Program TV na dziś: młodziutka Reese Witherspoon i "Szkoła uwodzenia" [POLECAJ TV – 20.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 20.07

Oczywiście zaczynam od tego, co na liście się nie zmieściło. W TVP 2 o godz. 20:10 program wspominkowo kabaretowy „T jak TEY” dla fanów, a w TVP Kultura o godz. 00:25 prawie godzinny koncert "Armia - Radio NRD" z 1999 roku. W Kino Polska o godz. 20:00 Jerzy Kryszak jako szesnastowieczny mroczny twardziel w „Żelazną ręką”, w TV Puls fantasy "Solomon Kane: Pogromca zła" o godz. 20:00 i "Młot bogów" o godz. 22:00, w Stopklatka TV o godz. 22:10 "Misja w czasie" z Dolphem Lundgrenem, w FilmBox o godz. 23:00 "Czarna Dalia" Briana De Palmy z Hilary Swank i Scarlett Johansson, a w TVN 7 o godz. 23:35 Halle Berry i Jessica Lange w poruszającym dramacie "Dwie matki" z roku 1995.
Ale to co najważniejsze znajdziecie oczywiście niżej.

Jutro czekał będzie na Was Polecaj czwartkowy, a dzisiaj dobrej życzę środy.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Londyński bulwar (London Boulevard) - film kryminalny, USA/Wielka Brytania 2010, reż. William Monahan, wyk. Keira Knightley, Colin Farrell, Ray Winstone, David Thewlis (99 min)
Po trzech latach pozbawienia wolności Harry Mitchel wychodzi z więzienia. Postanawia zerwać z przestępczą działalnością. Zatrudnia się do prac remontowych w domu gwiazdy filmowej. Potem jest jeszcze miłość i kryminalna intryga oczywiście. W DOBRYM STYLU.

TVN 7 godz. 20:00
Zagadka przeznaczenia (The City of Your Final Destination) - dramat obyczajowy, USA 2009, reż. James Ivory, wyk. Omar Metwally, Anthony Hopkins, Laura Linney, Charlotte Gainsbourg (117 min)
Oto pan ma zamiar przekonać rodzinę pewnego pisarza, który popełnił był samobójstwo, żeby pozwoliła wydać jego biografię. Jedzie więc do Urugwaju by spotkać się tam z wdową po pisarzu, z jego bratem, partnerem tegoż, i z wiadomego pisarza kochanką. To czego wśród nich doświadcza, wprowadza w życie jego niepokój. I TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.

HBO godz. 20:10
Ekipa (Entourage) - komedia, USA 2015, reż. Doug Ellin, wyk. Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara (101 min)
Filmowa wersja serialowej przygody. A serial zacny bardzo, a film niezły, ale niezły tylko trochę. Za dobrze się bawiłem - i okresowo zwrotnie nadal się bawię - przy odcinkowej historii, żeby wciągnąć się w tę na całość. Ale nieźle jest. Co więcej, nie trzeba serialu znać i bohaterów w ogóle, żeby bawić się świetnie. Oto gwiazdor filmowy do spółki z nieodłączną paczką przyjaciół nawiązują współpracę z szefem wytwórni filmowej i zarazem superagentem, który proponuje gwieździe rolę w jego najnowszym filmie. I niby OK, ale panowie stawiają warunki. Świetne dialogi, to na pewno. I w ogóle dobra zabawa.

 

Ale kino+ godz. 20:10
Uznany za niewinnego (Presumed Innocent) - film kryminalny, USA 1990, reż. Alan J. Pakula, wyk. Harrison Ford, Raul Julia, Brian Dennehy, Bonnie Bedelia (121 min)
Ojciec rodziny i szanowany prokurator zostaje oskarżony o zamordowanie koleżanki z pracy. Jego romans z ofiarą doprowadził do wszczęcia procesu poszlakowego. BARDZO DOBRA ROBOTA.

Paramount godz. 20:15
Legenda telewizji (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy) - komedia, USA 2004, reż. Adam McKay, wyk. Will Ferrell, Christina Applegate, Paul Rudd, Steve Carell (104 min)
Słabość mam do niemal wszystkich występujących tu aktorów, więc nie będę nawet próbował silić się na obiektywizm, który zresztą nie jest wiodącą cechą mojego charakteru. Przenosimy się do lat 70. w USA, i do szalonego świata ówczesnej telewizji. KOMPLETNE SZALEŃSTWO. GŁUPIE, ALE BAWI.

Polsat godz. 20:40
Dziś 13, jutro 30 (13 Going On 30) - komedia, USA 2004, reż. Gary Winick, wyk. Jennifer Garner, Mark Ruffalo, Judy Greer, Andy Serkis (98 min)
Zgrany schemat. Otóż pewna nastolatka, jak sporo innych nastolatek pragnie jak najszybciej stać się dorosłą kobietą. A gdy w dniu trzynastych urodzin wypowiada podczas gry zaklęcie i zmienia się w atrakcyjną i pewną siebie trzydziestolatkę, po krótkim okresie euforii zaczyna tęsknić za dawną sobą i dawnym życiem oczywiście. BARDZO ŚREDNIE, ALE MOŻLIWE.

TVN godz. 20:55
Mission: Impossible 2 - film sensacyjny, USA/Niemcy 2000, reż. John Woo, wyk. Tom Cruise, Dougray Scott, Brendan Gleeson, Richard Roxburgh (50 min)
Agent rządowy Ethan Hunt otrzymuje kolejne niewykonalne zadanie. Tym razem ma znaleźć tajemniczą substancję skradzioną przez szaleńca. Po skompletowaniu załogi wyrusza do akcji, której pierwszym etapem jest Hiszpania. KINO DUŻEGO TEMPA

TVP Kultura godz. 22:20
Cztery noce z Anną - dramat psychologiczny, Polska/Francja 2008, reż. Jerzy Skolimowski, wyk. Artur Steranko, Kinga Preis, Jerzy Fedorowicz, Jakub Snochowski (110 min)
Pan Leon kocha się w pielęgniarce i każdego się ima sposobu żeby się jakoś do niej zbliżyć. Aż dochodzi do tego, że najlepszym pomysłem żeby móc z nią być, jest zaaplikowanie jej środka nasennego i wbicie się do jej mieszkania. Kameralne, ciekawe, ale trochę ZBYT FESTIWALOWE.

TVP 2 godz. 22:25
Moja super eksdziewczyna (My Super Ex-Girlfriend) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Ivan Reitman, wyk. Uma Thurman, Luke Wilson, Anna Faris, Rainn Wilson (91 min)
Na barkach pewnej obdarzonej nadprzyrodzonymi zdolnościami superbohaterki leżą losy całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem Nowego Jorku. Ona ma już jednak trochę dość tej ciężkiej pracy, i marzy o domku z ogródkiem i mężu. Znajduje więc takiego kandydata, który jednak - oj, duży błąd, chociaż go rozumiem, bo uroda Umy Thurman to jedno, ale życie z nią to drugie - zostawia ją dla jej koleżanki. I teraz poznaje na sobie moc swojej eks. ZASKAKUJĄCO ZABAWNE.

Polsat godz. 22:45
Szkoła uwodzenia (Cruel Intentions) - film obyczajowy, USA 1999, reż. Roger Kumble, wyk. Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Reese Witherspoon, Selma Blair (97 min)
Przystojniak i szkolny łamacz serc zakłada się z przybraną siostrą, że uwiedzie cnotliwą córkę nowego dyrektora zanim skończą się wakacje. Jeśli wygra, przybrana siostra obiecuje, że spędzi z nim noc. Ale sprawy się komplikują jak uczucia, a uczucia jak nie wiem co. Świetna obsada, niezły pomysł, ale SZAŁU NIE MA.

TVN godz. 23:25
Mucha (The Fly) - horror SF, USA/Kanada/Wielka Brytania 1986, reż. David Cronenberg, wyk. Jeff Goldblum, Geena Davis, John Getz, Leslie Carlson (95 min)
Klasyczny horror sprzed lat, a ciągle robi wrażenie. W wyniku przypadkowego zmieszania materiału genetycznego człowieka i muchy Jeff Goldblum zaczyna powoli zmieniać się w wielkiego owada i staje się powszechnym zagrożeniem. POZYCJA KLASYCZNA.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:30
Mr. Robot - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Rami Malek, Carly Chaikin, Portia Doubleday, Martin Wallström (62 min)
Jeszcze jedna powtórka odcinka pierwszego. Serialomaniacy zasysający wszystko z sieci, ale również abonenci NC+ i ichniejszego VOD pewnie już znają, bo głośna to była jakiś czas temu światowa premiera. Teraz w telewizji. Zdobywca Złotych Globów 2016 i uznany za najlepszy serial 2015 roku. Poza tym nagroda Amerykańskiej Gildii Scenarzystów i kilka nominacji do Emmy. No i wielkie szaleństwo fanów, głównie internetowe, którzy kibicowali bohaterom i chętnie by mu pomogli. Rzecz jest bowiem o cierpiącym na fobię społeczną programiście, który brata się z anarchistą i hakerem, i dzięki  umiejętnościom swoim pomóc może temuż zniszczyć korporacyjną Amerykę. Zaskakująca forma, szalona treść i sens. SPECYFICZNE, ALE WARTO ZOBACZYĆ.

 

HBO godz. 21:55
Długa noc (The Night Of) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Steven Zaillian, wyk. John Turturro, Riz Ahmed, Bill Camp, Payman Maadi (60 min)
Jeszcze raz odcinek serialu drugi. Oto pochodzący z Pakistanu młodzieniec pożyczoną od ojca taksówką wyrusza w rozrywkowych celach na Manhattan. Do samochody wsiada piękna kobieta młoda, i tak zaczyna się jego koszmar. Rzecz możecie znać z trochę innej, brytyjskiej wersji, bo to na niej oparta jest ta nowa, amerykańska wersja. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

BBC HD godz. 22:00
Morderca z Whitechapel 4 (Whitechapel) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2013, wyk. Rupert Penry-Jones, Philip Davis, Steve Pemberton, Sam Stockman (45 min)
W tej serii detektywi Chandler i Miles spróbują rozwikłać sprawę, która zaczęła się od znalezienia ciała włóczęgi zmiażdżonego przez kamienie. Sprawa się komplikuje bardziej, kiedy okazuje się, że ów martwy włóczęga powiązany był z międzynarodową siatką szpiegów. FANI BRYTYJSKIEGO KRYMINAŁU BĘDĄ ZACHWYCENI

Ale kino+ godz. 22:25
Happy Valley 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Sally Wainwright, wyk. Sarah Lancashire, Ishia Bennison, Charlie Murphy, Shane Zaza (50 min)
Powtórka dwuodcinkowego finału świetnego brytyjskiego serialu, w którym pani sierżant po przejściach, tym razem z nową partnerką, nowe śledztwo zaczyna po przypadkowym znalezieniu zwłok prostytutki. Rety, jak ja zazdroszczę Brytyjczykom ich seriali. BARDZO DOBRE, WIĘC POLECAM BARDZO.

 

AMC godz. 22:40
Nocny recepcjonista (The Night Manager) - serial sensacyjny, USA/Wlk.Bryt. 2016, reż. Susanne Bier, wyk. Tom Hiddleston, Hugh Laurie, Antonio de la Torre, Tom Hollander, Olivia Colman (45 min)
Powtórka odcinka drugiego. Tegoroczna serialowa nowość. W Kairze trwają protesty, które pamiętamy z przekazów telewizyjnych. I w tymże mieście pan Pine jest nocnym recepcjonistą w luksusowym hotelu, którego jedna z rezydentek, związana z obrzydliwie bogatym handlarzem bronią przekazuje mu poufne dokumenty, bo wie, że ów na pewno przekaże je angielskiemu wywiadowi. I ma rację. Pan Pine dokumenty przekazuje, i tak zaczyna się skomplikowana, ale zrealizowana w świetnej obsadzie intryga. DOBRE OGLĄDANIE.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
George Harrison (George Harrison: Living in the Material World) - film dokumentalny, USA 2011, reż. Martin Scorsese (110 min)
Część druga, ostatnia. Oto portret George'a Harrisona - gitarzysty The Beatles w ujęciu samego Martina Scorsese, który jako pierwszy i jedyny otrzymał od wdowy dostęp do prywatnego archiwum. DUŻA RZECZ. WARTO.

TVP 1 godz. 21:40 (powt. 1:15)
Tajemnice dopingu w Rosji. Jak stworzyć mistrza? (Geheimsache Doping - Wie Russland seine Sieger macht) - film dokumentalny, Niemcy 2014, reż. Hajo Seppelt (60 min)
W 2014 roku rosyjscy sportowcy zdobyli 33 medale na zimowych igrzyskach w Soczi. Niemieccy dziennikarze ujawniają nieuczciwe praktyki rosyjskich szkoleniowców, pomagające osiągnąć sportowy sukces. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

Planete+ godz. 22:00
Z miłości do Boga (For The Love Of God) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Thomas Leader (57 min)
O byłym pracowniku IT, który jest pewien, że jest Jezusem, i mieszka ze swoją  partnerką, nazywającą się Maria Magdalena w Queensland, gdzie przybywają jego wyznawcy, żeby ich pobłogosławił i powiedział im kilka mądrych słów. Tak skonstruowany jest ów film, żebyśmy sami mogli – przynajmniej do pewnego stopnia – wyrobić sobie opinię na temat pana Jezusa z Queensland. CIEKAWOŚĆ JEST DUŻA

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Sci Fi Universal godz. 22:00
Krwiożercze pająki (Camel Spiders) - SF, USA 2011, reż. Jim Wynorski, wyk. Brian Krause, C. Thomas Howell, GiGi Erneta, Diana Terranova (120 min)
Kolejne szalone dzieło pana Wynorskiego, mistrza szaleństwa. Oto mięsożerne pająki z Bliskiego Wschodu nawiedzają Stany, żeby skosztować tutejszego mięska. Oczywiście nie muszę wyjaśniać, że szczególną atencją darzą mięsko ludzkie, prawda? Efekty komputerowe z piekła rodem, fabuła mało istotna, więc OBŁĘD Z POKRĘCONĄ PRZYJEMNOŚCIĄ

 

TV 6 godz. 23:00
Rekin widmo (Ghost Shark) - horror, USA 2013, reż. Griff Furst, wyk. Sloane Coe, MacKenzie Rosman, Dave Randolph-Mayhem Davis, Richard Moll (84 min)
Rybak zabija białego rekina. Ale wkrótce duch zwierzęcia powraca, by się zemścić. Władze miasteczka oczywiście nie wierzą, że jakiś tam duch rekina i w dodatku jeszcze głodny ma po mieście grasować. I pożałują. Na szczęście potem pożałuje duch. MOMENTAMI ŁEB URYWA, PO PROSTU.