Program TV na dziś: Leonardo DiCaprio jako "J. Edgar" [POLECAJ TV - 17.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 17.08

Tradycyjnie zacznę od tego, czego na liście nie znajdziecie. A zatem w Cinemax o godz. 20:00 kolejny krótki film z serii „Opowieści Neila Gaimana” zatytułowany „Czas zamykania”, w TVP Kultura o godz. 00:20 koncert Tomka Lipińskiego i Tiltu z 1995 roku, a w TVP 2 i w Canal+ o godz. 20:40 w ramach eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów na żywo mecz Dundalk FC - Legia Warszawa. Resztę rzeczy dzisiaj najważniejszych znajdziecie na liście.

Kolejny Polecaj TV będzie tu na Was czekał jutro, a dzisiaj życzę spokojnej środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
J.Edgar - dramat biograficzny, USA 2011, reż. Clint Eastwood, wyk. Leonardo DiCaprio, Josh Hamilton, Geoff Pierson, Cheryl Lawson (137 min)
Leonardo DiCaprio jeszcze raz udowodnił, że aktorem jest świetnym, a Clint Eastwood jest znakomitym reżyserem biografii. Rzecz o życiu wieloletniego dyrektora FBI, czyli zarówno o jego walce z radykalnymi anarchistami w początkach urzędowania, i późniejszych najgłośniejszych sprawach kryminalnych, w które zaangażowane było „jego” FBI. I o jego mrocznych, nadal owianych tajemnicą stronach życia, czyli domniemanym homoseksualizmie, i o tym, że dzięki „kwitom” które zbierał na wszystkich wpływowych w USA ludzi mógł i szantażował wielu, żeby swoje osiągać cele. DOBRE OGLĄDANIE.

 

Stopklatka TV godz. 20:00
Prawo Bronxu (A Bronx Tale) - dramat kryminalny, USA 1993, reż. Robert De Niro, wyk. Robert De Niro, Chazz Palminteri, Lillo Brancato, Francis Capra (116 min)
Idolem 9-letniego syna skromnego kierowcy autobusu, jest gangster Sonny, król Bronksu. On dyktuje prawa w dzielnicy, i jeśli ktoś ośmiela się mu sprzeciwić, musi zginąć. Chłopak przekonuje się o tym stając się świadkiem morderstwa dokonanego przez Sonny'ego. Chłopak nie chce zeznawać przeciwko swemu idolowi, ratując go w ten sposób przed więzieniem. I od tej pory między ojcem, synem i gangsterem zaczyna się toczyć specyficzna gra. BARDZO DOBRE.

TV Puls godz. 20:00
Wyścig szczurów (Rat Race) - komedia, USA 2001, reż. Jerry Zucker, wyk. Rowan Atkinson, Whoopi Goldberg, John Cleese, Cuba Gooding Jr. (112 min)
Ekscentryczny milioner proponuje szóstce losowo wybranych osób udział w wyścigu. Ten kto pierwszy dotrze do oddalonej o 500 mil mieściny i otworzy bagażową skrytkę na miejscowym dworcu kolejowym wygra 2 miliony dolarów. I to jest pretekst do lawiny gagów i mniej lub bardziej zabawnych scenek rodzajowych. Zgrane niestety bardzo, ale NADAL MOŻE CIESZYĆ.

 

Canal+ Film godz. 20:00
Mistress America - komedia, USA/Brazylia 2015, reż. Noah Baumbach, wyk. Greta Gerwig, Lola Kirke, Matthew Shear, Jasmine Cephas Jones (80 min)
Premiera w telewizorze. Pozornie nijaka, ale jednak z sensem komedia o kuzynkach, które czas spędzają na pogaduchach i zabawianiu się w klubach. Ale to tylko przyczynek, do próby opowiedzenia o czymś więcej. Czy udany? Trochę tak, więc DO ZOBACZENIA.

 

HBO godz. 20:10
Miasteczko Cut Bank (Cut Bank) - thriller, USA 2014, reż. Matt Shakman, wyk. Liam Hemsworth, Teresa Palmer, John Malkovich, Billy Bob Thornton (90 min)
Bardzo niezły thrillero-kryminał, w którym lokalny szeryf ma problem z tym, żeby uwierzyć świadkowi zabójstwa, że w miejscu zbrodni znalazł się przypadkiem, i to w dodatku z kamerą. Podejrzenia są oczywiście uzasadnione, a nagroda za pomoc w wykryciu sprawcy wysoka. Napięcie też jest wysokie, i szaleństwa jest trochę i świetny Billy Bob Thornton, więc wciąga. DOBRA ROBOTA 

Polsat godz. 20:40
Kac Wawa - komedia Polska 2012; reż. Łukasz Karwowski, wyk. Borys Szyc, Antoni Pawlicki, Michał Milowicz, Mariusz Pujszo, Tomasz Karolak (120 min)
Ktoś w Polsacie uparł się, żeby przypominać kilku naszym gwiazdom, że nie są doskonali. Nie namawiam, informuję. Najgorszy film 2012 roku. Nie tylko dlatego, że jest po prostu głupi, ale również dlatego, że jest beznadziejnie głupi. Wieczór kawalerski ze wszystkimi konsekwencjami i najgorszą rolą Borysa Szyca, czego potwierdzeniem jest certyfikat najgorszości przyznany przez kapitułę nagród Węże. DO NIEZOBACZENIA.

TVN godz. 20:55
Paranoja (Paranoia) - thriller, USA/Francja 2013, reż. Robert Luketic, wyk. Liam Hemsworth, Gary Oldman, Amber Heard, Harrison Ford (106 min)
Korpothriller o młodzieńcu, który bardzo chce być tzw. kimś, więc się wciska w tryby korporacji z nadzieją na błyskotliwą karierę. Ale zostaje wmieszany w nieczyste międzykorporacyjne zagrywki, które – jeśli zaryzykuje i postawi na właściwą opcję – mogą doprowadzić go do bogactwa, o którym tak marzy. Ale jest też opcja mniej korzystna oczywiście. A zaryzykować musi wszystkim co ma. A luksus kusi. Nieźle obsadzone, nieźle zagrane, więc DO ZOBACZENIA

 

TNT godz. 21:00
Imperium słońca (Empire of the Sun) - dramat wojenny, USA 1987, reż. Steven Spielberg, wyk. Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson, Nigel Havers (180 min)
Festiwalu Spielberga w Ale Kino+ ciąg dalszy. 11-letni Jim mieszka z rodzicami w Szanghaju. Podczas japońskiej ofensywy na Chiny w 1941 roku oddziela się od rodziny i trafia do japońskiego obozu dla internowanych, gdzie przechodzi prawdziwą szkołę życia. POZYCJA (już chyba) KLASYCZNA.

TVP Kultura godz. 21:55
Konwój (Convoy) - film sensacyjny, USA 1978, reż. Sam Peckinpah, wyk. Kris Kristofferson, Ali MacGraw, Ernest Borgnine, Burt Young (106 min)
Najwyraźniej TVP kupiła ten film na krótki termin i próbuje go wycisnąć do granic obłędu, bo znowu. Historia wzięta z tekstu przeboju country, a w zdjęciach wykorzystano ponad sto wielkich ciężarówek. Kierowca ciężarówki w organizuje konwój potężnych osiemnastokołowców w proteście przeciwko praktykom skorumpowanych funkcjonariuszy policji drogowej. I jedzie, a po drodze dołączają do niego kolejni, i kolejni i następni. KAWAŁ HISTORII KINA.

 

Stopklatka TV godz. 22:35
Raz, dwa, trzy, umierasz ty (Truth or Dare) - horror, Wielka Brytania 2012, reż. Robert Heath, wyk. Tom Kane, Liam Boyle, Jack Gordon, Florence Hall (91 min)
Koledzy podczas studenckiej imprezy szpetnie zadrwili sobie z pewnego młodzieńca. Kiedy kilka miesięcy później tych samych kumpli na swoją imprezę zaprasza starszy brat naszego sponiewieranego młodzieńca, mogą się trochę zdziwić. Nawet bardziej niż trochę. I to nieprzyjemnie. DO ZOBACZENIA.

TVN godz. 23:05
Gliniarz z Beverly Hills 2 (Beverly Hills Cop 2) - komedia sensacyjna, USA 1987, reż. Tony Scott, wyk. Eddie Murphy, John Ashton, Judge Reinhold, Ronny Cox (100 min)
Eddie Murphy wraca do Beverly Hills żeby znowu narobić w nim zamieszania w słusznej sprawie. Ta część jest zdecydowanie najbardziej komediowa z całej serii. CIĄGLE DOBRZE BAWI.

SERIAL

Romance TV godz. 20:00
Danni Lowinski - serial obyczajowy, Niemcy 2010, wyk. Annette Frier, Axel Siefer, Nadja Becker, Oliver Fleischer (44 min)
Wczoraj już o nim wspominałem, ale jako, że dopiero po raz pierwszy, a serial w trybie codziennym, więc dzisiaj jeszcze raz namawiam, żeby sprawdzić. Głównie panie namawiam. Bardzo sympatyczny lekko kryminalny, bardziej sądowy, z komediowym zrealizowany zacięciem serial. Tytułową bohaterką jest pani, która z trudem skończyła prawo, ale jako że nikt jej w zawodzie nie chciał zatrudnić, zaczyna pomagać biednym ludziom w ich sprawach o odszkodowania. Za euro na godzinę, plus procent z tego, co uda się jej wytargować w sądzie. I to jest NAPRAWDĘ NIEZOBOWIĄZUJĄCO SYMPATYCZNE, WIĘC SIĘ POLECA

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Sugar Man (Searching For Sugar Man) - film dokumentalny Francja/Wielka Brytania 2012; reż. Malik Bendjelloul (85 min)
Historia Sixto Rodrigueza - któremu w latach sześćdziesiątych XX wieku wróżono karierę muzyczną na miarę Boba Dylana. Po niepowodzeniu pierwszej płyty w USA niespodziewanie stał się gwiazdą w RPA. Większą niż gwiazdy wszystkie inne. DO ZASŁUCHANIA I ZACHWYTU

HBO 2 godz. 21:00
Okaleczone (Seb) - film dokumentalny, Węgry 2015, reż. Dénes Nagy (52 min)
Premiera w telewizorze. Poruszająca i bardzo ważna. Rzecz dotyczy autoagresji. O ludziach, którzy dla rozładowania psychicznego napięcia potrafią zadawać sobie ból w najwymyślniejsze i najgorsze sposoby. Autorzy dokumentu rozmawiają z nimi i próbują ich zrozumieć, albo przynajmniej wyobrazić sobie co czują. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Canal+ Discovery godz. 22:50
Kup Pan zamek - seria dokumentalna Polska 2016 (30 min)
Bardzo ciekawa rzecz o współczesnych właścicieli polskich zamków. Nie, nie chodzi o wydumanych arystokratów czy nowobogackich bufonów chcących dodać sobie splendoru. W każdym razie nie tylko o nich. Mnie najbardziej zainteresowali zwyczajni ludzie z wielką pasją. CIEKAWOŚĆ JEST

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

SciFi Universal godz. 22:00
Lawalantula 2 (2 Lava 2 Lantula!) - horror, USA 2016, reż. Nick Simon, wyk. Steve Guttenberg, Michael Winslow, Michele Weaver, Jimmy Bellinger (120 min)
Premiera w telewizorze. Jeśli ktoś zna część pierwszą, to przekonywać o wyjątkowości dzieła nie muszę. Innych spróbuję w ten sposób, że to rewelacyjnie przegięte, świetnie bawiące się konwencją  kino o gigantycznych, plujących ogniem i  magmą pająkach, które zagrażają ludzkości, i o grupie śmiałków, którzy stając na granicy obłędu podejmują walkę o przetrwanie. A na czele walecznej ekipy wracający w wielkim stylu Steve Guttenberg. NO PEWNIE, ŻE WARTO