tego filmu, i jakoś ani internet, ani nadawca nie przekonali mnie, żeby go obejrzeć tym razem. O młodzieńcu jest to, który przyjeżdża do miasta w bardzo konkretnym celu i z dokładnie ułożonym planem zemsty. I zaczyna od tego, że w modnym apartamentowcu spotyka dziewczynę, która wciąga go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy i nielegalne wyścigi samochodowe. Od tego się zaczyna. MOŻNA, ALE NA SZCZĘŚCIE NIE TRZEBA.

 

TVN godz. 20:55
Szukając sprawiedliwości (Out for Justice) - film sensacyjny, USA 1991, reż. John Flynn, wyk. Steven Seagal, William Forsythe, Jerry Orbach, Gina Gershon (91 min)
Pan Steven Seagal, jeszcze szczupły i z twarzą pociągłą, ale za to w gustownym berecie, wypowiada prywatną wojnę bandytom, którzy zabili mu przyjaciela. RUTYNOWE DZIAŁANIA

Canal+ godz. 21:00

Fala (Bolgen) - film katastroficzny, Norwegia 2015, reż. Roar Uthaug, wyk. Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Edith Haagenrud-Sande (104 min)
Norweski film katastroficzny, który sam w sobie katastrofą jednakowoż nie jest. A o czym? Oto geolodzy odkrywają, że na skutek osunięcia się fiordu do brzegu zbliża się 85-metrowa fala, która oczywiście zmiecie miasto całe, ale ma ewakuację mieszkańców jest już za późno. Niemniej jeden z naukowców podejmuje rękawicę rzuconą przez naturę i powalczy, żeby uratować więcej osób. Co jest o tyle trudne, że ma na to dziesięć minut. Napisałem to tonem lekkim, ale to naprawdę NIEZŁA ROBOTA

 

TVP 1 godz. 21:25
Szklanką po łapkach (Spy Hard) - komedia, USA 1996, reż. Rick Friedberg, wyk. Leslie Nielsen, Nicollette Sheridan, Charles Durning, Marcia Gay Harden (77 min)
Nie jest to mistrzostwo świata, ale mam jakąś słabość do Leslie Nielsena od czasów serialowej wersji „Nagiej broni”, więc i tym razem dałem się ponieść i po prostu się bawiłem. Oto przed Wami agent służb specjalnych WD-40 i wszystkie policyjne filmy w jednym. Ze szczególnym uwzględnieniem "Szklanej pułapki" oczywiście. ZABAWA JEST.

 

TVP 2 godz. 21:30
Szpieg, który mnie kochał (The Spy Who Loved Me) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1977, reż. Lewis Gilbert, wyk. Roger Moore, Curd Jürgens, Barbara Bach, Richard Kiel (120 min)
Kolejny Bond. Ten, poza tym, że był oczywiście kinowym przebojem sezonu, otrzymał też trzy nominacje do Oscara. W tym za muzykę i piosenkę. Obie słusznie.  Pewien bogaty człowiek porywa dwa nuklearne okręty podwodne, brytyjski i sowiecki. Bond rusza więc żeby je odnaleźć i odzyskać, ale przede wszystkim, żeby poznać urządzenie należące do złego pana, które umożliwiło takie porwanie. No i poznajemy pana „Buźkę” czyli Richarda Kiela. PEWNIE, ŻE BAWI.

 

TVP Kultura godz. 22:00
Almanya (Almanya - Willkommen in Deutschland) - komediodramat, Niemcy 2011, reż. Yasemin Samdereli, wyk. Vedat Erincin, Fahri Ögün Yardim, Lilay Huser, Demet Gül (97 min)
Rzecz o wielopokoleniowej tureckiej rodzinie od lat mieszkającej w Niemczech, i w której każdy z jej członków inne ma podejście do kulturowych korzeni i inne wyznaje wartości. ZASKAKUJĄCO NIEZŁE

Paramount godz. 22:00
Poszukiwacze zaginionej Arki (Raiders of the Lost Ark) - film przygodowy, USA 1981, reż. Steven Spielberg, wyk. Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman, Ronald Lacey (115 min)
Pierwsza część przygód wielkiego awanturnika i archeologa profesora Indiany Jonesa. Ów musi uprzedzić nazistów, którzy chcą dotrzeć do magicznej Arki Przymierza. Wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce jej przechowywania. Rozpoczyna się więc wyścig z Niemcami, przygodami itd. Wspaniały przejaw spielbergowskiej pomysłowości. WSPANIAŁE WIDOWISKO DLA ODDECHU.

TVN 7 godz. 22:35
Siła magnum (Magnum Force) - film sensacyjny, USA 1973, reż. Ted Post, wyk. Clint Eastwood, Hal Holbrook, Mitch Ryan, David Soul (124 min)
W San Francisco działa konspiracyjna grupa likwidująca przestępców uniewinnianych przez sądy dzięki kruczkom prawnym. Zwierzchnicy Harry'ego Callahana podejrzewają go o kierowanie spiskiem. Ale i on kogoś podejrzewa. POZYCJA KLASYCZNA.

Polsat godz. 22:40
Fair Game - thriller, USA/Zjednoczone Emiraty Arabskie 2010, reż. Doug Liman, wyk. Naomi Watts, Sonya Davison, Anand Tiwari, Sean Penn (108 min)
Mąż w słusznym, ale nieprzemyślanym gniewie na zakłamanie administracji prezydenta Busha ujawnia niechcący tożsamość swojej żony, szpiega. Co po pierwsze załamuje jej karierę, ale co ważniejsze, zagraża jej życiu. I wyszedł z tego NIEZŁY POLITYCZNO SENSACYJNY THRILLER Z DOBRYM TEMPEM I POMYSŁEM NA WIECZÓR.

SERIAL

AXN Black godz. 20:00
Przekraczając granice (Crossing Lines) - serial kryminalny, Francja/Niemcy/USA 2013, reż. Daniel Percival, wyk. William Fichtner, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Tom Wlaschiha (48 min)
Jeszcze raz od nowa. Specjalny oddział dochodzeniowy prowadzi śledztwa w sprawie przestępstw dokonywanych na granicach państw europejskich. Zaczyna się od sprawy seryjnego mordercy, który niepostrzeżenie przekracza granice państw, pozostawiając za sobą krwawy szlak zbrodni. Na kolana nie rzuca, ale szansę zawsze dać warto. MOŻE SIĘ SPODOBAĆ.

FOX godz. 21:00

Raport mniejszości (Minority Report) - serial SF, USA 2015, reż. Mark Mylod, wyk. Stark Sands, Meagan Good, Wilmer Valderrama, Daniel London (60 min)
Powtórka pierwszego, i o godz. 22:00 premiera drugiego odcinka. Twórcy seriali imają się różnych tricków, żeby sobą widzów zainteresować. Tym razem postanowili odwołać się do znanego tytułu z kina i na tej podstawie wycisnąć trochę oglądalności. Pamiętacie może, że w filmie wykorzystywano moc jasnowidzów do przewidywania kto kogo będzie chciał zabić, i aresztowania niedoszłego zabójcy prewencyjnie. Oto autorzy tego scenariusza przenoszą akcję lat kilka do przodu, a trójka jasnowidzów wolna jest, ale się chowa, żeby nikt jeszcze raz ich nie chciał wykorzystać niecnie. Ale jeden nie wytrzymuje i podejmuje współpracę z policjantką. ŁOMATOKO, JAKIE TO JEST SŁABE!

HBO 2 godz. 22:35
Długa noc (The Night Of) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Steven Zaillian, wyk. John Turturro, Riz Ahmed, Bill Camp, Payman Maadi (79 min)
Pochodzący z Pakistanu młodzieniec pożyczoną od ojca taksówką wyrusza w rozrywkowych celach na Manhattan. Do samochody wsiada piękna kobieta młoda, i tak zaczyna się jego koszmar. Rzecz możecie znać z trochę innej, brytyjskiej wersji, bo to na niej oparta jest ta nowa, amerykańska wersja. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
The Secret Of The Apes - Narrowing The Gap - film dokumentalny, Niemcy 2013, reż. Eva Demmler (52 min)
Relacja z wyprawy dwóch badaczy ze szwajcarskiego Uniwersytetu, którzy w dżunglach Ugandy sprawdzają jak bliskie są sobie kultury człowieka i szympansa. Tym ciekawsze to, im więcej znajdują zaskakujących podobieństw. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

TVP 2 godz. 23:45
Kobiety i joga (Yogawoman) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. Saraswati Clere, Kate McIntyre Clere (50 min)
W szczegółach i ogółach o wpływie jogi na kobiecy organizm w różnych okresach życia. Ustami instruktorek, uczestniczek zajęć, lekarzy i naukowców przedstawiane wszystko, i poparte badaniammi prowadzonymi przez 30 lat. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.