Program TV na dziś: "Holiday" z Cameron Diaz i Kate Winslet [POLECAJ TV – 23.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 23.07

Zanim do omówienia wieczornych przejdę propozycji, muszę wspomnieć o tym, że już o godz. 15:15 w TVP Kultura w cyklu „Kryptonim Mord”, do zobaczenie będzie jeden z lepszych polskich kryminałów ze świetną rolą Ryszarda Filipskiego i zachwycającą urodą Haliny Golanko „Brylanty pani Zuzy” z 1971 roku.

Spoza listy do dodania jest coś jeszcze? Zacznę od tego, ze w TVP Kultura o godz. 15:15, więc na długo przed wieczorem kryminał z 1971 roku z Ryszardem Filipskim „Brylanty pani Zuzy”. A poza tym w TVP 2 o godz. 20:05 do umiarkowanego uśmiechu, ale pozwalająca się zresetować po weekendzie relacja na żywo z „22. Festiwalu Kabaretu w Koszalinie 2016 „Park Rozrywki”, w TVP Kultura o godz. 22.50 koncert 2Cellos z Zagrzebia.

Ale najważniejsze propozycje znajdują się na liście. Jutro kolejny odcinek codziennego Polecaja TV, a dzisiaj życzę przyjemnej soboty.

FILM

TVP Kultura godz. 20:20
Pola śmierci (The Killing Fields) - dramat wojenny, Wielka Brytania 1984, reż. Roland Joffé, wyk. Sam Waterston, Haing S. Ngor, John Malkovich, Julian Sands (136 min)
Kambodża, lata 70. Wojenny korespondent relacjonuje konflikt pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Jego kambodżański tłumacz i przyjaciel, który mu pomaga narażając życie, zostaje pojmany i trafia do obozu pracy. DUŻA RZECZ

TVP 1 godz. 20:35
Holiday (The Holiday) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Nancy Meyers, wyk. Cameron Diaz, Kate Winslet, Jack Black, Jude Law (130 min)
Bizneswoman z Los Angeles i redaktorka mieszkająca w Londynie zdecydowały się zamienić na mieszkania na czas świąt. I ta zmiana poskutkuje wielkimi zmianami w ich życiach. Co OGLĄDA SIĘ DOBRZE

 

TVN godz. 21:00
List w butelce (Message in a Bottle) - melodramat, USA 1999, reż. Luis Mandoki, wyk. Kevin Costner, Robin Wright Penn, Paul Newman, John Savage (131 min)
Wyciskacz łez z sensem i przyjemnością. Nie dla mnie, bo mnie wzruszyć trudno, a poza tym wzruszać się nie lubię, ale dla wyśmienity. Oto pani znajduje na plaży butelkę z wzruszającym w niej miłosnym, napisanym do zmarłej żony listem. Odnajduje autora i przytulają się, chociaż nie wszystko jest proste od razu. DO ŁZY OSTATNIEJ

Canal+ godz. 21:00
Więzień labiryntu: Próby ognia (Maze Runner: The Scorch Trials) - thriller, USA 2015, reż. Wes Ball, wyk. Dylan O'Brien, Ki Hong Lee, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster (130 min)
Premiera w telewizorze. Bardzo widowiskowe i waleczne postapokaliptyczne SF. Grupa dzielnej młodzieży ma dwa tygodnie na przejście przez niebezpieczną pustynię pełną pułapek i wrogów śmiertelnych. Jak w grze, tylko że w filmie. A na rozpęd, już o godz. 19:00 poprzednia część cyklu.

 

HBO godz. 21:10
Ekipa (Entourage) - komedia, USA 2015, reż. Doug Ellin, wyk. Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara (101 min)
Jeszcze raz filmowa wersja serialowej przygody. A serial zacny bardzo, a film niezły, ale niezły tylko trochę. Za dobrze się bawiłem - i okresowo zwrotnie nadal się bawię - przy odcinkowej historii, żeby wciągnąć się w tę na całość. Ale nieźle jest. Co więcej, nie trzeba serialu znać i bohaterów w ogóle, żeby bawić się świetnie. Oto gwiazdor filmowy do spółki z nieodłączną paczką przyjaciół nawiązują współpracę z szefem wytwórni filmowej i zarazem superagentem, który proponuje gwieździe rolę w jego najnowszym filmie. I niby OK, ale panowie stawiają warunki. Świetne dialogi, to na pewno. I w ogóle dobra zabawa.

TVN 7 godz. 21:10
Teoria chaosu (Chaos Theory) - komedia, USA 2008, reż. Marcos Siega, wyk. Ryan Reynolds, Emily Mortimer, Stuart Townsend, Sarah Chalke (87 min)
Sprawne i do oglądania. W dniu ślubu córki pan opowiada zięciowi o swoim życiu. A właściwie o tym jak się zmieniło dramatycznie kiedy postanowił zawieźć pewną ciężarną kobietę do szpitala. BEZ EUFORII, ALE PRZYJEMNA ZABAWA.

TVP HD godz. 21:50
Nie do przebaczenia (The Unforgiven) - western, USA 1960, reż. John Huston, wyk. Audrey Hepburn, Burt Lancaster, Charles Bickford, Audie Murphy (115 min)
Johna Hustona western o walce Indian z białymi osadnikami. Rzecz się dzieje w Teksasie w 1850 roku. Indianie próbują siłą odebrać swoją młodą krewną białym osadnikom, którzy przygarnęli ją kiedy była dzieckiem. Dochodzi więc do walki, ale okaże się, że cała sprawa jest częścią intrygi pewnego bardzo złego gościa. Treść i forma przykurzone już nieco mocniej niż nieco, ale jednak to POZYCJA KLASYCZNA.

TVP 1 godz. 23:00
Kickboxer - film sensacyjny, USA 1989, reż. Mark DiSalle, David Worth, wyk. Jean-Claude Van Damme, Dennis Chan, Michel Qissi, Dennis Alexio (94 min)
Niezmordowany zdzieracz magnetowidowych głowic z młodym Jean-Claudem Van Dammem, którego brat okrutnie został skrzywdzony podczas walki z tajlandzkim mistrzem. I pan Jean-Claude bardzo chce wziąć rewanż na tym złym, acz bardzo silnym i sprawnym człowieku, więc pobiera karateczne nauki u starego mistrza, przygotowując się do walki i zemsty. A w tzw. międzyczasie będzie musiał na innych wypróbować to czego się nauczył. Oczywiście. KLASYKA KINA (S)KOPANEGO

 

TVP 2 godz. 23:35
O czym marzą faceci (One Night at McCool's) - komedia kryminalna, USA 2001, reż. Harald Zwart, wyk. Liv Tyler, John Goodman, Matt Dillon, Paul Reiser (88 min)
Piękna femme fatale i kolejni zakochujący się w niej faceci, którzy gotowi są dla niej złamać każdą swoją i nieswoją zasadę, co ona wykorzystuje z niebywałą gracją i bezwzględnością. A na dodatek wybitna rola Michaela Douglasa. DOBRE KINO I ZABAWA PRZEDNIA.

SERIAL

HBO 3 godz. 20:00
Rzym 2 (Rome) - serial historyczny, USA/Wielka Brytania 2007, reż. Tim Van Patten, wyk. Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, James Purefoy (10x55 min)
Jeszcze raz od nowa cały drugi sezon za jednym zamachem. Serial historyczno polityczno obyczajowy, jeden z najlepszych, który szeroko otworzył drzwi przed kolejnymi historycznymi produkcjami o wielkich budżetach. Wielkie wydarzenia i zachodzące w Cesarstwie zmiany od krwawych kulis widziane. RZECZ WYBITNA, I NADAL WRAŻENIE ROBI DOBRE

 

TNT godz. 20:05
Z premedytacją (Murder in the First) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Taye Diggs, Kathleen Robertson, Ian Anthony Dale, Raphael Sbarge (55 min)
Otwarcie sezonu kolejnego. Dwoje detektywów prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, i to śledztwo prowadzi ich do szefa firmy, która zajmuje się nowymi technologiami na bardzo zaawansowanym poziomie. Pan ani myśli z detektywami współpracować, za to korzystając z koneksji i znakomitych prawników będzie im pracę utrudniał. A ma ku temu powody, bo przeszłość ma niejasną, i różne za uszami sprawy. DO ZOBACZENIA, CHOCIAŻ TAK SOBIE

 

BBC HD godz. 21:00
Nadkomisarz Banks 4 (DCI Banks) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. David Richards, wyk. Stephen Tompkinson, Andrea Lowe, Caroline Catz (2x45 min)
Dwa odcinki z sześciu części nowego sezonu, który zaczyna się od śledztwa w sprawie Estonki, która - na co wskazują dowody - mogła zostać pogrzebana żywcem. BARDZO ANGIELSKIE

Universal godz. 23:00
Jack Irish: Czarny przypływ - serial kryminalny, Australia 2012, reż. Jeffrey Walker, wyk. Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Don Hany, Aaron Pedersen (120 min)
Nieco skandynawski w nastroju, brytyjski w formie serial, którego bohaterem głównym jest tytułowy detektyw. Jest mu w życiu źle, bo żonę mu zabito kilka lat temu, ojciec też już dawno nie żyje. Tęskni więc detektyw za rodziną. Kiedy więc krewny ojca prosi go o pomoc w znalezieniu syna, oczywiście podejmuje sprawę i - kolejne oczywiście - okaże się, że ze sprawą wiąże się mroczny sekret. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Sci Fi Universal godz. 21:00
Horror nad Loch Ness (Beyond Loch Ness) - horror Kanada 2008, reż. Paul Ziller, wyk. Brian Krause, Niall Matter, Donnelly Rhodes (110 min)
Kryptozoolog dawno temu miał bliskie spotkanie z potworem z Loch Ness. Ma z nim do pogadania, bo zabił mu tatę, a jemu oszpecił twarz, więc szuka go, by odpłacić mu odpowiednio. I okazuje się, że znowu jest blisko, tylko nie wiadomo czy to ten sam potwór. Dużo „fachowego” bełkotu, więc DUŻO PRZYJEMNOŚCI

Polsat godz. 00:35
Pyton 2 (Python 2) - horror, USA 2002, reż. L.A. McConnell, wyk. William Zabka, Dana Ashbrook, Alex Jolig, Simmone Mackinnon (89 min)
Grupa rządowych agentów chce złapać zmutowanego pytona, który już wybrał sobie kilka osób na posiłek. Ale znajdzie się też kąsek dla łowców kiczu, zwłaszcza, że film jest tak uroczo bez sensu. SMACZNEGO.