Program TV na dziś: Milla Jovovich w filmie "Trzej muszkieterowie" [POLECAJ TV – 18.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 18.07

Tradycyjnie zanim puszczę Was dalej, wspomnę o kilku pozycjach spoza listy. Dzisiaj są to: w Canal+ Film od godz. 20:00 wieczór z polskim show-biznesem, czyli kolejno komedie „Wkręceni 2” i o godz. 21:35 „Disco polo”, a w BBC Brit o godz. 23:00 dla fanów angielskiej piłki nożnej dokument "Z miłości do piłki". I jeszcze kilka tytułów: w  HBO o godz. 21:10 i w HBO 3 o godz. 22:00 pierwsza część drugiego sezonu serialu „Gracze”, w Canal+ Seriale o godz. 21:30 powtórka pierwszego odcinka kultowego serialu "Mr. Robot", w TVP 2 o godz. 21:50 część druga "Jak rozpętałem II wojnę światową", w TV Puls o godz. 21:55 „Centurion”, w TVP Kultura o godz. 22:10 "Amerykańska zbrodnia", a dla fanów Stevena Seagala w Stopklatka TV o godz. 23:40 "Zabójczy cel".

Następny Polecaj we wtorek, a tymczasem bardzo przyjemnego życzę poniedziałku.  Polecaj TV, a dzisiaj dobrego życzę poniedziałku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
O jeden most za daleko (A Bridge Too Far) - dramat wojenny, USA/Wielka Brytania 1977, reż. Richard Attenborough, wyk. Dirk Bogarde, Gene Hackman, Michael Caine, Sean Connery (169 min)
Celem bitwy pod Arnherm, która miała miejsce w 1944 r., było przekroczenie Renu, zaatakowanie Berlina i zakończenie w ten sposób II wojny światowej. Niestety, z wielu powodów trwająca dziewięć dni operacja zakończyła się klęską aliantów. MONUMENTALNA ROBOTA.

TVN 7 godz. 20:00
Dwie matki (Losing Isaiah) - dramat obyczajowy, USA 1995, reż. Stephen Gyllenhaal, wyk. Halle Berry, Jessica Lange, Cuba Gooding Jr., David Strathairn (111 min)
Moje uwielbienie do Halle Berry nie ma tu nic do rzeczy, to po prostu dobry, wzruszający film. Tak, mimo mojego cynicznego skrzywienia wzruszyłem się nawet ja. Czarnoskóra narkomanka, porzuca na śmietniku synka. Przemarznięte niemowlę trafia do szpitala, skąd adoptuje je pracownica socjalna. Tymczasem jego biologiczna matka trafia do więzienia. Dzięki pomocy pracownicy ośrodka resocjalizacyjnego zrywa z nałogiem, zdobywa pracę i po latach postanawia odzyskać swoje dziecko. PRAWDZIWIE WZRUSZAJĄCE.

 

TV Puls godz. 20:00
Strażnik czasu (Timecop) - thriller SF, USA/Japonia 1994, reż. Peter Hyams, wyk. Jean-Claude Van Damme, Mia Sara, Ron Silver, Bruce McGill (91 min)
Co tu wnikać, skoro po prostu chodzi o to, że pan Jean-Claude Van Damme przekopuje się kopniakami przez czas w tę i spowrotem i wszędzie jest tak samo niezłomny i słuszny. KINO (s)KOPANE

Polsat godz. 20:10
Trzej muszkieterowie (The Three Musketeers) - film kostiumowy, Niemcy/Francja/Wielka Brytania/USA 2011, reż. Paul W.S. Anderson, wyk. Milla Jovovich, Juno Temple, Logan Lerman, Orlando Bloom (110 min)
Matriksowa niemal, bardzo widowiskowa, momentami baśniowa i do tego w konwencji, która podobno nazywa się "retro-futurystyczną", adaptacja powieści Aleksandra Dumasa. Energiczny i brawurowy młodzieniec D'Artagnan zgodnie z powieści linią wpada jak huragan do Paryża i zaskarbia sobie przyjaźń Atosa, Portosa i Aramisa.  Potem trafia na ślad spisku, i  żeby uchronić kraj przed wojną, i przede wszystkim pokrzyżować plany kardynała Richelieu (świetny Christoph Walz) tajemniczej Milady de Winter (zjawiskowa Milla Jovovich) i niebezpiecznie skutecznego Rocheforta (znany teraz głównie z roli w "Hannibalu" Mads Mikkelsen) puszcza się w szaleńczy wyścig. INNA NIŻ TE KTÓRE ZNACIE I Z WIELKIM ROZMACHEM. BAJKOWE, ALE WARTO. 

Ale kino+ godz. 20:10
Bez skazy (Flawless) - komediodramat, USA 1999, reż. Joel Schumacher, wyk. Robert De Niro, Philip Seymour Hoffman, Barry Miller, Chris Bauer (106 min)
Częściowo sparaliżowany po wylewie Walt ma również depresję i myśli samobójcze. Ale wydaje się, że podejmuje walkę, kiedy prosi sąsiada o lekcje śpiewu, które mogą poprawić jego mowę. I tak oto zaczyna się wyborny aktorski dialog między Robertem De Niro i Philipem Seymourem Hoffmanem. BARDZO TO JEST DOBRE.

FilmBox godz. 21:00
Miłość i inne kłopoty (Hulluna Saraan) - komedia romantyczna, Finlandia 2012, reż. Samuli Valkama, wyk. Jussi Nikkilä, Emilie de Ravin, Ville Virtanen, Jessica Grabowsky (88 min)
Fińska komedia romantyczna? Czemu nie. Choćby z ciekawości. Rzecz dzieje się w małym fińskim miasteczku. I w tych pięknych okolicznościach, pan Ville pozwala swojemu ojcu zagnieździć się na czas jakiś – w założeniu krótki – i od tej pory panowie konkurować zaczynają o względy młodej amerykanki. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 22:40
Byliśmy żołnierzami (We Were Soldiers) - dramat wojenny, Niemcy/USA 2002, reż. Randall Wallace, wyk. Mel Gibson, Madeleine Stowe, Greg Kinnear, Sam Elliott (120 min)
Wietnam, Dolina Śmierci. 14 listopada 1965 roku podpułkownik Hal Moore i jego 400 żołnierzy z elitarnej amerykańskiej dywizji bojowej zostało otoczonych przez 2000 żołnierzy Wietnamu Północnego. TROCHĘ DĘTE, ALE ZA TO Z SENSEM I PYTANIEM.

 

Canal+ godz. 23:00
Kto tam? (Knock, Knock) - thriller, USA/Chile 2015, reż. Eli Roth, wyk. Keanu Reeves, Lorenza Izzo, Ana de Armas, Aaron Burns (95 min)
Premiera w telewizorze. Nic wielkiego, ale może przestraszyć. Pan wyprawia rodzinę i na weekend zostaje sam w domu. Gościny udziela dwóm dziewczynom, które zmoknięte do suchej nitki proszą go o pomoc. I tak właśnie wpakowuje się w wielkie kłopoty, organizuje sobie największy życiowy błąd. DO PRZESTRASZENIA TROCHĘ.

SERIAL

HBO godz. 20:10 (HBO 3 godz. 21:00)
Długa noc (The Night Of) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Steven Zaillian, wyk. John Turturro, Riz Ahmed, Bill Camp, Payman Maadi (60 min)
Premiera była o 3 w nocy, ale ja uparcie będę utrzymywał, że to nieludzka pora, i tę wieczorną emisję będę traktował premierowo. Odcinek serialu drugi. Oto pochodzący z Pakistanu młodzieniec pożyczoną od ojca taksówką wyrusza w rozrywkowych celach na Manhattan. Do samochody wsiada piękna kobieta młoda, i tak zaczyna się jego koszmar. Rzecz możecie znać z trochę innej, brytyjskiej wersji, bo to na niej oparta jest ta nowa, amerykańska wersja. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

HBO godz. 21:40 (HBO 3 godz. 22.30)
Wicedyrektorzy (Vice Principals) - serial komediowy, USA 2016, reż. David Gordon Green, wyk. Walton Goggins, Georgia King, Danny McBride, Kimberly Hebert Gregory (30 min)
Premiera w telewizorze. Uwielbiam Danny’ego McBride’a, a w tym serialu ów jest w swoim żywiole, więc dla mnie to duża przyjemność. Czego i Wam życzę oczywiście. Rzecz jest o dwóch wicedyrektorach liceum, którzy marzą o awansie na szefa, i żaden z nich nie odpuści o ten awans walcząc. Ale najpierw muszą wspólnie pozbyć się nowej dyrektorki, którą im do szkoły podesłało kuratorium. A tym lepszy jest to serial, że u boku McBride’a jest równie dobry Walton Goggins, a w genialnym epizodzie w odcinku pierwszym, występuje niesamowity Bill Murray. PEWNIE, ŻE GŁUPAWE, ALE ZABAWA PRZEDNIA.

 

BBC HD godz. 22:00
Nadkomisarz Banks 4 (DCI Banks) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. David Richards, wyk. Stephen Tompkinson, Andrea Lowe, Caroline Catz, Jack Deam (45 min)
Pierwszy z sześciu odcinków nowego sezonu, który zaczyna się od śledztwa w sprawie Estonki, która – na co wskazują dowody - mogła zostać pogrzebana żywcem. BARDZO ANGIELSKIE

DOKUMENT

TVP 1 godz. 21:30
Obława - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Beata Hyży-Czołpińska (52 min)
Rzecz o obławie augustowskiej, niewyjaśnionej do końca zbrodni dokonanej w lipcu 1945 r. przez Rosjan na około 600 Polakach, działaczach podziemia niepodległościowego z Suwalszczyzny. Nie widziałem, ale WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Planete+ godz. 22:00
Spisek prochowy - terroryzm XVII wieku (Gunpowder: the Greatest Terror Plot) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Stephanie Collins, Patrick Forbes (60 min)
W 1605 roku grupa spiskowców dokonała nieudanego zamachu na króla Jakuba I. I to właśnie o tym spisku, o jego przyczynach i skutkach. CIEKAWOŚĆ

TVP 2 godz. 23:20
Osławiony pan Bout (The Notorious Mr. Bout) - film dokumentalny, USA/Rosja 2014, reż. Tony Gerber, Maxim Pozdorovkin (86 min)
Rosjanin Wiktor But był jednym z głównych przewoźników towarów między Europą i Afryką. Przez z górą 20 lat filmował też kolejne miejsca i ludzi, z którymi robił interesy. I teraz wykorzystano te właśnie filmy, ubogacone komentarzem ich autora, jego żony, współpracowników, a takoż agentów CIA i specjalistów od międzynarodowego handlu, żeby przedstawić w całej okazałości człowieka, którego uznaje się za największego współczesnego handlarza bronią. WARTO ZOBACZYĆ I WIEDZIEĆ