Program TV na dziś: "Królestwo niebieskie" Ridleya Scotta [POLECAJ TV - 15.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 15.08

To co najważniejsze, najlepsze znajdziecie oczywiście na liście. Ale i we wstępie dorzucę coś, żeby obraz telewizyjnego wieczoru był pełen. Oto bowiem w TVN od godz. 20:00 na żywo relacja z koncertu „Morze Przebojów! -  Koszalin”. Wystąpią m.in. Varius Manx z  Kasią Stankiewicz, Grzegorz Hyży, Michał Szpak i zespół Feel. A między występami na życie zarabiali będą Filip Chajzer i Olivier Janiak.

W TVP Rozrywka od godz. 20:10 dwie godziny z przedstawieniem "Lubię to" kabaretu Hrabi, który jest jednym z dwóch moich ulubionych współczesnych kabaretów.
Przypominam też, że w HBO od godz. 20:10 kolejna paczki nowych odcinków seriali. Najpierw szósta część „Długiej nocy”, a później o godz. 21:10 piąta część „Graczy”, i o godz. 21:40 premiera piątego odcinka komediowego serialu „Wicedyrektorzy” z Dannym McBridem.

Co jeszcze? Z ciekawostek, w Discovery Science cały dzień, aż do 2 w nocy - z krótką przerwą - poświęcony jest cyklowi "Jak to jest zrobione", a główny Dicovery serii "Złomowisko PL".

Jutro Polecaj na wtorek, a dzisiaj dobrego życzę poniedziałku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Siedem mieczy (Chat gim) - dramat przygodowy, Chiny/Korea Południowa/Hongkong 2005, reż. Tsui Hark, wyk. Donnie Yen, Leon Lai, Charlie Yeung, Liwu Dai (153 min)
Widowiskowa baśniowo historyczna opowieść waleczna w okolicznościach XVII w. Chin. MOŻE SIĘ PODOBAĆ.

TVP Kultura godz. 20:00
Dzieci Ireny Sendlerowej (The Courageous Heart of Irena Sendler) - dramat biograficzny, USA 2009, reż. John Kent Harrison, wyk. Anna Paquin, Romualds Ancans, Michelle Dockery, Karolina Dryzner (95 min)
Irenę Sendlerową mam nadzieję, że znacie. Ale przypomnę, że uratowała sporo dzieci z warszawskiego getta. Poza tym, po prostu dobra kobieta była. I film o niej i o akcji ratowania żydowskich jest dzieci. Jak to się zaczęło, jak to było. Historia wspaniała. Film wspaniały trochę mniej, ale niezły. Poza tym, po prostu WARTO O PANI SENDLEROWEJ WIEDZIEĆ I JĄ PAMIĘTAĆ.

TV Puls godz. 20:00
W imię króla (In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale) - przygodowy, Niemcy/USA 2007, reż. Uwe Boll, wyk. Jason Statham, Leelee Sobieski, John Rhys-Davies (127 min)
Oparte na pomyśle serii gier komputerowych. Najeźdźcy pustoszący królestwo Ebb zabijają syna Farmera i uprowadzają jego żonę. No i gość w gniewie z rolnika zmienia się w wojownika siejącego postrach. Ze sporym rozmachem, ale z sensem już gorzej. DO ZOBACZENIA.

 

Polsat godz. 20:10
Królestwo niebieskie (Kingdom of Heaven) - historyczny, USA/Hiszp./Wlk.Bryt. 2005, reż. Ridley Scott, wyk. Orlando Bloom, Eva Green, Jeremy Irons, Liam Neeson (145 min)
Kolejny film w historycznych dekoracjach. Rzecz dzieje się w XII-wiecznej Europie. Pewien kowal, po tym jak w tragicznych okolicznościach traci rodzinę, uczy się tzw. rycerskiego rzemiosła od krzyżowca Godfreya, a potem razem udają się do Jerozolimy, by bronić Ziemi Świętej. A tam przekonuje się, że nie wszystko jest święte co się święci. TO SIĘ OGLĄDA.

Ale kino+ godz. 20:10
Prestiż (The Prestige) - dramat kostiumowy, USA/Wielka Brytania 2006, reż. Christopher Nolan, wyk. Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Piper Perabo (130 min)
Akcja toczy się w Anglii u schyłku XIX w. więc dla mnie już jest bardzo nieźle. W skrócie największym, jest to historia dwóch konkurujących ze sobą iluzjonistów, dla których zazdrość o sukcesy przeciwnika staje się obsesją. Nienawiść popycha ich do czynów mających niebezpieczne konsekwencje. BARDZO WARTO.

Tele 5 godz. 20:10
Burzliwy poniedziałek (Stormy Monday) - thriller, Wlk.Bryt./USA 1988, reż. Mike Figgis, wyk. Melanie Griffith, Sean Bean, Tommy Lee Jones, Sting (93 min)
Właściciel jazzowego klubu nie chce sprzedać knajpy amerykańskiemu biznesmenowi powiązanemu z przestępczym światem, więc ten próbuje go przekonać. I wynikają z tego same kłopoty. Dla wszystkich. Dużo dobrej muzyki, nieźle zagrane i z pomysłem. BARDZO DOBRY WIECZÓR.

 

TVN 7 godz. 21:00
Robocop (RoboCop) - film SF, USA 1987, reż. Paul Verhoeven, wyk. Peter Weller, Nancy Allen, Kurtwood Smith, Ronny Cox (103 min)
To jest ten pierwszy „RoboCop”. Fabuła jest prosta. Oto w Detroid przyszłości jest bardzo niebezpiecznie, brakuje policjantów, za to bandyci są coraz bardziej bezczelni i bezwzględni. Więc skonstruowano policyjnego robota, któremu zaimplementowano mózg umierającego po zmasakrowaniu przez bandziorów dzielnego policjanta. No i wychodzi na ulice Detroid i wyrywa chwasty. Ale całość ma drugie, głęboko socjologiczne tło. TAK SIĘ ROBIŁO HISTORIĘ KINA.

Canal+ godz. 21:00
Wizyta (The Visit) - horror, USA 2015, reż. M. Night Shyamalan, wyk. Olivia DeJonge, Ed Oxenbould, Deanna Dunagan, Peter McRobbie (94 min)
Premiera w telewizorze. Rodzeństwo nastolatków wybiera się z wizytą do dziadków. I okaże się, że nie było to pomysł najlepszy, bo zachowanie babci i dziadka jest mocno podejrzane. DO PRZESTRACHU

 

TVP 2 godz. 21:55
To znowu ty (You Again) - komedia romantyczna, USA 2010, reż. Andy Fickman, wyk. Kristen Bell, Jamie Lee Curtis, Sigourney Weaver, Odette Yustman (101 min)
Bardzo sympatyczna, dająca oddech po męczącym dniu komedia. Pani ma jak najgorsze wspomnienia z liceum, które załatwiła jej szydząca z niej „koleżanka”. Teraz jednak jest spełniającą się w życiu gwiazdą PR i dostała właśnie wspaniałą pracę w Nowym Jorku. I ta oto pani jedzie w rodzinne strony na ślub brata. I co? I okazuje się, że ów brat, żeni się z tą uprzykrzającą jej kiedyś życie dziewczyną. ŚWIETNA OBSADA, PRZYJEMNA ACZ BANALNA ZABAWA.

TVP Kultura godz. 21:55
Mała sprawa - film obyczajowy, Polska 1975, reż. Janusz Kondratiuk, wyk. Zbigniew Buczkowski, Jerzy Łapiński, Wojciech Alaborski, Włodzimierz Bednarski (42 min)
Kameralny, jak to u Janusza Kondratiuka, ale tym razem mocno zaangażowany film, w którym dyrekcja pewnej fabryki ma tylko kilka dni do wizyty jednego z partyjnych bonzów. Rzeczona dyrekcja wpada w panikę i próbuje na odwiedziny przygotować załogę, która może zechcieć podzielić się z partyjnym gościem swoim niezadowoleniem z fabrycznych zwyczajów. CIEKAWOŚĆ

TV Puls godz. 22:20
Przekręt (Snatch) - komedia sensacyjna, Wielka Brytania/USA 2000, reż. Guy Ritchie, wyk. Benicio Del Toro, Dennis Farina, Brad Pitt (98 min)
Złodziej i kurier brylantów, Franky, leci do Nowego Jorku, by dostarczyć olbrzymi diament jednemu z szefów tamtejszej mafii, Aviemu. Po drodze zatrzymuje się w Londynie, gdzie pada ofiarą oszustów. I TO SIĘ DOBRZE OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 22:50
Piłat i inni (Pilatus und andere - Ein Film für Karfreitag) - dramat obyczajowy, RFN 1971, reż. Andrzej Wajda, wyk. Jan Kreczmar, Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski, Andrzej Łapicki (90 min)
Proces skazania i kaźni Chrystusa opowiedziany z punktu widzenia prokuratora Judei, Poncjusza Piłata, w takiej cokolwiek poetyckiej utrzymana konwencji, więc nie jest łatwo. DO ZASTANOWIENIA. 

SERIAL

AMC godz. 21:00
Fear the Walking Dead - serial grozy, USA 2015, wyk. Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey (6x62 min)
Sześć odcinków z rzędu. To „partnerska” wobec „The Walking Dead” produkcja, która powstała z zamiarem zdyskontowania popularności opowieści, z jednoczesnym jej odświeżeniem, bo w ta pierwsza mogła się już nieco opatrzeć. To również jest zombiacza zagłada ludzkości, okiem niezainfekowanej rodziny, która chce przed zombiakami i przeczekać najgorsze na Pacyfiku, co oczywiście łatwym nie będzie. Ale zanim wypłyną, muszą jakoś ogarnąć się w mieście. JEST CO OGLĄDAĆ, ALE SZAŁ NIEWIELKI

 

BBC HD godz. 22:50
Ojciec Brown 3 (Father Brown) (14) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. Diana Patrick, wyk. Mark Williams, Hugo Speer, Sorcha Cusack, Nancy Carroll (2x45 min)
Każdy ma swojego kryminalnego księdza, niektóre kraje nawet kilku. Jednym z brytyjskich jest ten właśnie, w okolicznościach tuż powojennej prowincjonalnej parafii. Czwarta seria zaczęła się odcinkiem, w którym do parafii księdza przyjeżdża ekipa kręcąca horror, a nasz bohater bada sprawę morderstwa reżysera filmów klasy B. TO NIEZŁE JEST.

DOKUMENT

Fokus TV o godz. 20:00
Szpieg w "Hanojskim Hiltonie" (The Spy in the Hanoi Hilton) - film dokumentalny, USA 2015 (48 min)
Historia powstania tajnej siatki szpiegów w obozie jenieckim zwanym "Hanojskim Hiltonem", z którego więźniowe przekazywali informacje do Waszyngtonu aż do ich uwolnienia. CIEKAWOŚĆ JEST.

TVP Historia o godz. 20:50
Sensacje XX wieku: Wojna polsko-bolszewicka 1920 rok - program historyczny, Polska 2001, reż. Wojciech Pacyna, wyk. Krzysztof Globisz, Tadeusz Malak, Wojciech Wysocki, Piotr Grabowski, prowadzący Bogusław Wołoszański (49 min)
Odtworzenie biegu wydarzeń, które sprawiły, że armie bolszewickie doszły na odległość 20 kilometrów od Warszawy w 1920 roku. I o tym jak i dlaczego udało się te wojska naszym żołnierzom pokonać. WARTO WIEDZIEĆ

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 22:45
Bestie z Manhattanu (Battledogs) - film SF USA 2013, reż. Alexander Yellen, wyk. Craig Sheffer, Dennis Haysbert, Kate Vernon (110 min)
Tajemniczy wirus zamienia nowojorczyków w wilkołaki. Podstępny generał korzysta z okazji, by z niewinnych mieszkańców miasta utworzyć armię zabójców. BEZ SENSU I NIESTETY RÓWNIEŻ BEZ PRZYJEMNOŚCI