Program TV na dziś: Roger Moore i bondowska "Ośmiorniczka" [POLECAJ TV – 28.07.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 28.07

Zanim do listy zaproszę, skoro to dla wielu z Was bardzo ważne, podpowiem gdzie i kiedy można spotkać się z Papieżem Franciszkiem #wTelewizji. Na żywo. Otóż w TVP 1 i TVP Polonia najpierw o godz. 16:50 podczas ceremonii powitania papieża Franciszka na krakowskich Błoniach, a o godz. 20:35 w oknie papieskim kiedy będzie pozdrawiał wiernych z krakowskiego okna.

I może jeszcze kilka filmów. W TVN Fabuła o godz. 21:00 "W morzu ognia" ze Stevenem Seagalem, i w Stopklatka TV o godz. 22:45 ze Stevenem Seagalem "Prowokacja". W Polsat Film o godz. 21:00 komedia romantyczna "Dorwać byłą" z Jennifer Aniston, w HBO o godz. 21:50 komediowy horror "Łowcy zombie", w Paramount o godz. 22:00 "Indiana Jones i świątynia zagłady" Stevena Spielberga, w TVN 7 o godz. 23:10 "Historia przemocy" z Viggo Mortensenem, a o północy w Polsacie „Janosik” z 1974 roku.

Jutro Polecaj na piątek, a na razie bardzo dobrego życzę czwartku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje (National Lampoon's European Vacation) - komedia, USA 1985, reż. Amy Heckerling, wyk. Chevy Chase, Jason Lively, Beverly D'Angelo, Dana Hill (95 min)
Państwo Griswoldowie z dziećmi wygrywają teleturniej, i w nagrodę ruszają w podróż po Europie. I rzecz jasna będzie to podróż z przygodami typowymi dla tej familii, a właściwie dla pana Clarka, który ma niesamowitą łatwość pakowania się w kłopoty, i równie dużą łatwość wychodzenia z nich. CZAS UPŁYWA, A GRISWOLDOWIE BAWIĄ JAK DAWNIEJ

TV 4 godz. 20:00
Armia ciemności (Army of Darkness) - horror, USA 1992, reż. Sam Raimi, wyk. Bruce Campbell, Embeth Davidtz, Marcus Gilbert, Ian Abercrombie (96 min)
Jeden z tych fantastycznie kiczowatych, porywających pomysłowością i rewelacyjnym humorem horrorów, które po prostu uwielbiam. I zawsze będę. Oto przez niezdrową ciekawość, za sprawą złych mocy niejaki Ash przeniesiony zostaje w zapadły XIV wiek, w którym trafia w sam środek mocarnej jatki, i robi wrażenie za sprawą piły tarczowej, strzelby i samochodu, które przeniosły się wraz z nim. Ale to nie koniec jego kłopotów. Żeby wrócić do domu musi odnaleźć księgę, niestety najpierw będzie musiał stoczyć bitwę z armią szkieletorów, których nieroztropnie obudził, romans i inne rozpaczliwe rzeczy. SPECYFICZNA,ALE PORYWAJĄCA ROZRYWKA

 

Cinemax godz. 20:00
Chłopcy z Jersey (Jersey Boys) - dramat biograficzny, USA 2014, reż. Clint Eastwood, wyk. Vincent Piazza, John Lloyd Young, Steve Schirripa, Christopher Walken (129 min)
Lekka i przyjemna, chociaż nie zawsze zabawna historia muzycznej legendy lat sześćdziesiątych, czyli zespołu The Four Seasons zrealizowana przez Clinta Eastwooda. DOBRZE SIĘ OGLĄDA I SŁUCHA.

TVP 2 godz. 20:10
Oświadczyny po irlandzku (Leap Year) - komedia romantyczna, USA/Irlandia 2010, reż. Anand Tucker, wyk. Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott, John Lithgow (96 min)
Bardzo sympatyczna komedia dla wielkiej przyjemności. Oto Amerykanka wybiera się do Dublina, by oświadczyć się chłopakowi, ale trafia nie do Dublina, a do Cardiff, więc w towarzystwie poznanego właśnie barmana jedzie przez cały kraj. I przecież niczego nie zdradzę, jeśli napiszę, że się pani z tym barmanem zaczną mieć ku sobie, bo to schemat znany. PROSTE, ALE BARDZO SYMPATYCZNE.

 

Polsat godz. 20:10
Pamiętnik księżniczki (The Princess Diaries) - komedia, USA 2001, reż. Garry Marshall, wyk. Julie Andrews, Anne Hathaway, Larry Miller, Hector Elizondo (114 min)
Kilka tygodni przed szesnastymi urodzinami typowa amerykańska nastolatka dowiaduje się, że jest następczynią tronu niewielkiego europejskiego królestwa. Ona oczywiście organicznie nie znosi etykiety i publicznych wystąpień, a ma tylko kilka tygodni, żeby dać się przerobić na dystyngowaną księżniczkę. DLA ROZMARZONYCH DZIEWCZYNEK. WYŁĄCZNIE

TVP Kultura godz. 20:20
Cotton Club (The Cotton Club) - film sensacyjny, USA 1984, reż. Francis Ford Coppola, wyk. Richard Gere, Bob Hoskins, Diane Lane, James Remar (127 min)
Harlem, rok 1928. Występujący w klubach nocnych z murzyńskimi orkiestrami biały muzyk Dixie Dwyer poznaje gangstera Dutcha Schultza, a potem ratuje mu życie. A ten w podzięce zaprasza go na wielkie przyjęcie, gdzie ma zagrać. Ale nie wszystko idzie jak iść miało. DLA UCHA ZNAKOMITE, DLA OKA I ROZUMU NIEZŁE.

TVN godz. 21:55
Nieoczekiwana zmiana miejsc (Trading Places) - komedia, USA 1983, reż. John Landis, wyk. Eddie Murphy, Dan Aykroyd, Don Ameche, Ralph Bellamy (118 min)
Dwaj magnaci finansowi zakładają się o dolara, czy uda się im zamienić bezdomnego w biznesmena i odwrotnie. W wyniku ich intrygi na bruku ląduje młody menedżer, a jego miejsce zajmuje oszust z murzyńskiego getta. Ale jak wystawieni dowiadują się komu i czemu zawdzięczają swoją nieoczekiwaną zmianę miejsc, łączą siły i się mszczą. Przechodzone, ale wciąż MOCNO ZABAWNE. I MIÓD NA MOJE ANTYKORPORACYJNE SERCE

 

TVP 2 godz. 22:00
Ośmiorniczka (Octopussy) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 1983, reż. John Glen, wyk. Roger Moore, Maud Adams, Louis Jourdan, Kristina Wayborn (125 min)
Według znawców tematu, to ponoć jeden z najlepszych „Bondów”, ale mnie aż tak bardzo nie przekonał. Chociaż scena z krokodylem ujęła mnie na lata. W Berlinie Wschodnim ginie agent 009. Przed śmiercią dostarcza do brytyjskiej ambasady klejnot pochodzący z carskiej kolekcji. Okazuje się jednak, że diamentowe jajko jest falsyfikatem. Oryginał ma być wystawiony na sprzedaż w londyńskim domu aukcyjnym. Zresztą przecież nie o fabułę tutaj chodzi, prawda? OCZYWIŚCIE, ŻE ZABAWA JEST DOBRA.

 

TV Puls godz. 22:30
Idiokracja (Idiocracy) - komedia SF, USA 2006, reż. Mike Judge, wyk. Maya Rudolph, Luke Wilson, Dax Shepard, Sara Rue (81 min)
Przeciętny żołnierz oraz prostytutka zostają zamrożeni na rok, ale podobnie jak w naszej "Seksmisji" w tzw. międzyczasie coś tam się porobiło, i żołnierz budzi się dopiero w 2505 roku i ze zdziwieniem konstatuje, że jest najinteligentniejszym człowiekiem, bo ludzkość zgłupiała kompletnie i zajmuje się tylko oglądaniem głupich programów w TV. Jest zabawa, chociaż głupie, ale tym smutniejsze, że niestety realne. DO ZABAWY.

TVP Kultura godz. 22:55
Molier na rowerze (Alceste a bicyclette) - komedia, Francja 2013, reż. Philippe Le Guay, wyk. Fabrice Luchini, Lambert Wilson, Maya Sansa, Camille Japy (104 min)
Gauthier to gwiazdor telewizyjny. Serge dawno temu porzucił teatr i zaszył się na prowincji. Gauthier chce przekonać starego przyjaciela do powrotu na scenę w przedstawieniu "Mizantrop Moliera". BARDZO DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

SERIAL

Canal+ godz. 21:00
Mr. Robot - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Rami Malek, Carly Chaikin, Portia Doubleday, Martin Wallström (2x45 min)
Premiera dwóch kolejnych odcinków. Zdobywca Złotych Globów 2016 i uznany za najlepszy serial 2015 roku. Poza tym nagroda Amerykańskiej Gildii Scenarzystów i kilka nominacji do Emmy. No i wielkie szaleństwo fanów, głównie internetowe, którzy kibicowali bohaterom i chętnie by mu pomogli. Rzecz jest bowiem o cierpiącym na fobię społeczną programiście, który brata się z anarchistą i hakerem, i dzięki  umiejętnościom swoim pomóc może temuż zniszczyć korporacyjną Amerykę. Zaskakująca forma, szalona treść i sens. SPECYFICZNE, ALE WARTO ZOBACZYĆ.

 

DOKUMENT

TVP Historia godz. 21:40
Ściśle tajne. Tajemnice zbrodni wojennych (The Level of Secrecy) - serial dokumentalny, Ukraina 2014, reż. Oleg Rogoży, Włodzimierz Ribasja, Iłłarion Pawliukov (42 min)
Czwarty i ostatni odcinek dokumentalnego filmu, który przybliża 18 faktów z historii II wojny światowej, które miały miejsce na terytorium Ukrainy, a które zostały „zawłaszczone” przez sowiecką propagandę. No i autorzy spróbują te kulisy sowieckiej propagandy uchylić. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Planete+ godz. 22:00
Rose Valland na froncie sztuki (Rose Valland: The Art Spy) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Brigitte Chéret (52 min)
Pani Rose Valland jest jedną z najbardziej utytułowanych kobiet w historii Francji. Zasłużenie, bo to dzięki niej, do Francji wróciło kilkadziesiąt tysięcy zrabowanych przez nazistów dzieł. WARTO JĄ POZNAĆ I WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ I WIĘCEJ

TVP 1 godz. 22:55
Franciszek. Papież Miłosierdzia (Franziskus - Papst der Armen. Wandel im Vatikan) - film dokumentalny, Niemcy 2013, reż. Wolfgang Rommel, Bernd Seidl (44 min)
Rzecz o Jorge Mario Bergoglio, czyli tym właśnie, który już jako papież przyleciał do nas na ŚDM. A to jest przybliżenie go ludziom zrealizowane tuż po tym jak wybrano go na papieża. DO ZOBACZENIA.