Program TV na dziś: "Terminator: Ocalenie" z Christianem Bale'em [POLECAJ TV – 8.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 8.08

Szału dzisiaj nie ma, ale jakaś tam alternatywa dla igrzyskowych zmagań się znajdzie. Kilka premier, chociaż nie są to epokowe dzieła, kilka powtórek niezłych, i nowy serial na przykład. A prócz tego co znajdziecie na liście przypominam o kolejnych odcinkach bardzo dobrych seriali w HBO, czyli o godz. 20:10 „Długa noc” i o godz. 21:40 „Wicedyrektorzy” z Dannym McBridem.

A jeśli lubicie, albo akurat macie ochotę  na kino (s)kopane, to zapraszam do jednego z dwóch filmów ze Stevenem Seagalem: w Polsacie o godz. 22:35 "Czarny świt" z 2005 roku, i w Stopklatce o godz. 22:50 "W odwecie za śmierć" z roku 2010. Jest jeszcze kilka innych filmów spoza listy np. "Oddział Delta" z Chuckiem Norrisem z 1986 roku w Paramount o godz. 19:20, w TV Puls o godz. 20:00 "Góra Dantego" z Piercem Brosnanem, w Kino Polska o godz. 20:00 "Komedia małżeńska" z Ewą Kasprzyk, w FilmBox o godz. 21:00 melodramat z Keirą Knightley "Zeszłej nocy", w Paramount o godz. 22:00 "Top Gun", a w Polsacie o godz. 00:50 "Oliver Twist" Romana Polańskiego.
A dla mających w sobie  niezdrową ciekawość – zwłaszcza w gatunku „reality show” – tegoroczna rodzima produkcja „Niezwykłe przypadki medyczne” w TVN Style o godz. 21.55. Ja jednak podziękuję, bo aż boję się domyślać o co chodzi.

Wszystko co najważniejsze znajdziecie oczywiście na liście. Jutro wrócę do Was z Polecajem na wtorek, a dzisiaj przyjemnego życzę poniedziałku.

FILM

Cinemax godz. 20:00
Paprika (Papurika) - film anime, Japonia 2006, reż. Satoshi Kon (87 min)
Anime inspirowane książką popularnego autora science fiction, pana Yasutaki Tsutsuiego. Film zdobył nagrody na Festiwalu Nowego Kina w Montrealu, portugalskim Fantasporto i w Newport Beach, a takoż została wyróżniona nagrodą Tokyo Anime i nominacją do weneckiego Złotego Lwa. Jako, że ja się na anime nie znam i znać się nie zamierzam, bo nie rozumiem tego fenomenu, nie podejmę się oceny. W każdym razie chodzi o to, że naukowcy wymyślają psychoterapię polegającą na tym, że terapeuta wchodzi w umysł pacjenta korzystając ze specjalnego urządzenia. Ale urządzenie zostaje skradzione. Oczywiście po to, by wykorzystać je w złej sprawie. PEWNIE WARTO.

 

Canal+ Film godz. 20:00
Zanim się rozstaniemy (Before We Go) - komedia romantyczna, USA 2014, reż. Chris Evans, wyk. Chris Evans, Alice Eve, Emma Fitzpatrick, John Cullum (91 min)
Premiera w telewizorze. Przyjemna romantyczna komedia o przypadkowym spotkaniu, które oczywiście zmienia życie na lepsze, chociaż nieco je również komplikuje. Oto młoda żona zostaje okradziona spiesząc się na pociąg, i pomocną dłoń wyciąga ku niej uliczny muzyk sympatyczny. DO ZOBACZENIA, ALE BEZ REWELACJI

 

Polsat godz. 20:10
Terminator: Ocalenie (Terminator Salvation) - thriller SF, USA/Niemcy/Wielka Brytania/Włochy 2009, reż. McG, wyk. Christian Bale, Sam Worthington, Anton Yelchin, Moon Bloodgood (115 min)
Skazany na śmierć pan Marcus, a właściwie jego ciało już bez duszy trafia do korporacji Cyberdyne, która przeprowadza na nim skomplikowany eksperyment. I oto pan się budzi do życia w roku 2018, w którym światem rządzą maszyny, a garstka ludzi z Johnem Connorem na czele, organizuje ruch oporu. I walka trwa, a my przez jakiś czas zastanawiamy się po co pan Marcus się tu znalazł. ŚREDNIE KINO GŁOŚNEJ AKCJI

Ale kino+ godz. 20:10
Narodziny (Birth) - dramat psychologiczny, USA 2004, reż. Jonathan Glazer, wyk. Nicole Kidman, Cameron Bright, Danny Huston, Lauren Bacall (100 min)
Nicole Kidman za rolę w tym filmie nominowana była do Złotego Globu. A gra tu wdowę szykującą się do drugiego ślubu, do której „zgłasza się” chłopiec utrzymujący, że jest wcieleniem jej zmarłego męża i bardzo nalega, żeby za mąż kolejny raz nie wychodziła, bo on wciąż ją kocha. Między innymi, bo powodów znajduje więcej. Dziwny to trochę film, ale NAPRAWDĘ NIEZŁY.

TVP Kultura godz. 20:20
Daas - dramat kostiumowy, Polska 2011, reż. Adrian Panek, wyk. Mariusz Bonaszewski, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Chyra, Jan Nowicki (101 min)
Polska, rok 1759. Sprzedawca sukna Jakub Frank głosi wśród małopolskich Żydów ideę nowego zbawienia. 17 lat później, w Wiedniu, do młodszego radcy cesarskiej Kancelarii Nadwornej, Henryka Kleina, dociera skarga Jakuba Golińskiego. Przechrzczony Żyd z Galicji donosi, że po opuszczeniu sekty Jakuba Franka stracił żonę i majątek. Radca wszczyna więc śledztwo i podejrzewa spisek, którego celem jest zamach stanu. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

TVP 1 godz. 20:25
Ślub szczęścia nie daje (Heiraten ist auch keine Lösung) - komedia romantyczna, Niemcy 2012, reż. Sibylle Tafel, wyk. Saskia Vester, Katja Flint, Sonja Gerhardt, Kostja Ullmann (88 min)
Niemiecka komedia romantyczna. Jakoś niemieccy filmowcy nie kojarzą mi się ani z komedią, ani ze szczególnym romantyzmem, ale zasięgnąłem języka, i podobno wstydu nie ma. Oto nadopiekuńcza mama problem ma z tym, że córeczka za mąż ma wyjść wkrótce i zrobi wiele, żeby narzeczeni się rozstali. I analogicznie jest po stronie pana narzeczonego. Więc robi się zamieszanie. Z PRZYJEMNOŚCIĄ, PODOBNO.

TVN 7 godz. 21:00
Raport Pelikana (The Pelican Brief) - film sensacyjny, USA 1993, reż. Alan J. Pakula, wyk. Denzel Washington, Julia Roberts, Sam Shepard, John Heard (141 min)
Który to już raz? Studentka prawa, odkrywa kompromitujące ważnych polityków fakty związane z wymiarem sprawiedliwości, i pakuje się w sam środek wielkiego spisku. A to oczywiście sprawia, że dybią na jej życie bardzo niebezpieczni i zdeterminowani w tym dybaniu ludzie. Na szczęście jest dziennikarz, który pomaga jej przetrwać i sprawę wyjaśnić do końca. Trochę już nudzi, ale ciągle MOŻNA ZOBACZYĆ

Canal+ godz. 21:00
Pozamiatane (Swept Under) - thriller, Kanada 2015, reż. Michel Poulette, wyk. Devin Kelley, Aaron Ashmore, Stephen Bogaert, Brett Ryan (87 min)
Premiera w telewizorze. Pani, która zajmuje się czyszczeniem miejsc zbrodni po tym jak Policja zrobi już w nich co miała do zrobienia, znajduje w tych śmieciach coś, co najpewniej zniszczone zostało z rozmysłem przez któregoś ze śledczych. I teraz dojść próbuje kto i dlaczego to zrobił. Co oczywiście sprowadzi na nią niebezpieczeństwo. DO ZOBACZENIA. PO PROSTU.

HBO godz. 22:10
Kenau: Wojowniczka z Haarlemu (Kenau) - film historyczny, Holandia/Węgry/Belgia 2014, reż. Maarten Treurniet, wyk. Monic Hendrickx, Barry Atsma, Sallie Harmsen, Sophie van Winden (108 min)
O pani Kenau, która w roku 1572, kiedy jej miasto zaatakowały oddziały króla Hiszpanii skrzyknęła spory kobiecy oddział, i do walki ruszyła krwawej. EFEKTOWNIE I KRWAWO I NA ŚMIERĆ I ŻYCIE.

Puls 2 godz. 22:50
Tora! Tora! Tora! - dramat wojenny, USA/Japonia 1970, reż. Richard Fleischer, Kinji Fukasaku, Toshio Masuda, wyk. Junya Usami, Sč Yamamura, Martin Balsam, Joseph Cotten (144 min)
Stylowa rekonstrukcja japońskiego ataku na amerykańską flotę Pacyfiku w Pearl Harbor na Hawajach w 1941 roku. Z punktu widzenia amerykanów i Japończyków. KAWAŁ WIELKIEGO FILMU.

TVP Kultura godz. 23:15
Wstyd (Shame) - dramat erotyczny, Wielka Brytania 2011, reż. Steve McQueen, wyk. Michael Fassbender, Carey Mulligan, Nicole Beharie, Lucy Walters (101 min)
Sporo erotyki w filmie o seksie, miłości i tym co jest między seksem i miłością. Otóż nasz bohater jest zdania, że monogamia nie istnieje, a seks jest dla niego sposobem na życie. Ale kiedy przyjeżdża nadwrażliwa, cierpiącej na wahania nastrojów siostra, on też zaczyna na świat patrzeć nieco inaczej. DLA MNIE ZBYT PRETENSJONALNE, ŻEBY PORUSZYĆ, ALE PORUSZENIE BYŁO.

SERIAL

TVN Fabuła godz. 20:30
Mąż czy nie mąż - serial komediowy, Polska 2015, reż. Paweł Maślona, wyk. Magdalena Schejbal, Marcin Perchuć, Magdalena Żak, Krzysztof Stelmaszyk (25 min)
Miał to być chyba bardziej zabawny serial, ale zabawny jest bardzo średnio, za to ma Marcina Perchucia w roli głównej, który całość spina dobrze. I w ogóle DO ZOBACZENIA, BO KRZYWDY NIE ROBI

 

Canal+ Seriale godz. 23:30
Taxi Brooklyn (Taxi: Brooklyn South) (1/12) - serial sensacyjno-komediowy, Francja 2014, wyk. Chyler Leigh, Jacky Ido, James Colby, José Z niga (49 min)
Premiera w telewizorze. Momentami zabawny serial o pani detektyw, która podejmuje trudną współpracę z taksówkarzem z kryminalną przeszłością i razem rozwiązują kolejne sprawy patrolując ulice Brooklynu. BYWA NIEŹLE 

 

DOKUMENT

Canal+ Family godz. 20.00
Tajemnice ewolucji (Mysteries of Evolution) - serial dokumentalny, Kanada 2015, reż. Chad Barclay, Danielle Heifa (2x23 min)
Przykłady dziwnych, zaskakujących, albo tajemniczych dziełach natury, czy też ewolucji. I autorzy próbują wyjaśnić kilka z takich przypadków. JEST CIEKAWOŚĆ

Planete+ godz. 21:00
Olimpia. Narodziny igrzysk (Olympia - the Origins of Games) - film dokumentalny, Francja 2016, reż. Olivier Lemaitre (52 min)
Na podstawie wyników archeologicznych badań autorzy filmu próbują odtworzyć jak przebiegały igrzyska w starożytności. WARTO WIEDZIEĆ

TVP Historia godz. 22:20
Ciemności skryją Ziemię (Night Will Fall) - film dokumentalny, Izrael/Wielka Brytania 2014, reż. André Singer (75 min)
Wyzwalanie niemieckich obozów koncentracyjnych na podstawie materiałów archiwalnych z obozów w Buchenwaldzie, Majdanku, Auschwitz i w Dachau. Plus rozmowy z osobami, które przetrwały i z biorącymi udział w wyzwalaniu byłymi żołnierzami. BOLESNE, ALE WARTO WIEDZIEĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Tele 5 godz. 20:10
Bestie z cienia (Night Feeders) - horror, USA 2006, reż. Jet Eller, wyk. Brett Gentile, Donnie Evans, Mike Monzitta, Michael Ruff (100 min)
Najpierw przypadkiem na Ziemię trafiają przerażające istoty z kosmosu, a potem takoż przypadkiem myśliwi polujący na jelenie spotykają te bestie na swej drodze, i muszą walczyć o przetrwanie. KOSZMARNIE GŁUPIE, ALE W TEJ KATEGORII, BYWA TO ZALETĄ.

TV 6 godz. 21:00
Atak morderczych mrówek (Marabunta) - horror, USA 1998, reż. Jim Charleston, George Manasse, wyk. Eric Lutes, Julia Campbell, Mitch Pileggi, Jeremy Foley (95 min)
Niedawno było, ale może ktoś przegapił. Małe miasteczko na Alasce zostaje zaatakowane przez mięsożerne mrówki, które wkurzyły zmiany w klimacie. No i ruszają żeby zjeść ludzkość, ale ludzkość ma dla nich złą wiadomość, są ludzie, którzy potrafią sobie z nimi poradzić. Chociaż łatwo nie będzie. CZASAMI ŁEB PRZESIEWA, BO POMYSŁOWE, CHOCIAŻ ŚREDNIO.