Program TV na dziś: "Gliniarz w przedszkolu" albo "Z ust do ust" [POLECAJ TV – 17.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 17.07

Coś dodam do listy? Oczywiście, zawsze coś jest, co się nie zmieści. No to po kolei. W Canal+ o godz. 20:00 pierwsze po krótkiej wakacyjnej przerwie spotkanie z programem Liga+ Extra prowadzonym przez Andrzeja Twarowskiego i Tomasza Smokowskiego, w Universalu jak w każdą niedzielę od jakiegoś czasu od godz. 21:00 pięć odcinków serialu „Mentalista”, w TVP Polonia o godz. 21:35 "07 zgłoś się", czyli cyrkowy odcinek „Skok śmierci”, w TVP Kultura od godz. 17:15 „Niedziela z Jadwigą Barańską i Jerzym Antczakiem”, czyli najpierw wywiad, a potem, od godz. 18:10 trzy części kostiumowego serialu „Hrabina Cosel” z 1968 roku.

I jeszcze jedno przypomnienie. Jeśli komuś tak bardzo spodobał się serial „Długa noc”, a wierzę, że mógł się spodobać bardzo, to premiera odcinka drugiego w HBO o godz. 03:00. I może kilka filmów jeszcze: w Stopklatce o godz. 20:10 "Wyjście awaryjne" z Bożeną Dykiel, w TVN o godz. 20:00 animacja wesoła "Film o pszczołach", w Canal+ Film o godz. 20:00 powtórka z wczorajszej premiery komedii "Ted 2", w Polsacie o godz. 20:05 "Sami swoi", w TVN 7 o godz. 23:10 kryminał Romana Polańskiego "Frantic", a w Stopklatka TV o godz. 23:55 "Rain Man". I w HBO 3 o godz. 20:20 premiera trzeciego odcinka nowego odczytania „Korzeni”.

Jutro Polecaj wróci z kolejną porcją propozycji, a dzisiaj życzę przyjemnej niedzieli.

FILM TVN 7 godz. 20:00Poszukiwany (Most Wanted) - film sensacyjny, USA 1997, reż. David Hogan, wyk. Keenen Ivory Wayans, Jon Voight, Jill Hennessy, Paul Sorvino (99 min)

Niesłusznie oskarżony o zamordowanie przełożonego sierżant marines pan Dunn zostaje ocalony od przez pana pułkownika, który jednak wyznacza cenę, czyli wciela go do służby w oddziałach specjalnych. JEST AKCJA. I NIC WIĘCEJ.

TVP 2 godz. 20:05Gliniarz w przedszkolu (Kindergarten Cop) - komedia sensacyjna, USA 1990, reż. Ivan Reitman, wyk. Arnold Schwarzenegger, Penelope Ann Miller, Pamela Reed, Richard Tyson (107 min)

Komediowym zaczepieniem widza, znaczy nas, miało być już samo zatrudnienie do tego filmu pana Arnolda. I się udało, bo pamiętam, że się ubawiłem dawno temu jak oglądałem to po raz pierwszy. Bo Schwarzenegger ze swoją kwadratową grą świetnie się sprawdził wśród dzieciaków. A chodzi o to, że twardy policjant jedzie podejmuje robotę w przedszkolu, do którego chodzi syn pewnego przestępcy. No i robi w tym przedszkolu porządek pan policjant. Może trochę się zestarzało, ale raczej DOBRA ZABAWA.

HBO godz. 20:10Ekipa (Entourage) - komedia, USA 2015, reż. Doug Ellin, wyk. Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara (101 min)

Premiera w telewizorze. Filmowa wersja serialowej przygody. A serial zacny bardzo, a film niezły, ale niezły tylko trochę. Za dobrze się bawiłem - i okresowo zwrotnie nadal się bawię - przy odcinkowej historii, żeby wciągnąć się w tę na całość. Ale nieźle jest. Co więcej, nie trzeba serialu znać i bohaterów w ogóle, żeby bawić się świetnie. Oto gwiazdor filmowy do spółki z nieodłączną paczką przyjaciół nawiązują współpracę z szefem wytwórni filmowej i zarazem superagentem, który proponuje gwieździe rolę w jego najnowszym filmie. I niby OK, ale panowie stawiają warunki. Świetne dialogi, to na pewno. I w ogóle dobra zabawa.

 

TVP Kultura godz. 20:50Pelle zwycięzca (Pelle Erobreren) - film obyczajowy, Dania/Szwecja 1987, reż. Bille August, wyk. Max von Sydow, Pelle Hvenegaard, Erik Paaske, Björn Granath (155 min)

Pod koniec XIX wieku pewien pan i syn jego (tytułowy Pelle) w poszukiwaniu płatnego zajęcia przybywają do Danii. I tu nie jest im łatwo, a nawet ciężko jest im bardzo, ale nie rezygnują z marzeń o lepszym życiu i walczą o tę przyszłość. BYWA TRUDNE DO PRZEŁKNIĘCIA, ALE WARTO.

 

TVN Fabuła godz. 21:00Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) - film fantasy, USA/Nowa Zelandia 2001, reż. Peter Jackson, wyk. Elijah Wood, Orlando Bloom, Ian McKellen, Cate Blanchett (208 min)

Od tego zaczęła się ta opowieść. Oto Hobbit Frodo Baggins stawia czoła Władcy Ciemności Sauronowi, starając się nie dopuścić, by magiczny pierścień dostał się w jego ręce. Wraz z przyjaciółmi wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. WIELKIE WIDOWISKO.

Canal+ godz. 21:30To nasza młodość (While We're Young) - komedia obyczajowa, USA 2014, reż. Noah Baumbach, wyk. Naomi Watts, Ben Stiller, Maria Dizzia, Adam Horovitz (93 min)

Premiera w telewizorze. Z nominacją do nagrody Gotham. I chyba słusznie z tą nominacją, bo to przyjemna, lekka, i choć momentami banalna, to jednak dająca do myślenia komedia, o próbie odnalezienia dawno utraconej młodości. Bezdzietne małżenstwo pod czterdziestkę poznaje młodą parę sąsiadów, i dzięki nim odnajdują swoją zapomnianą już prawie młodość. Ale to nie wszystko, bo są jeszcze inne do wyjaśnienia w filmie rzeczy. BARDZO PRZYJEMNE, KRZEPIĄCE I DO ZOBACZENIA. NAJLEPIEJ WE DWOJE.

TVN godz. 22:00Z ust do ust (Rumor Has It...) - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Rob Reiner, wyk. Jennifer Aniston, Kevin Costner, Shirley MacLaine, Mark Ruffalo (96 min)

Babcia i mama miały okoliczność z tym samym panem. Spokojnie, kolejno. I gdy teraz do domu przyprowadza tego samego mężczyznę jako swego narzeczonego córko-wnuczka, robi się zamieszanie. BANAŁ, ALE DO SZCZEREGO UŚMIECHANIA.

 

Polsat godz. 22:00Lekcja przetrwania (The Edge) - thriller, USA 1997, reż. Lee Tamahori, wyk. Anthony Hopkins, Alec Baldwin, Elle Macpherson, Harold Perrineau (117 min)

Miliarder Charles towarzyszy żonie, modelce, oraz grupie fotografów w podróży na Alaskę. I w ramach rozrywki wybierają się tam na wyprawę samolotem. Nieszczęsną wyprawę, bo samolot spada, a oni zdani tylko na siebie, a właściwie na siebie skazani, muszą walczyć nie tylko z żywiołem, żeby w zdrowiu do domu wrócić. MOMENTAMI NAPIĘCIE JEST WYSOKIE.

TV Puls godz. 22:20Czerwona gorączka (Red Heat) - film sensacyjny, USA 1988, reż. Walter Hill, wyk. Arnold Schwarzenegger, James Belushi, Ed O'Ross, Peter Boyle (105 min)

Moskiewski milicjant zwalczający handlarzy narkotyków, w ślad za gangsterem jedzie do Chicago. Tu zostaje mu przydzielony detektyw amerykańskiej policji Art Ridzik. I tu wspólnie sieją spustoszenie. Dawno temu próbowano go w Polsce zakazać, ale na kasetach VHS się śmigało. ODPOWIEDNIO WALECZNE.

TVP 1 godz. 22:40Charlie St. Cloud - melodramat, USA/Kanada 2010, reż. Burr Steers, wyk. Zac Efron, Charlie Tahan, Amanda Crew, Kim Basinger, Augustus Prew (95 min)

Na podstawie bestsellerowej powieści Bena Sherwooda "The Death and Life of Charlie St. Cloud" z 2004 r., która wydana była również w naszym radosnym kraju. Łzy wiska historia o młodym żeglarzu, który ma poczucie winy po śmierci brata. Kiedyś obiecał mu, że nigdy się nie rozstaną, więc teraz próbując dotrzymać danego mu słowa, i przkonany jest, że udaje mu się porozumiewać z brata duchem. Do miasta wraca tymczasem koleżanka ze szkoły, na widok której w panu budzą się przykurzone uczucia, i teraz będzie mu coraz trudniej wywiązywać się z obietnicy danej bratu. NIE DLA CYNIKÓW. BYŁOBY DO WZRUSZEŃ, GDYBY TAK NIE NUDZIŁO.

TVP 2 godz. 23:00Nowa policyjna opowieść (New Police Story) - dramat sensacyjny, Hongkong/Chiny 2004, reż. Benny Chan, wyk. Jackie Chan, Nicholas Tse, Daniel Wu, Mak Bau (118 min)

Próba powrotu do cyklu przygód bohatera, który bardzo pomógł panu Chanowi do w zdobyci światowej popularności. Ale udana średnio. Oto brygada specjalna policji z Hongkongu zostaje zlikwidowana przez miłośników sportów ekstremalnych, zabijających dla rozrywki i adrenaliny. Szef jednostki wpada w efektowną depresję. Ale nowy jego policyjny partner namawia go, by rozprawił się z gangsterami. A ten rękawicę podnosi i się boleśnie rozprawia. KINO WALCZĄCE - DOSŁOWNIE.

TVP Kultura godz. 23:25Godzina wilka (Vargtimmen) - dramat psychologiczny, Szwecja 1968, reż. Ingmar Bergman, wyk. Max von Sydow, Liv Ullmann, Gertrud Fridh, Georg Rydeberg (99 min)

Pełna symboli i metafor surrealistyczna wizja wewnętrznych konfliktów artysty, mającego podwójną naturę, skoncentrowanego na swoich przeżyciach i obsesjach, prowadzących nieuchronnie do samozagłady. BERGMANOWSKA ZADUMA.

SERIAL Ale kino+ godz. 20:10Happy Valley 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Sally Wainwright, wyk. Sarah Lancashire, Ishia Bennison, Charlie Murphy, Shane Zaza (2x55 min)

Premiera odcinków numer 5 i 6. nowego sezonu bardzo dobrego, surowego, i absolutnie pozbawionego efekciarstwa brytyjskiego kryminału w odcinkach. Wracamy do akcji po osiemnastu miesiącach od wydarzeń z sezonu pierwszego. Pani sierżant po przejściach, tym razem z nową partnerką, nowe śledztwo zaczyna po przypadkowym znalezieniu zwłok prostytutki. Rety, jak ja zazdroszczę Brytyjczykom ich seriali. BARDZO DOBRE, WIĘC POLECAM BARDZO.

 

Canal+ Seriale godz. 22:00W garniturach 5 (Suits 5) (3) - serial obyczajowy, USA 2015-2016, wyk. Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle (2x42 min)

Premiera odcinków 3 i 4, ale już od godz. 20:30 powtórka pierwszego i drugiego odcinka. Dla tych, którzy nad wybuchanie przedkładają słowne gierki i międzyludzkie zawijasy, to będzie zadowolony. Wiele jest seriali osadzonych w środowisku prawniczym, a ten jednym z lepszych. Zwłaszcza w warstwie słów. DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA OCZYWIŚCIE

DOKUMENTPlanete+ godz. 23:00Napad stulecia. Historia dwóch złodziei (A Tale Of Two Thieves) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Cornelia Volk (75 min)

W 1963 roku w Anglii piętnastu mężczyzn napadło na pociąg i dokonało jednego z najgłośniejszych rabunków ubiegłego wieku. I w zwartej formie teraz telewizja ustami szefa tej operacji zdradza tajemnice dotyczące szczegółów napadu. CIEKAWOŚĆ DUŻA I PRZYJEMNOŚĆ NIEMAŁA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU TV 4 godz. 20:00W szczękach rekina (Bait) - horror SF, Australia/Singapur 2012, reż. Kimble Rendall, wyk. Xavier Samuel, Phoebe Tonkin, Sharni Vinson, Richard Brancatisano (93 min)

Australijskie wybrzeże po ataku tsunami. Klienci oraz personel supermarketu zostają uwięzieni w zalanym wodą budynku. Nieoczekiwanie okazuje się, że w sklepie oprócz nich jest także rekin ludojad. I teraz tylko działając w grupie, mają szansę pokonać bestię. MAŁO ŚWIĄTECZNY KICZ, ALE Z ROZMACHEM.