Program TV na dziś: genialny "Łowca jeleni" z plejadą gwiazd [POLECAJ TV – 24.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze 

NIEDZIELA 24.07

Spoza listy przypominam, że w C+ w nowej odsłonie i z nową energią o godz. 20:00 panowie Smokowski i Twarowski rozpoczną kolejne wydanie programu „Liga+ Ekstra”, w TVP Kultura od godz. 17:15 rozpocznie się powtórkowa „Niedziela z... Krzysztofem Jasińskim i Teatrem STU”, a w TNT od godz. 21:00 dwa bardzo dobre filmy, czyli o godz. 21:00 „Depresja gangstera”, i o godz. 23:05 „Nawrót depresji gangstera”. I na koniec muzycznie i w podskokach, czyli w Polsacie od godz. 20:05 koncert „Przebojowe lato Polsatu i Radia Zet – Uniejów”, w czasie którego planowane są występy m.in. Kombii, Sidneya Polaka, i zespołów Feel i Blue Café. Ale to co najważniejsze znajdziecie na liście.

Kolejny Polecaj TV jutro, a dzisiaj przyjemnej, spokojnej życzę niedzieli. 

FILM

TVN godz. 20:00
Kung Fu Panda - film animowany, USA 2008, reż. Mark Osborne, John Stevenson (92 min)
Rzecz o misiu niezgrabie, który sympatyczny jest wielce, ale ciapą jest jeszcze większą. Ale kiedy potrzeba zachodzi, okazuje się wojownikiem co się zowie. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

TV 4 godz. 20:00
Kochanie, poznaj moich kumpli (A Few Best Men) - komedia, Australia/Wielka Brytania 2011, reż. Stephan Elliott, wyk. Laura Brent, Xavier Samuel, Kris Marshall, Kevin Bishop (97 min)
Brytyjski klimat, w którym grupa nieokrzesanych angielskich nieudaczników trafia na tzw. salony. Czasami prostackie, momentami wręcz chamskie, ale autentycznie zabawne. Młody Anglik zamierza ożenić się z Australijką, córką senatora Jima Ramme'a. Na ślub zabiera swoich przyjaciół, którzy nie do końca pasują do miejsca, do którego się wybrali. Co ma oczywiście konsekwencje. Na szczęście dla nas. ZABAWNE.

Cinemax godz. 20:00
Królewna (Princess) - dramat obyczajowy, Izrael 2014, reż. Tali Shalom-Ezer, wyk. Shira Haas, Adar Zohar-Hanetz, Ori Pfeffer, Keren Mor (89 min)
Premiera izraelskiego obyczaju z nagrodami i uznaniem krytyków. Rzecz o dwunastolatce, której mama niewiele ma na nią czasu, bo najwięcej poświęca go pracy i nowemu narzeczonemu. Tymczasem w życiu młodej damy pojawia się tajemniczy chłopak, z którym ruszy w drogę ku dorosłości. Ale nie jest to relacja najzdrowsza. MOMENTAMI POPADA W BANAŁ, ALE TO NIEZŁE REFLEKSYJNE KINO

TVP 2 godz. 20:10
Sądny dzień (What's the Worst That Could Happen?) - komedia kryminalna, USA 2001, reż. Sam Weisman, wyk. Martin Lawrence, Danny DeVito, John Leguizamo, Glenne Headly (94 min)
Złodziej zostaje złapany na gorącym uczynku w domu cwanego milionera, który w ramach kary zabiera mu obrączkę. Złodziej więc urażony do żywego organizuje bolesną zemstę. Nie tylko po to, żeby odzyskać przynoszący mu szczęście gadżet, ale również żeby dać milionerowi nauczkę. GŁUPAWE, BANALNE, ALE MOŻE BAWIĆ.

HBO godz. 20:10
Dobry dinozaur (The Good Dinosaur) - film animowany, USA 2015, reż. Peter Sohn (90 min)
Premiera jednej z wielu animowanych komedii dla całej rodzinki. Tym razem młody dinozaur zaprzyjaźnia się z młodym jaskiniowcem i ruszają w górę rzeki, bo tam jest dom, a droga będzie oczywiście  zabawna dla nas, ale dla nich trochę niebezpieczna. W polskiej wersji usłyszycie głosy m.in. Olafa Lubaszenko, Katarzynę Żak, Artura Andrusa i Jerzego Kryszaka. RODZINNA ZABAWA.

 

TVP 1 godz. 20:35
Weselna polka (Hochzeitspolka) - komedia, Niemcy/Polska 2010, reż. Lars Jessen, Przemysław Nowakowski, wyk. Christian Ulmen, Katarzyna Maciąg, Róża Frąckiewicz, Fabian Hinrichs (94 min)
Były niemiecki wokalista rockowy przyjeżdża do naszego wesołego kraju jako menedżer niemieckiej firmy. Oczywiście poznaje dziewczynę, związuje się z nią i chce się żenić, ale w przeddzień ślubu dołączają do niego dawni koledzy, co ma być przyczynkiem do serii zabawnych zdarzeń, ale coś się chyba zacięło, BO TO SŁABE JEST.

TVP Kultura godz. 20:40
Łowca jeleni (The Deer Hunter) - dramat wojenny, USA/Wielka Brytania 1978, reż. Michael Cimino, wyk. Robert De Niro, Christopher Walken, John Savage, Meryl Streep (176 min)
Kawał wielkiego kina, i przy okazji wstrząsająca historia. Trzej przyjaciele jadą na wojnę do Wietnamu, a tam dostają się do niewoli. Zmuszani są przez wietnamskich strażników m.in. do gry w rosyjską ruletkę. Po tych doświadczeniach dwaj z nich wracają do domu. Jeden jest cały i zdrów, drugi porusza się na wózku inwalidzkim. Trzeci zostaje w Wietnamie. Gdy kolega jedzie namówić go do powrotu, ten nie poznaje go. POZYCJA KLASYCZNA.

Canal+ godz. 21:30
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (All Roads Lead to Rome) - komedia romantyczna, Włochy/USA 2015, reż. Ella Lemhagen, wyk. Sarah Jessica Parker, Rosie Day, Raoul Bova, Claudia Cardinale (87 min)
Premiera w telewizorze. Znośnie przyjemna, choć momentami trochę przesłodzona romantyczna komedia o pani nauczycielce college'u, która próbując na powrót zbratać się ze zbuntowaną córką wybiera się z nią na wakacje do pięknej Toskanii, w której jako dziewczę sama spędzała wakacje przyjemne. I gdy przybywa, okazuje się, że wciąż mieszka tu jej dawna miłość. Co więcej, ów jest wciąż kawalerem. I robi się tak pięknie, sielsko, i z PRZYJEMNOŚCIĄ SIĘ TO OGLĄDA.

 

Ale kino+ godz. 21:50
Kim Novak nigdy nie wykąpała się w jeziorze Genezaret (Kim Novak badade aldrig i Genesarets sjö) - dramat kryminalny, Szwecja 2005, reż. Martin Asphaug, wyk. Jonas Karlsson, Anton Lundqvist, Jesper Adefelt, Helena af Sandeberg (95 min)
Klasyka szwedzkiego kryminału. Rzecz dzieje się w roku 1963. Erik, Henry i Edmund spędzają wakacje w domku nad jeziorem. I w tych pięknych okolicznościach przyrody spotykają piękną Ewę, która jako żywo przypomina aktorkę Kim Novak. Między nią, a jednym z młodzieńców wybucha romans, który - jak to w skandynawskim dramacie - musi doprowadzić do tragedii. PEWNIE, ŻE WARTO.

Polsat godz. 22:05
Nożownik (The Hunted) - dramat sensacyjny, USA 2003, reż. William Friedkin, wyk. Tommy Lee Jones, Benicio Del Toro, Connie Nielsen, Leslie Stefanson (94 min)
Emerytowany trener wojskowy ściga w lasach Oregonu byłego ucznia, niebezpiecznego, uzależnionego od zabijania żołnierza amerykańskich oddziałów specjalnych. Panów, jak się okaże, łączy pewna tajemnica z przeszłości. Tommy Lee Jones gra nie tylko w filmach wybitnych. Ten jest NIEZŁY, CHOCIAŻ BEZ EUFORII.

TVP 1 godz. 22:50
Jak się zakochać (How to Fall in Love) - komedia obyczajowa, USA 2012, reż. Mark Griffiths, wyk. Eric Mabius, Brooke D'Orsay, Kathy Najimy, Kurt Evans (83 min)
Jako taka schematyczna komedia o tym jak nieśmiały pan próbuje przełamać tę swoją chorobliwą nieśmiałość do pań, a pomaga mu w tym miłość ze szkolnych lat. I zgodnie z Waszymi podejrzeniami, między państwem to i owo zajdzie, ku Waszej przyjemności. Ja odpadłem, ale KRZYWDY NIE ROBI

TVP HD godz. 22:55
Girl Guide - komedia sensacyjna, Polska 1995, reż. Juliusz Machulski, wyk. Paweł Kukiz, Renata Gabryjelska, Tomasz Tomaszewski, Stanisław Radwan (90 min)
Poseł Kukiz za dawnych czasów miał również aktorskie epizody. A to jest ten – przynajmniej moim zdaniem – najważniejszy, i najlepszy. Ów poznaje tu piękną Kingę i zakochuje się w niej bez pamięci, a ona wciąga go w szpiegowską aferę. Szalony to film, zrobiony po partyzancku, ale ja w tę konwencję wszedłem, i może dlatego film lubię. NIEZŁA HISTORIA.

TVP Kultura godz. 23:50
Harry Angel (Angel Heart) - thriller, USA/Kanada/Wielka Brytania 1987, reż. Alan Parker, wyk. Mickey Rourke, Robert De Niro, Lisa Bonet, Charlotte Rampling (108 min)
Prywatny detektyw Harry Angel, specjalizujący się w rozwodach i sprawach ubezpieczeniowych, otrzymuje od tajemniczego Louisa Cyphre'a zlecenie odnalezienia słynnego przed laty śpiewaka jazzowego. Świetny, mroczny film ze świetną rolą Lisy Bonet, która po tym występie została wyrzucona z „Bill Cosby Show”, i Mickey Rourke w roli moim zdaniem życiowej. DIABELSKO DOBRE.

 

SERIAL

TVP Polonia godz. 21:35
07 zgłoś się - serial kryminalny, Polska 1984, reż. Krzysztof Szmagier, wyk. Bronisław Cieślak, Ewa Florczak, Jerzy Rogalski, Mieczysław Janowski (71 min)
Odcinek „Ślad rękawiczki”, czyli w Borewicz jedzie na Mazury, żeby wyjaśnić sprawę śmierci właścicielki pensjonatu. Oczywiście okaże się, że sprawa jest skomplikowana, a nasz kochany, tak pięknie arogancki śledczy będzie miał okazję powyzłośliwiać się trochę. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ. JAK ZAWSZE.

DOKUMENT

Planete+ godz. 23:00
Śmierć przyczajona w głębinach (Un cimetiere chimiques sous la mer) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Bob Coen, Eric Nadler (52 min)
Od 1917, aż do 1970 roku na dnach oceanów wojsko magazynowały toksyczne i wybuchowe odpady. Po latach te wszystkie syfy i trucizny zaczęły przeciekać do wody i stwarzają poważne zagrożenie dla całego ekosystemu i dla nas, którzyśmy tego ekosystemu częścią. WARTO WIEDZIEĆ.

TVP 2 godz. 00:35
Strzeżcie się Bakera! (Beware of Mr. Baker) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Jay Bulger (89 min)
Znakomity dokument o szalonym, ale i wybitnym perkusiście Gingerze Bakerze. Nazywany bywa potworem rocka, biografię ma burzliwą i mimo podeszłego wieku nie przestaje zaskakiwać temperamentem. DOBRA HISTORIA.