TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze
Oczywiście muszę do Polecaja TV dzisiejszego dopisać kilka tytułów, które na listę z różnych powodów nie weszły. W TVN Turbo o godz. 20:00 od początku sympatyczny program „Samochody Jaya Leno”, w FOX Comedy od godz. 21:00 kolejne trzy odcinki jednego z moich ulubionych seriali „Technicy-magicy”, czyli „IT Crowd”, w BBC HD od godz. 23:00 aż cztery odcinki serialu kryminalnego „Ojciec Brown”. I kilka filmów może. W Kino Polska o godz. 20:00 cali "Krzyżacy", w TVN 7 o godz. 20:00 "Uwolnić orkę 3: Na ratunek", w AXN o godz. 21:00 "Mumia powraca", w Paramount o godz. 21:55 "Indiana Jones i ostatnia krucjata", w TVN 7 o godz. 23:50 "Ostatni sprawiedliwy", a w Polsacie o godz. 01:05 jazzowi "Niewinni czarodzieje" Andrzeja Wajdy z 1960 roku.
Polecaj TV wraca jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę piątku.
Jedno z kolejnych opowiadań o losach dzielnego, dorastającego już ucznia szkoły czarodziejów i czarownic, który musi się nie tylko uczyć, ale i mierzyć z przeciwnościami. Czasami niebezpiecznymi bardzo. RODZINNA ROZRYWKA.
Moskiewski milicjant zwalczający handlarzy narkotyków, w ślad za gangsterem jedzie do Chicago. Tu zostaje mu przydzielony detektyw amerykańskiej policji Art Ridzik. I tu wspólnie sieją spustoszenie. Dawno temu próbowano go w Polsce zakazać, ale na kasetach VHS się śmigało. ODPOWIEDNIO WALECZNE.
Zawodowy fotograf zwierząt zbiegiem okoliczności zostaje zmuszony do poślubienia córki chorwackiego gangstera. Ojciec chce, aby córka została pełnoprawną obywatelką USA, a ślub z Bryanem pozwoli jej na otrzymanie zielonej karty i zamieszkanie w Ameryce. Małżeństwo ma być oczywiście pozorowane, a sytuacja komplikuje się, gdy podczas podróży poślubnej dziewczyna zostaje uprowadzona. JEST PRZYJEMNIE.
Rok 1899. Szaleniec o pseudonimie Fantom chce zburzyć panujący na świecie ład. Rząd Wielkiej Brytanii wysyła do Afryki posłańca, by odnalazł słynnego awanturnika, Allana Quatermaina, i skłonił go do przewodzenia Lidze Niezwykłych Dżentelmenów. Grupę tworzą: kapitan Nemo, agent Tom Sawyer, młody Dorian Gray, Niewidzialny Człowiek, wampirzyca Mina Harker i dr Jekyll. Scenariusz powstał w oparciu o komiks Alana Moore'a i Kevina O'Neilla. IMPONUJĄCE.
Premiera w telewizorze. O nastolatce, bardzo atrakcyjnej cheerleaderce, którą zbiorowo gwałci część zawodników szkolnej drużyny futbolowej, która jest chlubą miasteczka. Dziewczyna jest walczy o sprawiedliwość, ale okazuje się, że nie wszyscy są po jej stronie. WAŻNA SPRAWA, TYM BARDZIEJ SZKODA, ŻE FILM ŚREDNI.
Psychopatyczny morderca koniecznie chce na zwrócić na siebie uwagę świata, i robi to w charakterystyczny dla psychopatów sposób. Jego tożsamość można będzie ustalić kiedy komuś uda się odszyfrować kod zawarty w listach. A potem to już świetnie zagrane starcie ciał i umysłów A najbliższy rozwiązania zagadki mordercy jest rysownik dowcipów politycznych. POD WYSOKIM NAPIĘCIEM.
Jest rok 1932, i do Gosford Park, posiadłości państwa McCordlów, na tradycyjne tu polowanie zjeżdżają się krewni i przyjaciele. I wszyscy mają jakieś tajemnice, więc w garze tym szybko zaczyna się kwasić. Zwłaszcza, że każda z osób w tym pięknym miejscu, służby nie pomijając, ma powód, aby zamordować gospodarza. ZAGRANE ŚWIETNIE, NO I TYLE.
Premiera w telewizorze, całkiem udanej ekranizacji powieści pani Gillian Flynn. Gdy panna Libby miała lat siedem, zamordowano jej matkę i siostry. Jej zeznania pomogły skazać na dożywocie jej brata. A teraz, 25 lat po wyroku okazuje się, że ów brat może być niewinny. NIEZŁA ROBOTA.
Jeden z najbardziej klasycznych, „indiańskich” westernów, inspirowany powieścią Paula Wellmana. Jest rok 1886, w którym wódz Apaczów złożył broń. Ale nie wszyscy Indianie się zgadzają z tą decyzją. Jednym z takich jest wojownik Massai, który uważa że trzeba walczyć o wolność. Zostaje więc samotnym wojownikiem. Plus oczywisty wątek miłosny. DLA FANÓW GATUNKU.
W roku 2259 świat staje w obliczu kosmicznej inwazji, która skończy się zapewne zagładą. Ale plany najeźdźców krzyżuje nowojorski taksówkarz z twarzą Bruce'a Willisa. Bardzo efektowne acz z niewielkim sensem. DO ZOBACZENIA.
Z cyklu „Filmy Piera Paola Pasoliniego”, tym razem nagrodzona Złotym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie w 1972 r. druga część średniowiecznego tryptyku nazwanego przez samego reżysera "Trylogią życia". POZYCJA KLASYCZNA.
Nieco skandynawski w nastroju, brytyjski w formie. A bohaterem jest człowiek, któremu w życiu jest źle, bo żonę mu zabito kilka lat temu, ojciec też już dawno nie żyje, więc dni jego wypełnia tęsknota za bliskimi. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.
Cały sezon momentami zabawnego nawet, ale w sumie bardzo średniego serialu o gwiazdach amerykańskiego futbolu. A głównym bohaterem jest legendarny zawodnik, który po zakończeniu kariery jest mentorem aktywnych i emerytowanych sportowców. BARDZO ŚREDNIE. ALE WAŻNE, ŻE BARDZO.
Powtórka odcinka pierwszego. Serialomaniacy zasysający wszystko z sieci, ale również abonenci NC+ i ichniejszego VOD pewnie już znają, bo głośna to była jakiś czas temu światowa premiera. Teraz w telewizji. Zdobywca Złotych Globów 2016 i uznany za najlepszy serial 2015 roku. Poza tym nagroda Amerykańskiej Gildii Scenarzystów i kilka nominacji do Emmy. No i wielkie szaleństwo fanów, głównie internetowe, którzy kibicowali bohaterom i chętnie by mu pomogli. Rzecz jest bowiem o cierpiącym na fobię społeczną programiście, który brata się z anarchistą i hakerem, i dzięki umiejętnościom swoim pomóc może temuż zniszczyć korporacyjną Amerykę. Zaskakująca forma, szalona treść i sens. SPECYFICZNE, ALE WARTO ZOBACZYĆ.
Polsko Francuski dokument o historii, od powstania po nasze czasy, zakonu krzyżackiego. W INTERESUJĄCE PODANE SPOSÓB.