Program TV na dziś: Król Julian zaprasza na "Madagaskar" [POLECAJ TV - 14.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 14.08

Oczywiście najpopularniejsze od tygodnia w telewizji są relacje z Igrzysk w Rio, ale warto zerknąć na listę, bo znajdziecie na niej dwie filmowe premiery, kilka premierowych odcinków i kilka niezłych, albo nawet bardzo dobrych powtórek. A do listy dorzucę jeszcze „Misją na Marsa” Briana DePalmy w Stopklatka TV o godz. 20:00, w TVN 7 o godz. 20:00 "Matrix Reaktywacja", w AXN o godz. 22:00 "Szybko i wściekle" z Vin Dieselem i Paulem Walkerem, w TV Puls o godz. 22:20 "Sin City 2: Damulka warta grzechu”, i w Ale kino+ o godz. 22:20 świetny chilijski "El Club". Ale to co najważniejsze znajdziecie na liście.

Na kolejny Polecaj TV zapraszam jutro, a dzisiaj życzę udanej, spokojnej niedzieli.

FILM

TVN godz. 20:00
Madagaskar (Madagascar) - film animowany, USA 2005, reż. Eric Darnell, Tom McGrath (86 min)
Pierwsza część dłuższej serii, na której bawiłem się najlepiej. Chyba dlatego, że wszystko było w niej dla mnie pierwsze. Z Pingwinami włącznie. Oto przyjaciele z nowojorskiego ZOO poszukując zbiegłego przyjaciela, dopływają na Madagaskar. I dziwią się światu. DOBRZE ROBI. PO PROSTU.

TV Puls godz. 20:00
Niesamowity Hulk (The Incredible Hulk) - dramat SF, USA 2008, reż. Louis Leterrier, wyk. Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth, William Hurt (114 min)
Ekranizacja jednego z kultowych komiksów wydawnictwa Marvel. Utalentowany naukowiec został napromieniowany i teraz potrafi przyjmować postać zielonego mutanta o potężnej sile - tytułowego Hulka znaczy. I jako takiemu przyjdzie mu stoczyć poważną walkę. WIDOWISKOWA SYTUACJA.

Tele 5 godz. 20:05
Łowcy wampirów (Vampires) - horror, USA 1998, reż. John Carpenter, wyk. James Woods, Daniel Baldwin, Sheryl Lee, Thomas Ian Griffith (99 min)
Jack Crow dowodzi zespołem łowców wampirów. Podczas gdy grupa świętuje sukces po wykonaniu kolejnego zadania, wampiry dokonują pogromu. Tylko nasz bohater i dwaj jego towarzysze uchodzą z życiem z tej jatki, i teraz muszą się oczywiście zemścić. Szmira mistrza szmiry pana Carpentera, gdzieniegdzie wręcz OBIEKT KULTU.

 

Polsat godz. 20:10
Galimatias, czyli kogel-mogel 2 - komedia obyczajowa, Polska 1989, reż. Roman Załuski, wyk. Grażyna Błęcka-Kolska, Dariusz Siatkowski, Jerzy Turek, Zdzisław Wardejn (93 min)
Kontynuacja komediowego przeboju z kilkoma zjawiskowymi wręcz rolami, zwłaszcza pana Zdzisława Wardejna, Jerzego Turka i Ewy Kasprzyk. Zgrane już bardzo, ale CIĄGLE BAWI

HBO godz. 20:10
Miasteczko Cut Bank (Cut Bank) - thriller, USA 2014, reż. Matt Shakman, wyk. Liam Hemsworth, Teresa Palmer, John Malkovich, Billy Bob Thornton (90 min)
Premiera w telewizorze. Bardzo niezły thrillero-kryminał, w którym lokalny szeryf ma problem z tym, żeby uwierzyć świadkowi zabójstwa, że w miejscu zbrodni znalazł się przypadkiem, i to w dodatku z kamerą. Podejrzenia są oczywiście uzasadnione, a nagroda za pomoc w wykryciu sprawcy wysoka. Napięcie też jest wysokie, i szaleństwa jest trochę i świetny Billy Bob Thornton, więc wciąga. DOBRA ROBOTA 

 

TVP 1 godz. 20:25
Matki panny młodej (Mothers of the Bride) - komedia, USA 2015, reż. Sam Irvin, wyk. Gail O'Grady, Betsy Brandt, Daniela Bobadilla, Frank Cappello (85 min)
Przypominam, że jeśli będzie tego wymagała olimpijska sytuacja, Prezes nie zawaha się filmu zdjąć. Wielkiej straty zresztą nie robiąc. Bo to taka sobie komedia o pani, która wychodząc za mąż ma zamiar ograniczyć zabawę do skromnej imprezki. Ale zjawia się jej biologiczna matka zarabiająca na życie organizując wesela, co wprowadzi dużo zamieszania. KRZYWDY NIE ROBI, ALE CZASU TROCHĘ SZKODA.

TVP Kultura godz. 20:35
Absolwent (The Graduate) - film obyczajowy, USA 1967, reż. Mike Nichols, wyk. Anne Bancroft, Dustin Hoffman, Katherine Ross, William Daniels (101 min)
Młodzieniec po ukończeniu college'u wraca do domu. Poznaje panią Robinson, znacznie starszą od siebie żonę adwokata, wspólnika swego ojca, i wdaje się z nią w romans. Nieśmiertelna piosenka, i POZYCJA BARDZO KLASYCZNA.

FilmBox Premium godz. 21:00
U boku oskarżonego (Appropriate Adult) - dramat obyczajowy Wielka Brytania 2011, reż. Julian Jarrold, wyk. Robert Glenister, Dominic West, Emily Watson (2x65 min)
Dwuczęściowa opowieść i obie części jedna po drugiej. Widziana oczami gospodyni domowej, Janet Leach, historia seryjnego mordercy Freda Westa, który wspólnie z żoną torturował i mordował młode kobiety. DRAMATYCZNIE PRAWDZIWE z wybitną Emily Watson. Obie części, jedna po drugiej.

Canal+ godz. 21:30
Klucz do wieczności (Self/less) - thriller, USA 2015, reż. Tarsem Singh, wyk. Ryan Reynolds, Natalie Martinez, Matthew Goode, Ben Kingsley (117 min)
Premiera w telewizorze. Rzecz jest o starszawym, ale za to bogatym panu, który aby żyć dłużej pełnią życia, za sprawą najnowszych osiągnięć medycyny przenosi swoją świadomość do ciała zdrowego młodzieńca, by znowu być pięknym i młodym. Operacja się udała, ale do jego świadomości przebijają się koszmarne wspomnienia dawcy. Pan postanawia te swoje wizje brzydkie wyjaśnić zatem. To nie jest wielkie kino, ale DA SIĘ ZOBACZYĆ

 

TVN godz. 21:50
Super 8 - thriller SF, USA 2011, reż. J.J. Abrams, wyk. Joel Courtney, Jessica Tuck, Joel McKinnon Miller, Ryan Lee (112 min)
W roku 1979 grupa nastolatków rejestruje katastrofę kolejową kamerą Super 8. A za chwilę pod pretekstem rosnącej liczby niedających się racjonalnie wytłumaczyć incydentów do miasteczka wkracza wojsko. Rzecz jasna wszystkie te zdarzenia, dla których przybywa wojsko związane są z katastrofą, a kluczem do zagadki przypadkowe nagranie. BARDZO NIEZŁE.

TVP Kultura godz. 22:30
Śmierć komiwojażera (Death of a Salesman) - psychologiczny, Niem./USA 1985, reż. Volker Schlondorff, wyk. Dustin Hoffman, John Malkovich, Stephan Lang, Kate Reid (130 min)
Ekranizacja sławnej i wybitnej sztuki Arthura Millera. Pan Willy, tytułowy sprzedawca, wierzy, że można osiągnąć sukces dzięki żywiołowemu optymizmowi i dobrej prezencji i konkurencyjności. A jego żona świata nie widzi poza domem, mężem i dwoma synami. A synowie, w których przyszłość i przebojowość rodzice wierzą, mają już po trzydziestce, ale ciągle nie znaleźli pracy i mieszkają z rodzicami. I robi się coraz gęściej. POZYCJA KLASYCZNA

Polsat godz. 22:25
Dick i Jane: Niezły ubaw (Fun with Dick and Jane) - komedia, USA 2005, reż. Dean Parisot, wyk. Jim Carrey, Téa Leoni, Alec Baldwin, Richard Jenkins (90 min)
Małżeństwo Harperów nieoczekiwanie staje przed wizją utraty dorobku całego życia. Aby wyjść z opresji, postanawiają zostać złodziejami. KRZYWDY NIE ROBI, ALE CZASU SZKODA

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10
Grantchester 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Tim Fywell, wyk. James Norton, Robson Green, Morven Christie, Al Weaver (2x45 min)
Premiera dwóch kolejnych odcinków drugiego sezonu znakomitego angielskiego kryminału, którego bohaterem jest pastor z wyjątkowymi zdolnościami dedukcyjnymi, darem pojawiania się w miejscu, w którym popełniane jest przestępstwo i ze słabością do alkoholu. A rzecz dzieje się brytyjskich okolicznościach przyrody lat 50. minionego wieku. BARDZO MI SIĘ PODOBA

 

HBO 3 godz. 22:00
Ray Donovan 4 (Ray Donovan IV) (2) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Liev Schreiber, wyk. Jon Voight, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Dash Mihok (52 min)
Premiera drugiego odcinka czwartego sezonu wybitnego serialu obyczajowego z mocnymi elementami sensacji i dramatu, którego bohaterem jest tytułowy pan Ray. Jeszcze niedawno był człowiekiem, który bogatych klientów wyciągał z największych kłopotów. W tym sezonie największe ma jednak on i jego rodzina. Oraz pewien bokser i jego siostra tak piękna jak niebezpieczna. Scenariusz nadal dobry, a aktorsko coraz lepsze i lepsze.
A dla tych, którzy nie znają sezonu poprzedniego, o tej samej porze w AXN Black powtórkowo otwarcie sezonu drugiego. BARDZO DOBRA ROBOTA

 

BBC HD godz. 22:00
Ripper Street - serial kryminalny, Wielka Brytania/Irlandia 2012, reż. Tom Shankland, wyk. Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, David Wilmot (50 min)
Jeszcze raz od początku. Londyn, kwiecień 1889 r. Na ulicach wiktoriańskiego Londynu giną kobiety, a śledztwo prowadzą inspektor Reid, sierżant Drake i kapitan Jackson mający doświadczenie jako chirurg w amerykańskiej armii i detektyw. Mają zagmatwane życie osobiste i tajemnice z przeszłości. RZECZ BARDZO DOBRA.

DOKUMENT

Cinemax godz. 20:00
Muzeum niewinności (Innocence of Memories) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Grant Gee (94 min)
Rzecz o zjawiskowym, bardzo specyficznym muzeum, które dzięki pieniądzom z nagrody Nobla wystawił w Stambule Orhan Pamuk. Jest ono poświęcone bohaterce powieści „Muzeum niewinności”, która podobno mieszkała w tym domu w latach 70. minionego wieku. A książka opowiada o niemożliwej miłości i związanej z nią fetyszyzacji przedmiotów. INTRYGUJĄCE