Program TV na dziś: Sienna Miller jako "Dziewczyna Hitchcocka" [POLECAJ TV – 25.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 25.07

Dzisiejszy Polecaj TV jest wyjątkowo długi, więc tym bardziej nie będę Was zatrzymywał przy wstępie. Pozwólcie, że przypomnę tylko fanom polskiej Ekstraklasy bez dostępu do Canal+, a lubiącym piłkarskie rozmowy i analizy pana Szpakowskiego i kolegów jego, że w TVP 1 o godz. 22:30 do zobaczenia jest magazyn „GOL Ekstra” z bramkami, skrótami meczów i rozmowami (zapewne).

Reszta, czyli to co najważniejsze znajdziecie na liście. Jutro wraca kolejny Polecaj, a dzisiaj przyjemnego w miarę możliwości życzę poniedziałku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Dziewczyna Hitchcocka (The Girl) - dramat psychologiczny, Wielka Brytania 2012, reż. Julian Jarrold, wyk. Sienna Miller, Toby Jones, Imelda Staunton, Penelope Wilton (91 min)
Rzecz o trudnej, a nawet bardzo trudnej relacji mistrza Alfreda Hitchcocka, który człowiekiem potrafił być upiornym w prywatnych okolicznościach i na planie, z Tippi Hedren, której powierza główną rolę w "Ptakach". I zakochawszy się w niej uprzykrza jej życie jak może swoimi amorami, a ona mimo tych coraz mniej wyszukanych zalotów odmawia i odmawia, co doprowadza do coraz trudniejszej sytuacji młodej damy. Ona jednak okazuje się twarda i mimo przerażenia jakie czuje, decyduje się zagrać również w kolejnym filmie upierdliwego mistrza suspensu. Świetnie zagrane, fajny klimat i zdjęcia, więc DO ZOBACZENIA, CHOCIAŻ NIE PORYWA NIESTETY.

Stopklatka TV godz. 20.00
Wojna Harta (Hart's War) - dramat wojenny, USA 2002, reż. Gregory Hoblit, wyk. Bruce Willis, Colin Farrell, Cole Hauser, Marcel Iures (120 min)
Rzecz się w niemieckim obozie dla jeńców dzieje, do którego trafia tytułowy porucznik Hart. A w obozie między żołnierzami narasta konflikt w związku z tajemniczym morderstwem sierżanta. I zaczyna się proces, który jest jednocześnie pojedynkiem Bruce’a Willisa i Colina Farrella. JEST CO OGLĄDAĆ.

 

Ale kino+ godz. 20:10
Michael Kohlhaas (Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas) - dramat historyczny, Francja/Niemcy 2013, reż. Arnaud des Pallieres, wyk. Mads Mikkelsen, Mélusine Mayance, Delphine Chuillot, David Kross (117 min)
Połowa XVI wieku, Sewenny. Zamożnemu handlarzowi końmi sielankę zakłóca lokalny arystokrata, który narusza granice jego ziemi i zaczyna bezprawnie pobierać opłaty. Kohlhaas zgłasza sprawę do w sądu, ale tam nic nie zyskuje. A skoro tak, to sprawiedliwość wymierza sam. Pustoszy więc okolicę, zabija wrogów, i niejako przypadkiem przyczynia się do wybuchu rewolucji. Dwa Cezary za muzykę i dźwięk oraz cztery nominacje w Cann. A przed seansem o filmie i zemście w filmie Błażej Hrapkowicz będzie rozmawiał z krytykami filmowi Katarzyną Borowiecką i Kubą Mikurdą. WARTO ZOBACZYĆ.

TVP 1 godz. 20:35
Franciszek (Francisco - El Padre Jorge) - dramat biograficzny, Hiszpania/Argentyna/Włochy 2015, reż. Beda Docampo Feijóo, wyk. Dar~o Grandinetti, Silvia Abascal, Anabella Agostini, Eugenia Alonso (104 min)
Hiszpańska dziennikarka w 2005 roku poznaje arcybiskupa Jorge Mario Bergoglio, który bardzo ją zainteresował, więc zaczęła od tej chwili losy jego śledzić, i historię życia jego z zaciekawieniem. I wzrusza ją ta jego historia i nabiera ona coraz większego przekonania, że to on powinien papieżem zostać. DLA ZAINTERESOWANYCH

CBS Europa godz. 21:00
Zawiść (Envy) - komedia, USA/Australia 2004, reż. Barry Levinson, wyk. Ben Stiller, Jack Black, Rachel Weisz, Amy Poehler (95 min)
Świetna obsada, znakomity reżyser rozrywkowego kina i niezła zabawa. Obśmiany przez kolegę wynalazek kolegi zostaje zauważony przez rynek i przynosić zaczyna wynalazcy kokosy. A kolega, który obśmiał go, teraz żałuje tego, i zazdrości koledze jego sukcesu. Plus wspaniała jak zwykle Amy Poehler i oczywiście jak zawsze porywający Christopher Walken w świetnym epizodzie. BARDZO DOBRA ZABAWA.

Canal+ godz. 21:00
Arktyczna przygoda (Midnight Sun) - film familijny, Kanada/Włochy 2014, reż. Roger Spottiswoode, Brando Quilici, wyk. Dakota Goyo, Goran Višnjić, Bridget Moynahan, Duane Murray (94 min)
Familijna premiera w telewizorze. O chłopcu, który nie zdając sobie z tego jakie czekają go trudy i niebezpieczeństwo, rusza w podróż po polach lodowych by mamie niedźwiedzicy oddać jej ukochanego małego białego misia. DO RODZINNEGO ZOBACZENIA

TV Puls godz. 21:45
Solomon Kane: Pogromca zła (Solomon Kane) - film fantasy, Francja/Czechy/Wielka Brytania 2009, reż. Michael J. Bassett, wyk. James Purefoy, Mark O'Neal, Robert Orr, Richard Ryan (94 min)
Inspirowane prozą z pogranicza fantasy i horroru pana Roberta E. Howarda, twórcy niejakiego Conana.  Solomon Kane przybywa do Ameryki, by stawić czoła niebezpiecznemu magowi, Malachiemu. Walcząc z nim, musi pomóc Meredith Crowthorn, która została porwana przez maga i patrzy na śmierć najbliższych.  NIE TYLKO DLA SYMPATYKÓW GATUNKU.

Kino Polska godz. 22:05
Bez końca - dramat obyczajowy, Polska 1984, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Aleksander Bardini, Artur Barciś, Grażyna Szapołowska, Marek Kondrat (104 min)
Po śmierci pana mecenasa wdowę po nim odwiedza żona młodego robotnika oskarżonego o kierowanie strajkiem, którego ów mecenas był obrońcą, i prosi o pomoc. Wdowa w notatkach męża znajduje innego mecenasa, do którego ją przekierowuje z nadzieją, że jej pomoże. A potem dostrzega w notatkach męża przy jego nazwisku znak zapytania. KIEŚLOWSKI ZAMYŚLONY.

TVP 2 godz. 21:55
Jak rozpętałem II wojnę światową (3-ost.): Wśród swoich - komedia, Polska 1969, reż. Tadeusz Chmielewski, wyk. Marian Kociniak, Wirgiliusz Gryń, Joanna Jędryka, Kazimierz Fabisiak (72 min)
Po raz nie wiem już który trzecia część najlepszej komedii wojennej wszech czasów i wszech krajów, w której Franek Dolas nareszcie wraca na ojczyzny łono. ZAWSZE BĘDZIE ŚMIESZYĆ.

HBO godz. 22:10
Body/Ciało - dramat obyczajowy, Polska 2015, reż. Małgorzata Szumowska, wyk. Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała, Ewa Dałkowska (89 min)
Nagrody, wyróżnienia plus fenomenalna obsada i wybitna rola pana Janusza Gajosa. Po śmierci żony pan próbuje sobie poradzić z wychowywaniem chorej na anoreksję córki. Umieszcza ją na oddziale psychiatrycznym, a tam dziewczyna trafia pod opiekę psychoterapeutki, która utrzymuje, że potrafi porozumiewać się ze zmarłymi, także z matką Olgi. MĄDRE I ŚWIETNIE ZREALIZOWANE KINO.

Polsat godz. 22:35
Wydział zabójstw, Hollywood (Hollywood Homicide) - komedia sensacyjna, USA 2003, reż. Ron Shelton, wyk. Harrison Ford, Josh Hartnett, Lena Olin, Bruce Greenwood (112 min)
Komedia sensacyjna z Harrisonem Fordem i Joshem Hartnettem, którzy jako policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie morderstwa popełnionego w jednym z klubów Hollywood. Ale nie przejawiają wielkiego zapału do śledztwa, bo każdy z nich ma własne rzeczy do roboty. A skoro tak, sprawa musiała zainteresować się nimi. NIEZŁE WIDZIADŁO.

TVN 7 godz. 22:50
Rozgrywka (The Score) - film sensacyjny, Niemcy/USA 2001, reż. Frank Oz, wyk. Robert De Niro, Edward Norton, Marlon Brando, Angela Bassett (124 min)
Znakomity i znakomicie trzymający w napięciu film o grze między panami DeNiro a Nortonem. Oto przestępca zamiar ma zerwać z kryminalną przeszłością, ale jego partner finansowy i protektor ma jeszcze jedną propozycję. Poznaje go z młodym złodziejem i namawia na wspólny napad na skład celny. BARDZO DOBRE KINO

AXN godz. 23:00
Hancock - film sensacyjny, USA 2008, reż. Peter Berg, wyk. Will Smith, Charlize Theron, Jason Bateman, Jae Head (84 min)
Will Smith jest zblazowanym, zmęczonym swoją rolą i rozpuszczonym jak dziadowski bicz superbohaterem dysponującym supermocami. Problem w tym, że jest opryskliwy, upija się itd., więc ludzkość przestała go lubić, przestał być idolem dzieciaków, a nawet grozi mu zwykła odsiadka. Ale pojawia się pomysł jak mu pomóc. Tą pomocą ma być specjalista PR, który popracuje poprawić jego wizerunek. I JEST ŚMIESZNIE.

TVP 1 godz. 23:00
Wszystko będzie dobrze - dramat obyczajowy, Polska 2007, reż. Tomasz Wiszniewski, wyk. Robert Więckiewicz, Adam Werstak, Izabela Dąbrowska, Beata Kawka (98 min)
Dwunastoletni Paweł, chcąc pomóc swojej mamie chorej na raka, wyrusza do Częstochowy. Zakłada się z Matką Boską, że jeśli dobiegnie na Jasną Górę, mama wyzdrowieje. Towarzyszy mu jego nauczyciel alkoholik. I tak oto między nimi rodzi się coś w rodzaju prawdziwej męskiej przyjaźni. AKTORSKO ZNAKOMITE, FILMOWO MĄDRE.

TVP Kultura godz. 23:00
Alpy (Alpeis) - dramat obyczajowy, Grecja 2011, reż. Giorgos Lanthimos, wyk. Stavros Psyllakis, Aris Servetalis, Johnny Vekris, Ariane Labed (93 min)
Nastolatka ulega wypadkowi. Pielęgniarka, pocieszająca jej rodzinę, należy do grupy "Alpy", której członkowie wcielają się w role zmarłych, by pomóc ich bliskim pogodzić się ze stratą. W grupie obowiązuje system surowych zasad, a za złamanie ich grozi kara. DO ZASTANOWIENIA.

SERIAL

HBO godz. 20:10
Długa noc (The Night Of) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Steven Zaillian, wyk. John Turturro, Riz Ahmed, Bill Camp, Payman Maadi (60 min)
Trzeci z ośmiu odcinków coraz lepszego serialu. Oto pochodzący z Pakistanu młodzieniec pożyczoną od ojca taksówką wyrusza w rozrywkowych celach na Manhattan. Do samochody wsiada piękna kobieta młoda, i tak zaczyna się jego koszmar. Rzecz możecie znać z trochę innej, brytyjskiej wersji, bo to na niej oparta jest ta nowa, amerykańska wersja. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

FOX Comedy godz. 21:00
Prawomocny (The Grinder) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Rob Lowe, Fred Savage, Mary Elizabeth Ellis, Hana Hayes (2x30 min)
Jeszcze raz od nowa. A rzecz traktuje o serialowym gwiazdorze, który sławę zdobył jako prawnik w prawniczym serialu. Teraz w rodzinne wraca strony, gdzie oczywiście wszyscy wierzą, że naprawdę prawnikiem jest, więc mimo, że nie zna się na rzeczy, i nie ma dyplomu, ani tym bardziej licencji, rozpoczyna pracę w kancelarii prawnej. Co oczywiście jest okazją do wielu zabawnych sytuacji i dialogów. A godzinę wcześniej jeszcze raz pierwsza i druga część. WIELKIE TO TO NIE JEST, ALE JEST PRZYJEMNIE.

HBO godz. 21:40
Wicedyrektorzy (Vice Principals) - serial komediowy, USA 2016, reż. David Gordon Green, wyk. Walton Goggins, Georgia King, Danny McBride (30 min)
Premiera odcinka drugiego. Uwielbiam Danny’ego McBride’a, a w tym serialu ów jest w swoim żywiole, więc dla mnie to duża przyjemność. Czego i Wam życzę oczywiście. Rzecz jest o dwóch wicedyrektorach liceum, którzy marzą o awansie na szefa, i żaden z nich nie odpuści o ten awans walcząc. Ale najpierw muszą wspólnie pozbyć się nowej dyrektorki, którą im do szkoły podesłało kuratorium. A tym lepszy jest to serial, że u boku McBride’a jest równie dobry Walton Goggins, a w genialnym epizodzie w odcinku pierwszym, występuje niesamowity Bill Murray. PEWNIE, ŻE GŁUPAWE, ALE ZABAWA PRZEDNIA.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
Człowiek, który zabił Ryszarda III (The Man Who Killed Richard III) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. William Dyfiny-Davies (45 min)
Król Ryszard III zginął w sierpniu 1485 roku nie dożywając 33. urodzin. O władzę walczył zbrojnie z Henrykiem Tudorem, ale zginął prawdopodobnie z ręki zdrajcy. A autorzy dokumentu próbują odpowiedzieć na pytanie, kto stoi za tym zabójstwem tak naprawdę.

Planete+ godz. 22:55
Polowania na czarownice (War On Witches) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2012, reż. Mark Fielder (47 min)
Pod koniec XVI wieku w Europie gorączkowo polowano na czarownice. Tysiące kobiet torturowano i palono na stosie, a Kościół w pełni aprobował tę przerażającą krucjatę. BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 23:20
Otwarte serce (Open Heart) - film dokumentalny, Francja 2012, reż. Kief Davidson (51 min)
Nominacja w 2013 roku do Oskara, dla historii ośmiorga ruandyjskich dzieci cierpiących na chorobę reumatyczną serca, które jadą do Chartumu, by poddać się ratującej życie operacji. ZA SERCE CHWYTA

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

SciFi Universal godz. 21:00
Planeta rekinów (Planet of the Sharks) - film SF, USA 2016, reż. Mark Atkins, wyk. Stephanie Beran, Alex Anlos, Brandon Auret (120 min)
Premiera. Rzecz jest o tym, że aż 98 proc naszej rodzicielki Ziemi pokryła woda, bo się lodowce roztopiły były. A w tej wodzie pływają uwielbiające ludzkie mięsiwo rekiny pod przewodem pewnego wyjątkowo sprytnego rekiniego mutanta. ŁEB URYWA KU WIELKIEJ PRZYJEMNOŚCI

SciFi Universal godz. 23:00
Rekin widmo (Ghost Shark) - horror, USA 2013, reż. Griff Furst, wyk. Sloane Coe, MacKenzie Rosman, Dave Randolph-Mayhem Davis, Richard Moll (84 min)
Rybak zabija białego rekina. Ale wkrótce duch zwierzęcia powraca, by się zemścić. Władze miasteczka oczywiście nie wierzą, że jakiś tam duch rekina i w dodatku jeszcze głodny ma po mieście grasować. I pożałują. Na szczęście potem pożałuje duch. MOMENTAMI ŁEB URYWA, PO PROSTU.

SciFi Universal godz. 01:00
Superrekiny kontra więźniarki (Sharkansas Women's Prison Massacre) - horror SF, USA 2015, reż. Jim Wynorski, wyk. Dominique Swain, Traci Lords, Christine Nguyen, Cindy Lucas (87 min)
Od mistrza gatunku, pana Wynorskiego rzecz w swojej kategorii po prostu wybitna. Oto grupa więźniarek, którym udaje się zbiec z prowincjonalnego więzienia, zostaje zaatakowana na bagnach przez prehistoryczne megarekiny, które potrafią nie tylko pływać, ale również prawie latają i śmigają w piachu. DLA ŁOWCÓW KICZU REWELACJA PO PROSTU.