Program TV na dziś: Jodie Foster i "Plan lotu" [POLECAJ TV - 9.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 9.08

Zacznę oczywiście od tego, czego na liście nie znajdziecie. Dzisiaj przypominam, że w TVP Historia od godz. 21:05 kolejne dwa odcinki „Sensacji XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego. Dzisiaj odcinki „Tajemnica Rudolfa Hessa”, którego treść wystarczająco zapowiada tytuł, i „Pięciu wspaniałych”, o sprawie Kima Philby’ego i kolegów pracujących dla sowieckiego wywiadu przez kilka dekad.

A poza tym jeszcze kilka tytułów spoza listy: w TV Puls o godz. 20:00 horror "Koszmar następnego lata" z Jennifer Love Hewitt, w TVN 7 o godz. 20:00 kolejny odcinek serialu "Blef", a zaraz po nim, od godz. 21:00 dwa odcinki "Kronik Shannary", w Kino Polska od godz. 20:00 całość "Krzyżaków", w FilmBox o godz. 21:00 kostiumowy chińcki film "Prawdziwa legenda", w Canal+ Seriale od godz. 21:10 cztery odcinki sitcomu "Brooklyn 9-9 3", w TVN 7 o godz. 22:55 Clint Eastwood w „Firefox” z 1982 roku, w AXN Black o godz. 23:05 "American Gangster", a w TVP 2 o godz. 23:30 "Królowie nocy" z Joaquinem Phoeniksem, Evą Mendes i Markiem Wahlbergiem.

Ale najważniejsze rzeczy, kilka filmowych premier, nowe i dobre dokumentalne serie, a takoż kolejne odcinki dobrych seriali, na wypadek gdyby akurat medalu nie zdobywał w Rio żaden z naszych reprezentantów czy reprezentantek znajdziecie na liście.
Jutro znajdziecie tu kolejny Polecaj TV, a dzisiaj udanego życzę wtorku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Big Nothing - komedia kryminalna, Wielka Brytania/Kanada 2006, reż. Jean-Baptiste Andrea, wyk. David Schwimmer, Simon Pegg, Alice Eve, Jon Polito (82 min)
Mój ulubiony aktor Simon Pegg w niezłej roli w niezłym filmie na wesoło. Oto mający duży problem pan Charlie, za namową niejakiego Gusa postanawia szantażować pastora, który śmigać lubi po pornograficznych serwisach w Internecie. Plan był prosty i miał być skuteczny. Niestety pan pastor  umiera już po pierwszej próbie wyciągnięcia od niego grosza. Co rzecz jasna, cały proceder komplikuje. Życie obu kolegów również. DOBRA ZABAWA.

 

Polsat godz. 20:00
Plan lotu (Flightplan) - thriller, USA 2005, reż. Robert Schwentke, wyk. Jodie Foster, Peter Sarsgaard, Sean Bean, Marlene Lawston (98 min)
Pani Kyle leci z sześcioletnią córeczką z Berlina do Nowego Jorku, by pochować tam tragicznie zmarłego męża. W czasie podróży pani zasypia, a jak się budzi, nie dość, że córeczka znika, to jeszcze wszyscy zgodnie twierdzą, że dziewczynki w ogóle nie było. No więc pani bliska jest obłędu, ale nie rezygnuje z poszukiwań, do których włącza się detektyw Gene Carson. DO MNIE TRAFIŁO.

 

Cinemax godz. 20:00
45 lat (45 Years) - dramat psychologiczny, Wielka Brytania 2015, reż. Andrew Haigh, wyk. Charlotte Rampling, Tom Courtenay, Geraldine James, Dolly Wells (92 min)
Premiera w telewizorze. Tydzień przed 45 rocznicą ślubu szczęśliwego i zgodnego bardzo małżeństwo, pan dowiaduje się, że w alpejskim lodowcu znaleziono ciało jego dawnej ukochanej. Wraca więc pan myślami do tej narzeczonej, rozpamiętywać zaczyna i się zastanawiać, co komplikować zaczyna relacje z żoną. Rzecz wg. opowiadania pt. "In Another Country" Davida Constantine'a. POD REFLEKSJĘ

 

Canal+ Film godz. 20:00
Księga czarów Arkandiasa (Le grimoire d'Arkandias) - film przygodowy, Francja/Belgia 2014, reż. Alexandre Castagnetti, Julien Simonet, wyk. Ryan Brodie, Timothée Coetsier, Pauline Brisy, Christian Clavier (88 min)
Premiera w telewizorze. Żywiołowa, pełna magii i niezłego humoru opowieść o cenie przyjaźni i przyjaźni jako takiej. Oto bowiem trójka młodych, bardzo młodych przyjaciół stworzyli pierścień dzięki któremu można stać się niewidzialnym. Ale jeden niestety jeden chłopiec wpada w tarapaty, a z pomocą przychodzi mu dziwny człowiek, niejaki Arkandiasem. CAŁKIEM FAJNE MŁODZIEŻOWE KINO

HBO godz. 20:10
Ekipa (Entourage) - komedia, USA 2015, reż. Doug Ellin, wyk. Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara (101 min)
Jeszcze raz filmowa wersja serialowej przygody. A serial zacny bardzo, a film niezły, ale niezły tylko trochę. Za dobrze się bawiłem - i okresowo zwrotnie nadal się bawię - przy odcinkowej historii, żeby wciągnąć się w tę na całość. Ale nieźle jest. Co więcej, nie trzeba serialu znać i bohaterów w ogóle, żeby bawić się świetnie. Oto gwiazdor filmowy do spółki z nieodłączną paczką przyjaciół nawiązują współpracę z szefem wytwórni filmowej i zarazem superagentem, który proponuje gwieździe rolę w jego najnowszym filmie. I niby OK, ale panowie stawiają warunki. Świetne dialogi, to na pewno. I w ogóle dobra zabawa.

 

Ale kino+ godz. 20:10
Podłość (Les salauds) - dramat obyczajowy, Francja/Niemcy 2013, reż. Claire Denis, wyk. Vincent Lindon, Chiara Mastroianni, Julie Bataille, Michel Subor (100 min)
Premiera w telewizorze. Nie znam, bo nie widziałem, ale języka zasięgnąłem, i dowiedziałem się, że jest to film spędzenia z nim czasu godny. O ile oczywiście ktoś lubi „czerpanie dłonią”, bo to jednak trochę w tych rejonach. Rzecz jest o ludzi, którzy wikłają się w różne mało szczęśliwe relacje, i trudno, lub wręcz niemożliwie jest się z nich „odwikłać”. Podobno NIEZŁE, BARDZO POWAŻNE KINO

 

TVP Kultura godz. 20:20
Nakarmić kruki (Cr~a cuervos) - dramat obyczajowy, Hiszpania 1976, reż. Carlos Saura, wyk. Geraldine Chaplin, Mónica Randall, Florinda Chico, Ana Torrent (104 min)
Mój ulubiony (chociaż w kontekście treści trudno się wymawia to słowo) film Carlosa Saury. To bardzo pesymistyczny obraz hiszpańskiego społeczeństwa z czasów reżimu generała Franco. Splot wspomnień, przemyśleń, marzeń i obserwacji rzeczywistości pokazany jest z perspektywy dziecka. MISTRZOSTWO, ALE BOLI.

TVN godz. 20:55
Zabójcza broń 4 (Lethal Weapon 4) - komedia sensacyjna, USA 1998, reż. Richard Donner, wyk. Mel Gibson, Danny Glover, Joe Pesci, Rene Russo (127 min)
Jeśli ktoś nie zna, to tylko dlatego, że bardzo chciał tego nie poznać. Ale nawet kolejny raz ogląda się z przyjemnością. Chyba najbardziej komediowa z wszystkich części cyklu. No i Chris Rock, który znakomicie wpisał się w ekipę. Tym razem Riggs i Murtaugh pakują się w wojnę z azjatycką mafią i bardzo złym człowiekiem, który jest karatecznym mistrzem na mistrzami. BARDZO DOBRA ZABAWA.

 

TNT godz. 21:00
Nawiedzony (The Haunting) - horror, USA 1999, reż. Jan De Bont, wyk. Lili Taylor, Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones, Owen Wilson (255 min)
Niezła obsada kręci się wokół 130 letniego domu, wokół którego narosło wiele legend o duchach i tak dalej. Jak się okaże, nie wszystkie są tylko legendami. COŚ STRASZNEGO (w każdym rozumieniu tego słowa).

FOX Comedy godz. 22:00
Życie biurowe (Office Space) - komedia, USA 1999, reż. Mike Judge, wyk. Ron Livingston, Jennifer Aniston, Ajay Naidu, David Herman (110 min)
Całkiem zabawne, chociaż strasznie banalne i przewidywalne. A rzecz jest o panu, którego na skraj nerwowej zapaści doprowadza pracowy szef. Idzie do hipnotyzera, żeby go uspokoił nieco, i pod wpływem impulsu nie idzie do roboty w dniu wielkiej czystki. Nie wywalają go z pracy, ale za to wywalają jego koleżeństwo. Jako trapiony wyrzutami sumienia programista ma jednak pewien pomysł, jak koleżeństwu zadośćuczynić straty. DO ŚMIECHU, CHOCIAŻ MAŁO ORYGINALNE

TV Puls godz. 22:05
Bal maturalny (Prom Night) - horror, USA/Kanada 2008, reż. Nelson McCormick, wyk. Brittany Snow, Scott Porter, Jessica Stroup, Dana Davis (85 min)
Według znanego schematu horror, w którym bal na koniec szkoły, za sprawą zmyślnego psychopaty staje się makabrycznym widowiskiem, z którego młodzieńcy próbują się wydostać, ale jest coraz trudniej i coraz straszniej. Ja wolę takie filmy z lat dużo wcześniejszych, ale ten też DAJE RADĘ, NA SWOJĄ MIARĘ

Polsat godz. 22:15
Polowanie na łowcę (The Frozen Ground) - thriller, USA 2013, reż. Scott Walker, wyk. Nicolas Cage, Vanessa Hudgens, John Cusack, Dean Norris (100 min)
Zdewiowany myśliwy ma taki pomysł na życie, że co jakiś czas porywa młode kobiety, wywozi je w lesiste rejony Alaski, a potem na nie poluje i zabija. I tak od kilkunastu lat bawi się bezkarnie. Ale jednej dziewczynie udaje się uciec. Jednak jako, że jest bardzo młodą prostytutką, policja traktuje jej doniesienia dość swobodnie. Na szczęście jeden detektyw zaufa dziewczynie i podejmie śledztwo. Jeśli prawdą jest, że to na faktach, to dreszcze większe. JOHN CUSAK ŚWIETNY. JEST OBSADA I NAPIĘCIE.

TVP Kultura godz. 22:20
Z tobą i przeciw tobie (Contre toi) - dramat obyczajowy, Francja 2010, reż. Lola Doillon, wyk. Kristin Scott Thomas, Pio Marmai, Jean-Philippe Écoffey, Marie-Sohna Conde (77 min)
Młody wdowiec porywa panią chirurg, bo uważa, że to ona spowodowała śmierć jego żony. Ona zaczyna mu współczuć, ale do winy się nie poczuwa. A to prowadzi do stworzenia się między parą niezwykłej więzi, zwłaszcza, że łączą ich różne przeszłe dramaty i samotność. Kiedy więc pani odzyskuje wolność, stara się swojego porywacza odnaleźć. MA SENS I OPOWIEDZIANE NIEŹLE.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00
Piraci 3 (Black Sails 3) - serial przygodowy, USA 2016, wyk. Zach McGowan, Toby Stephens, Luke Arnold, Jessica Parker Kennedy (57 min)
Jeszcze raz od nowa trzecia seria serialu. Znakomicie zrealizowany, ze świetnymi zdjęciami i mocnymi charakterami. Port Nassau to miejsce zbytu skradzionych towarów i przy okazji dom dla wielu morskich wyrzutków, w tym kapitana Flinta na przykład. MAJĄ ROZMACH!

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:00
Ludzie morza - serial dokumentalny, Polska 2016 (52 min)

Tegoroczna Polska produkcja o kulisach niełatwej pracy rybaków. Kamera rusza z trzema załogom kutrów z Ustki. Odcinek pierwszy z dziesięciu. WARTO ICH POZNAĆ

Polsat Viasat History godz. 20:00
Zakazana historia (Forbidden History) - serial dokumentalny Wielka Brytania 2013 (65 min)
Wszyscy wiemy, że rządzący nie lubią kiedy nowe dowody stawiają pod znakiem zapytania uznane prawdy i kwestionują pojęcia, które od setek lat uznawane były za niezbite fakty. Mamy taką pewność, że wiele historii z przeszłości zostało celowo ukrytych, a wszystkich śmiałków podejmujących próby ujawnienia prawdy powstrzymano lub potępiono. I tymi sprawami zajmuje się właśnie pan Jamie Theakston, który prawdy i rzeczy, które uznajemy za oczywiste, sprawdza poddając je wnikliwym badaniom, śledztwu i analizie. W historiach zaginionego skarbu templariuszy, krewnych Chrystusa czy skarbów Salomona zespół pana Theakstona odnajduje prawdy i wyjaśnia mity, które od stuleci pozostawały w ukryciu. Opowie też jak starano się te prawdy tuszować i dlaczego. Odcinek pierwszy. BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.

National Geographic godz. 21:00
Stworzenie Ziemi (Earth: Making of a Planet) - film dokumentalny (120 min)
Od urodzin naszej kochanej planety, przez kolejne ery i epoki i czasy pierwszych ludzi. A dzięki kilku trickom zdjęciowym i zabiegom producentów, nie jest to zwykły wykład, a żywa historia. W skrócie, z uproszczeniami, ale WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Planete+ godz. 22.00
Jest tam kto? (Is Anybody Out There) - film dokumentalny, Hiszpania 2015, reż. Ruth Chao (50 min)
Prezentacja rzekomych – wolę się nieco zabezpieczyć – chociaż czasami bardzo przekonujących dowodów na istnienie pozaziemskich istot inteligentnych. Inspiracją było odkrycie przez Satelitę Keplera tysięcy podobnych do Ziemi planet, na których możliwe byłoby egzystowanie. DUŻA CIEKAWOŚĆ