Program TV na dziś: "Miłość i inne używki" albo "Życie od kuchni" [POLECAJ TV – 16.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 16.07

A spoza listy? W TVP Kultura o godz. 22:30 „Rozstrzelano moje serce w Poznaniu”, tegoroczny koncert zespołu De Press, a w TVP 2 od godz. 20:05 relacja długa z 20. Międzynarodowego Festiwalu Kultury i Muzyki Romów - Ciechocinek 2016.

W Stopklatka TV o godz. 20:00 Steven Seagal w "W odwecie za śmierć", w Polsacie o godz. 20:05 "Artur i zemsta Maltazara" Luca Bessona, w Stopklatka TV o godz. 22:00 "Thelma i Louise", a w Polsacie o godz. 22:00 "Zamachowiec" z Wesleyem Snipesem.
Do niedzielnego Polecaja zaproszę jutro, a dzisiaj udanej życzę soboty.

FILM

TVP Kultura godz. 20:20

Poradnik pozytywnego myślenia (Silver Linings Playbook) - komediodramat, USA 2012, reż. David O. Russell, wyk. Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver (122 min)

Upraszczając, po ośmiu miesiącach terapii pan Solatano wraca do domu, z planem życia w oparciu o nauki wyniesione z grupy wsparcia. Ale rzecz, która już sama w sobie łatwa nie jest, staje się jeszcze trudniejsza gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa. Bardzo przyjazny film i robiący bardzo dobrze na ewentualne smutki. ROBI DOBRZE.

 

TVP 1 godz. 20:30

Miłość i inne używki (Love and Other Drugs) - komedia romantyczna, USA 2010, reż. Edward Zwick, wyk. Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway, Oliver Platt, Hank Azaria (108 min)

Przystojniak i uwodziciel zaczyna pracę jako przedstawiciel koncernu farmaceutycznego i zakochuje się w pięknej, ale cierpiącej na chorobę Parkinsona kobiecie. I oczywiście miłość przewali całe jego życie, pozwoli dostrzec inne życia sensy itd. Wiecie, że nie przepadam za komediami romantycznymi, ale ta, głównie za sprawą Anne Hathaway wyróżnia się bardzo na plus. Chociaż ciążą jej prawidła gatunku. BARDZO DOBRZE ROBI.

TVN godz. 21:00

Życie od kuchni (No Reservations) - komedia romantyczna, USA/Australia 2007, reż. Scott Hicks, wyk. Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart, Abigail Breslin, Patricia Clarkson (104 min)

Urocza i pochłonięta pracą pani Katarzyna jest surową szefową kuchni, której życie zmienia się gdy musi zawodowo wyluzować w związku z tym, że przejmuje opiekę nad 9-letnią siostrzenicą. A w tym czasie w restauracji pojawia się nowy pan, którego pani Kasia podejrzewa, że chce wykolegować ją z posady. No i zaczyna się typowy dla komedii romantycznej taniec. Całkiem przyjemne widziadło. SMACZNEGO.

 

Canal+ godz. 21:00

Ted 2 - komedia, USA 2015, reż. Seth MacFarlane, wyk. Mark Wahlberg, Amanda Seyfried, Jessica Barth, Giovanni Ribisi (115 min)

Premiera w telewizorze. Druga opowieść o szalonym miśku rozrabiace. W tej jednak imć Ted postanawia się ustatkować, planuje ślub i dziecko. Ale na drodze do szczęścia jego i wybranki serca jego stają władze stanowe, którym nie mieści się to ani w głowie, ani w paragrafach. ZNAKOMITA ZABAWA.

 

TVN 7 godz. 21:10

Ratunku! Awaria! (Be Kind Rewind) - komedia, USA/Wielka Brytania 2008, reż. Michel Gondry, wyk. Jack Black, Mos Def, Danny Glover, Mia Farrow (102 min)

Jerry ulega silnemu namagnetyzowaniu w elektrowni. Gdy odwiedza przyjaciela w wypożyczalni wideo, niszczy wszystkie kasety. Więc teraz panowie spróbują sami odtworzyć najciekawsze filmy. Jack Blask jest jednym z moich ulubionych aktorów i w tym filmie nie zawodzi, ale FILM ŚREDNI.

AXN godz. 22:00

Stan gry (State of Play) - dramat kryminalny, USA/Wielka Brytania/Francja 2009, reż. Kevin Macdonald, wyk. Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Helen Mirren (127 min)

Reporterskie śledztwo w sprawie śmierci asystentki popularnego kongresmana ujawnia skrywane tajemnice dotyczące powiązań między światem polityki i biznesu. ZNAKOMITA OBSADA, I SENS SPORY. WARTO.

TV Puls godz. 23:45

Piła (Saw) - thriller, USA 2004, reż. James Wan, wyk. Leigh Whannell, Cary Elwes, Danny Glover, Ken Leung (100 min)

Dwóch obcych sobie panów budzi się w piwnicy, są spanikowani, chcą się wydostać, ale nie mogą, bo ich stopy są przymocowane łańcuchami do rur. Muszą sobie... no właśnie. Początek dłużej horrorowej serii. KIEDYŚ ZROBIŁ WRAŻENIE.

TVP 1 godz. 00:15

Trójkąt bermudzki - dramat sensacyjny, Polska 1987, reż. Wojciech Wójcik, wyk. Jan Peszek, Leonard Pietraszak, Marian Kociniak, Jan Jankowski (90 min)

Znakomity kryminał Wojciech Wójcika o trzech przyjaciołach mających do wyrównania rachunki z bliskimi osobami. Tworzą układ, dzięki któremu mogą dokonać trzech zbrodni doskonałych. BARDZO DOBRE.

SERIAL

HBO 3 godz. 20:00

Rzym (Rome) - serial historyczny, Wielka Brytania/USA 2005, reż. Michael Apted, wyk. Ciarán Hinds, Polly Walker, Kevin McKidd, Ray Stevenson (12x50 min)

Jeszcze raz od nowa cały sezon za jednym zamachem rewelacyjny serial historyczno polityczno obyczajowy. Jeden z najlepszych, który szeroko otworzył drzwi przed kolejnymi historycznymi produkcjami o wielkich budżetach. Oczami dwóch zwykłych żołnierzy, świadków wielkich wydarzeń zachodzących w Rzymie w czasach Juliusza Cezara. RZECZ WYBITNA, ALE DOBRZE BĘDZIE TO SPRAWDZIĆ PO LATACH.

 

FOX godz. 22:00

Outcast: Opętanie (Outcast) - serial grozy, USA 2016, wyk. Patrick Fugit, Philip Glenister, Gabriel Bateman, Wrenn Schmidt (55 min)

Premiera szóstego odcinka wg komiksowego pomysłu Roberta Kirkmana, tego samego, który stoi za sukcesem „The Walking Dead”. Głównym bohaterem serialu jest Kyle Barnes, który potrafi wypędzać demony z udręczonych ciał opętanych ludzi. Ale żeby chronić swoich bliskich, izoluje się od nich i skazuje się na samotne życie. Poszukuje też odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. W walce ze złem pomaga mu wielebny Anderson. DO ZOBACZENIA, OCZYWIŚCIE.

Universal godz. 23:30

Jack Irish: Duchy przeszłości - serial kryminalny, Australia 2012, reż. Jeffrey Walker, wyk. Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Aaron Pedersen, Roy Billing (120 min)

Nieco skandynawski w nastroju, brytyjski w formie. A bohaterem jest człowiek, któremu w życiu jest źle, bo żonę mu zabito kilka lat temu, ojciec też już dawno nie żyje, więc dni jego wypełnia tęsknota za bliskimi. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Thomas Gareth - coming out rugbysty (Gareth Thomas: Game Changer) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Nathan Mackintosh, wyk. Rhys Waters (52 min)

Rzecz jest o jedynym znanym mi wielkim graczu rugby, który przyznał się do homoseksualizmu. O tym dlaczego przez długi czas swoją orientację ukrywał, i o tym dlaczego zdecydował się ujawnić. KRZEPIĄCE, POZA TYM ZAWSZE LEPIEJ WIEDZIEĆ WIĘCEJ.