Program TV na dziś: raj dla łowców kiczu, czyli "Rekinado IV" [POLECAJ TV - 2.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 2.08

Nie przedłużając, zapraszam Was od razu do Polecaja, w którym znajdziecie wszystko to, co warto zobaczyć dzisiaj #wTelewizji. 

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
2 dni w Nowym Jorku (2 Days in New York) - komedia Francja/Niemcy/Belgia 2012; reż. Julie Delpy; wyst. Julie Delpy, Chris Rock, Albert Delpy (100 min)
Po rozstaniu z partnerem francuska Marion wiąże się z czarnoskórym publicystą Mingusem. Razem z dwójką dzieci z poprzednich związków zamieszkują w apartamencie na Manhattanie. Z okazji przygotowywanej wystawy fotografii Francuzka zaprasza bliskich zza oceanu. Problemy z jej ekscentryczną familią rozpoczynają się już na lotnisku. DO ŚREDNIEJ ZABAWY.

Kino Polska godz.20:00
Kop głębiej - komediodramat Polska 2011; reż. Konrad Szołajski; wyst. Dagmara Bąk, Adam Konowalski, Roman Kłosowski, Marzena Kipiel-Sztuka (90 min)
Urodzony na Mazurach Niemiec Hugo Schmidt powraca do rodzinnego domu, by wypełnić ostatni obowiązek. Przed 70 laty w przydomowym ogródku zakopał ciała zmarłych rodziców. Teraz chce je ekshumować i pochować z honorami. Na miejscu okazuje się, że rodzinny dom zamieszkuje biedna polska rodzina. W zamian za odzyskanie szczątków Schmidt składa Nowakom ofertę finansową. Jest tylko jeden problem - znalezione w ogródku kości Nowak wyrzucił do jeziora. Teraz musi szybko załatwić inne. Coś tak w podobie brytyjskich komedii, ale jednak polskie. Są momenty wyśmienite, ale i mielizn kilka. Niemniej PO NIEZŁY UBAW!

Polsat godz. 20:10
W dolinie Elah (In the Valley of Elah) - kryminalny, USA 2007, reż. Paul Haggis, wyk. Tommy Lee Jones, Charlize Theron, Jason Patric, Susan Sarandon (121 min)
Amerykański żołnierz wraca z Iraku, do bazy w Nowym Meksyku i wkrótce znika bez śladu, a jego ojciec na własną rękę rozpoczyna poszukiwania syna. OGLĄDA SIĘ NIEŹLE.

Ale kino+ godz. 20:10
Biały słoń (Elefante blanco) - dramat obyczajowy, Argentyna/Hiszpania/Francja 2012, reż. Pablo Trapero, wyk. Ricardo Dar~n, Jérémie Rénier, Martina Gusman, Miguel Arancibia (180 min)
Historia dwóch katolickich księży działających na terenie argentyńskich slumsów. Po interwencji zakończonej śmiercią wielu osób Nicolás dołącza do Juliána, który nadzoruje budowę szpitala.

TVP Kultura godz. 20:20
Młyn i krzyż - dramat kostiumowy, Polska/Szwecja 2010, reż. Lech Majewski, wyk. Rutger Hauer, Michael York, Charlotte Rampling, Joanna Litwin (91 min)
Inspiracją dla bardzo festiwalowo artystycznego dzieła pana Majewskiego stała się książka amerykańskiego pisarza, historyka i krytyka sztuki, Michaela F. Gibsona „Młyn i Krzyż”, czyli analiza obrazu „Droga krzyżowa”, Pietera Bruegla. W obrazie genialne, ale TO NIE DLA MNIE.

TVN godz. 20:55
Zabójcza broń (Lethal Weapon) - sensacyjny, USA 1987, reż. Richard Donner, wyk. Mel Gibson, Danny Glover, Gary Busey, Mitch Ryan (112 min)
Świetny początek znakomitej, choć przewidywalnej do bólu i przerysowanej serii, z odpowiednim balansem między akcją i komedią. Martin Riggs i Roger Murtaugh to para policjantów z Los Angeles. Dzieli ich wszystko, łączy przyjaźń. Znaczy połączy ich w trakcie filmu. ZAWSZE SIĘ SPRAWDZA.

TVP 1 godz. 21:25
Święty interes - komedia, Polska 2010, reż. Maciej Wojtyszko, wyk. Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz, Patricia Kazadi, Dorota Landowska (86 min)
Dwaj bracia przyjeżdżają do rodzinnej wsi na pogrzeb ojca. Okazuje się, że zmarły zapisał majątek fundacji a nie im, co strasznie ich wkurza. Ale w stodole znajdują stare auto, którym ponoć jeździł sam papież i teraz ma moc uzdrawiania. No i wpadają na pomysł jak zmonetyzować tę okoliczność. Kilka niezłych, ale krótkich scen i wielki zmarnowany potencjał. RETY, JAKIE TO SŁABE!

TVP 2 godz. 21:30
Nigdy nie mów nigdy (Never Say Never Again) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA/RFN 1983, reż. Irvin Kershner, wyk. Sean Connery, Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Barbara Carrera (128 min)
Sean Connery na chwilę wraca do roli Bonda. Dla pieniędzy oczywiście, bo gażę zaproponowano mu olbrzymią. I chociaż to niby nowy film, to jednak niezupełnie. To po prostu nowa, efektowniejsza wersja Bonda nr 4, czyli „Operacja Piorun”. Ciekawostka taka, że w tym samym roku wyszła „Ośmiorniczka” z Moorem, i to ona miała w kinach większą widownię. Ale jakie to ma dzisiaj znaczenie? ZNAKOMITA ZABAWA.

 

Fox Comedy godz. 22:00
Miłosna zagrywka (Fever Pitch) - komedia romantyczna USA/Niemcy 2005; reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly; wyst. Drew Barrymore, Jimmy Fallon, Scott Severance (115 min)
Panna Lindsey spotyka na swej drodze idealnego mężczyznę o powierzchowności Jimmy'ego Fallona. Wszystko układa się jak w bajce, dopóki nie rozpoczyna się sezon rozgrywek sportowych, a dziewczyna przekonuje się, że musi rywalizować z największą miłością swego wybranka: baseballem, którego on jest fanatycznym kibicem. ROMANTYCZNE UŚMIECHANIE.

TVP Kultura godz. 22:10
Oslo, 31 sierpnia (Oslo, 31. august) - dramat obyczajowy, Norwegia 2011, reż. Joachim Trier, wyk. Anders Danielsen Lie, Anders Borchgrevink, Andreas Braaten, Hans Olav Brenner (90 min)
Jeden dzień z życia trzydziestolatka, który po nieudanej próbie samobójczej właśnie wyszedł z odwyku, w którym leczył się z uzależnienia od wszystkiego. DO ZOBACZENIA.

TV Puls godz. 22:10
Dziedzictwo Bourne'a (The Bourne Legacy) - film sensacyjny, USA 2012, reż. Tony Gilroy, wyk. Jeremy Renner, Scott Glenn, Stacy Keach, Edward Norton (135 min)
Publiczne ujawnienie się Jasona Bourne'a pod koniec „Ultimatum Bourne'a” realnie zagroziło innym, kontynuowanym przez lata pracom, służącym szkoleniu lepszych agentów i wojowników. Okazuje się, że istnieją inne programy wywiadowcze, w tym jeden polegający na genetycznym zmodyfikowaniu przyszłych agentów. No i się dzieje. Ale to jednak taki Bourne bez Bourne’a, więc jakoś się nie paliłem, ale NIEZŁA AKCJA.

Polsat godz. 22:45
Eksperyment (The Experiment) - thriller, USA 2010, reż. Paul Scheuring, wyk. Adrien Brody, Forest Whitaker, Cam Gigandet (96 min)
Niejaki Travis, pokojowo nastawiony do świata pan, żeby móc z dziewczyną wybrać się do Indii, zdobywa fundusze zgłaszając się do udziału w dobrze płatnym, acz z czasem wymykającym się spod kontroli eksperymencie. JEST CIEKAWOŚĆ.

TVN 7 godz. 22:50
Pula śmierci (The Dead Pool) - sensacyjny, USA 1988, reż. Buddy Van Horn, wyk. Clint Eastwood, Liam Neeson, David Hunt (91 min)
Jeden z filmów o zabójczo nieznośnej codzienności inspektora Harry'ego Callahana, zwanego „Brudnym Harrym”. I właściwie nie trzeba już nic dodawać. EASTWOOD, I WSZYSTKO JASNE. POZYCJA KLASYCZNA.

TVP Kultura godz. 00:20
Flandria (Flanders) - dramat, Francja 2006, reż. Bruno Dumont, wyk. Adélaide Leroux, Samuel Boidin, Henri Cretel, Jean-Marie Bruveart (87 min)
O dwóch młodzieńcach, którzy cholewy smalą do tej samej dziewczyny, która na domiar złego uchodzi za lokalną dziwkę, ale wybucha wojna, i dopiero teraz okaże się który z nich jest prawdziwym mężczyzną. Filmu nie znam, ale dzisiaj go nie poznam. Może następnym razem. PODOBNO GRZECHU WARTE

SERIAL

TVN 7 godz. 21:00
Kroniki Shannary (The Shannara Chronicles) - serial fantasy, USA 2016, wyk. Manu Bennett, Austin Butler, Poppy Drayton, Ivana Baquero (2x42 min)
Nie znam się na takich bajkach, i nie potrafię udawać, że mam do nich jakikolwiek stosunek, i bo są obok. Ostatnia królewna, która mnie wzruszyła to Arabela, a ostatni smok, to Smok Wawelski w „Porwaniu Baltazara Gąbki”. Posłużę się zatem matrpasem: „Księżniczka Amberle Elessedil zostaje członkinią zakonu Wybranych, którzy opiekują się najświętszym drzewem elfów, Ellcrysem. Kobietę nawiedza wizja, w której Ellcrys obumiera”. Rzecz oparta na serii książek Terry'ego Brooksa. Dwa odcinki na początek. DLA FANÓW GATUNKU, I TO PODOBNO BARDZO.

Canal+ Seriale godz. 21:10
Brooklyn 9-9 3 (Brooklyn Nine-Nine 3) - serial komediowy, USA 2015-2016, wyk. Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller, Andy Samberg, Stephanie Beatriz (4x20 min)
Powtórka z dwuodcinkowego otwarcia trzeciego sezonu i premiera kolejnych dwóch odcinków świetnego serialu komediowego o policyjnym życiu. Sezon trzeci, więc pomysłów jeszcze nie brakuje, a ekipa bawi się jakby dopiero zaczęli. I o ile na początku można było mówić o tym, że jest to serial Andy Samberga, to teraz byłoby to niestosowne wobec tego co wyprawiają wszyscy jego koledzy z planu. W trzeciej serii pojawia się nowy kapitan, którego oczywiście nikt nie lubi. Ale nie będę Wam opowiadał. Odcinki krótkie, dlatego co tydzień dwa nowe. ŚWIETNA ZABAWA

Cinemax godz. 21:55
Dochodzenie (Case) - serial obyczajowy, Islandia 2015, reż. Baldvin Zophon~asson, wyk. Magnus Jónsson, Steinunn Ólina Thorsteinsdóttir, Jóhanna Vigdis Arnardóttir (2x47 min)
Dwa z dziewięciu odcinków islandzkiego, odpowiednio mrocznego i tajemniczego serialu z wątkiem kryminalnym, żeby sympatycy skandynawskiej prozy czuli się usatysfakcjonowani. Oto w teatrze znaleziono zwłoki pewnej utalentowanej - jeszcze za życia oczywiście - nastolatki. Wydaje się, że dziewczyna popełniła samobójstwo, ale pani policjantka upiera się, żeby sprawę rozwiązać. Prócz niej, zainteresowanie sprawą wykazuje dwójka prawników. Plus świetna muzyka. WARTO ZOBACZYĆ.

DOKUMENT

TVP 2 godz. 23:55
Jak zostać bohaterem? (10% What Makes a Hero) - film dokumentalny, Izrael 2013, reż. Yoav Shamir (80 min)
Reżyser Yoav Shamir zastanawia się nad istotą i sensem bohaterstwa kiedyś i dzisiaj. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Sci Fi Universal godz. 22:00
Rekinado IV: niech szczęki będą z tobą (Sharknado 4: The 4th Awakens) - komedia katastroficzna USA 2016, reż. Anthony C. Ferrante, wyk. Ian Ziering, David Hasselhoff, Tara Reid, Carrie Keagan (120 min)
Czwarta część serii, w której zwyczajowo zjawiska meteorologiczne zwane tornadami wysysają z wód głębokich rekiny i rozrzucają je zgłodniałe po różnych zakątkach Ameryki. A choćby i w kosmos. Trzecia część nie wróżyła serii najlepiej, ale szaleństwo części czwartej wynagrodzi Wam wszystko. Świetna zabawa, bo to autoparodia całej serii i cała masa odniesień do różnych filmów i popkultury. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ