Program TV na dziś: "Arizona Dream" z Johnnym Deppem [POLECAJ TV – 27.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 27.07

Zanim przejdziemy do listy, wspomnieć muszę o ważnej dla wielu z Was kwestii związanej ze ŚDM i wizytą papieża Franciszka. A zatem. W TVP 1 i w TVP Polonia o godz. 15:50 Ceremonia powitania papieża Franciszka na lotnisku Kraków-Balice, o godz. 16:45 na żywo spotkanie papieża Franciszka z władzami RP i korpusem dyplomatycznym na Wawelu, o godz. 18:25 relacja ze spotkania papieża Franciszka z biskupami w katedrze wawelskiej, o godz. 20:45 Okno papieskie, czyli pozdrowienie wiernych przez papieża Franciszka.

Do tego może jeszcze kilka filmów, które na listę nie weszły. W Stopklatka TV o godz. 20:00 "Prowokacja" ze Stevenem Seagalem, i o godz. 21:50 hiszpański thriller "Paintball", w Polsacie o godz. 20:40 Adam Sandler pajacuje w komedii "Mr. Deeds, milioner z przypadku”, a o godz. 22:45 bardzo średni film "Szkoła uwodzenia 2", w TVN o godz. 23:15 taki sobie horror "Mucha 2" z 1999 roku, a w TVN 7 o godz. 23:40 "Godzina zemsty" z Melem Gibsonem. Ale najważniejsze znajdziecie na liście.

Jutro kolejny Polecaj TV, a dzisiaj dobrej życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Rozgrywka (The Score) - film sensacyjny, Niemcy/USA 2001, reż. Frank Oz, wyk. Robert De Niro, Edward Norton, Marlon Brando, Angela Bassett (124 min)
Znakomity i trzymający w napięciu film o grze między panami DeNiro a Nortonem. Oto przestępca zamiar ma zerwać z kryminalną przeszłością, ale jego partner finansowy i protektor ma jeszcze jedną propozycję. Poznaje go z młodym złodziejem i namawia na wspólny napad na skład celny. BARDZO DOBRE KINO

TV Puls godz. 20:00
Ja, Frankenstein (I, Frankenstein) - horror, Australia/USA 2014, reż. Stuart Beattie, wyk. Aaron Eckhart, Yvonne Strahovski, Miranda Otto, Bill Nighy (83 min)
Stworzone przez doktora Frankensteina monstrum otrzymuje imię Adam. Po dwustu latach potwór powraca na Ziemię. Dowiaduje się, że książę Naberius planuje ożywić armię trupów, by zawładnąć planetą. BARDZO WIDOWISKOWA SYTUACJA, TYLE ŻE BEZ SENSU

Canal+ Film godz. 20:00
Dotknięci ogniem (Touched with Fire) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż. Paul Dalio, wyk. Katie Holmes, Luke Kirby, Christine Lahti, Griffin Dunne (101 min)
Premiera w telewizorze. Niełatwy, ale bardzo ciekawy i inspirujący film o cierpiącej na dwubiegunówkę parze, która poznaje się w szpitalu dla nerwowo chorych i tam zaczyna się, jak to zwykło się mawiać, rodzić między nimi uczucie. Problem polega na tym, że dla obojga to uczucie może mieć wpływ pozytywny bardzo, albo przeciwnie. Więc na dwoje babka wróżyła. A krew nie woda. DOBRZE POMYŚLANE, ŚWIETNIE ZAGRANE, I W OGÓLE NIEZŁE

 

TVN godz. 20:55
Złe towarzystwo (Bad Company) - komedia sensacyjna, USA/Czechy 2002, reż. Joel Schumacher, wyk. Anthony Hopkins, Chris Rock, Peter Stormare, Gabriel Macht (125 min)
Krzykliwa komedia akcji, w której zabitego agenta CIA musi zastąpić jego brat bliźniak, bo inaczej misternie przygotowany plan spali na panewce. Tylko, że ten bliźniak przeciwieństwem jest swojego brata, a na szkolenie czasu jest niewiele. NIC WIELKIEGO, ALE NA WIECZÓR BAWI

Fox Comedy godz. 21:00
Buffy, postrach wampirów (Buffy the Vampire Slayer) - horror komediowy, USA 1992, reż. Fran Rubel Kuzui, wyk. Kristy Swanson, Donald Sutherland, Rutger Hauer, Luke Perry (100 min)
Kultowe niemal dziełko z początku lat 90., z którego i serial jest i który wielkie ma na świecie fankluby. Oto nastolatka dowiaduje się od staruszka, że jej przeznaczeniem jest zwalczanie wampirów, i to od niej i od jej determinacji zależy przyszłość naszego świata. To znaczy to, czy ów przetrwa, czy nie. Najpierw odmawia współpracy, ale potem nabiera wigoru i z impetem przystępuje do walki. PRZYJEMNY POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

 

Cinemax godz. 21:00
Równolegle (El Incidente) - film SF, Meksyk 2014, reż. Isaac Ezban, wyk. Ra l Méndez, Nailea Norvind, Hernán Mendoza, Humberto Busto (97 min)
To dwie równoległe opowieści o ludziach, którzy przypadkiem zostają uwięzieni w czasie i przestrzeni. Jedna o detektywie na tropie groźnych bandytów, druga o rodzinie, która wybrała się na wycieczkę. MOCNE, WYRAZISTE KINO.

TVP 2 godz. 21:05
Okrucieństwo nie do przyjęcia (Intolerable Cruelty) - czarna komedia, USA 2003, reż. Joel Coen, wyk. George Clooney, Catherine Zeta-Jones, Edward Herrmann, Billy Bob Thornton (95 min)
On jest wziętym adwokatem, ona kolekcjonerką bogatych mężów, która dzięki kontraktowi przedślubnemu wygrywa wszystkie sprawy rozwodowe. Ale trafia kosa na kamień, ale ten kamień też można skruszyć, jak się jest odpowiednio zawziętym, ale Catherine Zeta-Jones jest znakomita, ale dialogi niezłe, ale jest kilka ale i sporo dobrej zabawy. Chociaż w dorobku braci Coen jest sporo lepszych. Niemniej DO ZOBACZENIA

 

TVP Kultura godz. 22:10
Arizona Dream - komediodramat, USA/Francja 1993, reż. Emir Kusturica, wyk. Johnny Depp, Faye Dunaway, Jerry Lewis, Lili Taylor (142 min)
Axel poznaje na ślubie wuja dwie kobiety: ponętną wdowę Elaine i jej pasierbicę Grace. Młoda, zamknięta w sobie dziewczyna, podejmuje rywalizację z macochą o Axela. Co oczywiście musi doprowadzić do tragedii. Plus srebrny Niedźwiedź za reżyserię na festiwalu w Berlinie w 1993 r. dla pierwszego angielskojęzyczny film Emira Kusturicy. CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 23:45
Szósty zmysł (The Sixth Sense) - thriller, USA 1999, reż. M. Night Shyamalan, wyk. Bruce Willis, Haley Joel Osment, Olivia Williams, Toni Collette (103 min)
Uwagę pewnego psychiatry zwraca ośmiolatek, chłopiec niezwykły, posiadający tzw. szósty zmysł. Mały widzi i słyszy umarłych, potrafi z nimi rozmawiać, ze szczegółami odtwarza wydarzenia z przeszłości. Lekarz postanawia pomóc dziecku przerażonemu swym darem. DOBRY WIECZÓR.

SERIAL

HBO godz. 21:45
Długa noc (The Night Of) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Steven Zaillian, wyk. John Turturro, Riz Ahmed, Bill Camp, Payman Maadi (60 min)
Jeszcze raz trzeci z ośmiu odcinków coraz lepszego serialu. Oto pochodzący z Pakistanu młodzieniec pożyczoną od ojca taksówką wyrusza w rozrywkowych celach na Manhattan. Do samochody wsiada piękna kobieta młoda, i tak zaczyna się jego koszmar. Rzecz możecie znać z trochę innej, brytyjskiej wersji, bo to na niej oparta jest ta nowa, amerykańska wersja. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Pina - film dokumentalny, Niemcy/Francja/Wielka Brytania 2011, reż. Wim Wenders, wyk. Pina Bausch, Regina Advento, Malou Airaudo, Ruth Amarante (106 min)
Dokument o zmarłej w 2009 r. niemieckiej tancerce, choreografie i reżyserze. Film zabiera widza w podróż przedstawiającą dorobek, styl pracy i idee twórcze Philippine "Piny" Bausch. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

Planete+ godz. 20:50
Z miłości do Boga (For The Love Of God) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Thomas Leader (57 min)
O byłym pracowniku IT, który jest pewien, że jest Jezusem, i mieszka ze swoją  partnerką, nazywającą się Maria Magdalena w Queensland, gdzie przybywają jego wyznawcy, żeby ich pobłogosławił i powiedział im kilka mądrych słów. Tak skonstruowany jest ów film, żebyśmy sami mogli - przynajmniej do pewnego stopnia - wyrobić sobie opinię na temat pana Jezusa z Queensland. CIEKAWOŚĆ JEST DUŻA

TVP 1 godz. 22:30
Pielgrzym. Camino Marka Kamińskiego - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Jan Czarlewski (59 min)
O wyprawie Marka Kamińskiego, który , rusza z Kaliningradu do Santiago de Compostela historycznym szlakiem św. Jakuba. Zamierza niniejszym przejść 4000 km w 100 dni. CIEKAWOŚĆ