Program TV na dziś: Premiera hitu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" [POLECAJ TV - 7.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 7.08

Dużo dzisiaj dobrego w telewizji, kilka ważnych premier filmowych i premiery nowych sezonów seriali i kilka specjałów, na które warto zwrócić uwagę zawsze. I wszystko co najważniejsze znajdziecie oczywiście na liście. I jeszcze coś, co na listę się nie załapało, a może warto  wiedzieć, że jest. Między innymi są to: w TV Puls o godz. 20:00 Vin Diesel w "xXx", w TVN 7 o godz. 20:00 pierwszy "Matrix", w TNT o godz. 21:00 pierwszy "Mad Max", w TVP Polonia o godz. 21:35 "07 zgłoś się", czyli porucznik Borewicz w odcinku „Bilet do Frankfurtu”, w TVN 7 o godz. 23:50 Mel Gibson, Kurt Russell i Michelle Pfeiffer  w filmie "Tequila Sunrise", a w Kino Polska o godz. 00:30 komedia wojenna Tadeusza Chmielewskiego z Elżbietą Czyżewską i Jerzym Turkiem "Gdzie jest generał".

Jutro wrócę z Polecajem na poniedziałek, a dzisiaj życzę przyjemnej niedzieli. Bardzo. 

FILM

AXN godz. 19:55
Zakazane królestwo (The Forbidden Kingdom) - film przygodowy, USA/Chiny/Australia/Korea Południowa 2008, reż. Rob Minkoff, wyk. Michael Angarano, Jackie Chan, Jet Li, Collin Chou (95 min)
Nastoletni wielbiciel filmów kung-fu w magiczny sposób przenosi się do starożytnych Chin, gdzie poznaje tajniki wschodnich sztuk walki i wyrusza na pomoc legendarnemu królowi małp. PLEJADA AKTORÓW WALECZNYCH I NIEZŁA ZABAWA.

TVN godz. 20:00
Strażnicy marzeń (Rise of the Guardians) - film animowany, USA 2012, reż. Peter Ramsey (97 min)
Bohaterowie z baśni dla dzieci - Święty Mikołaj, Królik Wielkanocny, Zębowa Wróżka i Jack Mróz łączą siły, by zwyciężyć Króla Ciemności zanim sprowadzi on na świat wieczną ciemność. Z odpowiednią dawką humoru, domieszką bezpiecznej grozy, DLA WSZYSTKICH, BYLE RAZEM.

Cinemax godz. 20:00
Mam na imię Emily (My Name is Emily) - dramat obyczajowy, Irlandia 2015, reż. Simon Fitzmaurice, wyk. Evanna Lynch, George Webster, Michael Smiley, Barry McGovern (91 min)
Premiera w telewizorze. Bardzo dobry film z bardzo dobrym materiałem do przemyślenia. Oto nastolatka, która mieszka u rodziny zastępczej, bo jej mama zmarła, a ojciec – dobry pisarz – trafił do szpitala psychiatrycznego. Kiedy mocno związana z tatą dziewczyna nie dostaje od niego kartki na urodziny, nabiera przekonania, że coś musiało mu się stać, więc ucieka z domu i rusza w długą drogę do ojca. A z nią zabiera się kolega z klasy i podróż ta jest dla obojga mocną szkołą prawdziwego życia. DOBRA ROBOTA.

TVP Kultura godz. 20:05
Osiem i pół (Otto e mezzo) - film psychologiczny, Francja/Włochy 1963, reż. Federico Fellini, wyk. Marcello Mastroianni, Claudia Cardinale, Sandra Milo, Rossella Falk (132 min)
Chyba jeden z najważniejszych, nie tylko w dorobku reżysera, ale w ogóle. I przy okazji po prostu piękny. O reżyserze opowiada, o jego rozterkach i niepokojach, które towarzyszą mu w twórczej pracy. POZYCJA KLASYCZNA, OBOWIĄZKOWA.

HBO godz. 20:10
Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens) - film SF, USA 2015, reż. J.J. Abrams, wyk. Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver (133 min)
Premiera w telewizorze. Tak jest, nareszcie również w telewizji kolejna część kosmicznego filmu wszech czasów. Rzecz dzieje się trzydzieści lat po pokonaniu Imperium Zła. Opisywał nie będę, bo intryga ma znaczenie niewielkie, i chodzi nie o to o czym, tylko jak. Zdania są oczywiście podzielone, ale ja myślę, że to PO PROSTU TRZEBA ZOBACZYĆ.

 

Polsat godz. 20:10
Kogel-mogel - komedia obyczajowa, Polska 1988, reż. Roman Załuski, wyk. Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Dariusz Siatkowski (105 min)
Z cyklu: "Znacie? To posłuchajcie". Młodziutką Kasię ojciec przeznaczył sąsiadowi Kolasie. On jest szczęśliwy, ona mniej. Ale cóż robić, skoro ojciec każe i już zabezpieczył wesele w wagon wódki, a matka wypłakuje swoje: "Już ty długo panienką nie będzie!". Ale w dniu ślubu przychodzi wiadomość, że Kasię przyjęto na studia. Ucieka więc i zrządzeniem losu trafia do domu przyszłego wykładowcy. W którym to domu, głównie za sprawą pani Ewy Kasprzyk i pana Zdzisława Wardejna, robi się JAKBY ŚMIESZNIE.

Canal+ godz. 21:30
Idol (Danny Collins) - komediodramat, USA 2015, reż. Dan Fogelman, wyk. Al Pacino, Annette Bening, Jennifer Garner, Bobby Cannavale (105 min)
Premiera w telewizorze. Przede wszystkim świetna rola Ala Pacino. Ów gra tu podstarzałego gwiazdor, który przejada i korzysta z cokolwiek przechodzonej już wokalnej kariery. Pije, ćpa, „korzysta” z uroków oferowanych mu przez młode panie, i nie przejmuje się niczym. Aż tu nagle odnajduje przypadkiem napisany doń 40 lat temu list od Johna Lennona. I za listu tego sprawą zapragnął raz jeszcze być artystą. Takim prawdziwym. DO ZOBACZENIA BARDZO. I DO USŁYSZENIA.

 

TVN godz. 22:00
Dziewczyna w czerwonej pelerynie (Red Riding Hood) - film fantasy, USA/Kanada 2011, reż. Catherine Hardwicke, wyk. Amanda Seyfried, Gary Oldman, Billy Burke, Shiloh Fernandez (100 min)
Mieszkańcy średniowiecznej wioski zawierają układ z wilkołakiem, ale bestia jak to bestia, nie dotrzymuje słowa i zabija dziewczynę, więc do wsi przybywa ojciec Solomon, pogromca wilkołaków. Wiadomo po co. I wykorzysta pewną tajemnicę siostry zabitej dziewczyny. MA KLIMAT, WIĘC MOŻNA.

TV 4 godz. 22:05
Lepiej być nie może (As Good as It Gets) - komedia, USA 1997, reż. James L. Brooks, wyk. Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear, Cuba Gooding Jr. (139 min)
Autor poczytnych romansów, a przy okazji odludek i człowiek ekscentryczny i niezwykle nieuprzejmy wdaje się w awantury z sąsiadami. A szczególnie z mieszkającym naprzeciwko artystą. Natomiast jedyną osobą, którą jako tako toleruje, jest kelnerka z pobliskiej restauracji. Gdy sąsiad trafia do szpitala, nasz ekscentryk zostaje zmuszony do zaopiekowania się jego psem. Dowiaduje się też, że jego ulubiona kelnerka odeszła z pracy, więc postanawia ją znaleźć. A wszystko z wdziękiem pana Jacka Nicholsona i dla niego BARDZO WARTO.

TVP Kultura godz. 22:35
Słodkie życie (La dolce vita) - dramat obyczajowy, Francja/Włochy 1960, reż. Federico Fellini, wyk. Marcello Mastroianni, Anita Ekberg, Yvonne Furneaux, Anouk Aimée (166 min)
Kolejny film w ramach cyklu z dziełami Federica Felliniego. Dzisiaj jeden z największych, najwspanialszych jego filmów. Oto znany dziennikarz i bywalec rzymskich salonów, korzysta z wszystkich dobrodziejstw życia, bo ten hedonizm nadaje jako taki sens jego życiu, ale prawdziwego szczęścia jakoś znaleźć nie potrafi. I nie może się takiemu oprzeć wrażeniu, że czegoś mu brakuje. POZYCJA KLASYCZNA, OBOWIĄZKOWA.

Polsat godz. 22:35
Diamentowa afera (Blue Streak) - komedia, USA/Niemcy 1999, reż. Les Mayfield, wyk. Martin Lawrence, Luke Wilson, Peter Greene, David Chappelle (93 min)
Doświadczony złodziej klejnotów jest w swoim fachu niezły. Ale ostatni napad kończy się niewielką wpadką, ale zdążył schować spory i drogi diament w szybie wentylacyjnym. Poszedł do więzienia, odsiedział swoje, i jakież było jego zdziwienie, kiedy po wyjściu skonstatował, że w owym budynku jest teraz komisariat. Aby móc dobrać się do kamienia, zaczyna udawać policjanta. Co oczywiście implikuje serię dających nam sporo przyjemności gagów. O NICZYM, ALE BAWI

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10
Grantchester 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Tim Fywell, wyk. James Norton, Robson Green, Morven Christie, Al Weaver (2x45 min)
Dwuodcinkowe otwarcie drugiego sezonu znakomitego angielskiego kryminału, którego bohaterem jest pastor z wyjątkowymi zdolnościami dedukcyjnymi, darem pojawiania się w miejscu, w którym popełniane jest przestępstwo i ze słabością do alkoholu. A rzecz dzieje się brytyjskich okolicznościach przyrody lat 50. minionego wieku. W odcinku pierwszym nasz pastor zostaje oskarżony o napaść seksualną na nastolatkę, a w drugim do spółki z panem policyjnym detektywem wyjaśniał będzie sprawę śmierci wykładowcy z Cambridge. BARDZO MI SIĘ PODOBA

 

History godz. 21:00
Piraci 2 (Black Sails) - serial przygodowy, USA 2014, reż. Steve Boyum, wyk. Zach McGowan, Luke Arnold, Jessica Parker Kennedy, Toby Stephens (56 min)
Jeszcze raz od nowa. Akcja tegoż, poza oczywiście piracką przystanią, przenosi nas również do osiemnastowiecznego Londynu. Świetnie zrealizowane sceny walk i bitew, dynamika, niezłe dialogi i sprytnie pomyślany scenariusz, więc DUŻO PRZYJEMNOŚCI I SATYSFAKCJA.

HBO 3 godz. 22:00
Ray Donovan 4 - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Liev Schreiber, wyk. Jon Voight, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Dash Mihok (57 min)
Czwarty sezon wybitnego serialu obyczajowego z mocnymi elementami sensacji i dramatu, którego bohaterem jest tytułowy pan Ray. Jeszcze niedawno był człowiekiem, który bogatych klientów wyciągał z największych kłopotów. W tym sezonie największe ma jednak on i jego rodzina. Oraz pewien bokser i jego siostra tak piękna jak niebezpieczna. Scenariusz nadal dobry, a aktorsko coraz lepsze i lepsze. BARDZO DOBRA ROBOTA

 

DOKUMENT

H2 godz. 20:00
Prezydenci Ameryki (Ultimate Guide to the Presidents) - serial dokumentalny, USA 2015 (50 min)
Nieźle, chociaż w wielkim skrócie sylwetki prezydentów Jerzego Waszyngtona po Baracka Obamę. W odcinku pierwszym lata 1789-1825. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

National Geographic godz. 21.30
Pokolenie X: Świat to za mało (X: The Generation That Changed the World): Szczere wyznanie - serial dokumentalny, USA 2016 (60 min)
Premiera kolejnej części. Rzecz o wydarzeniach, które ukształtowały tzw. pokolenie X, czyli ludzi urodzonych w latach 1961-1981. Będzie o rozwoju technologii od kieszonkowego kalkulatora, kalkulatora w zegarku, aż po Google’a ze wszystkimi jego funkcjonalnościami, będzie o społecznych i polityczne przewrotach, i o kulturze masowej, która stała się masowa na niespotykaną i niemożliwą dotychczas skalę. CIEKAWOŚĆ JEST

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

CBS Action godz. 20:00
Podwodna bestia (Super Shark) - thriller SF, USA 2011, reż. Fred Olen Ray, wyk. John Schneider, Sarah Lieving, Tim Abell, Jerry Lacy (120 min)
Zbierzcie się w grupy i oglądajcie razem, bo połowa zabawy jest we wspólnym przeżywaniu tego... tego czegoś. Zresztą zerknijcie w trailer. To jest król królów w tej kategorii. Wypadek, towarzyszący oceanicznym odwiertom, budzi olbrzymiego, prehistorycznego rekina, który pływa, chodzi i lata. Sprawą zajmuje się biolog morski. ZMIENI WAM ŚWIAT NA ZAWSZE.