Program TV na dziś: Tom Hanks i "Kod da Vinci"  [POLECAJ TV - 22.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 22.08

Zanim puszczę Was do listy, zwrócę uwagę jeszcze na to, że wyjątkowo dobrze dzisiaj telewizja traktuje sympatyków muzyki Fryderyka Chopina. Oto bowiem w TVP Kultura od godz. 19:55 z przerwą aż do 21:45 w ramach cyklu „Chopin i jego Europa 2016” do wysłuchania będzie transmitowany recital Szymona Nehringa.

Przypomnę też, że jak to w poniedziałki, w HBO od godz. 20:10 trzy nowe odcinki seriali. Najpierw przedostatnia część „Długiej nocy” z Johnem Turturro, o godz. 21:10 „Gracze”, a o godz. 21:40 „Wicedyrektorzy” z Dannym McBridem.

Jutro kolejny Polecaj TV, a dzisiaj przyjemnego życzę poniedziałku.

FILM

Canal+ godz. 19:35
Czego dusza zapragnie (Absolutely Anything) - komedia SF, Wielka Brytania/USA 2015, reż. Terry Jones, wyk. Simon Pegg, Kate Beckinsale, Sanjeev Bhaskar, Rob Riggle (81 min)
Mój - mam nadzieję, że podzielacie moją do niego sympatię - Simon Pegg w komedii niezłej, chociaż prawdopodobnie za sprawą amerykańskich koproducentów, niebezpiecznie zalatującej banałem i przewidywalnością. Bohater jest szarym, niepozornym i oczywiście sfrustrowanym nauczycielem, którego kosmici, w ramach eksperymentu obdarowują mocą. I to taką, którą chciałby mieć każdy, chociaż na chwilę. Otóż pan Neil może teraz spełniać swoje marzenia jednym ruchem palca swego. Uspokoić może klasę rozwydrzoną, nudnego i brzydkiego kumpla zmienić może w bożyszcze rozkochujące w sobie kobiety, pogadać ze swoim psem i co tylko chciał będzie. Rzecz jasna życie jego zmienia się mocno, ale - to też oczywiste - okaże się, że taka moc jest co prawda przyjemna, ale i nią można sobie zrobić krzywdę. BARDZO DOBRZE ROBI I BAWI DOSKONALE

 

Stopklatka TV godz. 20:00
Szyfry wojny (Windtalkers) - wojenny, USA 2002, reż. John Woo, wyk. Nicolas Cage, Adam Beach, Christian Slater (134 min)
Podczas walk na Pacyfiku Amerykanie wykorzystują Indian Navajo jako szyfrantów. Oficer marines dostaje rozkaz ochraniania jednego z nich. Tajemnica kodu ma być strzeżona za wszelką cenę. BARDZO ZGRANE, I JUŻ NIE DAJE RADY

Cinemax godz. 20:00
Wena (Age of Consent) - komediodramat, Australia 1969, reż. Michael Powell, wyk. James Mason, Helen Mirren, Jack MacGowran, Andonia Katsaros (103 min)
Młodziutka Helen Mirren w filmie o spotkaniu pięknych okolicznościach przyrody szukającego natchnienia artysty z dziewczyną, która staje się dlań tym właśnie poszukiwanym natchnieniem. NIESTETY ZESTARZAŁ SIĘ BARDZO

Polsat godz. 20:10
Kod da Vinci (The Da Vinci Code) - thriller, USA 2006, reż. Ron Howard, wyk. Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen, Jean Reno (174 min)
Wielki przebój kina spiskowej teorii dziejów. Na podstawie równie wielkiego przeboju powieściowego. Tom Hanks na tropie jednej z największych zagadek w dziejach. Przynajmniej w ostatnich dwóch tysięcy lat. Okazuje się bowiem, że pan DaVinci uchylił rąbka tajemnicy na jednym ze swoich obrazów, ale są strażnicy tajemnicy, którzy życiem każą płacić i cierpieniem za próby tej tajemnicy odsłonienie. Ale się dowiemy, bo Hanks ma determinację i coraz większe przekonanie. ZGRANE DO IMENTU NIESTETY

Ale kino+ godz. 20:10
Intrygant (The Informant) - komedia sensacyjna, USA 2009, reż. Steven Soderbergh, wyk. Matt Damon, Scott Bakula, Joel McHale, Melanie Lynskey (104 min)
Biochemik Mark Whitacre współpracuje z FBI, informując agentów o korporacyjnych spiskach i nadużyciach. Wkrótce okazuje się, że prowadzi podwójną grę, aby odwrócić uwagę od własnych oszustw. JEST CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 20:20
Randki na zlecenie (Beauty & the Briefcase) - komedia romantyczna, USA 2010, reż. Gil Junger, wyk. Jennifer Coolidge, Hilary Duff, Matt Dallas, Han Soto (82 min)
Początkująca dziennikarka marzy o karierze w świecie mody, o wielkiej miłości i rycerzu na białym koniu. Aby napisać artykuł o miłości w sferach biznesu zatrudnia się incognito w banku. Oczywiście pojawi się uczucie. Ale co się stanie, jak skończy to swoje incognito? BANALNE, PRZEWIDYWALNE I OCZYWISTE, WIĘC DOBRZE ROBI

TV 6 godz. 21:00
Wywiad z zabójcą (Interview with a Hitman) - film sensacyjny Wielka Brytania 2012; reż. Perry Bhandal; wyst. Luke Goss, Caroline Tillette, Stephen Marcus, Danny Midwinter (125 min)
Pochodzący z Rumunii płatny zabójca zakochuje się w swojej niedoszłej ofierze i marzy, aby zacząć przy boku jej nowe życie. Ale najpierw musi odciąć się - oczywiście krwawo i radykalnie - od przeszłości. Z angielską dosłownością i dialogiem. ALE W SUMIE TAKIE SOBIE.

CBS Europa godz. 21:00
Miłosna zagrywka (Fever Pitch) - komedia romantyczna USA/Niemcy 2005, reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, wyk. Drew Barrymore, Jimmy Fallon, Scott Severance (115 min)
Panna Lindsey spotyka na swej drodze idealnego mężczyznę o powierzchowności Jimmy'ego Fallona. Wszystko układa się jak w bajce, dopóki nie rozpoczyna się sezon rozgrywek sportowych, a dziewczyna przekonuje się, że musi rywalizować z największą miłością swego wybranka: baseballem, którego on jest fanatycznym kibicem. ROMANTYCZNE UŚMIECHANIE

Canal+ godz. 21:00
Imperium robotów. Bunt człowieka (Robot Overlords) - film sensacyjny, Wielka Brytania/Kanada 2014, reż. Jon Wright, wyk. Ben Kingsley, Gillian Anderson, Callan McAuliffe, Ella Hunt (86 min)
Premiera w telewizorze. Taka sobie widowskowa brednia o tym jak to roboty zdobywają Ziemię i przejmują władzę nad ludźmi, których kontrolują znakując ich specjalnymi chipami. Ale zmyślny młodzieniec dowiaduje się jak owego implanta się pozbyć. A jak się już pozbył, to uwolnił odeń kolegę i ruszają w świat szukając tatę, który pomoże im Ziemię spod okupacji robotów. WIDOWISKOWA BZDURKA

 

TVP 2 godz. 22:15
Złodziejka (The Robber Bride) - thriller Wielka Brytania/Kanada 2007; reż. David Evans; wyst. Mary-Louise Parker, Greg Bryk, Shawn Doyle (110 min)
Na prośbę przyjaciela były policjant bada okoliczności śmierci jego kochanki. Okazuje się, że tylko udawała taką niewinną i miłą kobietkę. W rzeczywistości skrywała wiele grzechów i tajemnic. Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

TVP Kultura godz. 22:45
Zła krew (Mauvais sang) - film kryminalny, Francja 1986, reż. Leos Carax, wyk. Denis Lavant, Julie Delpy, Juliette Binoche, Michel Piccoli (113 min)
Mieszanka gatunkowa, od filmu gangsterskiego aż po futurystyczną baśń, z chorobą która dotyka ludzi, którzy uprawiają miłość bez miłości. Bardzo głośny swego czasu film, odnoszący się do szalejącej w latach 80. XX wieku epidemii AIDS, czyli krótko mówiąc PROGRAM OBOWIĄZKOWY

Stopklatka TV godz. 22:50
Red Lights - thriller USA 2012, reż. Rodrigo Cortés, wyk. Robert de Niro, Cillian Murphy, Sigourney Weaver (113 min)
Pani psycholożka analizuje zjawiska nadprzyrodzone. Zwykle demaskuje oszustów, którzy wykorzystują ludzką naiwność, by zrobić karierę i ją monetyzować. Aż trafia na przypadek niejakiego Simona i po raz pierwszy trafia na zjawiska, których nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć. Film miał premierę podczas festiwalu Sundance w 2012 roku, a to niezła rekomendacja. INTRYGUJĄCE.

 

TVN 7 godz. 23:25
Wejście smoka (Enter the Dragon) - film sensacyjny Hongkong/USA 1973; reż. Robert Clouse; wyst. Bruce Lee, John Saxon, Kien Shih (125 min)
W Hongkongu co trzy lata odbywają się turnieje walk wschodnich na prywatnej wyspie niejakiego Hana. Mistrz kung-fu z klasztoru Shaolin na zlecenie rządu ma zdobyć dowody obciążające organizatora turnieju, czerpiącego zyski z handlu narkotykami i prostytucji. Ale najważniejsze i tak są wyczyny człowieka muchy, wielkiego Bruce'a Lee. OBIEKT KULTU.

SERIAL

TNT godz. 20:05
Różowe lata siedemdziesiąte (That '70s Show) - serial komediowy, USA 1998, wyk. Mila Kunis, Danny Masterson, Laura Prepon (2x30 min)
I kolejne wspomnienie, czyli od nowa sitcom, który swego czasu lubiłem bardzo, ale trochę mnie już znudził. Chociaż z przyjemnością sprawdzę jak zareaguję na niego teraz. Rzecz o grupie przyjaciół z lat 70., w latach siedemdziesiątych. Świetnie zagrane, znakomicie wystylizowane i przeważnie cholernie zabawne. A rolach głównych m.in. młodziutcy Ashton Kutcher i Mila Kunis. DO ŚMIECHU

 

13 Ulica godz. 22:00
Kod 100 (100 Code/The Hundred Code) - serial kryminalny, Szwecja/Niemcy 2015, wyk. Michael Nyqvist, Dominic Monaghan, Felice Jankell, Charlotta Jonsson (2x60 min)
Jeszcze raz od nowa. Dzisiaj odcinki dwa. Nowojorski detektyw w sprawie seryjnego i bardzo okrutnego przyjeżdża do Szwecji i kontynuuje śledztwo ze szwedzkim śledczym. I z odcinka na odcinek robi się coraz mroczniej i niebezpieczniej. WIDZIAŁEM LEPSZE, ALE JEST NAPIĘCIE.

DOKUMENT

TVP 1 godz. 22:00
Berlin 1936. Igrzyska propagandy (Berlin 1936. The Final Illusion) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Jérome Prieur (52 min)
Nieźle zrealizowany dokumentalny przypominający wydarzenie związane z XI Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Berlinie w lecie 1936 roku. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

TVP 2 godz. 23:55
Rafał Wilk, człowiek ze stali - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Michał Juszczakiewicz (51 min)
Rzecz o sportowej drodze żużlowca Rafała Wilka. Od wesołych początków i późniejszą karierę zawodniczą, przez wypadek, który życie mu przewalił na czas jakiś o 180 stopni, aż do powrotu do sportu i występu na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku. KRZEPIĄCE I DOBRE

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 23:00
Krokodyl zabójca (Crocodile) - horror, USA 2000, reż. Tobe Hooper, wyk. Mark McLachlan, Caitlin Martin, Chris Solari, Julie Mintz (95 min)
Ośmioro nastolatków świętuje rozpoczęcie ferii wiosennych nad jeziorem w południowej Kalifornii. I cwaniaczą tam sobie i jedni na drugich próbują robić wrażenie z nadzieją na jakieś może młodzieńcze romanse, ale wszystkiemu przygląda się krwiożerczy krokodyl. A jak mu się przyglądanie znudziło, bo młodzież zaczęła mu deptać jego trawnik i mącić jego wodę, to zaczął ich zjadać. Dla nich koszmar, dla nas mniejszy. JEST ZABAWA