Program TV na dziś: Harrison Ford u Romana Polańskiego, czyli "Frantic" [POLECAJ TV – 19.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 19.07

Oczywiście zanim do listy Was zaproszę, gdzie znajdziecie kilka niezłych powodów, żeby włączyć telewizor i spędzić z nim chwil kilka z przyjemnością, dorzucę coś spoza lisy. W TV Puls wieczór z panem Stallonem, czyli od godz. 20:00 najpierw „Detoks” z 2002 roku, a o godz. 22:00 „Na krawędzi” z roku 1993. Innym bohaterem wieczoru jest Steven Seagal, z którym zobaczyć możecie m.in. w TVN o godz. 20:55 sensację "Nieuchwytny" z roku 1996 (szczuplejszy) i w Stopklatce o godz. 21:50 "Zabójczy cel" z 2008 roku (okrąglejszy, ale nadal zabójczy).

Inne filmy, które na liście się nie zmieściły, ale może chcecie wiedzieć, że są, to m.in.: w HBO o godz. 20:10 "Mad Max: Na drodze gniewu", w Tele 5 o godz. 20:10 komedia "Małolat" z Elijah Woodem, w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Epidemia strachu" Stevena Soderbergha, w TV 4 o godz. 22:00 sensacja "Belfer" z Tomem  Berengerem, i serial „Mentalista” o godz. 22:00 w Canal+ Seriale, czyli finał siódmego sezonu.

Jutro Polecaj na środę, a dzisiaj udanego życzę wtorku.

FILM

Paramount godz. 19:50
Złodziej w hotelu (To Catch a Thief) - film kryminalny, USA 1955, reż. Alfred Hitchcock, wyk. Cary Grant, Grace Kelly, Jessie Royce Landis, Charles Vanel (106 min)
Kryminał pana Alfreda z Cary Grantem, czyli to co lubię. A w bonusie Grace Kelly. Nie jest to najlepszy film Hitchcocka, ale i tak lepszy od wielu z tych, którymi krytycy zachwycają się teraz. Oto po fali kradzieży na Lazurowym Wybrzeżu dochodzi do serii zuchwałych kradzieży Policja podejrzenia swoje rzuca na amerykańskiego złodzieja, któren złą sławą okrył się tu jeszcze przed wojną. Teraz jest obywatelem szanowanym, bo winy swoje odkupił czynnym i odważnym udziałem  we francuskim ruchu oporu. Żeby oczyścić imię swoje raz jeszcze, musi sam schwytać złodzieja, ale oczywiście – jak to u Hitchcocka – nic tu nie będzie oczywiste. I jeszcze, Oscar za zdjęcia. DO ZOBACZENIA, OCZYWIŚCIE. 

TVN 7 godz. 20:00
Frantic - thriller, USA/Francja 1988, reż. Roman Polański, wyk. Harrison Ford, Emmanuelle Seigner, Betty Buckley, Alexandra Stewart (120 min)
Podróż do Paryża staje się dla Walkerów koszmarem. Gdy Richard brał prysznic, jego żona zniknęła. Zdany tylko na siebie, musi odkryć, kto i dlaczego ją uprowadził, nim porywacze stracą cierpliwość. A jako plus dodatkowy, najprawdziwsza scena walki w historii kina. Prawdziwa, bo krótka. Plus wspaniała piosenka. WYSOKIE NAPIĘCIE.

Stopklatka TV godz. 20:00
Stare wygi (Old Dogs) - komedia, USA 2009, reż. Walt Becker, wyk. John Travolta, Robin Williams, Kelly Preston, Matt Dillon (84 min)
Dwóch starych, wypróbowanych przyjaciół i biznesowych partnerów, którzy stoją u progu zawodowego sukcesu muszą się zmierzyć z nieoczekiwaną sytuacją. Otóż muszą się zająć siedmioletnimi bliźniakami, owocem romantycznej przygody jednego z nich. Co oczywiście prowadzi do momentami zabawnych sytuacji. POZYTYWNE MYŚLI.

 

Ale kino+ godz. 20:10
We Are the Best! (Vi är bäst!) - dramat obyczajowy, Szwecja/Dania 2013, reż. Lukas Moodysson, wyk. Mira Barkhammar, Mira Grosin, Liv LeMoyne, Johan Liljemark (106 min)
Trzy trzynastolatki ze Sztokholmu zakładają punkrockowy zespół absolutnie nie przejmując się tym, że żadna z nich nie potrafi grać na instrumencie. Z dystansem i sympatią do bohaterek opowiedziana rzecz o dojrzewaniu. DO ZOBACZENIA Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

 

Polsat godz. 20:15
Wschodzące słońce (Rising Sun) - thriller, USA 1993, reż. Philip Kaufman, wyk. Wesley Snipes, Sean Connery, Harvey Keitel, Cary-Hiroyuki Tagawa (129 min)
Podczas uroczystego otwarcia siedziby japońskiej firmy Nakamoto zostają znalezione zwłoki kobiety. Detektyw Sean Connery, doskonale znający etykietę i zwyczaje japońskie, wraz z nieokrzesanym policjantem Wesleyem Snipesem rozpoczynają śledztwo. ZGRANE, ALE Z KLASĄ.

TVP Kultura godz. 20:20
Na samym dnie (Deep End) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania 1970, reż. Jerzy Skolimowski, wyk. Jane Asher, John Moulder-Brown, Karl Michael Vogler, Christopher Sandford (99 min)
Jesteśmy w Londynie. A rzecz jest o chłopaku z tzw. niższych sfer, który kończy szkołę, ale pracy znaleźć dobrej nie może, więc zatrudnia się jako pomocnik na basenie. A tu wzbudza zainteresowanie starszych przybytku klientek, które chrapkę mają na niego nie zważając, że ów zakochany jest nieszczęśliwie. Toczy się więc obyczajowo-erotyczna opowieść, która ani chybi do dramatycznego musi prowadzić finału. MAŁO TO EFEKTOWNE, ALE DOBRE ZA TO.

Canal+ godz. 21:00
Mroczny zakątek - dramat kryminalny, Wielka Brytania/Francja/USA 2015, reż. Gilles Paquet-Brenner, wyk. Charlize Theron, Sterling Jerins, Nicholas Hoult, Christina Hendricks (113 min)
Całkiem udana ekranizacja powieści pani Gillian Flynn. Gdy panna Libby miała lat siedem, zamordowano jej matkę i siostry. Jej zeznania pomogły skazać na dożywocie jej brata. A teraz, 25 lat po wyroku okazuje się, że ów brat może być niewinny. NIEZŁA ROBOTA

TVP 2 godz. 21:35
Moonraker - film sensacyjny, Wielka Brytania/Francja 1979, reż. Lewis Gilbert, wyk. Roger Moore, Lois Chiles, Michael Lonsdale, Richard Kiel (121 min)
Jedenasty bondowski film, nominacja do Oscara za efekty specjalne i uchodzący za jeden z najbardziej spektakularnych. Amerykański prom kosmiczny „Moonraker” zostaje uprowadzony, więc rząd brytyjski wysyła Jamesa Bonda, by pomógł w rozwiązaniu sprawy. A ten orientuje się, że wszystkie ślady prowadzą do milionera Draksa. NO PEWNIE, ŻE ZABAWA JEST NIEZŁA.

 

TVP Kultura godz. 22:00
Kadisz dla przyjaciela (Kaddisch für einen Freund) - dramat obyczajowy, Niemcy 2011, reż. Leo Khasin, wyk. Ryszard Ronczewski, Sanam Afrashteh, Anna Böttcher, Neil Belakhdar (94 min)
Palestyńska rodzina imigrantów w Berlinie ma za sąsiada Żyda. Mimo wyrażanej wobec niego pogardy niespodziewana sąsiedzka współpraca staje się początkiem przyjaźni. WAŻNE KINO, I PORUSZAJĄCE.

TVN 7 godz. 22:35
Egzekutor (The Enforcer) - film sensacyjny, USA 1976, reż. James Fargo, wyk. Clint Eastwood, Tyne Daly, Harry Guardino, Bradford Dillman (96 min)
Po akcji zakończonej dewastacją sklepu i radiowozu twardziej Callahan dostaje pracę za biurkiem. Wkrótce przestępcy dokonują napadu na skład broni, interwencja policji kończy się śmiercią partnera Harry'ego, więc nasz mistrz wraca na ulicę by zrobić porządek. SŁUSZNE, ZBAWIENNE I PO PROSTU DOBRE OLDSCHOOLOWE KINO.

Polsat godz. 22:55
Zodiak (The Zodiac) - thriller, USA 2005, reż. Alexander Bulkley, wyk. Justin Chambers, Robin Tunney, Rory Culkin, William Mapother (130 min)

Morderca pary nastolatków podsyła Policji list zagadkę, którego rozszyfrowanie ma ujawnić im jego tożsamość. Śledztwo i rozważania nad listem efektów nie przynoszą, a giną kolejne osoby. Plus wątek prowadzącego śledztwo pana Matta, któren pogrążającego się za sprawą frustracji w alkoholizmie. BEZ REWELACJI, ALE MOŻNA.

TVP 1 godz. 23:30
Człowiek z żelaza - dramat społeczny, Polska 1981, reż. Andrzej Wajda, wyk. Jerzy Radziwiłowicz, Krystyna Janda, Marian Opania, Andrzej Seweryn (147 min)
Duża odwaga nowego szefa TVP1, naprawdę duża. I jeśli nie zreflektuje się tuż przed emisją i jej nie odwoła z powodów oczywiście technicznych, to będziecie mogli zobaczyć na ekranie mocno kłócącą się z wykładnią obecnego Prezesa Polski wersję historii najnowszej naszego kraju. I wielki ukłon Andrzeja Wajdy wobec strajkujących w roku 1980 i samego Lecha Wałęsy. KAWAŁ FILMU.

 

SERIALE

HBO 3 godz. 21:00
Newsroom (The Newsroom) - serial obyczajowy, USA 2012, reż. Greg Mottola, wyk. Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill (2x70 min)
Jeszcze raz od nowa, w trybie codziennym serial z pomysłu Aarona Sorkina. Will McAvoy jest pewnym siebie gwiazdorem kablowej telewizji informacyjnej. Ambitna producentka, ekipa newsroomu oraz charyzmatyczny szef stacji są w stanie zrobić wszystko, żeby zdobyć dobry news. Mnie to nudziło, a teksty o tym, że to z tęsknoty za prawdziwym dziennikarstwem powstało, to na wyrost bardzo. Dzisiaj odcinek drugi. SPORO BANAŁU, ALE ZROBIONE WSPANIALE

BBC HD godz. 21:15
Nadkomisarz Banks 4 (DCI Banks) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. David Richards, wyk. Stephen Tompkinson, Andrea Lowe, Caroline Catz, Jack Deam (2x45 min)
Dwa odcinki z sześciu części nowego sezonu, który zaczyna się od śledztwa w sprawie Estonki, która - na co wskazują dowody - mogła zostać pogrzebana żywcem. BARDZO ANGIELSKIE

HBO 2 godz. 22:25
Długa noc (The Night Of) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Steven Zaillian, wyk. John Turturro, Riz Ahmed, Bill Camp, Payman Maadi (65 min)
Powtórka odcinka drugiego. Oto pochodzący z Pakistanu młodzieniec pożyczoną od ojca taksówką wyrusza w rozrywkowych celach na Manhattan. Do samochody wsiada piękna kobieta młoda, i tak zaczyna się jego koszmar. Rzecz możecie znać z trochę innej, brytyjskiej wersji, bo to na niej oparta jest ta nowa, amerykańska wersja. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

DOKUMENT

National Geographic godz. 22:00
Palcem po mapie (The Big Picture with Kal Penn) - serial dokumentalny, USA 2015, wyk. Kal Penn (28 min)

Dzisiaj odcinki: "Podbój kosmosu" i "Miasto ciała". W pierwszym Kal Penn sprawdza, w jaki sposób za sprawą przedmiotów codziennego użytku, takich jak GPS i telewizor przenosimy się w kosmos. A w drugim otrzymujemy tzw. garść faktów o pieniądzach, seksie, jedzeniu i sporcie, w które trudno będzie Wam uwierzyć. Chyba, że łatwo. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 23:50
Bez lęku. Historia Gao Zhishenga (Transcending Fear: The Story of Gao Zhisheng) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Wenjing Ma (52 min)
Rzecz o tragicznych losach Gao Zhishenga, który pokonał wiele przeszkód, by stać się jednym z czołowych chińskich adwokatów. NIE ZNAM PANA, ALE CHĘTNIE POZNAM, BO CHYBA WARTO