Program TV na dziś: "Salt" z Angeliną Jolie i Danielem Olbrychskim [POLECAJ TV - 16.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 16.08

Już Was puszczam do listy, na której znajdziecie to, co najważniejsze, ale pozwólcie, że wspomnę jeszcze o kilku tytułach, które się na nią nie załapały. Po pierwsze przypomnę, że w Canal+ Seriale od godz. 21:10 emisja czterech (w tym dwóch premierowych) odcinków trzeciego sezonu sitcomu „Brooklyn 9-9”. I jeszcze kilka filmów. W TV Puls o godz. 20:00 "Oczy smoka" z  Jean-Claudem Van Dammem, w TVP Kultura o godz. 20:20 "Erratum" z Tomaszem Kotem, w HBO 2 o godz. 21:00 "Pokój Marvina" z 1996 roku z Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Diane Keaton, Robertem De Niro, w TVP 2 o godz. 22:15 tania sensacja "Kochać i umrzeć", w TV Puls o godz. 23:40 "Sezon na leszcza" Bogusława Lindy z Anną Przybylską.

Do kolejnego Polecaja TV zapraszam jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę wtorku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Randki w ciemno (Blind Dating) - komedia USA 2006, reż. James Keach, wyk. Chris Pine, Eddie Kaye Thomas (110 min)
Niewidomy pan marzy o wielkiej miłości, ale podchodzi do tego z nieśmiałością i niepewnością. Na szczęście ma pomysłowego brata, który organizuje mu serię randek z potencjalnymi kandydatkami na narzeczoną. Największe wrażenie robi na nim pewna hinduska, ale pojawiają się problemy kulturowe. Sporo mało wybrednych żartów, trochę gagów, więc w sumie NIC SPECJALNEGO.

Canal+ Film godz. 20:00
Larry Gaye: Zbuntowany steward (Larry Gaye: Renegade Male Flight Attendant) - komedia, USA 2015, reż. Sam Friedlander, wyk. Mark Feuerstein, Jessica Lowndes, Stanley Tucci, Christopher Fitzgerald (96 min)
Premiera w telewizorze. Zwariowana, i choć głupawa, to zabawna, a momentami zabawna nawet bardzo opowiastka o sprytnym i bardzo oddanym swojej pracy samolotowym stewardzie, który na wieść o tym, że linia lotnicza chce załogę zastąpić robotami ma pomysł na to, jak w tej zamianie zapobiec. PRZYJEMNIE JEST I WESOŁO

 

Polsat godz. 20:05
Salt - thriller, USA 2010, reż. Phillip Noyce, wyk. Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor, Daniel Olbrychski (100 min)
Głośniej u nas było o tym filmie niż na to zasługuje, bo jedną z ról (małą acz znaczącą) powierzono w nim Danielowi Olbrychskiemu. A my na takie polonica rzucamy się jak szczerbaci na kisiel. Oto pani Angelina Jolie zostaje oskarżona przez rosyjskiego zdrajcę o to, że jest szpiegiem KGB i bierze udział w spisku, który ma doprowadzić do zniszczenia USA. Więc musi i uciekać, i udowadniać, że szpiegiem nie jest. Czyli znaleźć kogoś, kto jest. We krwi tego dowodziła będzie. Ale nie tylko. NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

Ale kino+ godz. 20:10
Jimmy P. - dramat psychologiczny, USA/Francja 2013, reż. Arnaud Desplechin, wyk. Benicio Del Toro, Michelle Thrush, Gary Farmer, Larry Pine (117 min)
Rzecz oparta jest na faktach i tym bardziej jest przejmująca. Bohaterem jest chory na schizofrenię weteran II wojny światowej, który trafia do wojskowego szpitala, w którym poznaje świetnego francuskiego psychoanalityka, przed którym otwiera się i opowiada o wszystkich swoich traumach. KINO DOBRE I ŚWIETNIE ZAGRANE

 

TVN godz. 20:55
Peacemaker (The Peacemaker) - sensacyjny, USA 1997, reż. Mimi Leder, wyk. George Clooney, Nicole Kidman, Marcel Iures (119 min)
Oto pan George Clooney jako agent wywiadu do spółki ze specjalistką od nuklearnej zagłady ruszają w świat by odnaleźć skradzione rosyjskie głowice. Przykładają się do zadania tym bardziej, że i oni i ich przełożeni mają niepokojące wrażenie, że jeśli ich nie znajdą, to pewnie zostaną użyte przez terrorystów do wybuchnięcia ameryki. SZYBKO I KONKRETNIE. ALE BEZ EUFORII

FOX Comedy godz. 22:00
Simpsonowie - wersja kinowa (The Simpsons Movie) - film animowany, USA 2007, reż. David Silverman (110 min)
Filmowa, czyli dłuższa niż odcinek i zamknięta w zwartą opowieść jedna z historii imć Homera, który wyrzuca do jeziora pojemnik wypełniony odchodami świnki, co doprowadza to do klęski ekologicznej więc Springfield zostaje odseparowane od świata z użyciem wielkiej kopuły. PEWNIE, ŻE DOBRZE ROBI

 

Stopklatka TV godz. 22:05
Misja na Marsa (Mission to Mars) - film SF, USA 2000, reż. Brian De Palma, wyk. Gary Sinise, Tim Robbins, Don Cheadle, Connie Nielsen (114 min)
Pierwsza załogowa ekspedycja na Marsa tuż po wylądowaniu na planecie traci łączność z centrum dowodzenia. NASA niezwłocznie wysyła wyprawę ratunkową, która dokonuje niezwykłego odkrycia. Przy odrobinie empatii, MOŻNA SIĘ NAWET WZRUSZYĆ

Polsat godz. 22:05
22 kule (L'Immortel) - film sensacyjny, Francja 2010, reż. Richard Berry, wyk. Jean Reno, Marina Fois, Kad Merad, Richard Berry (117 min)
Były przestępca Charly Mattei budzi się na podziemnym parkingu w Marsylii z dwudziestoma dwiema kulami w ciele i... cudem udaje mu się przeżyć. I przez resztę filmu będzie dochodził będzie komu zależy na jego śmierci. A jak się dowie, to wiadomo. SOBIE TAKIE.

TVP Kultura godz. 22:10
Soul Kitchen - komedia, Niemcy 2009, reż. Fatih Akin, wyk. Adam Bousdoukos, Moritz Bleibtreu, Birol Unel, Anna Bederke (95 min)
Niejaki Zinos prowadzi w Hamburgu restaurację "Soul Kitchen" i gdy już wydaje się, że udaje mu się wyjść z lokalem na prostą, bo interes zaczyna rozkwitać, spadają na niego kolejno nieszczęście za nieszczęściem. Każde z nich mogłoby właściciela załamać i skłonić do porzucenia interesu, ale nie jego, bo to twardziel. Jak wiadomo, Niemcy nie są mistrzami komedii, ale tym razem naprawdę im się udało, więc MOŻNA Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

TVN 7 godz. 23:00
Wzgórze złamanych serc (Heartbreak Ridge) - sensacyjny, USA 1986, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Marsha Mason, Everett McGill (130 min)
Twardy weteran Clint Eastwood udowadnia w boju, że nie warto wysyłać go jeszcze na armijną emeryturę, bo na wojnie liczy się przede wszystkim doświadczenie. A i młodym żołnierzom łatwiej zaufać komuś, kto swoim przykładem może im w oczy zaświecić. Przewidywalne, sztampowe, ale DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

SERIAL

Romance TV godz. 20:00
Danni Lowinski - serial obyczajowy, Niemcy 2010, wyk. Annette Frier, Axel Siefer, Nadja Becker, Oliver Fleischer (44 min)
Bardzo sympatyczny lekko kryminalny, bardziej sądowy, z komediowym zrealizowany zacięciem serial. Tytułową bohaterką jest pani, która z trudem skończyła prawo, ale jako że nikt jej w zawodzie nie chciał zatrudnić, zaczyna pomagać biednym ludziom w ich sprawach o odszkodowania. Za euro na godzinę, plus procent z tego, co uda się jej wytargować w sądzie. I to jest NAPRAWDĘ NIEZOBOWIĄZUJĄCO SYMPATYCZNE, WIĘC SIĘ POLECA

 

AMC godz. 21:00
Fear the Walking Dead - serial grozy, USA 2016, wyk. Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey (6x62 min)
Sześć odcinków z rzędu drugiego sezonu. To „partnerska” wobec „The Walking Dead” produkcja, która powstała z zamiarem zdyskontowania popularności opowieści, z jednoczesnym jej odświeżeniem, bo w ta pierwsza mogła się już nieco opatrzeć. To również jest zombiacza zagłada ludzkości, okiem niezainfekowanej rodziny, która chce przed zombiakami i przeczekać najgorsze na Pacyfiku, co oczywiście łatwym nie będzie. Ale zanim wypłyną, muszą jakoś ogarnąć się w mieście. JEST CO OGLĄDAĆ, ALE SZAŁ NIEWIELKI

Universal godz. 21:00
Jack Irish - kryminalny, Australia 2012, reż. Jeffrey Walker, wyk. Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Don Hany, Aaron Pedersen (90 min)
Już było w TV, ale sympatycy kryminałów nie będą żałowali. Nieco skandynawski w nastroju, brytyjski w formie. A bohaterem jest człowiek, któremu w życiu jest źle, bo żonę mu zabito kilka lat temu, ojciec też już dawno nie żyje, i dni jego wypełnia więc tęsknota za bliskimi. A w roli głównej świetny Guy Pearce. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00
Jest tam kto? (Is Anybody Out There) - film dokumentalny, Hiszpania 2015, reż. Ruth Chao (50 min)
Prezentacja rzekomych - wolę się nieco zabezpieczyć - chociaż czasami bardzo przekonujących dowodów na istnienie pozaziemskich istot inteligentnych. Inspiracją było odkrycie przez Satelitę Keplera tysięcy podobnych do Ziemi planet, na których możliwe byłoby egzystowanie. DUŻA CIEKAWOŚĆ

National Geographic godz. 22:00
Premiera: Misja na Marsie: Niezwykłe łaziki (Life on Mars: The Amazing Rovers) - film dokumentalny, USA 2015 (50 min)
Historia marsjańskiej ekspedycji łazików Spirit i Opportunity, czyli jednej z największych i najbardziej zaskakujących przygód ery kosmicznej. BARDZO CIEKAWE

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV Puls godz. 21:50
Anakonda (Anaconda) - thriller, USA/Brazylia/Peru 1997, reż. Luis Llosa, wyk. Jennifer Lopez, Ice Cube, Jon Voight, Eric Stoltz (86 min)
Bywało już razy kilka, ale to gratka dla Łowców Kiczu, bo rzadko się zdarza, żeby w aż tak Łowczym filmie grała gwiazda tego kalibru co J.Lo. Nie żebym jakoś przeceniał aktorskie gwiazdy tej umiejętności i inne role - chociaż przyznajmy, że miała i niezłe - ale zwykle raczej stronią od aż takich głupot. Grupa dokumentalistów wędrująca przez dżunglę amazońską w poszukiwaniu nieznanego plemienia Indian, wplątuje się w jakieś lokalne afery i musi wziąć udział w polowaniu na największą znaną anakondę, która okaże się większa niż ta znana największa. GŁUPIE, ALE Z WIDOKIEM NA J.LO.

 

TV 6 godz. 23:20
Krokodyl zabójca (Crocodile) - horror, USA 2000, reż. Tobe Hooper, wyk. Mark McLachlan, Caitlin Martin, Chris Solari, Julie Mintz (95 min)
Ośmioro nastolatków świętuje rozpoczęcie ferii wiosennych nad jeziorem w południowej Kalifornii. I cwaniaczą tam sobie i jedni na drugich próbują robić wrażenie z nadzieją na jakieś może młodzieńcze romanse, ale wszystkiemu przygląda się krwiożerczy krokodyl. A jak mu się przyglądanie znudziło, bo młodzież zaczęła mu deptać jego trawnik i mącić jego wodę, to zaczął ich zjadać. Dla nich koszmar, dla nas mniejszy. JEST ZABAWA.