Program TV na dziś: Emma Stone jako "Łatwa dziewczyna" [POLECAJ TV - 10.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 10.08

Dzisiaj w telewizji jest przyjemnie. Są dobre odcinki dobrych seriali, są filmy znane, które ogląda się zawsze z przyjemnością, i jest kilka nowszych, które jeszcze nie wyrobiły sobie wielkiej marki, ale mogą. Oczywiście również ciekawe dokumenty i specjały dla Łowców Kiczu. A do tego wszystkiego dobrego co znajdziecie na liście dorzucam jeszcze kilka tytułów spoza listy. Otóż na początek w Cinemax o godz. 20:00 druga krótkometrażówka z cyklu „Opowieści Neila Gaimana”. Dzisiaj film pod tytułem „Karmiący i karmieni” do zobaczenia. A poza tym m.in. Kino Polska o godz. 20:00 "Prawo ojca" Marka Kondrata, w TV 4 o o godz. 20:00 "Punisher" z Dolphem Lundgrenem z 1989 roku, w Comedy Central Family o godz. 22:00 "Nowi miastowi" ze Stevem Martinem, a w Stopklatka TV o godz. 23:50 "Vicky Cristina Barcelona". Ale to co najważniejsze, znajdziecie na liście.

Jutro kolejny Polecaj TV, a dzisiaj przyjemnej życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Tequila Sunrise - sensacyjny, USA 1988, reż. Robert Towne, wyk. Mel Gibson, Kurt Russell, Michelle Pfeiffer, Raul Julia (115 min)
Skoro jest gatunek komedia romantyczna, to przez analogię ten film można zakwalifikować jako sensacja romantyczna. Bo w istocie równie dużo tu romantyzmu co sensacji. Są dwaj przyjaciele i kobieta ważna dla nich obu, która lata temu poróżniła ich bardzo. Jeden jest policjantem, i ma zaaresztować drugiego, i wtedy znowu pojawia się piękna Michelle Pfeiffer. WIELKI PRZEBÓJ SPRZED LAT.

HBO godz. 20:10
Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens) - film SF, USA 2015, reż. J.J. Abrams, wyk. Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver (133 min)
Kolejna część kosmicznego filmu wszech czasów. Rzecz dzieje się trzydzieści lat po pokonaniu Imperium Zła. Opisywał nie będę, bo intryga ma znaczenie niewielkie, i chodzi nie o to o czym, tylko jak. Zdania są oczywiście podzielone, ale ja myślę, że to PO PROSTU WARTO ZOBACZYĆ.

 

Polsat godz. 20:40
Łatwa dziewczyna (Easy A) - komedia, USA 2010, reż. Will Gluck, wyk. Emma Stone, Penn Badgley, Patricia Clarkson, Stanley Tucci (92 min)
Młodzieżowa komedia z sympatyczną rolą Emmy Stone. O nieśmiałej licealistce, do której za sprawą plotki przykleja się łatka rozwiązłej. Dziewczyna próbuje obrócić sytuację w atut, co oczywiście będzie miało różne, nie tylko przyjemne konsekwencje. DO ZOBACZENIA.

 

TVN godz. 20:55
Sherlock Holmes: Gra cieni (Sherlock Holmes: A Game of Shadows) - film kryminalny, USA 2011, reż. Guy Ritchie, wyk. Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Jared Harris (129 min)
Detektyw Sherlock Holmes i przyjaciel jego Watson spróbują bardzo widowiskowo powstrzymać profesora Moriarty'ego, który plan ma taki, aby  świat zatopić w chaosie i anarchii. BARDZO WIDOWISKOWE.

TVP Kultura godz. 22:05
Pod osłoną nieba (The Sheltering Sky) - dramat obyczajowy Włochy/Wielka Brytania 1990; reż. Bernardo Bertolucci; wyst. Debra Winger, John Malkovich, Campbell Scott (150 min)
Niemal klasyk. A może już? Mamy rok 1947. Małżeństwo artystów dotkniętych twórczą niemocą wyrusza w podróż po Afryce dla znalezienia sensu. No właśnie. POZYCJA (słusznie) KLASYCZNA.

TVP 2 godz. 22:40
Tylko nie miłość (La chance de ma vie) - komedia romantyczna Francja/Belgia 2011; reż. Nicolas Cuche; wyst. Virginie Efira, François-Xavier Demaison, Armelle Deutsch (90 min)
Pan Julien jest ekspertem pomagającym innym ratować związki, ale jak szewc który pomyka bez butów, sam w miłości szczęścia nie ma. Jest takim miłosnym Jonaszem, przez którego kolejne jego wybranki mają w życiu nieprzyjemnie. I gdy już przywykł do myśli, że będzie sam na wsze czasy, i akceptuje fakt, swoją samotność, poznaje panią Joannę. I wie, że dla jej dobra powinien oprzeć się uczuciu, ale trudno mu to przychodzi. Z WDZIĘKIEM JEST.

Polsat godz. 22:40
Stary, gdzie moja bryka? (Dude, Where's My Car?) - komedia USA 2000, reż. Danny Leiner, wyk. Ashton Kutcher, Seann William Scott, Jennifer Garner (100 min)
Dwaj mało rozgarnięci młodzieńcy budzą się po hucznie spędzonej nocy i nie mogą sobie przypomnieć, gdzie zaparkowali samochód. Rozpoczynają więc poszukiwania, podczas których spotykają szalonych ludzi, rozzłoszczony gang uliczny, biseksualnego striptizera oraz sektę fanatyków szukających kosmitów. GŁUPIE DO IMENTU, ALE NIESTETY BAWI.

TVN godz. 23:40
Gliniarz z Beverly Hills (Beverly Hills Cop) - komedia sensacyjna, USA 1984, reż. Martin Brest, wyk. Eddie Murphy, Judge Reinhold, Lisa Eilbacher, Ronny Cox (105 min)
Axel Foley, niepoprawny, ale skuteczny policjant z Detroit, wprawia w osłupienie swoimi metodami śledczymi i bezpretensjonalnością policję w Los Angeles, kiedy postanawia na własną rękę zbadać okoliczności śmierci przyjaciela siejąc zniszczenie i zamieszanie. OD LAT TAK SAMO ZABAWNE.

TV Puls godz. 00:05
Wrota do piekieł (Drag Me to Hell) - horror, USA 2009, reż. Sam Raimi, wyk. Alison Lohman, Justin Long, David Paymer, Adriana Barraza (99 min)
Niezły horror Sama Raimiego o pracownica banków, która odmawia Cygance przesunięcia terminu spłaty, więc ona rzuca na nią klątwę. I od tej chwili nasza bohaterka ma trzy dni żeby straszliwy demon, którego imienia nie pamiętam, nie zabrał jej do piekła. I TO SIĘ OGLĄDA.

 

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10
Doktor Foster (Doctor Foster) - serial obyczajowy, Wielka Brytania 2015, wyk. Suranne Jones, Bertie Carvel, Tom Taylor, Thusitha Jayasundera (2x60 min)
Premiera trzeciego i czwartego odcinka. To nie jest typowy kryminał, ale napięcia może mu zazdrościć wiele docenianych i szanowanych thrillerów. Argumentów za tym, żeby poświęcić mu trochę czasu jest wiele. Po pierwsze jest to dzieło osób, którzy wcześniej zrealizowali m.in. genialny serial „Uczciwa kobieta”. Po drugie Suranne Jones, która występuje w roli głównej, za którą to rolę otrzymała statuetkę BAFTA TV Award 2016. A kojarzyć ją możecie m.in. z kryminalnego serialu „Scott & Bailey”. Co jeszcze? Świetny scenariusz i klimat, trochę duszny, ale też bardzo wciągający. I jeszcze kilka nagród, czyli nominacja do BAFTA TV Award 2016 w kategorii najlepszy miniserial,  Broadcast Award dla najlepszego serialu dramatycznego, i Krajowa Nagroda Telewizyjna Wysp Brytyjskich.

A wszystko o serialu znajdziecie w suplemencie do Polecaja, w którym tę premierę zapowiadałem. BARDZO WARTO.

BBC HD godz. 22:00
Ripper Street - serial kryminalny, Wielka Brytania/Irlandia 2012, reż. Tom Shankland, wyk. Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, David Wilmot (55 min)
Londyn, kwiecień 1889 r. Na ulicach wiktoriańskiego Londynu giną kobiety, a śledztwo prowadzą inspektor Reid, sierżant Drake i kapitan Jackson mający doświadczenie jako chirurg w amerykańskiej armii i detektyw. Mają zagmatwane życie osobiste i tajemnice z przeszłości. RZECZ BARDZO DOBRA.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Roman Polański: Moje życie (Roman Polanski: A Film Memoir) - film dokumentalny, Wielka Brytania/Włochy/Niemcy 2011, reż. Laurent Bouzereau (90 min)
Zapis nietypowego, momentami niezwykle intymnego i poruszającego wywiadu, jaki przeprowadził Andrew Braunsberg ze swoim wieloletnim przyjacielem, Romanem Polańskim. NIBY MOŻNA, ALE ILE MOŻNA!?

National Geographic godz. 22:00
Za linią wroga (No Man Left Behind): Do piekła i z powrotem - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2016 (60 min)
Premiera. Oto przed Wami historia operacji nazwanej „Gniew komandosów”, czyli o akcji Zielonych Berety, którzy mają pojmać przywódcę Hezb-e-Islami Gulbuddin, powiązanych z Talibami terrorystów. Dzisiaj odcinek pierwszy. DLA ZAINTERESOWANYCH WOJSKIEM

TVP 1 godz. 21:30
Odnaleziony walc - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Julita Wołoszyńska-Matysek (50 min)
Wzruszająca, w sumie smutna, ale z pięknym finałem i tchnąca nadzieją opowieść o 90-letnim panu Andrzeju Budzyńskim i 87-letnie pani Barbarze Żugajewicz, którzy w czasie okupacji byli parą, a potem stracili kontakt i udało im się odnaleźć dopiero teraz. I stają przed wyborem, pytaniem, żałować tyle straconych lat rozłąki, czy cieszyć się, że w ogóle się odnaleźli? WARTO SIĘ WZRUSZYĆ

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Stopklatka TV godz. 20:00
Mrówki w samolocie (Destination: Infestation) - thriller, Kanada 2007, reż. George Mendeluk, wyk. Jessalyn Gilsig, Antonio Sabato Jr., Serge Houde, Karen Holness (82 min)
Na pokładzie samolotu lecącego z Kolumbii do Stanów pojawiają się zmutowane mrówki, które atakują pasażerów i niszczą aparaturę. Ale na pokładzie jest na szczęście specjalistka od mrówek i bardzo dzielny jegomość. PEWNIE, ŻE GŁUPIE, ALE MOMENTAMI PORYWAJĄCO GŁUPIE.

 

TV Puls godz. 20:00
Anakonda (Anaconda) - thriller, USA/Brazylia/Peru 1997, reż. Luis Llosa, wyk. Jennifer Lopez, Ice Cube, Jon Voight, Eric Stoltz (86 min)
Gratka dla Łowców Kiczu, bo rzadko się zdarza, żeby w aż tak Łowczym filmie grała gwiazda tego kalibru co J.Lo. Nie żebym jakoś przeceniał aktorskie gwiazdy tej umiejętności i inne role - chociaż przyznajmy, że miała i niezłe - ale zwykle raczej stronią od aż takich głupot. Grupa dokumentalistów wędrująca przez dżunglę amazońską w poszukiwaniu nieznanego plemienia Indian, wplątuje się w jakieś lokalne afery i musi wziąć udział w polowaniu na największą znaną anakondę, która okaże się większa niż ta znana największa. GŁUPIE, ALE Z WIDOKIEM NA J.LO.

 

SciFi Universal godz. 22:50
Bestie z Manhattanu (Battledogs) - film SF USA 2013, reż. Alexander Yellen, wyk. Craig Sheffer, Dennis Haysbert, Kate Vernon (110 min)
Tajemniczy wirus zamienia nowojorczyków w wilkołaki. Podstępny generał korzysta z okazji, by z niewinnych mieszkańców miasta utworzyć armię zabójców. BEZ SENSU I NIESTETY RÓWNIEŻ BEZ PRZYJEMNOŚCI