Program TV na dziś: "Hellboy" mistrza Guillermo del Toro [POLECAJ TV - 11.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 11.08

Do listy dzisiaj przechodzimy niemal bez wstępu. Do listy dorzucę bowiem tylko dwie pozycje. Ale najpierw wspomnę, że najlepsze z dzisiaj są film „El Club” w Ale kino+ i serial „Ripper Street” w BBC HD. A te dodatkowe informacje spoza listy? Proszę. W TVP Historia od godz. 20:50 dwa kolejne odcinki „Sensacji XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego. Dzisiaj będzie to dwuczęściowa opowieść „Stalin - droga do władzy”. I dodam, że w HBO 2 o godz. 21:00 premierowe wydanie „Wieczoru z Johnem Oliverem”, z którym zawsze spotkać się warto.

Jutro Polecaj TV kolejny, a dzisiaj życzę przyjemnego czwartku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Radośnie śpiewajmy (Joyful Noise) - komedia muzyczna, USA 2012, reż. Todd Graff, wyk. Queen Latifah, Dolly Parton, Keke Palmer, Jeremy Jordan (118 min)
Taka sobie zwiewna komedyjka z dużą dawką muzyki i chóralnych śpiewów z paniami Dolly Parton i Queen Latifah w rolach rywalizujących ze sobą na ostro liderek chóru biorącego udział w konkursie muzyki gospel. BANALNIE, PRZEWIDYWALNIE, PRZYJEMNIE

TV Puls godz. 20:00
Hellboy - horror SF, USA 2004, reż. Guillermo del Toro, wyk. Ron Perlman, John Hurt, Selma Blair, Rupert Evans (122 min)
U schyłku II wojny światowej naziści organizują przeciwko nieprzyjaciołom siły piekieł, znaczy taką mega wunderwaffe. Tworzą więc czerwonoskórego demona. Całe szczęście zwycięski plan nie powiódł się, a po latach potwór zaczyna wykorzystywać nadprzyrodzone siły, by pomagać ludzkości. BARDZO WIDOWISKOWE, I Z SENSEM.

Polsat godz. 20:10
Książę i ja (The Prince & Me) - komedia romantyczna USA/Czechy 2004; reż. Martha Coolidge; wyst. Julia Stiles, Luke Mably, Ben Miller, James Fox (130 min)
Pozornie wszystko ich dzieli: ona jest ambitną studentką medycyny, on - duńskim księciem, który wiedzie beztroski żywot playboya. No i się zaczyna miłosny kontredans. RUTYNOWE DZIAŁANIA.

HBO godz. 20:10
Witaj w domu (Welcome Home) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż. James Head, wyk. Luke Perry, Camille Sullivan, Erica Cerra, Kayden Magnuson (80 min)
Mizerna premiera w telewizorze, czyli pan pisarz przeżywa twórcze męki, a presja na nim duża, bo autorem jest bestsellera, więc oczekiwania są duże. Wraca z wakacji do domu, i konstatuje ze zdziwieniem, że w jego domu mieszka samotna matka z dwójką dzieci. NIEZŁY POMYSŁ, ALE WYSZŁO BARDZO ŚREDNIO

Ale kino+ godz. 20:10
El Club - dramat obyczajowy, Chile 2015, reż. Pablo Larrain, wyk. Alfredo Castro, Roberto Farias, Antonia Zegers, Marcelo Alonso (98 min)
Premiera z cyklu „Kino mówi: Namiętności”, czyli dzieło z nominacja w kategorii najlepszy film zagraniczny do tegorocznej edycji Złotych Globów, a na Berlinale uhonorowano je Srebrnym Niedźwiedziem. W małej sennej miejscowość na chilijskim wybrzeżu żyją sobie niespiesznie czterej księża i siostra zakonna. Ich pasją są wyścigi psów. I żyliby sobie tak spokojnie, gdyby nie samobójcza śmierć jednego z księży. Samobójstwo to obciążać ma tajemniczego mężczyznę, który publicznie oskarżał tegoż księdza (nie powinienem tu pisać o co, więc wstrzymam konie). Sprawę ma wyjaśnić przysłany przez kurię krewki jezuita. Przybywa więc i rozpoczyna śledztwo, które ma wyjaśnić czy zarzuty względem księdza samobójcy miały jakąś podstawę. Ale w miarę upływu czasu można się zastanawiać czy detektywowi naprawdę zależy na odkryciu prawdy. INTRYGUJĄCE

TVP Kultura godz. 20:20
Zabójstwo (The Killing) - film kryminalny, USA 1956, reż. Stanley Kubrick, wyk. Sterling Hayden, Coleen Gray, Vince Edwards, Jay C. Flippen (85 min)
Osią akcji jest misterny plan napadu opracowany przez byłego więźnia, Johnny'ego. Celem skoku jest tor wyścigów konnych, a stawką 2 miliony dolarów. NIEŹLE SIĘ PATRZY.

Paramount godz. 20:25
Pootie Tang - pogromca zła (Pootie Tang) - komedia, USA 2001, reż. Louis C.K., wyk. Lance Crouther, Chris Rock, J.B. Smoove, Jennifer Coolidge (81 min)
Pootie Tang to postać którą stworzył  Chris Rock w swoim telewizyjnym show. A ten film to fabularna jego wersja. Szalona, zabawna i pokręcona, którą wyreżyserował jeden z moich ulubionych komików Louis C.K., którego uwielbiam również za ten film. Bohater z tytułu to artysta i suberbohater walczący z chciwością, złem i wszystkimi, którzy zły wpływ mają na ludzi. Najnowszym jego wrogiem staje się korporacja LecterCorp, która nakłania dzieciaki do śmieciowego jedzenia, do palenia i do picia, na co nasz drogi Pootie Tang zgodzić się nie może. Z tym jednak, że szalony szef tej złej korporacji też ma swój plan. Zamierza zmienić Pootiego w łajzę, kradnąc mu jego magiczny pas będący źródłem jego mocy. SZALONA ZABAWA

 

Cinemax godz. 21:40
Po życiu (Utóélet) - komediodramat, Węgry 2014, reż. Virág Zomborácz, wyk. László Gálffi, Eszter Csákányi, Zsolt Anger, József Gyabronka (91 min)
Ciekawostka z Węgier, czyli tamtejszy filmowy przebój, którego bohaterem jest dobrze wykształcony, ale bardzo niepewny siebie młodzieniec z małej wioski, który po śmierci apodyktycznego taty próbuje ogarnąć się i wyjść na mentalną wolność. Ale jest problem, bo oto ojciec pojawia się jako duch i potrzebuje jego pomocy, więc po raz pierwszy w życiu nasz młodzieniec musi wziąć sprawy w swoje ręce i wykazać się inicjatywą. NIEZŁE TO.

AMC godz. 21:50
Szósty stopień oddalenia (Six Degrees of Separation) - film obyczajowy, USA 1993, reż. , wyk. Stockard Channing, Will Smith, Donald Sutherland, Ian McKellen (110 min)
Inrygująca opowieść o młodzieńcu, który udając syna znanego aktora Sidneya Poitier wkrada się w życie bogatych nowojorczyków. Rano nakrywają go w łóżku z młodym mężczyzną, więc zgorszeni wyrzucają obu z domu. A niebawem od przyjaciół dowiadują się, że przeżyli podobną historię z tym młodzieńcem, bo zapukał również do nich. 0

TVN godz. 21:55
Gliniarz z Beverly Hills (Beverly Hills Cop) - komedia sensacyjna, USA 1984, reż. Martin Brest, wyk. Eddie Murphy, Judge Reinhold, Lisa Eilbacher, Ronny Cox (105 min)
Axel Foley, niepoprawny, ale skuteczny policjant z Detroit, wprawia w osłupienie swoimi metodami śledczymi i bezpretensjonalnością policję w Los Angeles, kiedy postanawia na własną rękę zbadać okoliczności śmierci przyjaciela siejąc zniszczenie i zamieszanie. OD LAT TAK SAMO ZABAWNE.

TVP Kultura godz. 22:00
Szalony Piotruś (Pierrot le fou) - dramat sensacyjny, Francja/Włochy 1965, reż. Jean-Luc Godard, wyk. Jean-Paul Belmondo, Anna Karina, Graziella Galvani, Henri Attal (105 min)
Komedia kryminalna mistrza Godarda. Oto tytułowy Piotruś, który zanim stał się szalonym, był wiodącym nudnawe, rodzinne życie panem Ferdynandem. Ale pod wpływem impulsu rusza za tajemniczą Marianną, która powiązana jest z przestępczym światkiem, i razem uciekają w przygodę. Kryminalne wątki to istotne są mało, ale ZABAWA W STARYM STYLU ZE SMAKIEM I LEKKOŚCIĄ JEST DUŻA.

TV 4 godz. 22:00
Spisek w New Hope (Conspiracy) - film sensacyjny, USA 2008, reż. Adam Marcus, wyk. Val Kilmer, Gary Cole, Jennifer Esposito, Jay Jablonski (90 min)
Ciężko pracująca matka z małego miasteczka w Arizonie, samotnie wychowująca 8-letnią córkę, zakochuje się w weteranie wojny w Iraku, który przyjechał w jej strony w odwiedziny do starego przyjaciela. Kiedy on dowiaduje się, że jego kolega nigdy nie trafił do Arizony, postanawia go odszukać. WY TEŻ SZUKAJCIE DALEJ

TV Puls godz. 22:20
Czas zapłaty (Welcome to the Punch) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 2013, reż. Eran Creevy, wyk. James McAvoy, Mark Strong, Andrea Riseborough, Johnny Harris (99 min)
Policjant Max od lat ściga sprytnego złodzieja Jacoba Sternwooda. Raz był bliski złapania go, ale skończyło się na tym, że dostał strzał w kolano i w związku z tym ma teraz problemy nie tylko z kolanem, ale i z głową. I dopiero po trzech latach pojawia się okazja kolejna, tyle że ta okazja wiąże się z tym, że będzie musiał ratować swojego syna, który wmiesza się w niefajne okoliczności. DO ZOBACZENIA.

TVP 2 godz. TVP 1 godz. 22:25
Szybszy od błyskawicy (Pik lik feng) - sensacyjny, Hongkong 1995, reż. Gordon Chan, wyk. Jackie Chan, Anita Yuen, Michael Wong, Thorsten Nickel (106 min)
Jackie Chan tym razem już nie tylko jako świetny karateka, ale również fenomenalny kierowca, który tak zachwycił gangstera, którego doścignął i pomógł zamknąć, że ten za cel kulawego życia swego wybierze skłonienie naszego Chana, żeby jeszcze raz się z nim ścigał. No pewnie, że głupie, ale Jackie Chana nie ogląda się przecież dla intelektualnej głębi. SYMPATYCY PANA CHANA BĘDĄ ZACHWYCENI.

FilmBox godz. 22:55
Ostatni z rodu Volkodav (Volkodav iz roda Serykh Psov) - fantastyczny Rosja 2007, reż. Nikołaj Lebiediew, wyk. Aleksandr Bukarow, Oksana Akinszina, Igor Pietrenko (175 min)
Fantasy po rosyjsku. Wojownicy Ludojada mordują plemię Wenów. Darują życie jedynie ostatniemu potomkowi klanu Szarych Psów, Wołkodawowi. I od tej chwili chłopiec nie przestaje myśleć o zemście, którą wprowadza w życie. Krwawe życie. TRZEBA BARDZO CHCIEĆ TO POLUBIĆ, ALE DA SIĘ.

Polsat godz. 00:00
Sprawiedliwość dla Natalee Holloway (Justice for Natalee Holloway) - kryminalny, USA 2011, reż. Stephen Kay, wyk. Tracy Pollan, Stephen Amell, Scott Cohen, Amy Gumenick (89 min)
Osiemnastolatka zaginęła podczas wycieczki na Arubę w okolicznościach cokolwiek tajemniczych. A film skupia się na jej matce, która przez lata prowadzi swoje śledztwo w sprawie tego zaginięcia, bo z próby wyjaśnienia zaginięcia uczyniła cel życia swego. Zwłaszcza, że jest pewien podejrzany, który jednak igra sobie z nią i z mediami wykorzystując nieporadność Policji. DOBRE NA DOBRANOC.

SERIAL

BBC HD godz. 21:10
Ripper Street - serial kryminalny, Wielka Brytania/Irlandia 2012, reż. Tom Shankland, wyk. Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, David Wilmot (2x55 min)
Londyn, kwiecień 1889 r. Na ulicach wiktoriańskiego Londynu giną kobiety, a śledztwo prowadzą inspektor Reid, sierżant Drake i kapitan Jackson mający doświadczenie jako chirurg w amerykańskiej armii i detektyw. Mają zagmatwane życie osobiste i tajemnice z przeszłości. RZECZ BARDZO DOBRA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 23:15
Panowie do towarzystwa (Escort Men) - film dokumentalny, Francja 2016, reż. Sarah Lebas (52 min)
O zjawisku męskiej prostytucji w dużym zbliżeniu. DO ZOBACZENIA

TVP Kultura godz. 00:25
5 rozbitych kamer (Five Broken Cameras) - dokumentalny, Izr./Fr./Hol./Pal. 2011, reż. Emad Burnat, Guy Davidi (55 min)
O konflikcie palestyńsko-izraelskim inaczej niż w programach informacyjnych. Współtwórcą i bohaterem filmu jest palestyński rolnik mieszkający w jednej z wiosek na Zachodnim Brzegu, pan Emad Burnat. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

CBS Action godz. 23:00
Lawalantula (Lavalantula) - horror, USA 2015, reż. Mike Mendez, wyk. Steve Guttenberg, Nia Peeples, Carlos Bernard (110 min)
Szaleństwo w stylu "Rekinado". W górach Santa Monica wybucha wulkan, wyrzucając w powietrze olbrzymie, ziejące ogniem pająki, więc Los Angeles pogrąża się w chaosie. Plus Steve Guttenberg sprawdzający się w swojej roli. PLANOWO ROZPACZLIWE, UDANIE ZABAWNE.