TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze
Zanim do dzisiejszych ramówkowych rzeczy najlepszych przejdę, podrzucę jeszcze kilka tytułów, które na listę nie weszły i oczywiście plan papieskich spotkań telewizyjnych.
Wieczorne filmy spoza listy, to m.in. w TVN 7 o godz. 20:00 "Karol. Człowiek, który został papieżem", w CBS Europa o godz. 21:00 komedia romantyczna z Meg Ryan i Hugh Jackmanem "Kate i Leopold", w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Ostatni skaut" z Bruce’em Willisem, w Polsacie o godz. 22:50 Jean-Claude Van Damme w "Uniwersalny żołnierz: Powrót", a w CBS Action o godz. 23:00 "Zabójca" z Chuckiem Norrisem.
I obiecany plan transmisji papieskich. Pamiętajcie tylko, że wszystko może się o kilka minut pozmieniać, bo to jednak spotkania na żywo, a papież Franciszek potrafi zaskoczyć. Według planu wygląda to tak. W TVP 1 i TVP Polonia o godz. 16:20 Papież Franciszek w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu, o godz. 17:50 Droga krzyżowa z młodzieżą pod przewodnictwem papieża Franciszka, a o godz. 20:45 pozdrowienie wiernych przez papieża Franciszka z tzw. okna papieskiego w Krakowie.
I spoza listy, dla lubiących polski jazz, w TVP Kultura o godz. 22:35 koncert Maciej Obara Trio z 2008 roku.
Na kolejny Polecaj TV zapraszam jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę piątku.
Trzecia część zabawy w policjantów i złodziei. Tylko razem Tom Cruise w dniu zaręczyn otrzymuje wiadomość o zaginięciu agentki-koleżanki. W tajemnicy przed ukochaną dołącza do misji ratunkowej. I ZNOWU JEST WYBUCHOWO.
Albert, książę Yorku i syn króla Jerzego V, jąka się, co z racji tego, że powinien publicznie występować i godnie reprezentować koronę, staje się problemem racji stanu. Jego żona znajduje mu więc lekarza, który mógłby mu pomóc. I tak zaczyna się pełna wspaniałych dialogów, i z rewelacyjną rolą Colina Firtha opowieść. BARDZO WARTO ZOBACZYĆ.
Odkrywszy tajemnicę templariuszy, Benjamin Gates stał się znanym poszukiwaczem skarbów. Dzięki pomocy ojca odnajduje kilkanaście zaginionych kart z dziennika zabójcy prezydenta Abrahama Lincolna. MOMENTAMI IMPONUJĄCE. DOBRZE SIĘ OGLĄDA Z RODZINĄ.
Premiera w telewizorze. Państwo wracają wcześniej z wakacji, więc pozwalają jeszcze trochę pozostać w domu kobiecie, która miała się przez wakacje ich domem zajmować. Państwu na rękę jest, że pani zostanie, bo pomaga im przejść trudny czas po śmierci jednej z ich córek. Ale to pozory tylko, bo pani opiekunka skrywa tajemnicę i bardzo mroczne pragnienia, które realizując, życie państwa uczyni piekłem. I TO NIE JEST ZŁE BARDZO, ALE SZAŁU TEŻ MA NIEWIELE.
Trzeci po "Wakacjach pana Hulot" i "Moim wujaszku" film Jacquesa Tati, którego bohaterem jest nieśmiały poczciwina, a scenariusz bardzo udatnie łączy tęskną melancholię z delikatnym, bardzo przyjaznym humorem. I – chociaż to akurat lubię najmniej – bawi sytuacyjnymi gagami. Do Paryża przylatują amerykańskie turystki, które mają kilka godzin na to, by poznać wszystkie uroki miasta. Trafiają do wystawnego hotelu, w którym błądzi również nasz pan Hulot, któremu na sercu robi się lekko, gdy wśród amerykanek dostrzega piękną i tryskającą energią młodą damę. WYBORNA ZABAWA.
Premiera w telewizorze. Kolejny film serii, która pewnie jeszcze jakiś czas będą nam przypominali twórcy. Oto tym razem Stworzony w bardzo konkretnym celu w laboratorium zabójca, wspierany przez sprytną panią Katarzynę staje do walki z bezduszną, za to dysponującą wielkimi środkami korporacją. MOCNO, SZYBKO I GŁOŚNO.
Jeden z najbardziej kiczowatych, ale również poczytnych romansów w polskiej literaturze, czyli ekranizacja wydanej w 1908 r. powieści Heleny Mniszkówny. Oto pan ordynat Michorowski zakochuje się z wzajemnością w kobiecie tzw. niższego stanu, z czego wynikają same problemy dla obojga. DO ŁZY (prawie) OSTATNIEJ.
Świetna obsada, znakomity scenariusz i intryga. Pan Hank jest bardzo dobrym adwokatem, który przyjeżdża w rodzinne strony na pogrzeb matki. Tu spotyka ojca, z którym ma poważny konflikt, ale który potrzebuje jego pomocy. A, zapomniałbym. Rzeczony ojciec jest poważanym sędzią. Plus – wiem, że lubicie polonica - autorem zdjęć jest Janusz Kamiński. DUŻA CIEKAWOŚĆ.
Pan, który po śmierci żony z trudem, ale nie bez przyjemności samotnie wychowuje dzieci, podczas rodzinnego zjazdu poznaje piękną panią, z którą zaczyna się spotykać i w niej zakochiwać, ale ona się spotyka się z jego bratem. Steve Carell wspaniały, Juliette Binoche cudowna. DUŻO POZYTYWNYCH EMOCJI I PRZYJEMNOŚCI.
Wybucha epidemia, ludzkość wpada w panikę, więc świat się - jak to się zwykło w takich momentach mówić - pogrążą w chaosie. I w tych przykrych okolicznościach ostatnią szansą na to, że będzie jakaś przyszłość są naukowcy, którzy szukają lekarstwa. DZIEJE SIĘ, ALE NIE WIEM PO CO.
Jeden z tych fantastycznie kiczowatych, porywających pomysłowością i rewelacyjnym humorem horrorów, które po prostu uwielbiam. I zawsze będę. Oto przez niezdrową ciekawość, za sprawą złych mocy niejaki Ash przeniesiony zostaje w zapadły XIV wiek, w którym trafia w sam środek mocarnej jatki, i robi wrażenie za sprawą piły tarczowej, strzelby i samochodu, które przeniosły się wraz z nim. Ale to nie koniec jego kłopotów. Żeby wrócić do domu musi odnaleźć księgę, niestety najpierw będzie musiał stoczyć bitwę z armią szkieletorów, których nieroztropnie obudził, romans i inne rozpaczliwe rzeczy. SPECYFICZNA,ALE PORYWAJĄCA ROZRYWKA.
Opowieść o rzymskiej prostytutce, która pożegnała się z profesją i swoim alfonsem. Ale jest jeszcze syn, który wyrósł na porządnego człowieka, ale nie wie, że mama była ongi prostytutką. POZYCJA KLASYCZNA.
Wyborny Bogumił Kobiela w roli życiowego nieudacznika i skończonego konformisty, który starając się dopasować do zmieniających się okoliczności zawsze robi o jeden krok za dużo i pakuje się w kłopoty. BARDZO DOBRE.
W tym odcinku pan Jack dostaje od znanego sędziego zlecenie, aby odnaleźć tajemniczą czerwoną książkę. I szukając jej detektyw wkracza do świata nocnych klubów, dilerów narkotyków i płatnych zabójców. Niezły klimat, DO ZOBACZENIA.
Powtórka z dwuodcinkowego otwarcia trzeciego sezonu świetnego serialu komediowego o policyjnym życiu. Sezon trzeci, więc pomysłów jeszcze nie brakuje, a ekipa bawi się jakby dopiero zaczęli. I o ile na początku można było mówić o tym, że jest to serial Andy Samberga, to teraz byłoby to niestosowne wobec tego co wyprawiają wszyscy jego koledzy z planu. W trzeciej serii pojawia się nowy kapitan, którego oczywiście nikt nie lubi. Ale nie będę Wam opowiadał. Odcinki krótkie, dlatego co tydzień dwa nowe. ŚWIETNA ZABAWA.
Dowódca sił specjalnych, po nieudanej akcji musi odejść ze służby, ale kilka lat później dostaje szansę rehabilitacji. Wyjeżdża więc na misję do Bagdadu żeby uwolnić porwaną dziennikarkę. Pierwsza z trzech części POD NAPIĘCIEM.
Pierwsza z trzech części o tym jak pan Napoleon dochodził do władzy powoli, jak sobie układał wszystko w głowie i skąd brała się jego charyzma, dzięki której doszedł tak wysoko. I o tym, jakim był przywódcą. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.
Jeszcze raz, ale warto. Każdy powinien to zobaczyć. Zwłaszcza, że autor udowadnia, że nasza historia nie tylko jest pełna niezwykłości, ale w dodatku można o niej tak opowiadać, że aż chce się poznawać jej więcej. Tym razem najnowszy stan wiedzy i teorie na temat chrztu Mieszka I i chrystianizacji wczesnego państwa Piastów. Od czasów przedchrześcijańskich, aż do koronacji Bolesława Chrobrego w 1025 r. LEKTURA OBOWIĄZKOWA.
W pewne amerykańskie zoo wpada wojskowy samolot, na którego pokładzie latały sobie nanoroboty. Kiedy nieoczekiwanie odzyskują wolność, po chwili zastanowienia wnikają w cielsko olbrzymiego krokodyla i czynią zeń prawdziwą, niezniszczalną maszynę do zabijania. E tam, zaraz tam niezniszczalną, przecież wiadomo, że znajdzie się śmiałek i śmiałkini, którzy dadzą mu radę wbrew wszystkiemu. ŁBA NIE URYWA, ALE BAWI DOBRZE.