Program TV na dziś: genialny "Ojciec chrzestny" z Marlonem Brando [POLECAJ TV - 12.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 12.08

Zapraszając do listy, na której znajdziecie to co najważniejsze, wspomnę jeszcze o kilku rzeczach spoza listy. W  Polsacie – może sprawi Wam to przyjemność, bo lubicie potupać nóżką - o godz. 20:05 na żywo koncert „Disco pod Gwiazdami” z udziałem m.in. Eleni, i zespołów Boys, Feel i Papa Dance, prowadzony przez Karolinę Szostak i Miśka Koterskiego. A z zupełnie innej beczki, w  TVP Historia od godz. 20:45 dwie kolejne części „Sensacji XX wieku” poświęcone drodze do władzy imć Stalina. I kilka filmów może jeszcze. W TV Puls o godz. 20:00 „Pan życia i śmierci” z Nicholasem Cage’em, a o godz. 22:20 „Korpus weteranów” z Jean-Claude Van Dammem, w TVN 7 o godz. 21:50 „Jackie Chan: Przyjemniaczek” z Jackie Chanem na wesoło, a w BBC HD od godz. 22:55 cztery odcinki lekkiego brytyjskiego kryminału „Ojciec Brown”.

Kolejny Polecaj TV jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę piątku oczywiście.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Casanova po przejściach (Fading Gigolo) - komedia, USA 2013, reż. John Turturro, wyk. John Turturro, Woody Allen, Vanessa Paradis, Liev Schreiber (90 min)
Z panem Woodym Allenem, ale nie w jego reżyserii. Właściciel antykwariatu i nieśmiały kwiaciarz zaczynają nieźle zarabiać spełniając fantazje seksualne pań. Ale kiedy ich klientką zostaje pena wdowa, ortodoksyjna żydówka, ich życie zmieni się bardzo. JEST WESOŁO, BYWA INTELIGENTNIE, ALE NICZEGO NIE URYWA.

 

TVN godz. 20:00
Batman: Początek (Batman Begins) - film sensacyjny, USA 2005, reż. Christopher Nolan, wyk. Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes (141 min)
Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa sprawiają, że młody Bruce Wayne postanawia walczyć z szerzącą się niesprawiedliwością. Przebiera się za nietoperza i wypowiada wojnę przestępcom. Ku ich zgubie oczywiście. MNIE TO NIE RUSZA, ale znawcom tematu się podobał.

HBO godz. 20:10
Wydział Zabójstw Berlin 1 (Mordkommission Berlin 1) - film kryminalny, Niemcy 2015, reż. Marvin Kren, wyk. Emilia Schüle, Frederick Lau, Antje Traue, Friedrich Mücke (123 min)
Premiera w telewizorze, stylowego niemieckiego kryminału osadzonego w Berlinie lat 20. minionego niedawno wieku. Miasto naonczas było miejscem, w którym najlepiej się miało to co nielegalne, czyli zbrodnia, prostytucja, przemyt narkotyków i inne rzeczy, na których łapska trzymała lokalna mafia. I właśnie w takich okolicznościach poznajemy pana śledczego Paul Lang, który podejmie wyzwanie i spróbuje schwytać szefa wspomnianej organizacji. NIEZŁE, CHOCIAŻ BRYTYJCZYCY LEPIEJ ROBIĄ KOSTIUMOWE KRYMINAŁY

 

TVP 1 godz. 20:20
Viva Maria! (Viva Mar~a!) - komedia przygodowa, Francja/Włochy 1965, reż. Louis Malle, wyk. Jeanne Moreau, Brigitte Bardot, George Hamilton, Gregor von Rezzori (111 min)
Oto aktorska trupa przemierza rządzoną twardą ręką tyrana republikę San Miguel. I byliby sobie tak jechali spokojnie podróż przerywając tylko na zmysłowe igraszki, gdyby nie wybuchła krwawa rewolucja. Ale wybuchła. TYLKO Z SENTYMENTU I EWENTUALNEJ ATENCJI DLA PANI BARDOT.

TVP Kultura godz. 20:20
Ścieżki chwały (Paths of Glory) - dramat wojenny, USA 1957, reż. Stanley Kubrick, wyk. Kirk Douglas, Ralph Meeker, Adolphe Menjou, George Macready (83 min)
Czwarty chronologicznie, ale pierwszy film pana Kubricka, który tak mocno zwrócił nań uwagę tzw. światowej opinii. Oto pułkownik francuskiej armii od miesięcy tkwi ze swoimi ludźmi w okopach, ale nad sobą ma głodnego chwały i sukcesu generała, który wydaje rozkaz samobójczego - do tego się sprowadzał - ataku na silnie ufortyfikowane przez Niemców wzgórze. Atak oczywiście kończy się rzezią, a generał szuka winnych porażki wśród żołnierzy. POZYCJA SŁUSZNIE KLASYCZNA.

Canal+ godz. 21.00
Wojna imperiów (Tian Jiang Xiong Shi) - dramat przygodowy, Chiny/Hongkong 2015, reż. Daniel Lee, wyk. Jackie Chan, John Cusack, Adrien Brody, Si Won Choi (102 min)
Premiera w telewizorze. Z wielkim rozmachem zrealizowana kostiumowa opowieść waleczna o starciu dwóch kultur, dwóch imperiów i dwóch wojowników, u granic dzielących wielkie Chiny z Europą, z której z wrogimi zamiarami przybywa rzymski legion cesarza Lucjusza. Ale nie tylko o tym. DUŻY ROZMACH I NIEZŁA OPOWIEŚĆ W OGÓLE

 

FilmBox godz. 21:00
88 minut (88 Minutes) - thriller, USA/Niemcy 2007, reż. Jon Avnet, wyk. Al Pacino, Alicia Witt, Leelee Sobieski, Amy Brenneman (107 min)
Wykładowca w college'u odbiera dziwny telefon. Głos w słuchawce informuje go, że zostało mu 88 minut życia. Musi więc dowiedzieć się, kto chce go zabić i albo go uprzedzić, albo w inny sposób pozbawić go tej przyjemności. JEST NAPIĘCIE.

AMC godz. 21:00
Horror Amityville (The Amityville Horror) -  horror, USA 1979, reż. Stuart Rosenberg, wyk. James Brolin, Margot Kidder, Rod Steiger, Murray Hamilton (120 min)
Jeden z horrorowych klasyków, który doczekał się ciągów dalszych i różnych późniejszych prób odświeżenia. Ale ten jest najlepszy, chociaż przykurzony już nieco. Oto w listopadową noc 1974 roku młodzieniec zabija w rodzinnym domu swoich rodzicieli. A rok później ów dom kupują, i zamieszkują w nim inni państwo, którym za sprawą dziwnych zdarzeń nie będzie im przyjemnie. Nawet ksiądz próbujący egzorcyzmów nie da rady demonom. KLASYKA HORRORU

 

TVP Kultura godz. 22.05
Zabijanie koni - film obyczajowy, Polska 1981, reż. Leszek Staroń, wyk. Wojciech Siemion, Witold Dębicki, Franciszek Trzeciak, Piotr Krasicki (50 min)
Wzruszający, sentymentalny i refleksyjny film z charakterystyczną rolą pana Wojciecha Siemiona. Oto synowie przekonują ojca, że lepiej mu będzie w mieście. Zabierają go, ale to przecież nie może się udać. FILM TAKI SOBIE, ALE TEMAT DOBRY

Polsat godz. 22:05
Abraham Lincoln: łowca wampirów (Abraham Lincoln: Vampire Hunter) - horror  USA 2012; reż. Timur Bekmambetow; wyst. Benjamin Walker, Dominic Cooper, Rufus Sewell, Anthony Mackie (105 min)
Młody Abraham Lincoln po tym jak dowiaduje się, że zabójca jego mamusi był wampir, staje się łowcą tychże. Ale oczywiście rozwija się również politycznie. Jest głupi pomysł, jest trochę humoru, niezłe widowisko, więc w sumie MOŻE BYĆ, CHOCIAŻ MOGŁO BYĆ BARDZIEJ.

TVN godz. 22:55
Ojciec chrzestny (The Godfather) - dramat sensacyjny, USA 1972, reż. Francis Ford Coppola, wyk. Marlon Brando, Al Pacino, Diane Keaton, James Caan (175 min)
Nie będę Was obrażał pisząc o czym to film przecież. Może tylko - bo może komuś jednak udało się jakimś cudem nie dowiedzieć się o nim - że to według wielkiej powieści pana Puzo, i o przyjaźni, lojalności i miłości jest, a światem jest tu prawdziwa mafia w starym stylu. KLASYKA.

TVP Kultura godz. 23:10
Malować albo kochać (Peindre ou faire l'amour) - komedia, Francja 2005, reż. Arnaud Larrieu, Jean-Marie Larrieu, wyk. Sergi López, Roger Mirmont, Amira Casar, Jacques Nolot (93 min)
Małżeństwo przenosi się do domu na wsi, żeby tam było miło, i poznaje tam drugą parę, i w wyniku serii różnych zdarzeń zbliżają się do siebie. Bardziej i bardziej. Ale to tylko tło do naprawdę DUŻEJ PRZYJEMNOŚCI OGLĄDANIA.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10
Peaky Blinders 3 (Peaky Blinders) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Tim Mielants, wyk. Annabelle Wallis, Cillian Murphy, Branwell Donaghey, Brendan Gibson (6x55 min)
Maraton, czyli cały trzeci sezon trzeciego, znakomitego sezonu jednego z moich seriali wszech czasów, w niespełna sześć godzin. W trzecim sezonie imć Shelby obraca się już w kręgach angielskiej arystokracji, mieszka w pięknej rezydencji, i nareszcie ma u boku miłość swojego życia. Plus fenomenalnie dobrana muzyka. We wcześniejszych seriach pojawiły się m.in. Nick Cave’a, Tom Waits, The White Stripes, The Raconteurs i tradycyjne irlandzkie pieśni, a teraz również utwory Davida Bowie, który był serialu wielkim fanem. PROGRAM OBOWIĄZKOWY

 

TNT godz. 22.55
Rozbici (Wrecked) - serial komediowy, USA 2016 (2x25 min)
Jako tako zabawna rzecz o grupie turystów, którym zamarzył się wypoczynek w ciepłym i przyjaznym miejscu, ale samolot się rozbił, i zamiast sielanki rozbitkowie muszą walczyć o przetrwanie. A mistrzami survivalu nie są. No i nie ma zasięgu i wi-fi, więc jak żyć? Oczywiste żarty z „Lost” i trochę innych pomysłów. MOŻNA SIĘ ZABAWIĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Stopklatka TV godz. 22:00
Malibu - atak rekinów (Malibu Shark Attack) - thriller, Australia 2009, reż. David Lister, wyk. Peta Wilson, Warren Christie, Jeff Gannon, Renee Bowen (87 min)
Niewielkie tsunami z najgłębszych głębin oceanu wygarnia prehistoryczne rekiny z takim fajnym rogiem, śmiercią w oczach i głodem w żołądku. I docierają do Malibu, zaczyna się rzeźnia przerywana scenami przerażenia i delikatnej golizny. Ale ten drugi, który niżej, jest dzisiaj lepszy. POD PIWKO, I KONIECZNIE W TOWARZYSTWIE.