Program TV na dziś: "Krótki film o miłości" Kieślowskiego [POLECAJ TV – 26.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 26.07

Zanim do listy rzeczy najważniejszych Was puszczę, dodam kilka tytułów, o których może chcecie wiedzieć, ale na listę się nie załapały z opisami. Ot, choćby w TVP Kultura o godz. 20:20 komediodramat Roberta Glińskiego "Benek" z Magdaleną Popławską, w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Wejście smoka", w Canal+ o godz. 21:00 Robert DeNiro jako "Człowiek mafii", w CBS Europa o godz. 21:00 "Spokojnie, tatuśku" ze Stevem Martinem i Keanu Reevesem, a w TNT o godz. 23:30 "Mechaniczna pomarańcza" Stanleya Kubricka z Malcolmem McDowellem.

To co najważniejsze znajdziecie jednak na liście. Na następny Polecaj TV zaproszę w środę, a dzisiaj przyjemnego życzę wtorku. 

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Firma (The Firm) - dramat sensacyjny, USA 1993, reż. Sydney Pollack, wyk. Tom Cruise, Jeanne Tripplehorn, Gene Hackman, Gary Busey (154 min)
Historia wzięta z jednej z najpopularniejszych powieści sensacyjnych świata napisanej sprawnie przez pana Johna Grishama. Oto młody prawnik otrzymuje posadę w świetnej kancelarii, ale na własną zgubę odkrywa, że prowadzi ona wątpliwe interesy, a po spotkaniu z agentem FBI będzie musiał dokonać wyboru, który ściąga na niego pasmo nieszczęść. POZYCJA (już) KLASYCZNA.

TV Puls godz. 20:00
Czerwony smok (Red Dragon) - thriller, USA/Niemcy 2002, reż. Brett Ratner, wyk. Edward Norton, Anthony Hopkins, Ralph Fiennes, Harvey Keitel (124 min)
Niezła interpretacja powieściowego nastroju wielkiej grozy. W sidła zabójcy, którego idolem jest Hannibal Lecter, wpada kolejna ofiara. WSPANIAŁA OBSADA, DOBRY TEKST, TO ROBI WRAŻENIE

Stopklatka TV godz. 20:00
Niedościgli Jonesowie (The Joneses) - komediodramat, USA 2009, reż. Derrick Borte, wyk. David Duchovny, Demi Moore, Amber Heard, Ben Hollingsworth (92 min)
Kate i Steve wprowadzają się do eleganckiej dzielnicy na przedmieściach. Sprawiają wrażenie idealnej pary i budzą podziw całej okolicy. Sąsiedzi nie wiedzą, że Jonesowie są specjalną jednostką zajmującą się marketingiem. Niezła obsada, i robota też niezła. NIEŻLE SIĘ OGLĄDA.

Canal+ Film godz. 20:00
Eksperymentator (Experimenter) - dramat biograficzny, USA 2015, reż. Michael Almereyda, wyk. John Palladino, Anthony Edwards, Jim Gaffigan, Peter Sarsgaard (94 min)
Premiera w telewizorze. Rzecz o cokolwiek kontrowersyjnym psychologu społecznym Stanleyu Miligramie, który zasłynął serią inspirowanych II wojną światową i obozami zagłady eksperymentów sprawdzających ludzką skłonność do podległości i do krzywdzenia innych na rozkaz, w sytuacjach ekstremalnych. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Polsat godz. 20:10
Wulkan (Volcano) - film katastroficzny, USA 1997, reż. Mick Jackson, wyk. Tommy Lee Jones, Anne Heche, Gaby Hoffmann, Don Cheadle (104 min)
Szef sztabu kryzysowego w Los Angeles, wraz z milionami mieszkańców zostaje zaskoczony nagłą erupcją wulkanu w centrum miasta. Zaskoczenie nie dziwi, bo akurat L.A. z tego co wiem wulkanu nie ma w najbliższej okolicy. I pewnie dlatego właśnie siły i środki ratowników wydają się nikłe wobec tak zwanej potęgi żywiołu. TROCHĘ PRZYKURZONE, ALE JEST AKCJA I JEST LEE JONES, WIĘC MOŻNA.

TVP 2 godz. 20:10
Nie lubię poniedziałku - komedia obyczajowa, Polska 1971, reż. Tadeusz Chmielewski, wyk. Kazimierz Witkiewicz, Jerzy Turek, Bogusz Bilewski, Mieczysław Czechowicz (98 min)
Włoski przemysłowiec Romanelli przyjeżdża do Warszawy. Na lotnisku wsiada do niewłaściwego samochodu, co skutkuje lawiną nieporozumień. A potem to już istne szaleństwo i lawina gagów. Przeważnie udanych. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

Ale kino+ godz. 20:10
Granice miłości (The Burning Plain) - dramat obyczajowy, USA/Argentyna 2008, reż. Guillermo Arriaga, wyk. Charlize Theron, Kim Basinger, Joaquim de Almeida, Tessa Ia (107 min)
Poruszające historie trzech kobiet, w których życiu kluczową rolę odegrało spalenie się pewnej przyczepy kempingowej z dwiema osobami w środku. Naprawdę intrygująca opowieść o losach ludzi, których pozornie nic nie łączy, a jednak ich życia mają na siebie wpływ. INTRYGUJĄCE.

TVN godz. 20:55
Egzekutor (Eraser) - film sensacyjny, USA 1996, reż. Chuck Russell, wyk. Arnold Schwarzenegger, Vanessa L. Williams, James Caan, James Coburn (115 min)
Panna Lee przypadkowo odkryła plan kradzieży nowoczesnej i niezwykle niebezpiecznej broni. Teraz jej życie jest w niebezpieczeństwie, a jedynym ratunkiem dla niej jest program ochrony świadków. A uratować może ją jedynie egzekutor. KIEPAWA RUTYNA PANA ARNOLDA.

Stopklatka TV godz. 22:00
Brat 2 - dramat kryminalny, Rosja/USA 2000, reż. Aleksiej Bałabanow, wyk. Siergiej Bodrow Jr., Wiktor Suchorukow, Siergiej Makowiecki, Irina Sałtykowa (123 min)
Kontynuacja wielkiego, i zasłużenie obsypanego nagrodami i dobrym słowem przeboju "Brat" Aleksieja Bałabanowa, czyli dalszy ciąg losów Daniły Bagrowa. Tym razem wspomniany Daniła dowiaduje się, że brat jego przyjaciela, świetny hokeista oszukiwany jest przez pewnego bankiera, który zgarnia całą jego kasę. Wybiera się więc do Stanów, i z charakterystycznym dla siebie spokojem wchodząc z przytupem w tamtejszy wielki świat i równie wielki półświatek robi porządek. BARDZO DOBRE.

Kino Polska godz. 22:00
Krótki film o miłości - dramat psychologiczny, Polska 1988, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Olaf Lubaszenko, Grażyna Szapołowska, Stefania Iwińska, Piotr Machalica (84 min)
Znana też jako "Dekalog 6" rzecz o pierwszym zakochaniu, fascynacji pierwszej i namiętności, i o igraniu z nim. MĄDRE I ŚWIETNIE OPOWIEDZIANE.

TVP Kultura godz. 22:15
Geograf przepił globus (Geograf globus propil) - komediodramat, Rosja 2013, reż. Aleksandr Wieledinskij, wyk. Konstantin Chabienski, Jelena Ładowa, Aleksandr Robak, Anna Ukolova (120 min)
Młody biolog z problemami z sobą i rodziną, zatrudnia się jako nauczyciel geografii w szkole na prowincji, tu go nikt nie lubi, nie ceni, więc zaczyna przyjaciela szukać w alkoholu, ale być może to kolejny jego początek, a nie koniec. Rzecz na podstawie powieści Aleksieja Iwanowa pod tym samym tytułem. NIERÓWNA BARDZO, ALE W SUMIE NIEZŁA ROBOTA.

 

Polsat godz. 22:25
Gliniarze z Brooklynu (Brooklyn's Finest) - dramat sensacyjny, USA 2009, reż. Antoine Fuqua, wyk. Richard Gere, Don Cheadle, Ethan Hawke, Wesley Snipes (132 min)
Tydzień z życia trzech policjantów pracujących na Brooklynie, gdzie narkotyki, przemoc, rasizm, ubóstwo i korupcja w policji to chleb powszedni. Każdy z nich zostanie poddany życiowej próbie. KINO MOCNE.

TVP 2 godz. 23:05
Tylko dla twoich oczu (For Your Eyes Only) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 1981, reż. John Glen, wyk. Roger Moore, Carole Bouquet, Topol, Lynn-Holly Johnson (123 min)
Kolejny Bond, niestety ze wszystkimi grzechami produkcji typowej dla lat 80. słusznie minionego wieku. Piosenka tradycyjnie z oscarową nominacją, ale chociaż niezła jest, to jednak bardziej z przyzwyczajenia. No i jak dla mnie taki trochę mdławy. No, ale jednak Bond. Oto brytyjski statek wyposażony w jakiś supertajny system zatonął w pobliżu wyspy Korfu, a Bond ma wydobyć urządzenie z wraku, zanim dobierze się do niego KGB. PEWNIE, ŻE PRZYJEMNIE.

 

TVN 7 godz. 23:15
Nagłe zderzenie (Sudden Impact) - film sensacyjny, USA 1983, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Sondra Locke, Pat Hingle, Bradford Dillman (117 min)
Inspektor Callahan, w ramach kolejnego śledztwa w sprawie serii morderstw, wyjeżdża do położonego nad oceanem kurortu, gdzie mieszkała jedna z ofiar. I tam poznaje panią Jennifer, która wzbudza jego zainteresowanie, co będzie miało głębszy sens. OGLĄDANIE Z SIŁĄ MAGNUM

 

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 22:00
Brooklyn 9-9 3 (Brooklyn Nine-Nine 3) - serial komediowy, USA 2015-2016, wyk. Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller, Andy Samberg, Stephanie Beatriz (2x20 min)
Dwuodcinkowa premiera trzeciego sezonu świetnego serialu komediowego o policyjnym życiu. Sezon trzeci, więc pomysłów jeszcze nie brakuje, a ekipa bawi się jakby dopiero zaczęli. I o ile na początku można było mówić o tym, że jest to serial Andy Samberga, to teraz byłoby to niestosowne wobec tego co wyprawiają wszyscy jego koledzy z planu. W trzeciej serii pojawia się nowy kapitan, którego oczywiście nikt nie lubi. Ale nie będę Wam opowiadał. Odcinki krótkie, dlatego co tydzień dwa nowe. ŚWIETNA ZABAWA

 

DOKUMENT

TVP 2 godz. 22.00
Papież Franciszek (Francis the People's Pope) - film dokumentalny, Włochy 2013, reż. Juan Martin Ezratty (54 min)
Masa jest teraz fabuł i dokumentów o papieżu Franciszku. Ten skupia się na tym jak do godności papieskiej dochodził był. DO ZOBACZENIA

Planete+ godz. 22:00
Chronobiologia. Jak działa nasz zegar biologiczny (Chronobiology - How our Body Clock Works) - film dokumentalny, Niemcy 2013, reż. Sabine Kallwitz-Geißler (52 min)
Podobno spora część ludzkości śpi za mało, żeby organizm mógł się w pełni zregenerować po dniu całym. A te zaburzenia snu, jego przerywanie itd.  mogą prowadzić do depresji i demencji. W dokumencie o tych wszystkich rzeczach, ale co ważniejsze, również o tym jak sobie ze snem radzić, żeby życie nasze było lepsze. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ. 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 23:00
Robokrokodyl (Robocroc) - horror SF, USA 2013, reż. Arthur Sinclair, wyk. Corin Nemec, Lisa McAllister, Steven Hartley, Dee Wallace (77 min)
W pewne amerykańskie zoo wpada wojskowy samolot, na którego pokładzie latały sobie nanoroboty. Kiedy nieoczekiwanie odzyskują wolność, po chwili zastanowienia wnikają w cielsko olbrzymiego krokodyla i czynią zeń prawdziwą, niezniszczalną maszynę do zabijania. E tam, zaraz tam niezniszczalną, przecież wiadomo, że znajdzie się śmiałek i śmiałkini, którzy dadzą mu radę wbrew wszystkiemu. ŁBA NIE URYWA, ALE BAWI DOBRZE.