Program TV na dziś: wybitna "Ziemia obiecana" Andrzeja Wajdy [POLECAJ TV – 6.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 6.08

Zanim puszczę Was dalej, przypomnę, że TVP 1 i TVP 2 dzisiaj - i przez najbliższe dwa tygodnie - to głównie Igrzyska w Rio, z krótkimi przerwami. Ale na szczęście kanałów mamy więcej, więc Ci z Was, którzy nad fizyczny wysiłek sportowców skaczących i biegających mają z czego wybierać. Spoza listy dorzucę jeszcze, że w TVP Kultura o godz. 22:05 koncert Davida Bowie „Love You Till Tuesday” z roku 1970, a w Polsacie o godz. 20:05 na żywo „Kabaretobranie 2016”, czyli 8. Zielonogórska Noc Kabaretowa. I kilka filmów, które na listę się nie załapały, czyli m.in. w TVP Historia o godz. 19:45 "Pan Wołodyjowski", w AXN o godz. 20:00 "1000 lat po Ziemi", w TV Puls o godz. 20:00 "Korpus weteranów" z Jean-Claude Van Dammem, w Fokus TV o godz. 20:05 "Misja" z Robertem DeNiro, w TNT o godz. 21:00 prawdopodobnie "Star Trek 6: Wojna o pokój" i w TVP 2 o godz. 22:50 "Billy Madison" z Adamem Sandlerem.

Jutro Polecaj na niedzielę, a dzisiaj miłej życzę soboty.

FILM

TVP 1 godz. 20:20
Jak urodzić i nie zwariować (What to Expect When You're Expecting) - komediodramat, USA 2012, reż. Kirk Jones, wyk. Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Elizabeth Banks, Chace Crawford (110 min)
Historie kilku kobiet w stanie - jak to się kiedyś mówiło - błogosławionym, które ciąża stawia przed różnymi wyborami, i w obliczu nowych wyzwań. Kilka ciekawych obserwacji, ku refleksji, ale rónież DO ZABAWY

TVP Kultura godz. 20:20
Major - dramat kryminalny, Rosja 2013, reż. Jurij Bykow, wyk. Denis Szwedow, Jurij Bykow, Irina Nizina, Boris Niewzorow (95 min)
Żona milicjanta, pana Sergieja Sobolew urodziła syna. No więc pan Sergiej leci do szpitala na złamanie karku, a po drodze potrąca samochodem chłopca, który w wypadku ginie. I teraz milicjant może się przyznać i pójść do więzienia lub ukryć zbrodnię i pozostać wolny. KRYMINAŁ MORALNEGO NIEPOKOJU.

TVN godz. 21:00
Seks w wielkim mieście (Sex and the City: The Movie) - komedia romantyczna, USA 2008, reż. Michael Patrick King, wyk. Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon (145 min)
Filmowa wersja serialowej historii o czterech paniach, ze szczególnym uwzględnieniem jednej. Serialowo był przebój wielki i cały czas go znaleźć łatwo można w Comedy Central, film - przynajmniej ten pierwszy - też się podobał, więc może ktoś będzie chciał. MAŁO TO WCIĄGAJĄCE

Canal+ godz. 21:00
Wykolejona (Trainwreck) - komedia obyczajowa, Japonia/USA 2015, reż. Judd Apatow, wyk. Amy Schumer, Colin Quinn, Devin Fabry, Carla Oudin (125 min)
Premiera w telewizorze. Amy Schumer przed kamerą i Judd Apatow za kamerą, to musi się udać i sprawić przyjemność. Rzecz jest o pani, której życie jest pasmem przyjemności i sukcesów. Ale tylko pozornie, bo tak naprawdę, to jedna wielka tragedia. A może nawet kilka. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

 

Stopklatka TV godz. 21:55
Dom z piasku i mgły (House of Sand and Fog) - dramat obyczajowy, USA 2003, reż. Vadim Perelman, wyk. Jennifer Connelly, Ben Kingsley, Ron Eldard, Shohreh Aghdashloo (121 min)
Wskutek pomyłki urzędników dom rodzinny Kathy Lazaro zostaje wystawiony na aukcję. Budynek kupuje Masud Amir Behrani, emigrant z Iranu, który nie zgadza się na anulowanie transakcji. SZAŁU BRAK, ALE UJDZIE.

TVP Polonia godz. 21:40
Ziemia obiecana - dramat obyczajowy, Polska 1974, reż. Andrzej Wajda, wyk. Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Kalina Jędrusik (165 min)
Jeden z najwspanialszych polskich filmów od zawsze do zawsze, o którym - chyba - nie trzeba za dużo opowiadać. Zatem po prostu ZAPRASZAM.

Cinemax godz. 21:40
45 lat (45 Years) - dramat psychologiczny, Wielka Brytania 2015, reż. Andrew Haigh, wyk. Charlotte Rampling, Tom Courtenay, Geraldine James, Dolly Wells (92 min)
Premiera w telewizorze. Tydzień przed 45 rocznicą ślubu szczęśliwego i zgodnego bardzo małżeństwo, pan dowiaduje się, że w alpejskim lodowcu znaleziono ciało jego dawnej ukochanej. Wraca więc pan myślami do tej narzeczonej, rozpamiętywać zaczyna i się zastanawiać, co komplikować zaczyna relacje z żoną. Rzecz wg. opowiadania pt. "In Another Country" Davida Constantine'a. POD REFLEKSJĘ

 

Ale kino+ godz. 22:20
Tamara i mężczyźni (Tamara Drewe) - komedia, Wielka Brytania 2010, reż. Stephen Frears, wyk. Gemma Arterton, Luke Evans, Roger Allam, Dominic Cooper (106 min)
Młoda londyńska dziennikarka Tamara wraca do rodzinnego domu odziedziczonego po matce, z zamiarem sprzedaży go i cieszenia się odpowiednią sumką. Ale jak to bywa - a w brytyjskich filmach bywa to najczęściej i najlepiej - okazuje się, że pojawienie się dawnej koleżanki w miasteczku przewala i jej życie, i życie wszystkich wokół. NIESPIESZNIE SYMPATYCZNE.

 

Polsat godz. 23:45
Nagi peryskop (Down Periscope) - komedia, USA 1996, reż. David S. Ward, wyk. Kelsey Grammer, Lauren Holly, Rob Schneider, Harry Dean Stanton (92 min)
Głupawa, ale za to bardzo zabawna komedia, w której komandor pechowiec łodzią podwodną z czasów II wojny światowej z bardzo specyficzną załogą, bierze udział w wielkich manewrach. DO ZABAWY.

TVN godz. 00:00
Rock of Ages - komedia muzyczna, USA 2012, reż. Adam Shankman, wyk. Julianne Hough, Diego Boneta, Matthew Rush Sullivan, Dakota Sage Grant (123 min)
Największe przeboje lat 80., a przy ich dźwiękach, albo może w ich rytm nawet, opowieść o miłości, marzeniach i muzyce. I wszystko w tej cekinowej stylistyce. Tom Cruise jako plastikowy rockman sam w sobie śmieszny, więc raczej DO SŁUCHANIA.

SERIAL

FOX godz. 20:00
Uwikłany (Complications) - serial kryminalny, USA 2015, reż. Scott Peters, wyk. Jason O'Mara, Jessica Szohr, Beth Riesgraf, Lauren Stamile (55 min)
Premiera drugiego z dziesięciu odcinków serialu o lekarzu, który podczas ulicznej strzelaniny ratuje życie młodzieńcowi. Gdy okazuje się, że gangsterzy zagięli na młodzieńca parol i nadal będą próbowali go zabić, pan doktor postanawia, że go im nie zostawi na pożarcie i tym samym wplątuje się w krwawą wojnę gangów. DO ZOBACZENIA

 

Cinemax godz. 20:00
Dochodzenie (Case) - serial obyczajowy, Islandia 2015, reż. Baldvin Zophon~asson, wyk. Magn s Jónsson, Steinunn Ól~na Thorsteinsdóttir, Jóhanna Vigd~s Arnardóttir, Birna R n Eir~ksdóttir (2x46 min)
Premiera trzeciego i czwartego z dziewięciu odcinków islandzkiego, odpowiednio mrocznego i tajemniczego serialu z wątkiem kryminalnym, żeby sympatycy skandynawskiej prozy czuli się usatysfakcjonowani. Oto w teatrze znaleziono zwłoki pewnej utalentowanej - jeszcze za życia oczywiście - nastolatki. Wydaje się, że dziewczyna popełniła samobójstwo, ale pani policjantka upiera się, żeby sprawę rozwiązać. Prócz niej, zainteresowanie sprawą wykazuje dwójka prawników. Plus świetna muzyka. WARTO ZOBACZYĆ 

HBO 3 godz. 21:00
Pacyfik (The Pacific) - serial wojenny, USA 2010, reż. Timothy Van Patten, wyk. Joseph Mazzello, James Badge Dale, Eugene Sledge, Jon Seda (10x50 min)
Jeszcze raz od początku do końca epicka opowieść w stylu pamiętnej „Kompanii braci”, tylko nie o Europie, a o tym co działo się na Pacyfiku. Osiem miesięcy po ataku na Pearl Harbor 1. Dywizja Piechoty Morskiej, w której szeregach służą przyjaciele Leckie i Phillips, ląduje na wyspie Guadalcanal, aby odeprzeć kontratak wojsk japońskich. Cały sezon. DUŻE WIDOWISKO, DUŻA OPOWIEŚĆ 

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:20
No Ski, No Fun - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Dariusz Załuski (31 min)
Ja fascynacji tego pana nie podzielam, ale rozumiem, że może zachwycać. Oto dokument o skialpinistycznych wyczynach Andrzeja Bargiela, czyli z pasją i humorem o marzeniach i ich realizowaniu. A ten skialpinizm to wspinaczka górska zakończona zjazdem narciarskim, najczęściej z bardzo stromych terenów. CIEKAWOŚĆ JEST 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Sci Fi Universal godz. 21:00
Rekinado IV: niech szczęki będą z tobą (Sharknado 4: The 4th Awakens) - komedia katastroficzna USA 2016, reż. Anthony C. Ferrante, wyk. Ian Ziering, David Hasselhoff, Tara Reid, Carrie Keagan (120 min)
Czwarta część serii, w której zwyczajowo zjawiska meteorologiczne zwane tornadami wysysają z wód głębokich rekiny i rozrzucają je zgłodniałe po różnych zakątkach Ameryki. A choćby i w kosmos. Trzecia część nie wróżyła serii najlepiej, ale szaleństwo części czwartej wynagrodzi Wam wszystko. Świetna zabawa, bo to autoparodia całej serii i cała masa odniesień do różnych filmów i popkultury. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ