Program TV na dziś: Początki Hannibala Lectera, czyli "Czerwony smok" [POLECAJ TV – 22.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 22.07

Oczywiście najpierw kilka słów o pozycjach spoza listy. W TVP Kultura o godz. 01:15 koncert dobrego jazzu EMPE3, w HBO 3 o godz. 21:00 przypomnienie wieczoru z Johnem Oliverem, a w BBC od godz. 23:00 niemal cała noc z serialem „Ojciec Brown”. I kilka filmów. W Stopklatka TV o godz. 20:00 przygoda "Flyboys - bohaterska eskadra", w TVN 7 o godz. 20:00 "Karol. Człowiek, który został papieżem", w Polsat Film o godz. 21:00 komedia sensacyjna "Bad Boys", w AXN Black o godz. 22:05 "Krucjata Bourne'a", a w TVN 7 o godz. 00:15 "Firma" Sydneya Pollacka z Tomem Cruisem.

Kolejny Polecaj TV w sobotę, a tymczasem dobrego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2) - film przygodowy, USA/Wielka Brytania 2011, reż. David Yates, wyk. Ralph Fiennes, Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson (130 min)
Jedno z kolejnych opowiadań o losach dzielnego, dorastającego już ucznia szkoły czarodziejów i czarownic, który musi się nie tylko uczyć, ale i mierzyć z przeciwnościami. Czasami niebezpiecznymi bardzo. RODZINNA ROZRYWKA.

Polsat godz. 20:10
Skarb narodów (National Treasure) - film przygodowy, USA 2004, reż. Jon Turteltaub, wyk. Nicolas Cage, Harvey Keitel, Jon Voight, Diane Kruger (131 min)
Poszukiwacz skarbów wpada na trop wielkiego skarbu templariuszy, który podobno trafił swego czasu do Stanów, a strzeże go specjalnie ku temu stworzone stowarzyszenie. To jedna trudność. Drugą są ludzie, którzy tak samo bardzo, tylko że ze złych powodów chcą do skarbu dotrzeć. WIELKI ROZMACH, BARDZO NIEZŁE WIDOWISKO.

 

TVP Kultura godz. 20:25
Tokijska opowieść (Tokyo story) - dramat obyczajowy, Japonia 1953, reż. Yasujiro Ozu, wyk. Chishu Ryu, Chieko Higashiyama, Setsuko Hara, Hisao Toake (136 min)
W 2005 roku znalazł się na liście stu najlepszych filmów w historii kina magazynu „Time”, więc choćby z ciekawości warto. W sumie prosta historia starszego mieszkającego na prowincji małżeństwa, , które postanawia odwiedzić swoje dorosłe, dawno niewidziane dzieci. POZYCJA KLASYCZNA

Canal+ godz. 21:00
Człowiek mafii (Heist) - film sensacyjny, USA 2015, reż. Scott Mann, wyk. Gina Carano, Robert De Niro, Jeffrey Dean Morgan, Dave Bautista (93 min)
Premiera w telewizorze. Pan ma pomysł jak zarobić na leczenie chorej córki. Otóż z pomocą kolegi chce obrabować kasyno, w którym pracuje. Pomysł świetny i prosty, ale nie wszystko rzecz jasna pójdzie zgodnie z planem. Bo co prawda kasę zdobywają, ale uciec z pieniądzem łatwo nie będzie. NIC WIELKIEGO, ALE DO ZOBACZENIA OCZYWIŚCIE. 

Cinemax godz. 21:20
Made in France - thriller, Francja 2015, reż. Nicolas Boukhrief, wyk. Malik Zidi, Ahmed Dramé, François Civil, Nassim Si Ahmed (89 min)
Premiera francuskiego thrillera, którego bohaterem jest wykorzystujący swoje muzułmańskie pochodzenie przenika do terrorystów planujących kolejny zamach w Paryżu. Niestety cel zamachu zna tylko szef grupy, co rzecz jasna sprawia, że cała dziennikarska misja staje się jeszcze niebezpieczniejsza. NA CZASIE, I POD NAPIĘCIEM

TVP 1 godz. 21:35
Vera Cruz - western, USA 1954, reż. Robert Aldrich, wyk. Gary Cooper, Burt Lancaster, Denise Darcel, Cesar Romero (90 min)
Jest rok 1866, a w Meksyku trwa wojna domowa. I w tych rewolucyjnych okolicznościach spotykają się dwaj ludzie bitni i zawzięciu, były majora wojsk Południa i bandyta. Ale to istotne tylko trochę, bo to western wg schematu zrealizowany, i DLA FANÓW GATUNKU WYŁĄCZNIE

HBO godz. 21:55
Zdesperowana (Never Let Go) - thriller, Wielka Brytania 2015, reż. Howard J. Ford, wyk. Angela Dixon, Nigel Whitmey, Velibor Topic, Heather Peace (95 min)
Premiera w telewizorze. Thriller to jest szybki i z właściwie moderowanym napięciem acz schematyczny, o byłej agentce FBI, która wakacje spędza z córką za granicą. I podczas podróży rzeczona córka znika, a pani agentka wiele zrobi, żeby ją odzyskać. FILM KONKRETNEJ AKCJI

 

TV Puls godz. 22:10
Czerwony smok (Red Dragon) - thriller, USA/Niemcy 2002, reż. Brett Ratner, wyk. Edward Norton, Anthony Hopkins, Ralph Fiennes, Harvey Keitel (120 min)
Niezła interpretacja powieściowego nastroju wielkiej grozy. W sidła zabójcy, którego idolem jest Hannibal Lecter, wpada kolejna ofiara. WSPANIAŁA OBSADA, DOBRY TEKST, TO ROBI WRAŻENIE

TVN godz. 22:50
W sieci kłamstw (Body of Lies) - film sensacyjny, USA 2008, reż. Ridley Scott, wyk. Leonardo DiCaprio, Russell Crowe, Mark Strong, Golshifteh Farahani (128 min)
Agent CIA natrafia na ślad przywódcy islamskiej grupy terrorystycznej. Nawiązuje współpracę ze służbami w Jordanii, aby zbliżyć się do przestępcy. Szef CIA bacznie obserwuje jego poczynania. TO SIĘ PODOBA.

 

Polsat godz. 22:55
Człowiek widmo (Hollow Man) - thriller, USA/Niemcy 2000, reż. Paul Verhoeven, wyk. Kevin Bacon, Elisabeth Shue, Josh Brolin, Kim Dickens (112 min)
Oto grupa naukowców kierowana przez niejakiego Caine'a odkrywa substancję, za pomocą której można stać się niewidzialnym. Po doświadczeniach na zwierzętach szef projektu poddaje się eksperymentowi. A krwawa reszta to konsekwencja tego głupiego wyboru. KIEPŚCIZNA NIESTETY. CHYBA, ŻE DLA SZYDERY.

TVP HD godz. 23:05
Nie do przebaczenia (The Unforgiven) - western, USA 1960, reż. John Huston, wyk. Audrey Hepburn, Burt Lancaster, Charles Bickford, Audie Murphy (115 min)
Johna Hustona western o walce Indian z białymi osadnikami. Rzecz się dzieje w Teksasie w 1850 roku. Indianie próbują siłą odebrać swoją młodą krewną białym osadnikom, którzy przygarnęli ją kiedy była dzieckiem. Dochodzi więc do walki, ale okaże się, że cała sprawa jest częścią intrygi pewnego bardzo złego gościa. Treść i forma przykurzone już nieco mocniej niż nieco, ale jednak to POZYCJA KLASYCZNA.

TVP Kultura godz. 23:10
Dekameron (Il decameron) - komediodramat, RFN/Włochy/Francja 1971, reż. Pier Paolo Pasolini, wyk. Franco Citti, Ninetto Davoli, Pier Paolo Pasolini, Vincenzo Amato (112 min)
Adaptacja dziewięciu nowel Bocaccia, pełne erotyki i humoru opowiastki z życia czternastowiecznych Włoch. NIE MOŻESZ TERAZ, TO NAGRAJ!

SERIAL

Universal godz. 21:00
Jack Irish: Czarny przypływ - serial kryminalny, Australia 2012, reż. Jeffrey Walker, wyk. Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Don Hany, Aaron Pedersen (120 min)
Nieco skandynawski w nastroju, brytyjski w formie serial, którego bohaterem głównym jest tytułowy detektyw. Jest mu w życiu źle, bo żonę mu zabito kilka lat temu, ojciec też już dawno nie żyje. Tęskni więc detektyw za rodziną. Kiedy więc krewny ojca prosi go o pomoc w znalezieniu syna, oczywiście podejmuje sprawę i - kolejne oczywiście - okaże się, że ze sprawą wiąże się mroczny sekret. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

HBO 3 godz. 22:30
Wicedyrektorzy (Vice Principals) - serial komediowy, USA 2016, reż. David Gordon Green, wyk. Walton Goggins, Georgia King, Danny McBride, Kimberly Hebert Gregory (30 min)
Uwielbiam Danny’ego McBride’a, a w tym serialu ów jest w swoim żywiole, więc dla mnie to duża przyjemność. Czego i Wam życzę oczywiście. Rzecz jest o dwóch wicedyrektorach liceum, którzy marzą o awansie na szefa, i żaden z nich nie odpuści o ten awans walcząc. Ale najpierw muszą wspólnie pozbyć się nowej dyrektorki, którą im do szkoły podesłało kuratorium. A tym lepszy jest to serial, że u boku McBride’a jest równie dobry Walton Goggins, a w genialnym epizodzie w odcinku pierwszym, występuje niesamowity Bill Murray. PEWNIE, ŻE GŁUPAWE, ALE ZABAWA PRZEDNIA.

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 23:00
Rekin widmo (Ghost Shark) - horror, USA 2013, reż. Griff Furst, wyk. Sloane Coe, MacKenzie Rosman, Dave Randolph-Mayhem Davis, Richard Moll (84 min)
Rybak zabija białego rekina. Ale wkrótce duch zwierzęcia powraca, by się zemścić. Władze miasteczka oczywiście nie wierzą, że jakiś tam duch rekina i w dodatku jeszcze głodny ma po mieście grasować. I pożałują. Na szczęście potem pożałuje duch. MOMENTAMI ŁEB URYWA, PO PROSTU.

 

Sci Fi Universal godz. 00:00
Krwiożercze pająki (Camel Spiders) - SF, USA 2011, reż. Jim Wynorski, wyk. Brian Krause, C. Thomas Howell, GiGi Erneta, Diana Terranova (120 min)
Kolejne szalone dzieło pana Wynorskiego, mistrza szaleństwa. Oto mięsożerne pająki z Bliskiego Wschodu nawiedzają Stany, żeby skosztować tutejszego mięska. Oczywiście nie muszę wyjaśniać, że szczególną atencją darzą mięsko ludzkie, prawda? Efekty komputerowe z piekła rodem, fabuła mało istotna, więc OBŁĘD Z POKRĘCONĄ PRZYJEMNOŚCIĄ