Program TV na dziś: "Toy Story" lub "Kocha, lubi, szanuje" [POLECAJ TV – 30.07]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 30.07

Na początek coś spoza listy może. W TVP Kultura o godz. 22:05 koncert 2Cellos z Zagrzebia, w TVP Polonia o godz. 23:10 „Stopklatka”, czyli koncert piosenek Jonasza Kofty zrealizowany w 2004 roku, a w Canal+ o godz. 19:30 finał drużynowego Pucharu Świata na żużlu w Manchesterze. Rzecz jasna na żywo.

I może kilka filmów jeszcze. W TV Puls o godz. 20:00 "Protektor" z Jasonem Stathamem, w HBO o godz. 21:10 przed jutrzejszą premierą telewizyjną części najnowszej "Avengers" z roku 2012, w AXN White o godz. 21:05 swawolna Liv Tyler w "O czym marzą faceci", w Cinemax o godz. 21:40 premiera włoskiego dramatu "Złaknieni", w TV Puls o godz. 21:55 Steven Seagal robi porządek w Rosji, czyli "Żądza śmierci", w TV 4 o godz. 23:00 horror "Władca komarów", a w Paramount o godz. 23:30 "Indiana Jones i świątynia zagłady".
Jutro czekał będzie na Was Polecaj niedzielny, a dzisiaj uśmiechniętej życzę soboty.

FILM Stopklatka TV godz. 20:05Atlas chmur (Cloud Atlas) - dramat SF, Niemcy/USA/Hongkong/Singapur 2012, reż. Tom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski, wyk. Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent, Hugo Weaving (165 min)

Po pierwsze pięknie zrealizowane, imponująco można powiedzieć. Po drugie - przynajmniej dla mnie - Halle Berry w roli. Po trzecie w oparciu o powieść Davida Mitchella, a lubię jak scenarzyści sięgają po literaturę. I wreszcie po czwarte, ma ambicje odpowiedzi na to skąd i po co jesteśmy. No i te ambicje trochę jednak zabiły ten pomysł. Przekombinowane to bowiem, ale w dobrej intencji. Oto sześć pozornie niezwiązanych ze sobą historii, które w całość złożyć się nie chcą, ale za to w poszczególnych wątkach, opowieściach czy fragmentach, w ich naiwności odnajdziecie iskierki wielkości. PIĘKNA ROBOTA (ale tylko piękna).

TVP 2 godz. 20:05Wysoka fala (Chasing Mavericks) - dramat obyczajowy, USA 2012, reż. Michael Apted, Curtis Hanson, wyk. Gerard Butler, Jonny Weston, Elisabeth Shue, Abigail Spencer (116 min)

Pewien dzielny surfer chce się zmierzyć z legendarną falą, więc prosi bardziej doświadczonego surfera, aby pomógł mu przygotować się do wyczynu. I z tej pomocy rodzi się przyjaźń, która staje się ważniejsza niż pokonanie wspomnianej fali. DUŻO DO PATRZENIA, ALE HISTORIA SOBIE TAKA.

Polsat godz. 20:10Toy Story - film animowany, USA 1995, reż. John Lasseter (80 min)

Przygody zabawek, które próbują poradzić sobie dzielnie w świecie ożywionym. DOBRA ZABAWA I PRZYJEMNOŚĆ DLA RODZINY SPORA.

Ale kino+ godz. 20:10Rok smoka (Year of the Dragon) - film kryminalny, USA 1985, reż. Michael Cimino, wyk. Mickey Rourke, Ariane, John Lone, Leonard Termo (95 min)

Rzecz na podstawie wydanej w 1982 r. bestsellerowej powieści Roberta Daleya. I mimo upływu lat, wciąż jeden z lepszych filmów mafijnych. O nowojorskim policjancie, który obejmuje nadzór nad chińską dzielnicą w tym samym czasie, nowy boss obejmuje szefostwo lokalnej mafii. I życie obu panom wystawi słony rachunek. DOBRE TO JEST BARDZO.

 

TVP Kultura godz. 20:20Bestie z południowych krain (Beasts of the Southern Wild) - film fantasy, USA 2012, reż. Benh Zeitlin, wyk. Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Levy Easterly, Lowell Landes (93 min)

6-latka potrafi radzić sobie z przeciwnościami losu i niespodziankami, którymi obdarowuje ją życie. Ale nadchodzi dzień, w którym to ona jedna będzie musiała wyciągnąć z poważnej opresji siebie, i członków swojej rodziny. DUŻA ROBOTA.

TVN godz. 21:00Kocha, lubi, szanuje (Crazy, Stupid, Love.) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Glenn Ficarra, John Requa, wyk. Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone (118 min)

Pan nie przeczuwa, że w jego małżeństwie dzieje się coś złego, aż wreszcie się dowiaduje, kiedy żona występuje o rozwód i informuje go o tym. Ale nie ma tego złego - zdawałoby się - bo porzucony mąż poznaje pewnego playboya Jacoba, który wprowadza go w świat przygodnych romansów. Tyle tylko, że to przecież w życiu nie wszystko, prawda? JEST PRZYJEMNIE.

TVN 7 godz. 21:15Porachunki z tatą (Getting Even With Dad) - komedia, USA 1994, reż. Howard Deutch, wyk. Macaulay Culkin, Ted Danson, Glenne Headly, Saul Rubinek (109 min)

Miłość synowska zmienia ojca z zatwardziałego przestępcy w kochającego tatę. Jednak zanim ta przemiana nastąpi, Timmy'ego czeka niejedna trudna chwila z niesfornym tatą. RODZINNA ZABAWA.

TVP 1 godz. 21:50Znachor - dramat obyczajowy, Polska 1981, reż. Jerzy Hoffman, wyk. Jerzy Bińczycki, Anna Dymna, Tomasz Stockinger, Bernard Ładysz (128 min)

Znany chirurg, profesor Wilczur, na skutek pobicia traci pamięć. Po kilkunastu latach włóczęgi osiedla się na wsi pod przybranym nazwiskiem Antoniego Kosiby. Zyskuje sławę znakomitego znachora. ZNANE, ZGRANE, ALE CIĄGLE WZRUSZA.

Polsat godz. 21:55Szalony lot (Flight of Fury) - dramat sensacyjny, Wielka Brytania/Rumunia/USA 2007, reż. Michael Keusch, wyk. Steven Seagal, Steve Toussaint, Angus MacInnes, Mark Bazeley (98 min)

Agent specjalny John Sands niechcący stał się zagrożeniem dla własnego rządu. Zostaje więc wydany na niego nakaz aresztowania. I teraz żeby się, że tak powiem, oczyścić i szansą na długą i spokojną wolność jest odzyskanie bombowca, który wpadł w łapy terrorystów. Rzecz jasna siejąc przy okazji słuszną śmierć, słuszne cierpienie itd. Jak się jest Stevenem Seagalem to nie da rady inaczej. NAWALANKOSTRZELANKA.

TVP 2 godz. 22:15Partner (The Associate) - komedia, USA 1996, reż. Donald Petrie, wyk. Whoopi Goldberg, Dianne Wiest, Eli Wallach, Timothy Daly (109 min)

Prosta, momentami prostacka satyra na świat wielkiej finansjery, w którym szanse na karierę na najwyższych piętrach mają tylko panowie, a panie są dyskryminowane. Tutaj pani nie może osiągnąć sukcesu, ale gdy udaje, że ma wspólnika i że to on prowadzi rachunki klientów, a nie ona, ustawia się kolejka, bo pieniądze zarabiają jak głupie. No, ale w końcu musi się okazać, że przecież nie ma żadnego "jego". RUBASZNE.

TVN godz. 23:25Dzień Dobry TV (Morning Glory) - komedia obyczajowa, USA 2010, reż. Roger Michell, wyk. Rachel McAdams, Harrison Ford, Diane Keaton, Jeff Goldblum (107 min)

Kolejna opowieść z cyklu żuraw, czapla i szczęśliwe zakończenie. Tym razem to ludzie dorośli już bardzo, a rzecz dzieje się w telewizji śniadaniowej, do której skierowano bardzo znanego, szanowanego i poważnego dziennikarza od spraw najważniejszych. I jemu się to nie podoba, ale na złość partnerce będzie się starał. SYMPATYCZNE, NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

SERIAL Cinemax godz. 20:00Dochodzenie (Case) - serial obyczajowy, Islandia 2015, reż. Baldvin Zophon~asson, wyk. Magnus Jónsson, Steinunn Ólina Thorsteinsdóttir, Jóhanna Vigdis Arnardóttir (2x47 min)

Premierowo dwa z dziewięciu odcinków islandzkiego, odpowiednio mrocznego i tajemniczego serialu z wątkiem kryminalnym, żeby sympatycy skandynawskiej prozy czuli się usatysfakcjonowani. Oto w teatrze znaleziono zwłoki pewnej utalentowanej – jeszcze za życia oczywiście - nastolatki. Wydaje się, że dziewczyna popełniła samobójstwo, ale pani policjantka upiera się, żeby sprawę rozwiązać. Prócz niej, zainteresowanie sprawą wykazuje dwójka prawników. Plus świetna muzyka. WARTO ZOBACZYĆ.

FOX godz. 20:00Uwikłany (Complications) - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Jason O'Mara, Jessica Szohr, Beth Riesgraf, Lauren Stamile (55 min)

Premiera w telewizorze, czyli pierwszy z dziesięciu odcinków serialu o lekarzu, który podczas ulicznej strzelaniny ratuje życie młodzieńcowi. Gdy okazuje się, że gangsterzy zagięli na młodzieńca parol i nadal będą próbowali go zabić, pan doktor postanawia, że go im nie zostawi na pożarcie i tym samym wplątuje się w krwawą wojnę gangów. DO ZOBACZENIA.

 

HBO 3 godz. 20:00Kompania braci (Band of Brothers) - serial wojenny, USA 2001, reż. Phil Alden Robinson, wyk. Damian Lewis, Donnie Wahlberg, Frank John Hughes, Neal McDonough (10x60 min)

Cały sezon za jednym zamachem. W skrócie największym: Jest rok 1942 i w bazie wojskowej w Georgii grupa młodych ludzi pochodzących z różnych miejsc i środowisk przygotowuje się do wyjazdu na front do Europy. A kiedy już pojadą... HBO przypomina dzisiaj cały sezon. I dobrze, bo to jeden z tych seriali, który wyniósł tę telewizyjną formę na wyższy poziom. WARTO ZNAĆ, ZWŁASZCZA ŻE ZNAKOMITY.

DOKUMENT Planete+ godz. 23:05Dawkins i Krauss - o zbędności religii (The Unbelievers) - film dokumentalny, USA 2013, reż. Gus Holwerda (73 min)

Panowie są chyba najbardziej rozpoznawalnymi gwiazdami racjonalizmu, i w tym filmie obaj mówią jak ważna jest nauka i jakie spustoszenie w rozumie i na świecie mogą zrobić różne religie. I zachęcać Was będą, żebyście odpuścili sobie religijny i polityczny punkt widzenia. Plus krótkie wypowiedzi znanych naukowców i gwiazd, między innymi Stephena Hawkinga, Cameron Diaz i Woody'ego Allena. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZUSciFi Universal godz. 21:00Rekiny lodołamacze (Ice Sharks) - film SF, USA 2016, reż. Emile Edwin Smith, wyk. Edward DeRuiter, Jenna Parker, Emile Edwin Smith, Zo Zosak (120 min)

Kolejna porywająca obłędem, pomysłowością i pełną zaangażowania grą aktorów próbujących się jakoś zapisać w historii kina zabawa. Tym razem spragnione ludzkiego ciała i kości rekiny potrafiące się przebijać przez arktyczne lody rekiny, atakują stację badawczą. A pracujący w niej – w tej stacji znaczy – mają do wyboru, albo uciekać, albo dać się zeżreć. PROGRAM DLA ŁOWCÓW KICZU OBOWIĄZKOWY.

SciFi Universal godz. 23:00Rekinado II: drugie ugryzienie (Sharknado 2: The Second One) - horror USA 2014; reż. Anthony C. Ferrante; wyst. Ian Ziering, Tara Reid, Mark McGrath, Kari Wuhrer (110 min)

Przed poniedziałkową premierą części czwartej, drugie wysysanie rekinów z oceanów przez trąby powietrzne, które ciskają nimi teraz w Nowy Jork, czyniąc spustoszenie wśród mieszkańców tegoż. Na szczęście akurat do miasta przylecieli Ian Zering i Tara Reid. Ona nie pomoże wiele, za to on szarpnie za mechaniczną piłę i ruszy do walki. Już od pierwszych scen ŁEB URYWA PO PROSTU.

 

SciFi Universal godz. 01:00Wakacje z rekniami (Ozark Sharks) - film SF, USA 2016, reż. Misty Talley, wyk. Allisyn Ashley Arm, Laura Cayouette, Thomas Francis Murphy (120 min)

Rodzinkę, która w pięknych okolicznościach przyrody chciała spędzić sobie przyjemne wakacje, atakują słodkowodne rekiny, które pewnie dowiedziały się od tych niesłodkowodnych, jakim przysmakiem jest ludzkie mięsko. Ale oczywiście znajdzie się dzielny koleżka, który rodzinki będzie bronił. DO ZABAWY.