Program TV na dziś: słynne, pierwsze "American Pie" [POLECAJ TV – 3.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 3.08

Na początek coś spoza listy. Chociaż  kilka filmów. W Stopklatce o godz. 20:00 "Podwójne uderzenie" z Jean-Claude Van Dammem, a o godz. 22:25 "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego, w Canal+ o godz. 21:00 brytyjski kryminał "Mroczny zakątek", w TVN Fabuła o godz. 21:00 melodramat "Twój na zawsze", w TVP Kultura o godz. 22:10 "Tańczący z wilkami", w Polsacie o godz. 22:45 kiepska komedia "Boski żigolo", a w TVN o godz. 23:05 "Epidemia" z Dustinem Hoffmanem. I jeszcze tegoroczna brytyjska krótkometrażówka „Opowieści Neila Gaimana: Poczucie obcości” (Neil Gaiman's Likely Stories: Foreign Parts) w Cinemax o godz. 20:00. Przypomnę, że pan Gaiman to postać wybitna, pisarz, scenarzysta i autor komiksów fantasy i SF. Stąd moja  ciekawość, bo jeszcze nie widziałem.

Jutro kolejny Polecaj, a dzisiaj dobrej życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Afera naszyjnikowa (The Affair of the Necklace) - dramat kostiumowy, USA 2001, reż. Charles Shyer, wyk. Hilary Swank, Jonathan Pryce, Adrien Brody, Christopher Walken (118 min)
Francja za czasów Ludwika XVI. Przed sądem staje oskarżona o kradzież drogocennego naszyjnika pani hrabina. PŁASZCZ I SZPADA.

 

Canal+ Film godz. 20:00
Bumerang (Boomerang) - dramat obyczajowy, Francja 2015, reż. François Favrat, wyk. Laurent Lafitte, Mélanie Laurent, Audrey Dana, Wladimir Yordanoff (100 min)
Premiera w telewizorze. Rodzinny dramat z kryminalnym wątkiem, który dodaje mu charakteru. Brat, któremu z siostrą układa się słabo, chce z siostrą dogadać się na nowo, więc zabiera ją na wyspę, na której jako dzieci, spędzali urocze rodzinne wakacje. I na tej wyspie będą musieli się dogadać, ale żeby dogadać się mogli, muszą najpierw załatwić sprawy związane z niekoniecznie łatwą rodzinną przeszłością. DOBRA ROBOTA

HBO godz. 20:10
Avengers: Czas Ultrona (Avengers: Age of Ultron) - film SF, USA 2015, reż. Joss Whedon, wyk. Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans (136 min)
W tej części państwo Avengersi zmęczenie ciągłą walką o lepsze i bezpieczniejsze jutro dla ludzkości. W związku z tym rzeczona ludzkość próbuje stworzyć sztuczną inteligencję, która ma się zająć samodzielnym eliminowaniem wszelkich zagrożeń. Niestety ta wymyka się twórcom, zmienia w złego i trzeba ją pilnie zlikwidować. A nikt nie zrobi tego lepiej niż Avangersi, prawda? Ja nie rozumiem fascynacji superbohaterskim światem, ale nawet ja jestem pod wrażeniem realizacji. WIDOWISKOWA BAJKA.

 

Polsat godz. 20:40
American Pie - komedia, USA 1999, reż. Paul Weitz, wyk. Chris Klein, Jason Biggs, Thomas Ian Nicholas, Mena Suvari (95 min)
Pierwsza i jedyna zabawna część za długiej serii. Oczywiście i tutaj mnożą się dowcipy przekraczające granice dobrego smaku, ale jakoś nie odrzucają, chociaż mnie już nie śmieszą. A generalnie jest to o inicjacji seksualnej kilku młodzieńców. ŚMIECHOWE

TVN godz. 20:55
Podwójne ryzyko (Double Jeopardy) - sensacyjny, USA/Niemcy/Kanada 1999, reż. Bruce Beresford, wyk. Tommy Lee Jones, Bruce Greenwood, Ashley Judd (105 min)
Niezła historia pod napięciem, ale bez przegięć. Oto bowiem pani zostaje skazana na wiele lat kryminału za zabójstwo męża, prosi przyjaciółkę, by zaopiekowała się jej synem. Aż tu nagle, okazuje się, że pani więźniarka wpada na ślad męża, który jest zaskakująco żywy i z tą przyjaciółką układa sobie życie. - Tak ze mną gracie?! - pomyślała pani i postanawia sprawę wyjaśnić i oczywiście się odwdzięczyć. NIEŹLE SIĘ TO OGLĄDA.

 

Kino Polska godz.22:00
Kop głębiej - komediodramat Polska 2011; reż. Konrad Szołajski; wyst. Dagmara Bąk, Adam Konowalski, Roman Kłosowski, Marzena Kipiel-Sztuka (90 min)
Urodzony na Mazurach Niemiec Hugo Schmidt powraca do rodzinnego domu, by wypełnić ostatni obowiązek. Przed 70 laty w przydomowym ogródku zakopał ciała zmarłych rodziców. Teraz chce je ekshumować i pochować z honorami. Na miejscu okazuje się, że rodzinny dom zamieszkuje biedna polska rodzina. W zamian za odzyskanie szczątków Schmidt składa Nowakom ofertę finansową. Jest tylko jeden problem - znalezione w ogródku kości Nowak wyrzucił do jeziora. Teraz musi szybko załatwić inne. Coś tak w podobie brytyjskich komedii, ale jednak polskie. Są momenty wyśmienite, ale i mielizn kilka. Niemniej PO NIEZŁY UBAW!

TVP 2 godz. 22:35
Dirty Dancing II (Dirty Dancing: Havana Nights) - film muzyczny USA 2004; reż. Guy Ferland; wyst. Diego Luna, Romola Garai, Sela Ward (95 min)
Mało udana próba zarobienia na tytule. Dla lubiących taniec może być, dla całej reszty nuda straszna. Bohaterka potajemnie uczy się kubańskiego tańca w jednym z hawańskich klubów. Pomiędzy nią a jej partnerem rodzi się gorące uczucie. Para decyduje się na udział w prestiżowym konkursie tanecznym. DO TAŃCA, JEŚLI W OGÓLE DO CZEGOŚ

TVN godz. 23:35
Historia przemocy (A History of Violence) - thriller USA/Niemcy 2005; reż. David Cronenberg; wyst. Viggo Mortensen, Maria Bello, Ed Harris, William Hurt (125 min)
Pan zabija dwóch przestępców, którzy napadli na jego restaurację. Media oczywiście nadają sprawie duży rozgłos. Do miasteczka przyjeżdża tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że nasz strzelec nie jest tym, za kogo się podaje, a byłym płatnym zabójcą, którego od dawna poszukuje. BARDZO NIEZŁE NA MOCNY WIECZÓR.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20.10
Doktor Foster (Doctor Foster) (1/5) - serial obyczajowy, Wielka Brytania 2015, wyk. Suranne Jones, Bertie Carvel, Tom Taylor, Thusitha Jayasundera (2x60 min)
Serialowa premiera #wTelewizji. Stali czytelnicy codziennego Polecaja telewizyjnego znają moją wielką słabość do brytyjskich seriali i miniseriali. Osobliwie komedii i kryminałów w odcinkach. Ten, który proponuję Wam dzisiaj nie jest typowym kryminałem, ale napięcia może mu zazdrościć wiele docenianych i szanowanych thrillerów. Argumentów za tym, żeby poświęcić mu trochę czasu jest wiele. Po pierwsze jest to dzieło osób, którzy wcześniej zrealizowali m.in. genialny serial „Uczciwa kobieta”. Po drugie Suranne Jones, która występuje w roli głównej, za którą to rolę otrzymała statuetkę BAFTA TV Award 2016. A kojarzyć ją możecie m.in. z kryminalnego serialu „Scott & Bailey”. Co jeszcze? Świetny scenariusz i klimat, trochę duszny, ale też bardzo wciągający. I jeszcze kilka nagród, czyli nominacja do BAFTA TV Award 2016 w kategorii najlepszy miniserial,  Broadcast Award dla najlepszego serialu dramatycznego, i Krajowa Nagroda Telewizyjna Wysp Brytyjskich.

A wszystko o serialu znajdziecie w suplemencie do Polecaja, w którym tę premierę zapowiadałem. BARDZO WARTO.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Odkrywając Bettie Page (Bettie Page Reveals All!) - dokumentalny, USA 2013, reż. Mark Mori (97 min)
Wzbudzające kontrowersje historie uznawanej za jeden z symboli rewolucji seksualnej lat 60. XX wieku Bettie Page. Owiana tajemnicą postać Amerykanki stała się ikoną, której wizerunek powielany jest w modzie i popkulturze, a jej wpływ można znaleźć podobno w teledyskach Beyonce. Powstają o niej książki, pojawia się w komiksach, a jej podobiznę tatuują sobie podobno ludzie z całego świata. JEST CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 21:00
Daleko za słońcem (Daleko za sluncem) - film dokumentalny, Czechy/Kenia 2015, reż. Olga Špátová (76 min)
Poruszająca sumienie opowieść o czeskim lekarzu, który podczas jednej z wypraw do Afryki, widząc jak tam jest ciężko, na kenijskiej prowincji stworzył szpital służący dziesiątkom tysięcy ludzi. BARDZO WARTO GO POZNAĆ

TVP 1 godz. 21:30
Tajemnice dopingu. Czerwona kartka dla Rosji (Doping - Top Secret: Showdown for Russia) - film dokumentalny, Niemcy 2016 (52 min)
W grudniu 2014 roku dziennikarz ARD obnażać zaczął tajemnice rosyjskiego dopingu. Potem niektórzy rosyjscy sportowcy zdecydowali się to potwierdzić. MKOl nie mógł tego zdzierżyć i reprezentacja Rosji została wykluczona z najbliższych Igrzysk, na które pojadą tylko wybrani Rosjanie, którzy dostaną specjalną zgodę. A Putin tymczasem przekonuje, że to żaden doping, tylko spisek zachodnich państw przeciw Rosji. JEST CIEKAWOŚĆ. DUŻA

Planete+ godz. 22.00 
Ameryka - jazda po bandzie (Unplanned America) - serial dokumentalny, Australia 2013, reż. Tim Ryan, Pawel Jarecki, Nick Maher (2x25 min)
Premierowo dwa z sześciu odcinków o specyficznym, bardzo skutecznym sposobie na poznawanie Ameryki, czyli podróż zdezelowaną Toyotą Camry po stanach i spotkania z charakterystycznymi mieszkańcami tego kraju. CIEKAWOŚĆ I PRZYJEMNOŚĆ W JEDNYM

 

Więcej o: